BLOG: Frajerlada česká fish

• Frajerlada
      Frajerlada
      Bronz
      Registrace: 29.12.2010 Příspěvky: 350
      Ahoj přátelé, rozhodl jsem se, že otevřu svůj pokerový blog.

Poker hraji opravdu jen tak rekreačně již asi 4 roky, vážně ho beru až posledních 5 dní, kdy jsem si zakoupil HM2 a začal hrát CG NL2. Respektive zkoušel jsem třeba Elephanta, ale tam jsem se dostával fakt do hlubokých zrát na CG, tak jsem CG dlouho nehrál a jel hlavně MTT.

Sad story pro začátek:
      Asi jsem se tu někde chlubil, že jsem vyhrál přes 3000 dolarů v MTT s BI 27 dolarů. Tyhle peníze už jsou úplně fuč a možná i pár tisíc korun navíc když jsem se úplně "zbláznil" a po této výhře jel jeden MTT za druhým na které jsem vůbec neměl BR. Naštěstí jsem se nezadlužil a přestal s tím v pravý čas.

Ted teda jedu CG NL2 na PokerStarech s nově zakoupeným HM2. BR jsem nabil za 100 dolarů, ale prvně jsem trošku blbnul na NL4 a než jsem si uvědomil, že musím fakt začít na NL2 tak už jsem měl asi jen 75 dolarů.

Ted je můj BR dokonce asi jen 60 dolarů, takže jsem se dostal do červených čísel i na NL2, avšak pravidelně postuju handy a snažím se teď hlavně vypilovat hru než se honit a penězma.

Ponaučení z dneška - Nehrát na NL2 s větším BI než 2 dolary!
      Důvodem je klasická prohra KK proti AA.
      Handa tady:
      Poker Stars $0.01/$0.02 No Limit Hold'em - 8 players - View hand 1824357
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

UTG+1: $2.02
      MP1: $2.00
      MP2: $0.69
      CO: $3.35
      BTN: $0.71
      SB: $1.14
      BB: $5.42
      Hero (UTG): $4.97

Pre Flop: ($0.03) Hero is UTG with K :spade: K :heart:
      Hero raises to $0.08, 3 folds, CO raises to $0.24, 3 folds, Hero raises to $0.90, CO raises to $1.56, Hero raises to $4.97 all in, CO calls $1.79 all in

Flop: ($6.73) 8 :heart: 4 :heart: 7 :diamond: (2 players - 2 are all in)

Turn: ($6.73) 3 :diamond: (2 players - 2 are all in)

River: ($6.73) J :spade: (2 players - 2 are all in)

• 28 odpovědí
    • Frajerlada
      Frajerlada
      Bronz
      Graf za první 3 dny NL2:
      http://imgbox.com/acn16B9y

Čísla za první 3 dny NL2:
      http://imgbox.com/acyicVmj
    • MadRay33
      MadRay33
      Bronz
      Registrace: 08.12.2010 Příspěvky: 106
      .. je to sice NL2 ale tie statistiky mi dojdu az prilis tight .. takto si ta vsimne u stolu kazdy jeden trochu pozorny hrac a ma na teba edge proti ktoremu pravdepodobne este nevies hrat .. ale to je len moj nazor .. na NL4 som hral nieco okolo 24/18 a myslim ze to fungovalo .. :s_biggrin:
    • Frajerlada
      Frajerlada
      Bronz
      Myslím, že podle tabulky startovních kombinací v BSS se nedá udělat VPIP 25, já jí nechci moc často porušovat, ale když to říkáš, tak můžu tu range před flopem rozšířit. Ale už takhle pořád bojuju s tím nabrat nějakou tu stabilitu :-)
    • kokos99sd
      kokos99sd
      Bronz
      Registrace: 25.07.2011 Příspěvky: 2,702
      ¨jestli hrajes sh tak je to moc tight jestli hraješ fr tak klidne uber nikdo si te nevsimne ze si tight na nl2 to mi ver :D
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Registrace: 27.09.2011 Příspěvky: 11,622
      Čau,
      staty kolem 15/10 jsou na nl2 :s_thumbsup:
      Až budeš mít lepší post-flop skill,tak bys mohl otvírat víc z CO a BTN a hrát něco jako 16/13 - 18/15,ale nehrotil bych to :s_wink:

Ať se ti daří :s_thumbsup:
    • FidolZ
      FidolZ
      Bronz
      Registrace: 29.03.2012 Příspěvky: 613
      čau...hraj zezačátku tight a nic nerozšiřuj nejdříve hraj podle tabulky než si to trochu zažiješ...jak tak koukám na tvoje staty tak na NL2 FR který hraješ mi přijdou v pohodě já sem NL2 prošel nedávno s podobnejma statama 16/13...otevíral bych svou range až se zkušenostma a až na vyšších limitech...mě to na tvůj limit přijde tak akorát..nacházej se u stolu mnohem větší niti který maj vpip i pfr pod 10 a tahaj jen z monster kombinací a ty fishky jim to stejně zaplatí a podle mě je na tomdle limitu lepší hrát tight než loose..a ty staty který psal madray mi přijdou na NL2 FR až dost loose...no asi sem taky pěkná nitka :f_biggrin:

jinak přeju málo smůly a ať se to otáčí
      blog budu sledovat tak koukej aktualizovat ;)
    • Frajerlada
      Frajerlada
      Bronz
      Zatím hraju teda jenom FR, resp. na Starech je to 9max.

Blog budu určitě aktualizovat, hodně budu postovat i do sekce hodnocení hand a snad se brzo naučím hrát hru za kterou bych se nemusel stydět :)

Moc Vám děkuju za první komentáře. :)
    • superkikuska
      superkikuska
      Bronz
      Registrace: 10.06.2011 Příspěvky: 434
      Zdravím do míst naší republiky neznámých :)
      věřím, že psaní blogu Ti určitě pomůže při dodržování bankroll managementu a snad pomůže i při udržení nadšení do vzdělávání, takže nechť Ti to tu jen vzkvétá :D

Frajerlada původně napsal

Ponaučení z dneška - Nehrát na NL2 s větším BI než 2 dolary!
      Důvodem je klasická prohra KK proti AA.
      Pokud samozřejmě mohu, doporučuji Twinnovu sérii videí Step by Step, kde je krásně vysvětlená důležitost pozice, stacku a rozložení hráčů u stolu.
      Protože rozhodně není chyba mít pozici na fish, s kterou je člověk deep, naopak z takové situace se nejeden člověk velmi těší ;) Samozřejmě mimo pozici je na nás větší tlak, snázeji člověk dělá chyby, a proto není dobré mít za sebou víc dobrých hráčů, s kterým jsi 200bb deep :-)

Přeji hodně štěstí u stolu :f_cool:
    • MadRay33
      MadRay33
      Bronz
      Registrace: 08.12.2010 Příspěvky: 106
      .. ach jo, nevsimol som si ze sa bavim o FR ... tak moj prispevok ber ako neopodstatneny, o tom viem akurat to ze tato varianta tiez existuje, hlavne pro nitky :D .. nekamenujte ma len srandujem :s_love: .. nech ti to toci a poradia ti kompetentni k tejto variante ..
    • Frajerlada
      Frajerlada
      Bronz
      Dneska se mi vůbec nedařilo. Začínám o sobě opět dost pochybovat, přemýšlím dát si den pauzu a pustit se do pořádného pročtení bronzových článků u BSS + si vychutnat nějaké video na hodinku. To bude podle mě na zítřek optimální, protože dneska mě hlavně hrozně rozhodila tahle handa a od té doby jsem nadělal plno chyb a prohrál další 3 BI...

Mám pocit, jakoby když mám dobrou handu všichni foldnuli a když mám špatnou, tak mám nutkání blufovat a tím ostatní hráče pěkně nakrmím.

Při včerejší hře jsem si připadal příjemně jak na rybách, sice žádné velké výhry, ale skončil jsem v profitu. Dneska jsem si připadal jako pěkná lama, která se musí opravdu ještě hodně učit, aby si další profit zasloužila. :f_cry:

Taky se mi stalo, že jsem šel dvakrát proti short stackovi s AKs all in preflop a on měl jednou AQ a podruhé AJ a oboje jsem prohrál. Jinak s AK all in preflop proti big stackům vůbec nehraju už po úvodních zkušenostech, kdy mě dorovnává pouze KK či AA.

Výsledky 3 dnešních sessions: Tady

Graf z dneška: Tady

BR momentálně 54 USD

Takže plán na zítra:
      - Důkladné studium prvních 6 bronzových článků BSS (opakování matka moudrosti)
      - Video: Twinn Live 1/2 - když se budu nudit tak pustím i 2/2
      - hlavně uklidnit se a zase si vybudovat nadhled, protože zatím jsem -21,15 USD a to hraji jen NL2

Cíl:
      - snažit se hrát nejlepší hru a nepadat už hlouběji, lepší po session skončit na -4 než na -8, co myslíte?

Ps. Taky zjišťuju, že mám hrozné nedostatky v poker slangu :f_biggrin:
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Zdravím!

jak se tak koukám na Tvé příspěvky, tak asi budeš stejně zbrklý jako já, možná ještě trochu víc :s_biggrin: Ale teď k věci. Dnes jsem se koukal na Tvé handy v HJ a na úvod bych chtěl zdůraznit 2 věci: super, že jsi začal dodržovat BRM a že jsi začal pěkně od NL2, a taky je super, že vkládáš své handy ke komentování.

Na druhou stranu jsem si ale všiml, že ve své hře máš celkem dost chyb a tak by bylo dobré, kdyby ses teď zamyslel nad svým time managementem. Kolik úsilí vkládáš do studia a kolik do samotné hry? Je to 50:50, nebo spíše více ve prospěch hry? Pak je to podle mě chyba. V tuto chvíli bych být Tebou zvolil něco jako 70:30 ve prospěch studia, klidně i víc. Číst články, vkládat handy na HJ, sledovat leakfindery, procházet své statistiky, pouštět si handy regulárů, kteří Tvůj limit porážejí, je toho spousta, jak zlepšit svoji hru...Uvidíš, že ta kvalita půjde nahoru a i když na hru zbude méně času, tak Tvé sessions budou mnohem efektivnější a v konečném důsledku to bude přinášet i kýžené $$$.

GL! :)
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,146
      Zdravím,
      na tvůj blog si možná i udělám čas. Vzhledem ke známosti z czemoney jsem na tvojí pokrovou kariéru zvědav. :) Ať se daří.
    • Frajerlada
      Frajerlada
      Bronz
      Katrisone - Moc děkuji za tento komentář. Zítra si udělám na odpočinek ryze studijní den, ale máš pravdu, že zatím to je spíš 80:20 ve prospěch hry. Určitě to udělám obráceně, abych zbytečně neztrácel dolary špatnou hrou. Ještě jednou moc dík. :)
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 5,895
      Ahoj přidal jsem tvůj blog do našeho seznamu.
      Měj se fajn a hodně štěstí :)
    • Frajerlada
      Frajerlada
      Bronz
      Takže dneska jsem se věnoval půl hodiny důkladnému prostudování basic článku Jak hrát po flopu (BSS) - ačkoliv jsem tento článek četl mockrát, určitě jsem si několik informací do hlavy doplnil a na všechny otázky ve článku odpověděl na poprvé správně. Což je dobré znamení.

Hodinu jsem sledoval video: JuiceQuadre radí - 1. část - sice to je NL10, ale myslím že od NL2 to nebudou zase tak převratné rozdíly. Zítra si pustím druhou část.

No a po takovém pro mě zatím náročném studiu jsem se opět pustil do hraní na 1 hodinu session.

Dopadlo to nad moje očekávání a skončil jsem +2,34 USD :) ovšem podle HEM2 jsem hrál EV net won/lost -1,04 USD, takže něco na mé hře je určitě stále v nepořádku.

Takže nový plán: je min. 1,5 hodiny denně studium (hlavně teď v létě když mám čas) a za každé takové studium 1 hodina hry.

Postnu nějaké handy.

Tak za tuhle bych si dal úplně nejradši do pusy :f_mad:

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (8 handed)

Known players:
      MP1:
      $2.33
      MP2:
      $0.88
      MP3:
      $2.77
      CO:
      $2.72
      BU:
      $4.96
      SB (Hero):
      $5.47
      BB:
      $0.58
      UTG2:
      $2.02

Preflop: Hero is SB with Q, 7.
      4 folds, CO raises to $0.04, BU folds, Hero calls $0.03, BB folds.

Flop: ($0.1) 7, T, 5 (2 players)
      Hero bets $0.07, CO raises to $0.14, Hero calls $0.07.

Turn: ($0.38) T (2 players)
      Hero bets $0.27, CO calls $0.27.

River: ($0.92) 2 (2 players)
      Hero bets $0.66, CO calls $0.66.

Final Pot: $2.24.
      Results follow:

Hero shows two pairs, tens and sevens(Q 7).
      CO shows two pairs, kings and tens(K K).

CO wins with two pairs, kings and tens(K K).

Úplně poslední handa v session byla slušnej bad beat: :s_mad:

Přehrát handu

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      MP2 (Hero):
      $5.90
      MP3:
      $0.89
      CO:
      $0.91
      BU:
      $0.96
      SB:
      $1.50
      BB:
      $1.67

Preflop: Hero is MP2 with Q, A.
      Hero raises to $0.08, 3 folds, SB raises to $0.22, BB folds, Hero calls $0.14.

Flop: ($0.46) 5, 5, 6 (2 players)
      SB bets $0.24, Hero calls $0.24.

Turn: ($0.94) 7 (2 players)
      SB bets $0.42, Hero calls $0.42.

River: ($1.78) 8 (2 players)
      SB bets $0.62, Hero calls $0.62.

Final Pot: $3.02.
      Results follow:

Hero shows a flush, ace high(Q A).
      SB shows a full-house, eights full of fives(8 8).

SB wins with a full-house, eights full of fives(8 8).

Jinak ostatní handy, kde jsem něco prohrál, když se na to zpětně podívám, tak si myslím, že hrál jak dobytek... Proti LAG hráčům blufuju apod. Jednu handu posílám na zhodnocení, ty ostatní za to podle mě nestojí.

Za můj dnešní zisk může hlavně tahle šťastná :f_love:

Přehrát handu

Known players:
      MP1:
      $2.02
      MP2:
      $2.03
      MP3:
      $2.25
      CO:
      $2.15
      BU:
      $2.24
      SB:
      $1.14
      BB (Hero):
      $2.15
      UTG2:
      $4.77

Preflop: Hero is BB with 7, 7.
      3 folds, MP3 raises to $0.08, 2 folds, SB raises to $0.22, Hero calls $0.20, MP3 raises to $0.60, SB calls $0.38, Hero calls $0.38.

Flop: ($1.8) J, T, 7 (3 players)
      SB checks, Hero bets $1.30, MP3 raises to $1.65, SB calls $0.54, Hero calls $0.25.

Turn: ($5.54) 5 (3 players)

River: ($5.54) 6 (3 players)

Final Pot: $5.54.
      Results follow:

SB shows a pair of queens(Q Q).
      Hero shows three of a kind, sevens(7 7).
      MP3 shows a pair of aces(A A).

Hero wins with three of a kind, sevens(7 7).

• Phaantom
      Phaantom
      Stříbro
      Registrace: 07.02.2010 Příspěvky: 1,227
      Ahoj, podle mě děláš jednu zásadní chybu v set-miningu (hraní nižších pocket párů z důvodu složení setu).

Tuto handu by jsi měl hrát jen tak, aby jsi s ní byl dlouhodobě v zisku.

Takže implied odds by měli být úplně minimálně 1:8, spíš víc -> 1:12+, kvůli tomu, že ne vždycky ti soupeři ten trefený set zaplatí.

Preflop by jsi to měl hrát v případě $2 stacku maximálně za sázku cca $0,16. Jinak s klidnou duší skládat.

Kdyžtak mě někdo opravte, kdybych tu napsal blbost, dík :)
    • Frajerlada
      Frajerlada
      Bronz
      Máš určitě pravdu, ted když se na tu šťastnou handu podívám zpětně, tak si tu velkou chybu uvědomuju. Děkuju, budu na to myslet u hry. :f_p:

Nakonec jsem si dneska dal ještě jednu 45 minutovou session a výsledek? Další profit, tentokrát krásných +3,24

Zítra opět pokračuji ve studiu. To je teď pro mě klíčové.

Nejvíce prodělečnou handu z této session jsem poslal na hodnocení zde
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Registrace: 27.09.2011 Příspěvky: 11,622
      Frajerlada původně napsal
      Máš určitě pravdu, ted když se na tu šťastnou handu podívám zpětně, tak si tu velkou chybu uvědomuju. Děkuju, budu na to myslet u hry. :f_p:
      Zítra opět pokračuji ve studiu. To je teď pro mě klíčové.
      To je naprosto správný přístup :s_thumbsup:
    • Frajerlada
      Frajerlada
      Bronz
      Snad nevadí, že na blog píšu denně, ale teď mám trochu času přes prázdniny a potřebuju se udržovat ve formě a tak shrnu dnešek.

Novinka:
      - stáhl jsem si PokerStrategy SideKick a to kvůli této promo akci (koukám, že musím mít Stary propojené s PokerStrategy, takže to nakonec není nic pro mě, ale i tak se mi líbí jak tam skáčou ty odměny)

Studium:
      - do čtení článků se mi moc nechce, ale prolouskával jsem bronzovou sekci Odds a outy + Implied pot odds a myslím, že ještě dlouho potrvá než se mi takhle pokerová matematika dostane do krve, ještě ty články budu muset číst mockrát stejně jako basic článek jak hrát po flopu
      - chystám se teď každý den na 1 článek v bronzové sekci BSS Po flopu (články o iniciativě)
      - shlédl jsem celé video JuiceQuadre radí 2. část
      - začínám číst úplně od začátku Cornieho blog

Hra:
      - po tomto téměř 2 hodinovém studiu jsem si dal 1 hodinu session (přemýšlím ještě o jedné v noci, ale uvidím)
      - session dopadla ziskově +2,74 a moje celková ztráta se snížila na -12,83

Ztrátové handy:
      - nejvíce ztrátová byla tato, když jsem šel pre-flop all in s JJ proti regular mid stackovi, který držel AA

Přehrát handu

Known players:
      MP1:
      $0.79
      MP2:
      $2.00
      MP3:
      $1.07
      CO:
      $5.65
      BU:
      $5.00
      SB (Hero):
      $3.85
      BB:
      $0.96
      UTG2:
      $1.22

Preflop: Hero is SB with J, J.
      5 folds, BU raises to $0.06, Hero raises to $0.24, BB raises to $0.74, BU folds, Hero raises to $1.25, BB calls $0.22.

Flop: ($2.26) 4, 8, Q (2 players)

Turn: ($2.26) K (2 players)

River: ($2.26) A (2 players)

Final Pot: $2.26.
      Results follow:

Hero shows a pair of jacks(J J).
      BB shows three of a kind, aces(A A).

BB wins with three of a kind, aces(A A).

- špatně jsem hrál taky s KJs mimo pozici proti rockovi, co sice nic netrefil, ale vyhrál s high kartou

Přehrát handu

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (7 handed)

Known players:
      SB:
      $2.00
      BB (Hero):
      $2.20
      MP1:
      $1.81
      MP2:
      $2.60
      MP3:
      $2.00
      CO:
      $0.81
      BU:
      $1.91

Preflop: Hero is BB with J, K.
      4 folds, BU raises to $0.10, SB folds, Hero raises to $0.30, BU calls $0.20.

Flop: ($0.61) 3, 8, 2 (2 players)
      Hero bets $0.29, BU calls $0.29.

Turn: ($1.19) 7 (2 players)
      Hero checks, BU checks.

River: ($1.19) 5 (2 players)
      Hero checks, BU checks.

Final Pot: $1.19.

Results follow:

Hero shows high card king(J K).
      BU shows high card ace(A T).

BU wins with high card ace(A T).

- trošku smůly jsem měl proti LAG soupeři, který trefil na riveru druhý pár

Přehrát handu

Known players:
      MP3:
      $2.00
      CO:
      $0.59
      BU (Hero):
      $2.78
      SB:
      $1.76
      BB:
      $2.60
      UTG2:
      $2.00
      MP1:
      $1.11
      MP2:
      $2.04

Preflop: Hero is BU with 9, 9.
      CO posts deadblind, 2 folds, MP2 raises to $0.10, MP3 folds, CO calls $0.08, Hero calls $0.10, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.34) 7, 2, 4 (3 players)
      MP2 checks, CO bets $0.48, Hero calls $0.48, MP2 folds.

Turn: ($1.3) K (2 players)

River: ($1.3) 8 (2 players)

Final Pot: $1.3.
      Results follow:

Hero shows a pair of nines(9 9).
      CO shows two pairs, eights and sevens(7 8).

CO wins with two pairs, eights and sevens(7 8).

- na hodnocení posílám tuto handu - kde si nejsem jistý jestli je můj bet na flopu v pořádku proti rock hráči s malým pocket párem

Aktuální BR: 62,69

:f_love:
    • 1
    • 2