BLOG: Z microstakes na ještě menší microstakes

• Lancelot1
      Lancelot1
      Bronz
      Registrace: 25.06.2012 Příspěvky: 123
      Je to pár týdnů co jsem se zaregistroval na Pokerstrategy.com. Od začátku roku jsem se věnoval Omaze PLO20 a strávil nad ní stovky hodin. Výsledek? Nula od nuly pojde. V červnu po nejhorším měsíci mé zhruba dvouleté kariéry sem to vzdal a vrátil sem se k Holdemu.

Zaregistroval sem se přes zdejší web na 24hpokeru a chtěl sem se zúčastnit Endurance challenge. Samozřejmě mi umřel laptop, resp. nebyl použitelnej na hraní a tak než sem pořídil novej bylo už příliš pozdě, o clearování first deposit bonusu ani nemluvím. Začal sem hrát před pár dny na NL10 třebaže roll na NL20 mám v pohodě. Ale chtěl sem si vše ošahat, znovu se to naučit, osvěžit. Samozřejmě (opět to slovo:) , že po rozumným začátku jaký sem na těhle microstakes očekával se to celý zesrabilo a graf jede jako přímka dolů, EV jede nahoru. Vzorek sice malej, ale co už mám porážet když ne NL10.

Blog sem si založil abych ho pravidelně aktualizoval a motivoval mě ke hraní - třebaže po dnešku to bude chtít pauzu. A doufám že příští moje posty už budou jen pozitivní nebo aspon ne tak ubrečený jako tento úvodní. Na závěr přikládám graf.

Můj pokerový cíl: Být regulárem na NL50-NL100 a přivydělávat si tím nějaký ty peníze. Akorát je problém že tenhle cíl už mám dva roky a za tu dobu sem se nehnul z místa. Dříve to bylo díky neustálým cashoutům, v současnosti to je tím že to prostě neporážím :)

• 6 odpovědí
    • Lancelot1
      Lancelot1
      Bronz
      Cíle do konce července:

:diamond: Projít si články tady na Pokerstrategy, které popisují lehce pokročilou strategii SH CG NLH
      :diamond: Zkouknout zajímavý videa, který mi můj status dovolí
      :diamond: Dodělat těch pár bodů co mi chybí na gold status. Ale celkově hrát ne pro volume ale pro kvalitu
      :diamond: Upravit a zlepšit si svůj HUD (snad splněno, otestuji)
      :diamond: Zajímavý handy postnout na forum

Vše jako příprava na srpen, kdy bych chtěl nahrát velké volume

Pokud někdo víte který video prostě vidět musím (po gold status o NLH SH CG) tak dejte vědět.
    • kohout2912
      kohout2912
      Bronz
      Registrace: 07.10.2010 Příspěvky: 928
      mrkni na videa od Twina =)
    • Lancelot1
      Lancelot1
      Bronz
      Graf za poslední dva dny. Ač sem nechtěl tolik hrát tak sem do toho spadnul a 4 tablováním nahrál slušné volume. Bohužel výsledek se pořád nedostavuje.

Zkouknul sem obě videa od Twina. Pozitivní bylo, že ve většině situací mě nepřekvapil at to byly PFR nebo izolování fishek. Celkem mě to přesvědčilo že základy mám celkem zvládnuté

Každopádně vypíchnu chyby který dělám a který mě stojej peníze:

:diamond: Calluju preflop 3bety příliš často, soupeř má stejně vždyky monster na NL10
      :diamond: Víc přemýšlet kdy a proti komu je dobrý CB na flopu
      :diamond: Hrát víc ABC poker a hráčům to radši věřit než nevěřit
      :diamond: Víc používat HUD. Sice nejsem zastáncem toho když lidi moc věří ve statistiky který soi většinou jen z malýho vzorku, ale já mrkám v podstatě jen na VPIP a podle toho rozlišuju fish/reg.

Za co bych se rád pochválil je můj 3bet preflop, kdy si vybírám tight regy a 3betuju je hodně light a v drtivý většině případů mi to věří. Uvidíme ale až po větším vzorku jak to funguje.
    • Lancelot1
      Lancelot1
      Bronz
      Shrnutí poznatků
      Co se povedlo:

:heart: už necalluju 3bety preflop příliš často
      :heart: upravil sem si hud
      :heart: gold status byl easy, platina bude těžší, na druhou stranu u ní už není žádná motivace proč se o ní nějak zvlášt pokoušet
      :heart: Trochu sem si četl o strategiích v CG gymnaziu a zkouknul Twinova videa
      :heart: Rozumněji CB na flopu

Co se nepovedlo:

:spade: Nepostuji handy na forum, ještě dnes to napravím
      :spade: Pořád se snažím zbytečně levelovat, když to ani neumím...musím víc věřit hráčům jejich handy
      :spade: Stále moc nepoužívám hud

Co se výsledků týče, pořád to jede relativně BE, ne a ne přijít nějaký hot run. Graf sem hodím až na konci měsíce. Hodně mě překvapilo CG gymnazium pro gold statusy, chci se na poznatky tamnějších hráčů ted hodně zaměřit...speciálně rubrika "Vyhráváme díky foldování" je téma který bych si měl osvojit :)
    • Lancelot1
      Lancelot1
      Bronz
      Graf za celý měsíc:

Uploaded with ImageShack.us

Dopadlo to hodně smutně, hlavně poslední den kdy sem hrál...minus 5 buy inů, úplně bez šance den. Ted sem dva tři dny nehrál a od srpna začnu snad s čistou hlavou. Sice díky rakebacku a FDB sem skončil zhruba na nule ale to mi na NL10 fakt nestačí. Vzhledem k tomu že tady to moje samo psaní stejně nikoho nezajímá, příští měsíc udělám max. jeden dva updaty. Přeju hodně štěstí (aspon dvakrát víc než sem měl já) všem.
    • Lancelot1
      Lancelot1
      Bronz
      Tak sem hodím drobnou aktualizaci jak se daří tenhle měsíc, přepsal sem i název blogu :) Musím říct, že větší žumpu sem ještě nezažil. Když se daří hrozně může se dařit ještě hůř platí v pokeru. Od srpna hraju NL20 a dnešním dnem sestupuji zpět na NL10. Cílem je prohrávat míň peněz. Graf zde:

Uploaded with ImageShack.us

Nejvíc mě baví když dostanu KK, když sem dostal akci tak to vždycky skončilo preflop all in, třikrát sem prohrál do AK a jednou do 66. Já neříkám že to není variance, ale můj nejlepší den za poslední týden byl včera kdy sem prohrál jen jeden buy in, byl sem neuvěřitelně spokojenej :)

Musím se pochválit, že v blogu neni myslím ani jedna pozitivní zpráva, to se jen tak nevidí, unikum :)

PS: Ještě sem prohrál 150 dolarů na PS, celej bankroll, během třech MTTs sessions abych si vyčistil hlavu od CG. WP :)