BLOG - Můj Pokerový deníček

• vojta0001
      vojta0001
      Bronz
      Registrace: 06.06.2011 Příspěvky: 72
      Ahoj,

konečně jsem se rozhodl založit si svůj blok a zapojit se do výzev jako je Učíme se vyhrávat a z 50$ na 10k$ :-) Hlavní důvod je ten, že už mě nebaví dělat stejné chyby, díky kterým mám stale stejný BRM. Proto jsem se rozhodl pro tohle. Z každých článků budu si dělat zápisky a taky si postupně procházet blog od Cornie4ever :-).

Moje představení najdete zde. Kromě toho že můj blok bude tady, tak i poběží na mých webových stránkách a to www.ipokerfree.eu , kde je přehlednější a pokud by někdo náhodou chtěl sledovat, tak klidně může. Stačí se tam zaregistrovat a do poznámky uvést PS a tím získá přístup k mým přehlednějším zápiskům blogu, prt jinak jsou přístupné pouze pro lidi, kteří se zaregistrují přes mě :-). Chci se ještě předem omluvit za chyby v češtině prt ta u mě nikdy nebyla moc dobrá :-D .

No a hurá do stavby blogu a zlepšení hry :-).
  • 66 odpovědí
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      ahoj,

vítám tě na fóru PokerStrategy.com.... :s_thumbsup:

vidím, že jsi se nám ještě nepředstavil, nechceš tak učinit zde: Představte se a pozdravte s ostatními!

a doslechl jsi se už o Učíme se vyhrávat??? představení se na fóru je totiž první úrovní výzvy, takže se můžeš zapojit do losování o $100 a o lístky do živých pokerových turnajů ;) , zapojením se do výzvy zjistíš jaké možnosti ti PokerStrategy.com nabízí jako hráči a členovi....Učíme se vyhrávat

zapojíš se do výzvy $50 - $10k aka Cornie Challenge ???...více tady : [VÝZVA] Z $50 na $10.000 VÝZVA PRO VŠECHNY

a jinak doufám, že se trochu rozepíšeš..... ;)

GL :P
    • vojta0001
      vojta0001
      Bronz
      Toto je plán, který mám na tento týden:

Tak tohle je můj první plán, který píši. Takže než začnu hrát, tak si důkladně projdu tyto články a udělám si z nich zápis. Po přečtení těchto článku si projdu ještě fórum od Cornie4ever , kde popisuje postup z NL2 na NL100. Pro úspěšný start hodlám plně dodržovat pravidla z článku a hrát podle nich. Kromě přečtení těchto článku se hodlám připojit do výzev Učíme se vyhrávat a $50 na $10.000. Celkový počáteční bankroll (peníze na hraní 80$, trošku jsem rozšířil svůj počáteční vklad od PS)

PS = Pokerstrategy
      Články, které hodlám tento týden projít:

• Co znamená Big Stack Strategy?
      • Jak hrát před flopem
      • Jak hrát po flopu

• vojta0001
      vojta0001
      Bronz
      Tohle je zápis včerejší hry od dalších zápisů to bude i trošku přehlednější :-)

Výuka:

Hurá konečně začínám a těším se už hodně na hru, ale než začnu hrát, musím si ještě přečíst jednotlivé články na tento týden, aby byla moje hra co nejlepší.
      • Co znamená Big Stack Strategy?
      • Jak hrát před flopem
      • Jak hrát po flop
      Z prvního článku „Co znamená Big Stack Strategy“ jsem získal spoustu informací a dozvěděl jsem se toto: :club: Musím mít na paměti, že peníze vložené u hracího stolu jsou investice, jako při vložení do akcií. :club: Zjistil jsem co je to bankroll management, což znamená, že mi říká na jakém limitu hrát, a jaké by měly být moje sázky, když se daří a naopak abych nespadl až na dno když prohrávám.
      :club: Pokud se chci přesunout na vyšší limit, potřebuji 25 Buy-in daného limitu, mam-li míň budu hrát na nižším.

:club: Ke stolu si vezmu vždy 100 big blindů

:club: Dále jsem se dozvěděl, že nebudu hrát příliš moc startovních kombinací, nebudu téměř blafovat, a už vůbec ne, když je v potu moc peněz. Budu hrát agresivně. Kromě toho zde taky bylo, že můj zisk tvoří chyby protihráče a nejvíc mi vydělá akce fold.

:club: Nebudu se bát toho, že někdy prohraji.

Shrnutí:
      • Budu dodržovat Bankroll management
      • hrát Tight Agresive
      • tight hra
      • agresivní hra
      • hra z pozice
      • Ke stolu si budu brát 100BB a na další limit postoupím, až budu mít 25Buy-inu
      Uff přečetl jsem si druhý článek a ještě mi chybí třetí, než budu moci konečně začít hrát, tak tady je moje shrnutí co jsem si odnesl a hurá na třetí článek. :club: Pozice u stolu znamená, že čím později hraji, tím mám větší výhodu před ostatními, jelikož vím, jak ostatní hraji přede mnou. Pozice se určuje podle dealera. Dealer = late pozice a po levici jsou blindy. :club: Dále jsem zjistil na jaké kombinace hrát podle tabulky startovních kombinací. Můj raise bude 4nasobek BB + 1BB za každého hráče, který vstoupí do hry.

:club: Pokud někdo navýší přede mnou, můj re-raise bude 3x raisu původní + každé dorovnání původního raisu

:club: Pokud byl přede mnou více než 1 raise nebo někdo raisnul po mě budu pokračovat jen s AA nebo KK.

:club: Jestliže mám pár nižší než KK, nebo AA, tak můžu dorovnat, pokud mám já i soupeř stack o velikosti 20x raisu.

Shrnutí:
      • Budu hrát podle tabulky startovních kombinací, kterou jsem si vytiskl
      • Můj raise  = 4x BB + 1BB za každého zapojeného hráče
      • Re-raise 3x původního raisu + každé dorovnání původní raisu
      • Pokud bylo přede mnou více jak 1 raise nebo mě někdo re-raisnul budu pokračovat jen s AA nebo KK
      • Budu dodržovat princip z pozice
        Tak konečně jsem si přečetl i 3. Článek a i když ho už čtu asi tak potřetí, tak i tak je stále těžký :-D . Proto si ho zítra přečtu znovu a udělám si z něj výpisek a dneska po menší pauzičce si konečně zahraji. Už se těším :-) a nemůžu se dočkat. Čas přidání: 19:22

Hra:

Tak už jsem si chvilku odpočinul a můžu konečně začít hrát. Už se moc Těším :-).

Tak dneska to dopadlo celkem špatně. :-( Nejdřív jsem vyhrával a dostal jsem se na 3dolary, ale pak jsem prohrál na AA, jelikož protihráč chytil 3x krále a pak už jsem dělal chyby. Takže jsem skončil v mínusu 3dolary.

Příště se musím buď víc ovládat, a nebo skončit po takové prohře.  Možná to bylo i tím, že jsem skončil až v 23:00. Takže další chyba hrát kratší dobu a hrát přesně podle tabulky.

Sice jsem zklamaný, ale je to teprve začátek :-) a z chyb se člověk učí a taky kvůli nim jsem založil tento blog, abych se z nich poučil :-).
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      jsem rád, že jsi se rozepsal.... :f_love:

jinak není úplně nejlepší způsob napsat jednu větu a pak za čas celý post editovat, totiž ten kdo se podívá na tu jednu větu, tak už pak nevidí jako nový příspěvek ten tvůj edit.... ;)

a to co jsi napsal vypadá moc dobře, GL v obou výzvách.... :s_thumbsup:

akorát jsem se nikde nedočetl na které herně hraješ...???

a kdyby jsi potřeboval s čímkoliv poradit, tak se neboj zeptat.... ;)

GL :P
    • vojta0001
      vojta0001
      Bronz
      Jinak hraji na Party pokeru, který je mým favoritem :-). Kromě této herny zkouším hrát teďkom i na Titan pokeru kvůli tomu, že když ji otestuji, dostanu na ni dalších 50$, tak proč ji nevyzkoušet :-D . A kromě těchto dvou heren ještě sem tam hraji na Pokerstars, kde hraji hlavně kvůli jejich Zoomu :-) Pak mam ještě na několika hernách účet, ale vůbec je nenavštěvuji...
    • Fredo107
      Fredo107
      Bronz
      Registrace: 20.06.2011 Příspěvky: 1,895
      Ahoj,

máš to hezky napsaný :s_thumbsup:

Nebudu se bát toho, že někdy prohraji

Samozřejmě prohry přijdou, s tím musíš počítat. Umět vědět, kdy skončit, je stejně důležité jako vědět, na koho a jak hrát. Nastavit si stoploss hranici např. na 3bi a když ji překročíš, ukončit session.
      Mně osobně taky pomohlo to, že když se daří, tak jsem hrál co to šlo do té doby, než jsem prohrál 1bi. Pak jsem session ukončil. Je smutné, když za dvě hodiny nahraješ pět buinů a pak je během 15 minut prohraješ a session zakončíš v mínusu ;)

Ať se daří a kdyby si měl jakýkoliv dotaz, neboj se zeptat :f_cool:
    • vojta0001
      vojta0001
      Bronz

Výuka

Máme další den, kdy se jdu věnovat hře. No a než začnu hrát, pujdu si nastudovat teorii, což je 3 článek. hurá na něj :-)
    • vojta0001
      vojta0001
      Bronz
      Třetí článek jsem si přečetl a tohle jsem si z něj odnesl :-)

:club: Made hands jsou handy, které už mohou být nejlepší, jako např. pár nebo trojice a málokdy se mužou zlepšit, někdy už vůbec ne.

:club: Overpár je pár na ruce, který je vyšší než všechny společné karty.

:club: Draws jsou handy, které ještě nejsou kompletní, ale může se z nich stát made (hotová) handa, pokud na board přijde správná karta.

:club: OESD pokud moje karty na ruce a spolecné karty tvoří 4 karty jdoucí po sobě

:club: Monster draw je kombinací flush draw a OESD.

:club: Gutshot je nedokončená postupka, ve které chybí jedna karta uvnitř

:club: Double gutshot draw je kombinací dvou takových draws.

:club: Overkarty nemam nic, ale moje karty jsou vyšší než všechny společné karty.

:club: Vsadit na maximalizaci hodnoty můžete pouze tehdy, když víte, že váš soupeř skutečně dorovná váš bet (a navýší tím hromádku uprostřed stolu) s dostatečně slabou handou.

:club: Druhý možný důvod pro sázení je blaf. Chcete donutit soupeře s lepšími kartami zahodit, abyste sami shrábli pot.

:club: Uvažujete-li o blafu, vždycky mějte na paměti následujících pět pravidel:

• "Nenafukujte" pot čistými blafy.
      • Blafujte spíše tehdy, pokud se vaše handa ještě může zlepšit.
      • Blafujte pouze proti těm soupeřům, o kterých víte, že jsou schopni karty zahodit.
      • Neblafujte najednou proti několika soupeřům.
      • Blafujte jenom tehdy, když můžete věrohodně reprezentovat silnou handu a je pravděpodobné, že vaši soupeři nic moc nemají.

:club: Continuation bety pokud vsadím před flopem můžu na flopu vsadit znovu a předstírat tím, že něco mám. Nesmím to ale dělat pokaždé.

:club: Ochranou se rozumí prodražit soupeři co nejvíce další společnou kartu a to proto, aby si nezlepšil svoji kombinaci

Proč nesázet

:club: Na kontrolu potu se můžete zaměřit tehdy, nejsou-li na boardu žádné významné draws a máte-li pozici.

:club: Pokud dám check, prohraji méně pokud mám horší kombinací, ale dám tím soupeři možnost k bluffu nebo k sázce v domnění lepší kombinace

:club: Slowplay pokud hraji svoji handu slaběji než ve skutečnosti je. Tohle bych měl hrát jen tehdy pokud vím, že soupeř mi skočí na špek a vsadí

:club: Velky pot chci vytvořit tehdy, pokud mám velmi silnou handu, jinak chci hrát o menší poty

made hands

:club: Hrát made hands je poměrně jednoduché. Máte-li nejsilnější handu, vsadíte nebo raisnete. Čím slabší vaše handa je, tím více se musíte zaměřit na kontrolu potu.

Shrnutí:

• Budu tight a vyhýbat se hraničním situacím.
      • Budu hrat agresivně a aktivně tvořie hru, namísto abych jen dorovnával sázky soupeřů.
      • Budu hrát z pozice. Vždycky se budu snažit využít možnosti hrát z pozice, úplně stejně jako při hře před flopem.
      • Při hře se budu snažit pro maximalizaci zisku při dobrých kartách a kontrolovat pot při horších kartách.
      • U slabých kombinací budu hrát o malé poty a u monster kombinace se budu snažit jít all-in a maximalizovat svůj zisk

Tak jelikož jdu teďkom pryč, tak tenhle zápis doupravím příště. A jak tak vidím, tak hrát asi dneska už nestihnu, ale nevadí, důležitější jsou vědomosti :-)

Tak nakonec jsem tento příspěvek upravil :-)
    • vojta0001
      vojta0001
      Bronz
      Hra:

Tak nakonec jsem se ke hře dostal, tak hurá na hru :-)
    • vojta0001
      vojta0001
      Bronz
      Tak dnešní hra skončila dobře. :-) Ze začátku jsem prohrál a pak jsem to získal zpět a i včerejší ztrátu :-) Můj bankroll činí 87. 85$
    • vojta0001
      vojta0001
      Bronz
      Toto je plán, který mám na tento týden:

Tak toto je můj další plán, ve kterém zase hodlám si přečíst další články a pokračovat ve hře. Sice nevím, zda je všechny stihnu projít, ale když né, dočtu je příští týden. :-) Hlavní problém proč nestíhám je přečíst a tak moc nehraji je ten, že dělám ještě seo svoji stránky což zabírá celkem dost času a kromě toho taky z každého články dělám zápisky :-).

Články, které hodlám tento týden projít:

:club: Pokerová matematika: Odds a outy
      :club: Pokerová matematika: Implied pot odds
      :club: Po flopu - iniciativa na vaší straně
      :club: Po flopu: Iniciativu má soupeř
      :club: Po flopu: Nikdo nemá iniciativu
    • vojta0001
      vojta0001
      Bronz
      Tak dneska než začnu hrát pročtu si nejdříve svoje zápisky...:-)
    • vojta0001
      vojta0001
      Bronz
      Tak, trošku jsem se zasekl s tím čtením, jelikož mě zdržela jedna věcička na webu, kde jsem se trošku zasekl. Chtěl jsem si tam přidat výpiský článků, ale jelikož jsem se zasekl přidám je jindy :-D . Ale už jsem si to pro přidání připravil :-).

Můj Bankroll je 87, 85$

Tak a teďkom hurá na hru :-)
    • vojta0001
      vojta0001
      Bronz
      tak jelikož musím ještě teďkom něco udělat, tak už s hraním pro teďkom končím pokračovat budu večer a za tu chvilku mi přišlo KK na které jsem vyhrál pár centu, jelikož ostatní to položili. :-( a zkusil jsem jeden menší bluff, který nevyšel. takže jsem trošku v mínusu :-D

Aktualní bankroll 87,61$
    • vojta0001
      vojta0001
      Bronz
      tak nakonec jsem se ke hře už nedostal. Chtěl jsem tady tohle už připsat včera, ale jelikož jsem byl po práci celkem unavený, tak jsem zde už nic nedával.
    • vojta0001
      vojta0001
      Bronz
      Tak dneska si nejdřív 1-2 hodiny zahraji a pak si půjdu přečíst nějaké články. Večer bych nejspíš zase pokračoval. :-) Tak jdeme na hru :-)
    • vojta0001
      vojta0001
      Bronz
      tak pro teďka končím, jelikož dělám chyby a zbytečně jsem prohrál 2 dolary, jelikož jsem se nechal unést na AQ a na flopu byla Q a týpek měl 2 páry a jen tak jsem mu he dal svoji bezmyšlenkovou hrou :-(. Půjdu něco sníst a pak se podívat na ty články.

Bankroll: 89,90$
    • vojta0001
      vojta0001
      Bronz
      Tak konečně jsem se dostal k těm článkům. Hurá na ně. Přečtu tak asi 1-2 :-).
    • vojta0001
      vojta0001
      Bronz
      Tak přečetl jsem si 1. článek z tohoto týdne. Tak jelikož není moc lehký, tak jsem z toho pochopil jen trošku, což znamená přečtu si ho zítra znovu a uvidím co si z něj odnesu :-D .