BLOG: beating CG NL2 FR

• dvolezity
      dvolezity
      Bronz
      Registrace: 07.03.2011 Příspěvky: 22
      Caute, v prvom rade nick je ironia, a viem ze tam ma byt ô :)

Takze poker som ako tak zacal hravat pred dvoma rokmi, avsak az o pol roka neskor som zacal o tom aj cosi citat, zalozil som si ucty v herniach, prve freerolly atd. Moj prvy depozit bol 20 dolarov do PS niekedy vo februari 2011 a
      hral som nadherny limit NL25 s jednym BI :D , za tri dni z toho bolo 90 dolarov a za 4 dni nula. Takto som sa k pokru vracial, raz za par mesiacov som si tam hodil 10 dolarov a hral. Inak tomu ani nebolo pred mesiacom, kedy som mal opat o cosi viac nastudovane a mojich 10 dolarov som zhodnotil za 2 tyzdne na 100 dolarov na NL2, avsak potom som mal downrun a prisiel som o 60 dolarov, tak som peniaze presunul do inej herne aby som mal vacsi rakeback z bonusu a z raku ale neuspesne (doxxbet).

Mimo toho hravam krcmove live turnaje, sem tam freerolly a satelity, myslim si ze NL2 s vedomostami ktore mam dokazem porazat, to co nedokazem porazat je moja psychika, ktora to nevydrzi pri nejakom badbeate. Preto som sa rozhodol ze uz to zacnem brat vaznejsie a tak si s prichodom vyplaty (polovica jula) planujem depozitnut na PS cca 40 eur a skusit porazat NL2 FR.

Pridam este screen z mojho posledneho depozitu pred tym cca mesiacom.

poslednych cca 8tis. hier som skusil hrat viac agresivnejsie cim sa zlepsila moja non showdown krivka, ale profit siel do minusu. Pred tym ked som este profitoval som hral 10-15 stolov a prakticky len odklikaval a hral abc poker, to sa mi vsak velmi nepaci, no mam dilemu ci sa mi pri NL2 vobec oplati viac pri pokri rozmyslat a hladat za akciami superov "nieco" , alebo len hrat seba a svoje ruky, aj ked casto je to nudnejsie

Do vyplaty mienim dalej studovat, hlavne komentovane videa z CG a tiez blogy hracov na tychto limitoch. Dufam ze sa mi bude darit :f_cool:

Ked namna mate nejake otazky co som zabudol napisat, tak sa pytajte.
  • 23 odpovědí
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      ahoj,

vítám tě na PokerStrategy.com... :f_thumbsup:

slyšel jsi už o Učíme se vyhrávat???.... představení se na fóru je totiž první úrovní výzvy, takže se můžeš zapojit do losování o $100 a o lístky do živých pokerových turnajů ;) , zapojením se do výzvy zjistíš jaké možnosti ti PokerStrategy.com nabízí jako hráči a členovi....Učíme se vyhrávat

a zapojíš se do výzvy $50 - $10k aka Cornie Challenge ???...více tady : [VÝZVA] Z $50 na $10.000 VÝZVA PRO VŠECHNY

no a rozhodně si přečti Průvodce začátečníka: z NL2 na NL100 IDEÁLNÍ CESTA , Cornie tam popisuje cestu z NL2 FR už k NL100 SH, určitě se ti to bude hodit ;)

btw. BRM je velice důležitý pro každého pokerového hráče, takže doporučuju dodržovat ;)

a tohle bereš jako představovačku anebo máš v úmyslu pokračovat v psaní jako blog???

GL :P
    • dvolezity
      dvolezity
      Bronz
      Ahoj, dakujem za privitanie

po tvojom prospevku som sa zapojil do sutaze o 100 dolarov, takze dakujem za informaciu, carnieho blog mam uz z tretiny precitany a zajtra by som ho mal docitat, je to velmi zaujimave

inak mam v umysle pisat do tohto blogu vsetko podstatne a dufam ze s prispenim ostatnych uzivatelov sa budem len a len zlepsovat :)
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 5,895
      Budem se těšit, na nové příspěvky.

Měj se fajn a hodně štěstí :)
    • SoPtik
      SoPtik
      Bronz
      Registrace: 24.12.2011 Příspěvky: 167
      ahoj

v prvom rade ti chcem povedat, ze som zacinala podobne
      hoci som to este v CG zatial vobec daleko nedotiahla, ale NL2 sa mi podarilo na pokerstars porazit a nebolo to az take tazke

vsimla som si ze multitablis ako ja, ja hram podobne 9-12 stolov
      mozno ti pojde ku prikladu moj blog, v ktorom mne skusenejsi hraci radili ako porazit NL2

najdolezitejsie veci ktore mi pomohli porazit NL2 boli (okrem cennych rad):

:diamond: v prvom rade trpezlivost, pri multitableni si myslim, ze vobec nieje dolezite tiltovat sa na AA<KK a set vs overset a pod.

:diamond: na NL 2 je dolezite hrat jednoducho, zo zaciatku staci hrat podla basic clankov a postupne studovat aj bronz, snazit sa ziskat value z kariet AA,KK, AK, QQ - k tomu mi velmi pomohli cornieho videa ako hrat top handy, tieto handy ti pomozu porazit NL2

to vsetko co som tu napisala mas zahrnute v clanku ktory tu uz bol spomenuty Průvodce začátečníka: z NL2 na NL100 IDEÁLNÍ CESTA a ak sa budes podla neho striktne drzat tak to urcite porazis a porazis aj vyssie limity

tolko moja skromna rada dufam, ze pomoze :s_thumbsup:
    • dvolezity
      dvolezity
      Bronz
      dakujem, myslim ze som ta sem tan videl na nl2 , mas nick AAsoptikAA tusim ze ?
    • SoPtik
      SoPtik
      Bronz
      Registrace: 24.12.2011 Příspěvky: 167
      ano :)
    • dvolezity
      dvolezity
      Bronz
      tento tyzden sa uz chysta depozit nejakych 30-40 eur, inak hravam nejake live turnaje, z poslednych 5 som 3 vyhral a jedenkrat na druhom mieste, takze celkom dobry hotrun, uvidime ako ma privita PS, tesim sa az sem dam prve handy a grafy....

inak z Orange Slovensko som vyhral original loptu Tango 2012 s ktorou hrali na Eure, takze som pekne v pluse :heart:

edit: dalsia vyhra v live turnaji :heart:
    • dvolezity
      dvolezity
      Bronz
      Tak dnes rano mi prisla vyplata tak som tam depozitol 40 eur, nakolko som bol v praci, kde sa sice da hrat aj som skusal ale skor je to horise ako lepsie, hned v prvej polhodine som spravil jednu velku chybu, sice som mal top par na flope ale superov 2bet znamenal cosi zle, tak sa to nakoniec otocilo do all inu a ako som tusil bol lepsi, chytil set na flope, prisiel som o 2 dolare

ked som prisiel domov dal som si asi 3 hodinovu session, ktoru prave dokoncujem

v druhej polovici som mal dost stastie na pary, za 500 hand mi prislo 5xAA, takze sa radsej drzim nohami pri zemi

Zaciatocny bakroll: 40€
      Sucasny bankroll: 47.88€
      Profit: 7.88€

zajtra resp. dnes vecer si dam dalsiu session, ciel bude hlavne nedostavat sa do zakernych situacii ale radsej z nich cim skor vycuvat... cize taky prisnejsi abc poker
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Registrace: 27.09.2011 Příspěvky: 11,623
      Čau,
      pěkná session :s_wink:
      Viděl jsem od tebe handu v HJ...jen tak dál :f_biggrin:

Ať se ti daří :s_thumbsup:
    • dvolezity
      dvolezity
      Bronz
      tak mam za sebou dalsiu session v praci, bohuzial neuspesnu, nemyslim ze to bolo koli robote, skor dost smoly, backdoor flush, QQvs AA, KK vs AA, dufam ze je to len variancia

Zaciatocny bakroll: 40€
      Sucasny bankroll: 39.66€
      Profit: -0,34€

dalsiu zacnem okolo deviatej dovtedy to skusim ukludnit

pri najhorsom to zvalim na piatok trinasteho :]

... smola pokracuje aj po 21:00, bolo asi 5 situacii ktore som mal vyhrat nebyt variacie prip. zleho hrania superov, priklad bol moj set na flope a super s runner runner flashom, pripadne AA do TJ preflop, alebo moj straight na turne proti jeho FD, co po alline skompletizoval na rivri... takto islo mozno 10 dolarov, takze stale nieje dovod na paniku, sucasny bankroll: 36,39€

...dalsia uprava, po dalsich hrach ako flush do full house alebo AA do T9 sa moj bankroll znizuje na 30,59€ , idem spat, dobru noc

.. inak este v jednom turnaji som siel dvakrat all in, obe ruky s QQ, super vzdy AA, to som ho hral 2,5 hodiny
    • dvolezity
      dvolezity
      Bronz
      dnes to pokracuje, 2x som mal AA, jeden all in preflop proti QJS, runner runner farba, druhy all in na flope, ukazal set...

niesom ukludneny ale vobec, bankroll je nadhernych 27.06€

pojdem si pozriet nejake videa, lebo som to zjavne zabudol hrat
    • dvolezity
      dvolezity
      Bronz
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      SB:
      $1.37
      BB:
      $2.03
      UTG1:
      $2.00
      UTG2 (Hero):
      $3.95
      MP1:
      $2.00
      MP2:
      $2.00
      MP3:
      $1.60
      CO:
      $0.81
      BU:
      $5.00

Preflop: Hero is UTG2 with K, Q.

MP3 posts deadblind, UTG1 folds, Hero calls $0.02, 2 folds, MP3 raises to $0.06, 2 folds, SB calls $0.05, BB folds, Hero calls $0.04.

Flop: ($0.2) T, A, J (3 players)

SB checks, Hero checks, MP3 bets $0.06, SB raises to $0.30,

Hero raises to $0.94, MP3 folds, SB calls $0.64.

Turn: ($2.14) 8 (2 players)
      SB bets $0.37(All-In), Hero calls $0.37.

River: ($2.88) J (2 players)

Final Pot: $2.88.
      Results follow:

Hero shows a straight, ace high(K Q).
      SB shows four of a kind, jacks(J J).

SB wins with four of a kind, jacks(J J).
    • dvolezity
      dvolezity
      Bronz
      takze som stratovy uz aj na KK, poslednych 6 KK sm prehral naposledy proti QJo,, ked po alline na turne mu prisiel druhy par na river... inak ine KK ako do J5 alebo 82s a farba nespominam ... ale vlastne spomenul som :D
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Registrace: 21.09.2011 Příspěvky: 1,482
      vítej v klubu :D moje QQ+KK jsou nejztrátovější handy
    • dvolezity
      dvolezity
      Bronz
      prave som flopol postupku, na flope obaja all in, ja si vravim, ma set, na river mu pride full house, ... a zase som sa nemylil :) )
    • dvolezity
      dvolezity
      Bronz
      ozamujem dopredu ze mi prisli dalsie KK, za chvilku edit :)

edit: vyhra 42 centov :heart:

edit2: ale nevadi, zahranili to prehrate QQ do TT preflop, a dva pary do setu :) no a dotretice mojset do runner runner straught

edit3: pozriem graf ... moja all in EV krivka sa mi neskutocne vysmieva
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Registrace: 27.09.2011 Příspěvky: 11,623
      Čau,
      buď hraj,nebo piš,ale oboje dohromady není dobré... :s_wink:
    • Fredo107
      Fredo107
      Bronz
      Registrace: 20.06.2011 Příspěvky: 1,895
      Mosambo původně napsal
      Čau,
      buď hraj,nebo piš,ale oboje dohromady není dobré... :s_wink:
      :s_thumbsup:
    • dvolezity
      dvolezity
      Bronz
      ok, bolo to skor z tiltu a vylieval som si tu zlost, inak sa mi bankroll nebezpecne znizil tak som tam musel dat dalsich 25€,

zaciatok: 65€
      sucasny stav 46,78€
    • 1
    • 2