Cash Game BLOG: Cesta k úspechu

• krys94
      krys94
      Bronz
      Registrace: 04.06.2012 Příspěvky: 895

:club: Cash Game Blog: Cesta k úspechu :club:

Ahoj volám sa Boris, som 18. ročný študent z Bratislavy. Pokru sa venujem asi pár mesiacov, hrávam ho od konca apríla kedy mi bolo 18.

:club: Kde?
      • Rozhodol som sa depozitnút na PokerStars, je to velmi kvalitná herna s velkým polom hráčov

:club: Prečo?
      • Cash game bola pre mna vždy velmi zaujímavá, vidím v nej velký priestor pre hru, do istej miery nie som obmedzený veľkosťou môjho stacku alebo štruktúrou výplat ako pri turnajoch
      • Ak by som sa zlepšil v hraní mohol by som si pri hraní zarobiť aj pár dollárov :)

:club: Ako?
      • Budem začínať na bankrolle 250$
      • Hrať budem NL10 SH , začnem pri 4 stoloch a ako mi to pôjde lepšie pridám ďalšie 2...
      • Každý deň postnem koľko rúk som zahral, ako dlho som hral, súčastný stav bankrollu a nejakú zaujímavú ruku pridám tiež :)
      • Môj plán je dosiahnuť na mojom PokerStars účte sumu 10 000$ a ďalej uvidíme ... :D
      • Používam HoldemManager2 Small Stakes a TableNinja

:club: Literatúra a vzdelávanie ?
      :heart:O NL holdem pokri som si kúpil pár knižiek, všetky som ich zatial neprečítal ale snažím sa rozložiť si čas na hranie a vzdelávanie.
      Moje knihy o pokri:
      -Phil Hellmuth, Jr: Jak hrají poker profesionálové (CZ) Precitane
      -Harrington on Hold'em - Strategie pro no-limit hold'em turnaje (CZ) Precitane
      -Harrington on Hold'em - Pokrocilé strategie pro no-limit turnaje (CZ) Precitane
      -David Sklansky: No limit Hold'em Poker-Teorie a praxe (CZ) Precitane
      -Andrew "BalugaWhale" Seidman: Easy Game 1 (SK) In Progress
      -Tri "SlowHabit" Nguyen: The Poker Blueprint (ENG) In Progress
      -Tri "SlowHabit" Nguyen: Let There Be Range (ENG) In Progress
      -James "SplitSuit" Sweeney: Dynamic Full Ring Poker (ENG) In Progress
      -Tri "SlowHabit" Nguyen: The NL Workbook (ENG) In Progress

:heart: PLO je tiez uzasny format pokru preto do buducna mam v plane precitat aj tuto knihu.
      -Tri "SlowHabit" Nguyen: The PLO Book: Transitioning from NL to PLO (ENG) In Progress

Takže môžeme začať.

• 10 odpovědí
    • krys94
      krys94
      Bronz
      Zistil som že cesta k úspechu sa teda nekoná :D

Prechod so SNG na cash game je otrasný vôbec nedokážem pri cash game rozmýšlať .. a čo je najhoršie nedokážem tam foldovať a ľahko sa stackujem so súperom... Nedokážem selektovať stoly .. Proste hrôza

Takže predčasne sa vzádam a vracám sa na SNG kde verím že to pôjde lepšie.

Played time: 1hod

Graf:

Zaujímave handy:
      1. Áno viem som idiot.. :D

Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

CO: $10 (100 bb)
      BTN: $12.44 (124.4 bb)
      SB: $3.84 (38.4 bb)
      BB: $22.53 (225.3 bb)
      Hero (MP): $10.15 (101.5 bb)

Preflop: Hero is MP with 9 9
      Hero raises to $0.40, CO folds, BTN calls $0.40, 2 folds

Flop: ($0.95) 6 3 8 (2 players)
      Hero bets $0.62, BTN raises to $2.23, Hero raises to $4.80, BTN raises to $12.04, Hero calls $4.95

Turn: ($20.45) A (2 players)
      River: ($20.45) K (2 players)

Results:
      $20.45 pot ($0.92 rake)
      Final Board: 6 3 8 A K
      BTN showed A A and won $19.53 ($9.38 net)
      Hero showed 9 9 and lost (-$10.15 net)

2.
      Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 3 Players

Hero (BTN): $9.85 (98.5 bb)
      SB: $7.90 (79 bb)
      BB: $10.33 (103.3 bb)

Preflop: Hero is BTN with Q Q
      Hero raises to $0.30, SB folds, BB raises to $1.10, Hero raises to $2.60, BB raises to $10.33 and is all-in, Hero calls $7.25 and is all-in

Flop: ($19.75) 3 2 6 (2 players, 2 are all-in)
      Turn: ($19.75) T (2 players, 2 are all-in)
      River: ($19.75) J (2 players, 2 are all-in)

Results:
      $19.75 pot ($0.89 rake)
      Final Board: 3 2 6 T J
      Hero mucked Q Q and lost (-$9.85 net)
      BB showed A A and won $18.86 ($9.01 net)

3.

Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

BB: $23.44 (234.4 bb)
      UTG: $9.70 (97 bb)
      MP: $15.11 (151.1 bb)
      Hero (CO): $9.97 (99.7 bb)
      BTN: $10.94 (109.4 bb)
      SB: $6.07 (60.7 bb)

Preflop: Hero is CO with Q Q
      UTG folds, MP calls $0.10, Hero raises to $0.40, BTN folds, SB calls $0.35, BB folds, MP calls $0.30

Flop: ($1.30) 4 K K (3 players)
      SB checks, MP checks, Hero bets $0.80, SB calls $0.80, MP folds

Turn: ($2.90) T (2 players)
      SB bets $1.10, Hero raises to $2.90, SB calls $1.80

River: ($8.70) 9 (2 players)
      SB bets $1.97, Hero calls $1.97

Results:
      $12.64 pot ($0.57 rake)
      Final Board: 4 K K T 9
      Hero mucked Q Q and lost (-$6.07 net)
      SB showed J Q and won $12.07 ($6.00 net)
    • Miraell
      Miraell
      Bronz
      Registrace: 21.10.2011 Příspěvky: 29
      No nevím, takhle to hned vzdávat. Je tedy jasný, že tenhle zbytečně agresivní styl na mikrolimity není nejlepší :D , ale rozhodně CG jsou zábavnější než SNG
      P.S. jo a vyhoď tu knížku od Hellmuta :f_biggrin:
    • sorcerer777
      sorcerer777
      Bronz
      Registrace: 18.01.2011 Příspěvky: 1,245
      ta ruka c. 3, to bola jeho zla hra, nie tvoja, len mal panacik stastie. s tymto sa budes stretavat nielen v CG, ale v kazdom formate, treba si proti tomu vypestovat odolnost, ale hlavne, za takychto hracov treba byt vdacny :)
    • krys94
      krys94
      Bronz
      Ide skôr o to že sa pri cash game nedokážem absolutne sústrediť... Iba tam gamblím ... Nedokážem využívať pozíciu, absolutne zle 3betujem... Nedokážem si predstaviť súperovú range atd. atd.

Keď sa pozerám na cash game je to úplna zábava ... Ale keď si otvorím 4 stoly čaro sa úplne vytratí a blúdim ako malá ryba v oceáne žralokov ktorá sa nevie ubrániť ani vačšej rybe...

Preto sa vzdávam a radšej prejdem na jednostolové SNG a MTT turnaje ... Kde mám aspoň nejakú predstavu o hre.
    • Tondash
      Tondash
      Bronz
      Registrace: 03.11.2011 Příspěvky: 689
      Par ludi by mozno doporucilo zacat este o limit nizsie..predsalen na NL10 uz sa obcas najde aj hrac co vie co robi, zalezi od herne....trochu sa v cash rozkukat, lebo BR je imho dost agresivny (25 BI)...Kazdopadne GL :f_biggrin:

OT: Kam chodis hravat live? Este som nebol ale zvazujem nad tym... :s_biggrin:
    • krys94
      krys94
      Bronz
      Hlavne Golden Vegas ... Ale občas aj Concord ... Ale najviac Golden Vegas.. Neni to nejako extra velké ako Concord ale velmo príjemné prostredie, aj pokrová komunita...

Ale Concord ma najzaujimavejsie garancie ..
    • Tondash
      Tondash
      Bronz
      Registrace: 03.11.2011 Příspěvky: 689
      hmm celkom by som si aj isiel niekedy zahrat...samemu sa mi nechce..a sme rovnaka vekova kategoria, +- mesiac, tak ak chces poslal som friend request :)
    • superkikuska
      superkikuska
      Bronz
      Registrace: 10.06.2011 Příspěvky: 434
      Ahoj,
      chápu Tvé pocity. Začala jsem se SnG a po roce a půl jsem dokázala mastit deset stolů najednou. Z různých důvodů jsem se nakonec rozhodla tento formát opustit a přejít na CG a nyní jsem za tento krok ráda. Každopádně nevzdávej to tak rychle, zkus se té hře před a po flopu víc věnovat (třeba série videí step by step od Twinna je do začátku dobrá) a uvidíš, že i kdybys zjistil, že CG není to pravé ořechové, znalosti budou pro Tebe EV+ i v SnG ;)
    • krys94
      krys94
      Bronz
      Tondash původně napsal
      Par ludi by mozno doporucilo zacat este o limit nizsie..predsalen na NL10 uz sa obcas najde aj hrac co vie co robi, zalezi od herne....trochu sa v cash rozkukat, lebo BR je imho dost agresivny (25 BI)...Kazdopadne GL :f_biggrin:

OT: Kam chodis hravat live? Este som nebol ale zvazujem nad tym... :s_biggrin:
      Agresivny ? ako to myslíš ? Pretože zvolil som si BR pre cash game podľa PokerStrategy článkov kde doporučujú aspon 25BI na daný limit

http://cs.pokerstrategy.com/strategy/bss/1534/1/
    • krys94
      krys94
      Bronz
      Včerajšia skúška 12 tablovania NL25 Full ringov :D

Dnes skúsim ešte. Docela sa mi páčia tie FR.