HM2 Graf a křivky

• Travis666
      Travis666
      Bronz
      Registrace: 04.05.2011 Příspěvky: 182
      Ahoj

Hledal jsem to teď cca půl hoďky a nic jsem nenašel tak to šoupnu sem,doufam že jsem dobře.
      Chtěl bych pořádně pochopit význam všech křivek v grafu,něco málo tušim,ale radši bych to věděl na 100% :f_biggrin:

1. Proč mam modrou tak vysoko nad zelenou...?
      2. Co znamená zelená nad oranžovou,co to vlastně způsobuje...?
      3. Proč tolik klesá červená...?
      4. Poznam podle křivky že jsem měl v sessions prostě jen smůlu...?

Díky moc za odpovědi :f_cool:

• 4 odpovědí
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      ahoj,

vložil jsi to krásně....;)

vysvětlivky:

modrá = výhry ze showdownu

červená = výhry bez showdownu

zelená = celkové výhry (modrá + zelená)

oranžová = EV lajna (tzn. celkové výhry podle pravděpodobnosti)

ad 1) to je logické podle toho co která lajna znamená, aby se ti modrá rovnala se zelenou, musel bys být každý pot v showdownu...

ad 2) znamená to, že jsi měl trošku štěstí, vyhrál jsi třeba pot ve kterém jsi měl 80% na výhru....(samozřejmě je to více situaci....)

ad 3) na micro limitech je to běžné, dobré handy se snažíš dohrát do showdownu a vyhrát co nejvíce, špatné handy zahazuješ bez showdownu....

ad 4) jo to poznáš podle rozdílu oranžové a zelené lajny, viz. ad 2)

snad jsem to vysvětlit srozumitelně, ale klidně se ptej dál...

GL :P
    • Travis666
      Travis666
      Bronz
      Takže když si po sessions rozkliknu graf a budu mít oranžovou nad zelenou znamená to že jsem měl smůlu když jsme došli do showdownu all-inem?
      Např. jsem prohrál AA vs QQ...?
      Počítá se do toho i když jsem lepší na flopu a dostanem se do all-inu a zařízne mě river...? :f_confused:

Jináč moc díky za super vysvětlení :f_thumbsup:
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      když prohraješ pre-flop AA do QQ, tak zelená lajna bude pod oranžovou EV lajnou....

ale pozor, dívat se po každé session na graf a zjišťovat jestli jsem měl smůlu nebo štěstí je docela kontraproduktivní, jedna session není žádný vzorek, spíš ti to může uškodit...

a oranžová EV lajna se liší od zelené lajny pokaždé, když ještě v daném spotu někdo z hráčů nemá 100% na výhru, čili ještě hraje svoji roli pravděpodobnost....pokud se na flopu dostaneš do all-inu se setem proti flush draw, tak ještě není rozhodnuto, a když tě zařízne river tak zelená a oranžová lajna půjdou na rozdílné strany grafu....ale pokud se do all-inu dostanete až na riveru, tak se zelená lajna bude rovnat s oranžovou...

uffff :f_biggrin:

btw. hodil jsem ti v prvním postu ten graf do spoileru, nelíbí se mi jak to natahuje stránku.... :f_biggrin:
    • Travis666
      Travis666
      Bronz
      hmmmm kvalitní znalosti :f_thumbsup:
      každopádně je pro mě stejnak dobrý to vědět :f_cool:
      díky moc za vyčerpávající info :f_ugly:
      jo takže příště obrázek asi menší nastavit co?