blog: Fix limit - nová volba

• Tyficz
      Tyficz
      Bronz
      Registrace: 13.02.2012 Příspěvky: 105
      Ahoj všem,

nejsem úplně začátečník, co se týká hraní. Jen se snažím začít jinak a lépe.

První varianta byla SnG: DoN. Jenže jsem se držel pořád držel jen lehce nad průměr. Nechci hrát poker jen proto, abych byl pořád na stejné úrovni. Usoudil jsem, že bude lepší se poohlédnout nad jinou variantou.

Tím se dostávám k momentu, kdy mě zaujalo video Renesance FLH - 1. část.

Byl to docela šok, když jsem zjistil, že existuje něco jako pomyslná brzda v sázení žetonů. Měl jsem totiž problémy v CG udržet nutkání all-in na uzdě.

Proto jsem si tuhle variantu vybral a začínám se v ní cítit o mnoho lépe, než v jiné. Prostě možnost kontrolovat sázky je pro ta pravá.

Jelikož jsem měl kredit od pokerstrategy.com na Poker770, hraji nejvíce na téhle herně. Občas si zajdu zahrát na bwin a unibet. Tam mám vložené peníze spíše na sportovní sázky. Hraji spíše short-handed stoly. Výše sázek je od 0,02/0,04 až 0,05/0,1. Rozhoduji se podle stolu, obsazenosti a počtu odehraných hand.

Začal jsem tedy studiem videí a jelikož jsem byl stříbrný, tak jsem prošel všechny od guru Strixsr. V současné době jsem zpět na bronzu a budu se snažit, co nejdříve vylézt zpět a ještě dál.

Články pročítám průběžně a při hraní mám vytisknuté základní tabulky pro preflop a po flopu. Tím je výčet pomůcek ukončen. HEM ani jiný program nepoužívám, uvažuji, že zkusím trial a rozhodnu se.

Skoro každý v blogu uvádí své cíle. Můj je jediný dostat se na takovou úroveň, kdy z hraní budu mít příjemný měsíční peněžní bonus na přilepšenou. Nevím kolik to je přesně, kdy toho dosáhnu, ale cíl to je.
  • 33 odpovědí
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Registrace: 07.05.2011 Příspěvky: 2,451
      hodne stesti v tvem cili :)
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      Registrace: 04.10.2009 Příspěvky: 5,202
      Ahoj,

držím palce, ať se daří :s_thumbsup:
    • Begginer509
      Begginer509
      Bronz
      Registrace: 27.10.2011 Příspěvky: 1,397
      Hodně GL. Taky jsem ze začátku hrál dlouho bet softu, ale dnes si to již neumím představit. Doporučuji ti stáhnout nějaký ten trial Hemu a PT3, hodně to všechno usnadňuje.
    • jurik05
      jurik05
      Bronz
      Registrace: 15.11.2011 Příspěvky: 245
      Přeji hodně štěstí a splnění tvého cíle ! :)
    • Tyficz
      Tyficz
      Bronz
      Díky za přečtení a zásilku štěstí od všech.

Jakmile budu mít nějaké nové postřehy, napíšu.
    • madjazz
      madjazz
      Bronz
      Registrace: 15.12.2011 Příspěvky: 880
      Zdary! Na P770 se FLH SH taky pokouším hrát na těch nizounkejch limitech ale ten trafic je prostě šíleně nízkej :( Tam to není o hledání vhodného stolu ale o to dostat se k jednomu ze čtyřech plnejch. A to ještě navíc u všech sedí minimálně dva stejní grindeři. Když se dočkáš, tak už tam nemusí být ten za kým si původně šel nebo se stůl po jednom orbitu rozpadne a to po deseti minutách čekání naštve... Pokud hraješ jenom večer a o víkendu tak je to malinko lepší ale nelíbí se mi tam. Přemejšlim že se vrátím na Stáry, kde i když nemám tracknuto můžu kdykoli HLEDAT vhodný stůl a spustit si jich eventuelně i více.

Jen můj pohled na věc, nic nerozmlouvám a nikam Tě necpu. GL
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 5,895
      Ahoj :)

také bych ti rád popřál hodné úspěchu ve FL.

Přidal jsem tvůj blog do našeho seznamu Zoznam blogov (FL Cash Game)
    • dkozel
      dkozel
      Stříbro
      Registrace: 11.07.2009 Příspěvky: 867
      ahoj,
      taky přeju ať se ti na fix limitu daří co nejlépe.

fix limit je výborná hra, ale občas přijdou chvíle, kdy máš pocit, že je to ta nejpřiblbější hra, co kdy člověk vymyslel.

tak si příprav nervy na velké množství suckoutů a bad beatů.

já zas v období, kdy se mi nedaří ve fix limitu, tak mám tendenci hrát sitko.
    • Tyficz
      Tyficz
      Bronz
      Ahoj všem,

přes prodloužený víkend jsem trochu času a věnoval se studiu článků. Některé mám přečtené už vícekrát. Musím příznat, že videa jsou pro mě daleko efektivnější. Příkladné ukázky mi dají víc.

Zahrál jsem si tedy včera na Poker770 a hned jsem musel přemýšlet. Docela mi pomáhá, když si nahlas vysvětluju co a jak dělám. Nějak se na to lépe soustředím a jde mi to líp.

Přemýšlel jsem o koupi HEM. Zatím to musím odložit, kvůli nedostatku financí. Zkusil jsem si trial a musím říct, že se mi to líbilo. Jen ta částka teď prostě není v mých možnostech.

Statistiky hry si tedy zatím nevedu. Pár údajů jen z dostupných tabulek, které si můžu spočítat sám, což je jen profit/loss ze stolů a počet hand. Není toho moc.
    • madjazz
      madjazz
      Bronz
      Tyficz původně napsal
      Ahoj všem,

přes prodloužený víkend jsem trochu času a věnoval se studiu článků. Některé mám přečtené už vícekrát. Musím příznat, že videa jsou pro mě daleko efektivnější. Příkladné ukázky mi dají víc.
      No vidíš, já zase po pěti minutách nevnímám výklad a usínám X(
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      madjazz původně napsal

zkusím do výkladu přihodit pár džouků :s_biggrin:
    • Tyficz
      Tyficz
      Bronz
      Zase aby to nebylo kontraproduktivní. Začne z tebe být bavič a místo sledování se všichni budeme držet za břicho.

Koncepce videí je super, hlas se taky dobře poslouchá... Nemusíš měnit nic...

Sám prezentuju docela často a dle mého názoru je to opravdu kvalitní práce.
    • cimprcampr
      cimprcampr
      Bronz
      Registrace: 10.05.2011 Příspěvky: 1,315
      madjazz původně napsal
      Tyficz původně napsal
      Ahoj všem,

Já to říkám furt, jakmile pustím trénink jinak než do sluchátek, tak přítelka je do pěti minut tuhá. Teda pokud štěpán zrovna neřekne nějaký to "donde", to ji zvedá ze židle :)

Tím nechci říct, že by to říkal nějak nudně, to naopak, ale někdy intonuje jak kdyby vykládal pohádku na dobrou noc :)
    • madjazz
      madjazz
      Bronz
      Nebylo to nic proti Strixrovi, prostě bohužel takhle funguju poslední dobou. Když si dělám výpisky, tak vždycky zastavim video a musim zapnout mozek. Pak to dávam :)
    • Tyficz
      Tyficz
      Bronz
      ahoj všem,

včra jsem si dal necelou hodinku hraní.

Musím konstatovat, že se mi moc nedařilo. Trochu mi připadá, že stále mám problém odhadnout range, se kterou hrát před flopem. Nebo to prostě bylo způsobené tím, že mi nechodily karty. Za necelých 30hand, mi přišli jen dvě high-cards a hodně poskrovnu konektorů, o barvě ani nemluvím. Byl jsem opravdu trochu zoufalí, ale vydržel jsem. Nezačal jsem dělat blbosti (jak radí Strixsr). Trochu se to otočilo, ale stejně jsem odcházel -1$.

Předpokládám, že je to normální ne-li běžné. Ale stejně mi to zkazilo náladu. Nicméně, nedám jim to zadarmo, že?

Dělal jsem statistiku jen teda v excelu:

období: 23.6.2012 - 9.7.2012
      hand: 358
      profit/loss: +0,78$

Není toho moc, spíše jsem se věnoval studiu a jiným činnostem. Uvidíme, jak to bude dál.
    • zizelevak
      zizelevak
      Bronz
      Registrace: 07.05.2011 Příspěvky: 2,451
      ja jsem vcera na jednom stole FL20 byl schopny pri naprosto dokonale hre z me strany behem chvile prohrat 45 big betu. A to jsem mel naprsoto dokonale ready o kartach souperu, maximum penez jsem do potu narval kdyz jsem drzel nejlepsi ruku (overeno showdownem) a kdyz se ma ruka zhorsila na draw tak cal, river pak fold. V podstate jsem mel smulu na karty po flopu a v kombinaci se souperi loose agresive fishkama big bety jen litaly.

Takze to co se ti stalo vcera je naprosto normalni a muze se ti to stat i kdyz bys sel hrat o nekolik limitu nize, nez na ktere se citis :)
    • strixsr
      strixsr
      Bronz
      cimprcampr původně napsal

Já to říkám furt, jakmile pustím trénink jinak než do sluchátek, tak přítelka je do pěti minut tuhá. Teda pokud štěpán zrovna neřekne nějaký to "donde", to ji zvedá ze židle :)
      tak můžu začít říkat dochč*je, ale to nevím, jestli si pomůžeme :f_p: :f_biggrin:
    • Tyficz
      Tyficz
      Bronz
      Minimálně bys zaskočil všechny posluchače a za sebe můžu říct, že bych se začal hodně smát.

Situace, kdy Tě někdo na riveru porazí tvoje AKs s 22 a Ty řekneš:,,A dochcala tam dvojka!" To bych šel opravdu do kolen...
    • cimprcampr
      cimprcampr
      Bronz
      Registrace: 10.05.2011 Příspěvky: 1,315
      strixsr původně napsal
      tak můžu začít říkat dochč*je, ale to nevím, jestli si pomůžeme :f_p: :f_biggrin:
      Nic si z ní nedělej :) Ona za to nemůže. Jednak pocházíme z kraje, který je považován za oblast s nejspisovnější češtinou v republice a zadruhé je zaměřením jazykovědec, takže je vlastně trošku v tomhle hendikepovaná :) Taky to s ní nemám jednoduché, už jsem za těch 8 let v brně, taky nějaké slůvka, kterými ji vytáčím pochytil :)
    • 1
    • 2