cg vs mtt

• Adrian3694
      Adrian3694
      Bronz
      Registrace: 02.02.2010 Příspěvky: 799
      Zdravim,
      vacsinou dobry cg hraci hraju aj velke mtt turnaje,tak ma napada otazka je to v niecom podobne??
      Je mi jasne ze v mtt sa bude styl hry menit od blindou a efektivne stacku .....
      ale je postflop hra rovnka??alebo inac su si tieto dva styly v niecom podobne?
      dik za odpovede :s_wink:
  • 7 odpovědí
    • revo933
      revo933
      Stříbro
      Registrace: 26.05.2011 Příspěvky: 1,113
      ano, kedze pociatocne faze MTT turnajov, sa hraju ako CG, kedze tam este nieje taky vpliv ICM, cize ide o to zarabat chipy :)
    • NeznyDebil
      NeznyDebil
      Bronz
      Registrace: 08.04.2012 Příspěvky: 2,026
      MTT jsou asi nejkomplexnější vůbec...

V úvodní fázi potřebuješ znalosti z CG, protože blindy nejsou zatím tak vysoké a dobrá hra po flopu je základ... ve střední fázi pak zúročíš znalosti z SnG a konečně v závěru z HU

takže v každé své fázi je MTT podobné jinému formátu

...snad jsem to vysvětlil dobře...
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Že MTTs sú komplexnejšie ako CG može povedať iba niekto kto nevidel TLN rozbory v Akadémii :f_cool:
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      imo nemá počiatočná fáza MTT nič spoločne s CG.
    • MikesekCZE
      MikesekCZE
      Bronz
      Registrace: 01.11.2009 Příspěvky: 1,059
      xpravda původně napsal
      Taky se mi to vůbec nezdá.
    • revo933
      revo933
      Stříbro
      Registrace: 26.05.2011 Příspěvky: 1,113

To mi je uz len komentar :rolleyes: Si mohol napisat aspon dovod...

Podla mna sa uvodna faza MTT podoba na CG, kedze jednak hras aj spekulativne handy, cize hrame podobne handy ako v CG a dalsia vec, neriadime sa zatial $EV, ale Chip EV, cize ide nam o to zarobit co najviac chipov zo zaciatku turnaja, co je tiez podobne ako v CG, kedze tam tiez zarabame chipy :)
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      neviem ako funguje váš model chip EV, pretože mtt som nikdy nehral, iba videl zopár videí. napíšem, prečo v týchto formátoch nevidím veľkú podobnosť: v CG sú najdôležitejší hráči blindy a okolo blindov sa točí celá hra. to by som povedal, že je podobné ako mtt, ale ako defendujete blindy v mtt? v CG sa považuje za úplnú samozrejmosť light 3bet a postflop hra v týchto spotoch. ak v mtt light 3betneš a cbetneš, máš v hre 20bb s neistou budúcnosťou. môžeš si to dovoliť? alebo prirodzený adjustment na light 3 bet je light 4bet. opäť sa črtá otázka: môžeš si to dovoliť? ja som sa mtt nevenoval, takže neviem. ale dosť pochybujem, že budeš v podobných spotoch riskovať turnajový život.

úprimne si nemyslím, že mtt hráči sú ochotní riskovať svoj turnajový život hneď na začiatku a preto nemôžu realizovať veľké množstvo konceptov CG