BLOG: Way to busto!

• svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 2,902
      Ahoj komunito,

moje jméno není důležité. Rozhodl jsem se založit svůj blog na základě velkého shitrunu :f_love: . Online poker hraji asi 2 nebo 3 roky, nevím přesně, ale to není moc důležité - je to spíš ostuda :D , protože v této době se prakticky nic velkého neudálo :f_biggrin: . Začínal jsem jako většina na fóru z různých promo akcí apod. (počáteční kapitál na poker strategy, za doby EN komunity). V mojí dosavadní pokerové "kariéře" jsem stihl prolétat snad všechny pokerové online herny na světě díky "parádní" akci s Pokersxxxxx - tímto chci všechny upozornit - ruce pryč (fake). Tato zkušenost mi dost znemožnila clearovat bonusy na hernách, takže už zbývá jen pár heren, kde nemám registraci a na kterých budu moci využívat nějaký first deposit :f_p: . Momentálně se držím zuby nehty na NL25SH na Party Pokeru, a to tak marně že už jsem zde půl roku a vypadá to na sestup :D . Jak už jsem zmiňoval na úvod, důvod proč zakládám blog je bad run. Nejde ale o crying blog nebo něco podobného, chci zde zveřejňovat různé postřehy z videí a knih a hodnotit sessions pro obohacení sebe i komunity. Videa sleduji celkem nepravidelně, ale za to aspoň něco čtu - Easy game (1. díl jsem dočetl, 2. začínám), jinak se snažím co nejčastěji se zúčastnit coachingů :) .

Tady je ten neustále zmiňovaný run:

Můj současný BR je pouhých 900USD, před 35k handami mi v cashieru svítilo 1500USD.

Vzorek je malý a určitě můj run není nic neobvyklého, ale po předchozím měsíci jsem byl v dobrém rozpoložení, plánoval jsem začátkem června přechod na NL50 a setrvání přes prázdniny. Přechod na NL50 se začíná pomalu měnit v přechod na NL10 :f_biggrin: . Navíc tento výsledek je zapříčiněn nejen špatným runem ale také špatnou hrou, dávám tomu tak 50:50. Což je taky důvod pro založení blogu, chci aby moje play někam směřovala a mělo to hlavu a patu. Proto budu na blogu zveřejňovat stanovené cíle a jejich dosažení x burnout.

A ještě něco pro ty, kteří hrají live hru v brně. Chci vám ulehčit seating = vždy po mé levici :f_biggrin: . Takže můj ksicht zde:

V současné době mám několik cílů:
      :diamond:D očíst Easy game 2. díl
      :diamond: Začít OPĚT beatovat NL25SH
      :diamond:P ravidelně přispívat do blogu, hodnotit svoji play atp.
      :diamond:D ále přispívat do HJ fóra
      :diamond: Zlepšit sebereflexi
      :diamond: Clearnout 200USD bonus na Party - tady by neměl být problém
  • 84 odpovědí
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      ahoj,

vítám tě na fóru PokerStrategy.com.... :s_thumbsup:

další brňák.... :f_love:

vidím, že jsi se nám ještě nepředstavil, nechceš tak učinit zde: Představte se a pozdravte s ostatními!

a doslechl jsi se už o Učíme se vyhrávat??? představení se na fóru je totiž první úrovní výzvy, takže se můžeš zapojit do losování o $100 a o lístky do živých pokerových turnajů ;) , zapojením se do výzvy zjistíš jaké možnosti ti PokerStrategy.com nabízí jako hráči a členovi....Učíme se vyhrávat

tvůj nick je mi nějaký povědomý z NL25 SH na PP, doufám že jsi mě moc neobral.... :f_biggrin:

a ta fotka je z Kajotu v Brně že?? chodíš tam často...???

btw. ten konkurenční affiliate web jsem ti musel zcenzurovat, i když jsi to myslel dobře.....;)

GL ;)
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Registrace: 27.09.2011 Příspěvky: 11,622
      Čau,
      to je paráda že jsi založil blog :s_thumbsup:
      Budu sledovat :s_wink:
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Do výzvy se určitě zapojím, fotka z kajotu sice není ale minulej týden jsem tam byl :f_biggrin: (Bingo). Jinak screenname jsem v minulosti na PP měl stejný jako nick tady na poker strategy takže je možný že spolu máme nějakou historii, v současnosti mám rads_1 Jakej máš ty? Mrknu se jestli nemáme nějakou historii.
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Mosambo původně napsal
      Čau,
      to je paráda že jsi založil blog :s_thumbsup:
      Budu sledovat :s_wink:
      Díky :f_biggrin:
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      detail, a kam teda chodíš na live poker???

justMIKE66

mrknul bych se sám, ale včera mi umřel komp a handy z NL25 nemám zálohované X(
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Vegas, ale na live moc často nechodím, párkrát do měsíce se odreagovat, nafta je dost vysokej rake pro mě :D

Jinak na tebe mám 156 hand a nejnovější (21 hands - 8.6.2012) takže se moc nepotkáváme :spade:
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Tak jsem se dnešním dnem rozhodl udělat nějaké změny ve svých herních návycích. Ze všeho nejtěžší změna bude asi
      :diamond: přestat sledovat cashier (a graf) - tyto dvě hodnoty bych chtěl kontrolovat pouze 1x týdně, dávám si na zkoušku týdenní challange a uvidím jak to dopadne nerad bych totiž bustnul nebo nedodržel stoploss který mám -3BI/session.
      :diamond: před každou session nastavovat časovač na 80 minut (případně méně podle mindsetu a dalších okolností kdy budu nucen session ukončit).

Sledoval jsem v HEMu sessions delší než 80 min. a vážně to nemá smysl :) - for me.

Dále jsem si stanovil
      :diamond: sledovat každé pondělí a čtvrtek 1 video
      :diamond: každé úterý prečíst 1 kapitolu z druhého dílu Easy game
      :diamond: každou středu sledovat coaching (to se mi ale občas nepodaří kvůli posilovně - tak snad se zlepším)!
      :diamond: standardně dále přidávat 1 handu a více do HJ fóra každý všední den.

Jednotlivé úkoly jsem si rozepsal na všední dny protože přes víkendy toho času moc není tak to raději nenapíšu vůbec než abych to napsal a flákal to. Všechno jsem to hodil do Discipo kalendáře a sám jsem zvědav jaký bude výsledek na konci měsíce, který sem samozřejmě postnu :f_biggrin:

Můj měsíční harmonogram v discipu vypadá takto (žádná věda):
    • pokermachy
      pokermachy
      Bronz
      Registrace: 11.01.2011 Příspěvky: 5,692
      Ahoj,

paráda, že sis založil blog a vidím, že si to vzal opravdu zodpovědně. Snad ti to vydrží a půjde tvoje hra jen nahoru ;) Ohledně dívání se do cashieru, je to hodně důležitý, samotnýmu se mi to moc nedaří a vím, že je to leak. Pokud se ti to podaří dodržet, tak je to paráda a klobouk dolů :f_cool:

Co určitě pomůže tvojí hře je naše Cash Game Gymnázium. Jestli ses ještě do něj nedíval, tak vřele doporučuju a kdybys začal přispívat, tak by to bylo jedině dobře. Přesně takový hráči jako seš ty jsou v našem Gymplu potřeba :heart:

Měj se a GL!
      Machy
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Díky Machy

V CG gymnáziu sem tam kouknu na nějaký domácí úkol a vyzkouším si ho. A taky se chystám přečíst si winning by folding tak snad se dokopu.

Jinak co se týče hry musím říct že nedívat se do cashieru ve mně vyvolává všelijaké pocity a trošku mě žere že nevím jak na tom zrovna jsem :D . Jinak ale je docela problém že mi cashier v PP clientovi pořád svítí a nemůžu ho nijak vypnout. Tak se snažím nedívat se a jen to zakrýt roletkou v PP softu (po startu clienta je defaultně odkrytá). Také v Reports > sessions v hemu mi v těch handách zůstává stále aktivní $ a bb/100 i když to vypnu, tak po restartu to znovu vidím, řeším to tak že si dám nějaký filtr na starou session (defaultně) a nejdřív tam tyto dvě položky odstraním a pak se teprve přesunu na session kterou potřebuji.

Co se týče rutiny zmiňované v předešlém postu tak splněno, handy postnuty, video taky v cajku. Díval jsem se na Učíme se poker s Yegonem - 1. díl a video hodnotím na výbornou. Řešilo jeden z mých leaků (value betting na riveru) takže jsem si z toho snad něco vzal a budu na tom pracovat.
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Dnes mám (resp. včera jsem) odehráno cca 2k hands, výsledek nemůžu říct protože ho sám nevím (snad v sobotu nezjistím že sem bustnul :f_biggrin: ), dost mě to řezalo ale pocit ze hry parádní, když jsem sledoval cashier denně bylo to na mindsetu hodně znát, teď po dvou dnech co ho nesleduju se celkově můj stav zlepšil. Možná si říkáte že když se díváte na graf/cashier že to s vámi nic nedělá a nejste result oriented, omyl. Všichni jsme, dojednoho, podvědomí člověk vážně neovládne. Zato podvědomí řídí všechno, i když si to neuvědomujeme nebo nedokážeme připustit (viz video). Takže všem to doporučuji vyzkoušet.

Jinak před nedávnem jsem v Easy game narazil na koncept který je velmi jednoduchý a příjde mi že zavrhovaný, pokud najde někdo nějaké argumenty proč tento koncept nepoužívat rád si je přečtu, zajímá mě názor ostatních =)

Creative Preflop Raise Sizes

Ve zkratce jde o to, přizpůsobovat svůj openraising typu protihráče. Každý z vás má asi jiný OR sizing na BTN než na UTG, tohle určitě všichni známe. Když se dívám na videa, leakfindery apod. všichni hráči dodržují statický OR, např. 3,5bb UTG - CO + SB a 2,5bb na BTN, na tom není nic zajímavého nebo neobvyklého tady ovšem nepřizpůsobujeme OR sizing jednotlivím protihráčům ale napevno naší pozici.

V Easy game to autor pojal trošku jiným způsobem. Dám jednoduchý příklad (NL25)- Jste na CO a openraisujete 3,5bb s tím že na BTN sedí fish která hraje postflop fit/fold. Pokud fish netrefí flop 100% foldne na náš cbet. Proč tedy nemít OR sizing 4bb? Často sebereme víc dead money, a pokud už dobře hitneme (proti fish budeme hrát value handy) tak celkový pot na riveru při OR 4bb bude znatelně vyšší než při OR 3,5bb. (nekecám, fakt :f_biggrin: )

Dalším příkladem může být například hra BvB. Jsme na SB a na BB sedí pán se statem Fold to steal 88%, 3bet 2%. Je tedy zbytečené mít OR 4bb když stačí např. 3bb - účel splní stejně, a ušetříme v případě že villain chytne premiovou handu a 3betne.

Zní to jednoduše a jednoduché to je. Já osobně mám 3 různé škály openraise sizingu které používám individuálně na každého hráče u stolu. Velikost open raisu nevypovídá o síle naší handy.

Kdyby někdo chtěl plné znění z knížky přihlaste se. Nechtěl jsem dělat moc dlouhý post aby tu někdo neusnul :f_biggrin:
    • iambanker
      iambanker
      Bronz
      Registrace: 28.06.2011 Příspěvky: 5,519
      Imo problem prvej situacie je v pripade, ak mame aktivne blindy ktore budu casto squeezovat potom ako otvorime a fish callne.

Pri druhej situacii ide o to, ze sice to teoreticky plati ale podla mna v praxi nie. Vela krat sa mi stalo, ze ked som otvaral BvB 4bb a hrac mal +80% fold po tom ako som zacal otvarat na 3bb zacal callovat viac.

Ja napr menim bet sizing na BTN kde otvaram normalne 2bb ale ak tam mam fish, tak zacnem otvarat 3bb, lebo mi nevadi dostavat 3bet kedze mam poziciu stale.
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      iambanker původně napsal
      Imo problem prvej situacie je v pripade, ak mame aktivne blindy ktore budu casto squeezovat potom ako otvorime a fish callne.

Pri druhej situacii ide o to, ze sice to teoreticky plati ale podla mna v praxi nie. Vela krat sa mi stalo, ze ked som otvaral BvB 4bb a hrac mal +80% fold po tom ako som zacal otvarat na 3bb zacal callovat viac.

Ja napr menim bet sizing na BTN kde otvaram normalne 2bb ale ak tam mam fish, tak zacnem otvarat 3bb, lebo mi nevadi dostavat 3bet kedze mam poziciu stale.
      Pokud jsou aktivní blindy které sqzují adjustnu se a sizing volím podle potřeby (pokud stojím před skupinou potenciálních protihráčů a vím že sou aktivní na sqz apod. tak volím standardní sizing).

V druhé situaci se villainovi vůbec nedivím, tohle řeším tak že počkám než se mi načte HH, pokud HH nemám tak standard (pokud bych už měl měnit sizing tak z nižší hladiny na vyšší).

Dá se říct že než začnu tento koncept používat dobře se tomu přizpůsobím a vyselektuju vhodného villaina nedělám to uplně autopilot :)

Sizing v průběhu session neměním (jen když dojde nový hráč a je to nutné).
    • C0gnito
      C0gnito
      Bronz
      Registrace: 01.01.2012 Příspěvky: 594
      sizingy dost upravuju protihráčům, mě to poradil mosambo a můžu to jenom doporučit
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Tebe často potkávám na PP :f_p:
    • pokermachy
      pokermachy
      Bronz
      Registrace: 11.01.2011 Příspěvky: 5,692
      svbrdk původně napsal
      Jinak ale je docela problém že mi cashier v PP clientovi pořád svítí a nemůžu ho nijak vypnout.
      Mrkni do tohoto vlákna, tam se řeší/řešilo zakrytí bankrollu zrovna na Party Pokeru ;)
    • C0gnito
      C0gnito
      Bronz
      jojo, taky si tě často všímám :) ale hraju proti tobě nerad, jednou mi něco nevyšlo a od té doby se mi nějak nic vymýšlet nechtělo ani nebyla moc šance :D
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      pokermachy původně napsal
      svbrdk původně napsal
      Jinak ale je docela problém že mi cashier v PP clientovi pořád svítí a nemůžu ho nijak vypnout.
      Mrkni do tohoto vlákna, tam se řeší/řešilo zakrytí bankrollu zrovna na Party Pokeru ;)
      Díky, snad to nějak vyřeším. A kdyby ne, zakryju si to vždycky rukou a stáhnu roletku (jako doteď) :D jinak mám auto-buy in takže při otevírání stolů no problem :)

C0gnito původně napsal
      jojo, taky si tě často všímám :) ale hraju proti tobě nerad, jednou mi něco nevyšlo a od té doby se mi nějak nic vymýšlet nechtělo ani nebyla moc šance :D
      Taky nějak nevyhledávám spoty s tebou, zbytečně bych si tím zvýšil varianci :f_biggrin: Ale občas se hodí že člověk ví že hraje proti thinking playerovi viz. náš společný spot.

Party Poker $25.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 1817547
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

SB: $52.44 - VPIP: 27, PFR: 19, 3B: 3, AF: 3.8, Hands: 420
      Hero (BB): $26.06 - VPIP: 24, PFR: 18, 3B: 6, AF: 2.1, Hands: 40396
      UTG: $26.72 - VPIP: 23, PFR: 17, 3B: 4, AF: 1.9, Hands: 662
      CO: $25.11 - VPIP: 36, PFR: 13, 3B: 2, AF: 1.3, Hands: 188
      BTN (C0gnito): $28.85 - VPIP: 24, PFR: 22, 3B: 10, AF: 4.1, Hands: 401

Pre Flop: ($0.35) Hero is BB with 6 :spade: K :spade:
      2 folds, BTN raises to $0.60, SB calls $0.50, Hero raises to $2.25, BTN raises to $5.25, 1 fold, Hero raises to $26.06, 1 fold

Jinak callovat mě můžeš light většinou nic nemám :tongue:
    • C0gnito
      C0gnito
      Bronz
      myslíš tuhle handu jo? :D
      [SPOILER]Party, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (BTN): $28.85 (115.4 bb)
      MP: $26.72 (106.9 bb)
      CO: $25.11 (100.4 bb)
      BB: $26.06 (104.2 bb)
      SB: $52.44 (209.8 bb)

Preflop: Hero is BTN with 7 8
      2 folds, Hero raises to $0.60, SB calls $0.50, BB raises to $2.25, Hero raises to $5.25, SB folds, BB raises to $26.06 and is all-in, Hero folds

Results: $11.10 pot
      BB mucked and won $11.10 ($5.85 net)
      [/spoiler]
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      [quote]C0gnito původně napsal
      myslíš tuhle handu jo? :D
      [SPOILER]Party, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (BTN): $28.85 (115.4 bb)
      MP: $26.72 (106.9 bb)
      CO: $25.11 (100.4 bb)
      BB: $26.06 (104.2 bb)
      SB: $52.44 (209.8 bb)

Preflop: Hero is BTN with 7 8
      2 folds, Hero raises to $0.60, SB calls $0.50, BB raises to $2.25, Hero raises to $5.25, SB folds, BB raises to $26.06 and is all-in, Hero folds

Results: $11.10 pot
      BB mucked and won $11.10 ($5.85 net)
      [/spoiler][/quote]Teď budem plní readů na příští session :D ... teda asi až na NL50 jak to tak vypadá