Poker vs. real life

• peterthink
      peterthink
      Basic
      Registrace: 25.07.2012 Příspěvky: 5
      Chtěl bych napsat zamyšlení, vždycky mi ve škole šly. Přišel jsem z hospody a nemám co dělat ale mám chuť svoje myšlenky trochu sepsat. Předem se omlouvám za překlepy a chyby, budu rád když vyjádříte i svoje názory.

Máme peníze
      Ne všichni, ale řekněme že regulaři ty peníze stabilně vydělávají (ne že bych byl reg co pravidelně cashoutuje ale). A samozřejmě je nemají jen na hraní aby se posouvali po stakes ale i na život.
      Problém?: Jako teenager jsem jedinej z mých přátel kdo má „stabilní“ příjem. Většina z nich žije přes školní rok jen z kapesného a pokud na brigádě o prázdninách něco vydělají tak nejedou zrovna podle „BRM“, taky jsem to tak dělal.
      Co mi na tom vadí? Jen to že jsem ve skupině lidí, kamarádů, kteří si nemohou „koupit tolik zábavy“ jako já. Nezazlívám jí to. Ale prostě si můžu dovolit víc drinků, lehkých drog, atd. Než oni. Tím se nechci nějak vychloubat ale někdy je to hold trošku decimujicí když kamarádi nemají za co pít, pomalu odchází domů ale vy se bavíte a můžete se bavit ještě dál.
      S tím přichází další věc, a to je to že si toho všimnou a semtam vás poprosí o drink nebo cigaretu. Samozřejmě, jsou to moji kamarádi, znám je od mala a klidně jim ten drink koupím. ALE časem mi přišlo, že toho začli využívat. A tím se mi trochu moji nejlepší kamarádi zošklivili.
      Když vidím že někomu z nich v baru došli peníze a přijde mě poprosit jestli bych mu nekoupil pivo tak pro mě byla dříve samozřejmost jim ho koupit, teď už to tak nevidím.
      Dnes už to celkem pravidelně odmítám, ale oni to i tak někdy „zkouší“, i když už se u toho šklebí a ví že to (většinou) neudělám.
      Dokonce se mi stalo že jsme seděli na pivu s kamarády (kteří měli na zaplacení (obv přesně na ty pivka které si dávali)) přišel další kamarád, objednal si pivo, všichni jsme svoje dopili a chtěli jsme jít domů, ten co přišel poslední řekl že peníze nemá a zbylo opět na mě za něj zaplatit.

Pracujeme v noci
      Kdo z vás vstává v 6 ráno jako normální lidi a odgrindí si svojich 8h? Vsadím se že nikdo nebo velmi málo z vás.
      Někteří moji kamarádi (momentálně) pracují (obv. Brigády). Ale většina z nich ne. Tzn. Všichni z nich mají volné odpoledne. To já (teoreticky) ne, protože se snažím hrát hlavně odpoledne abych měl večer volný a mohl se jít bavit. Ale pravda že ne vždycky se mi chce a když vím že moji kamarádi se baví už odpoledne, tak někdy ani stoly nezapnu a jdu rovnou ven. I když vím, že ten den už díky tomu nic neodehraju (alkohol atd.).

Budu rád když přidáte nějaký názor nebo svoje zamyšlení nad tématem. Možná i já někdy přidám další.
  • 37 odpovědí
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,279
      neber drogy, znicis si zdravie ;)
    • peterthink
      peterthink
      Basic
      PumaPerez původně napsal
      neber drogy, znicis si zdravie ;)
      Lehké obv
    • TheLastNail
      TheLastNail
      Black Member
      Registrace: 30.05.2008 Příspěvky: 6,021
      RL is overrated
    • Dureks
      Dureks
      Bronz
      Registrace: 11.08.2009 Příspěvky: 171
      to rikej jim a ne nam tady. proste jim rekni, ze nemas na to porad nekomu platit pivka. obcas stejne nekomu neco zaplatis. :tongue: normalni lidi to pochopej, zbytek bych neresil

jinak ja vztavam ve tri rano :D
    • peterthink
      peterthink
      Basic
      Dureks původně napsal
      to rikej jim a ne nam tady. proste jim rekni, ze nemas na to porad nekomu platit pivka. obcas stejne nekomu neco zaplatis. :tongue: normalni lidi to pochopej, zbytek bych neresil

jinak ja vztavam ve tri rano :D
      jak říkám, tohle už nedělám a jestli jo, tak jen vyjímečně. A nejde ani o ty peníze ale o princip. A o to že v podstatě jiné aktivity s nimi dělat nemůžu. Protože si to nemůžou dovolit. Nejsou chudí (někteří jsou i s velmi bohatších rodin než já) ale jen si to nemůžou dovolit (rodiče do nich necpou peníze)

Ve tři? Easy life. Jdu za chvilu spat.
    • Dureks
      Dureks
      Bronz
      ja presel z perniku na poker. to je to celkem dlouha story. ale ve zkratce :D vzdycky sem si na drogy vydelal a kupoval za svy. to obnaselo pres tejden pracovat a pres vikend fetovat. a meli jsme takovou particku 6 lidi. rychla rota :D penize jsem meli prakticky jen dva... a melo to stejne prubeh jako u tebe... Ty to beres jako projev kamaradstvi a vis, ze jim je to jedno ... hlavne kdyz platis :) casem jim to proste musis rict na ferovku.

Mas proste "dobry srdce" a to te bude stat prachy v zivote :) )
    • Funnyn1989
      Funnyn1989
      Stříbro
      Registrace: 18.01.2012 Příspěvky: 175
      Ahoj,

tak myslim si, ze tvuj problem byl nevystizneji vysvetlen v poslednim prispevku. Jsi dobrak a bude te to stat penize. Mam to same, ale vcas jsem to zarazil. Je dulezite (alespon pro me) vedet, jestli by dotycny kamarad udelal pro tebe to same. V tvem pripade nekolikrat. Ja takoveho jednoho znam, ktery obcas potrebuje '' zalozit '' v hospode, ale vim, ze on taky zalozi me, kdyz nemam.

No spise me zajima ten tzv. mesicni cashuout. Jak to, borci, mate? Cashoutujete pravidelne kazdy mesic? Nebo budujete roll na vyssi stakes? Ja bych chtel pravidelne cashoutovat nejakou tu mensi castku, aby byl aspon trosku znat nejaky ten privydelek.

:) )
    • dreamer14
      dreamer14
      Bronz
      Registrace: 29.08.2011 Příspěvky: 462
      1-s tim placenim si za to muzes sam, sis je takhle vychoval..a zvykli si na to.. moje reseni, proste s tim ani nezacinat.resp to delam jen u svych nejblizsich ktere vim,ze zajimam i kdybych byl busto.
      ted zpetne si je hold musis prevychovat
      2- to ze nemaji nekteři lide penize je normalni, kazdej ma vice ci mene a je to kazdyho problem (ci plus)
      to ze si muzes( muzem ) koupit vic je jen nasi odmenou... vybrali jsme si svuj zivot, to ze nekdo chodi na brigady za tyhle a tyhle penize, utraci za to a to, je jen jeho volba...tim bych se netrapil nebo si najdi nove pratele resp, se snaz poznat lidi napr z pokeru co si muzou doprat tolika zabavy, co bys rad i ty.

3- hrajem do noci, ja ted spis do rana nekdy do-poledne.
      to je parada, stoly jedou, kdyz mam naky plan tak makam, kdyz vim,ze bych chlastanim zabil den a grind, tak proste chlastat nejdu nebo lehce, naleju se pak kafem a jdu zas hrat. urcite nechlastas kazdy den.
      me je osobne milejsi hrat cely odpo/vecer/noc/rano a pak si kralovsky spat jak chci nez trcet nekde v praci.
    • PokerProCZ
      PokerProCZ
      Bronz
      Registrace: 17.09.2011 Příspěvky: 942
      Zdar

To jsem zažil taky s tím placením.Chodil jsem v Praze do barů atd. a kolikrát jsem tam nechal i 10 litru za noc.Byla to moje blbost, že jsem každému platil, ale ze začátku mi to ani moc nevadilo, protože jsem si řekl, že kemoši makají za cca 11000kč za měsíc a já mám 5x tolik, tak je jasné, že si nemůžu dovolit to co já.Ale když se to opakovalo každý víkend, tak mi to pak konečně došlo a vysral jsem se na to :f_biggrin:
      A už když chtěli jít někam chlastat, tak jsem věděl jak to zase dopadne.Vyřešil jsem to kvalitně.Začal jsem chodit na disco barů, kde zaplatíš 350kč vstup a chlastáš kolik chceš zadarmo až do rána.Pak už to byla pohoda, protože 350kč měl skoro každý a když neměl, tak jsem mu to zaplatil.Kdybych měl platit to co jsem tam vyslopal, tak bych se nedoplatil :f_biggrin: :f_biggrin:
    • kokos99sd
      kokos99sd
      Bronz
      Registrace: 25.07.2011 Příspěvky: 2,702
      zajímavý téma :s_cool: . Jsem taky hodnej člověk a rád dám když mám, ale doufám že se ze mě taky nestane banka..

btw pokerpro- kde vůbec hraješ a co? :s_confused: 55k měsíčně se dá jako :f_biggrin:
    • PokerProCZ
      PokerProCZ
      Bronz
      kokos99sd - Hrál jsem na PS, jenže jsem nebyl tracknutý.Teď už tracknutý mám i PS účet s Psgy, ale jen cca týden.Momentálně moc nehraju mám dovolenku od pokeru :f_biggrin: Ale nedávno jsem si jen tak zahrál na PP ... NL100 a NL 200 abych měl aspoň zlato.Takže asi tak nějak.
    • bigfishXXL
      bigfishXXL
      Bronz
      Registrace: 07.07.2011 Příspěvky: 1,240
      pokerpro: takova technicka, jak se ti povedlo tracknout PS ucet ktery si nemel tracknuty ? :)
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 2,902
      Podle mě by jsi měl všechny svoje kamarády vyměnit, taky jsem to tak řešil :) Teda já jich moc neměnil, spíš jsem je všechny ze svýho života "odstranil". Z 98% se z nich vyklubali závistivci kteří řeší jenom tebe a neumí se soustředit sami na sebe. Měl jsem takovej problém i co se ženských týče. Cítily se méněcenný a dávali to člověku za vinu = prostě ženský to nepochopím. A nejlepší na tom je že nejsem bohatej člověk, ale takovej co není línej a nemá rád stereotyp od 8 do 8 v práci ale umí si vydělat i jinak (pokerem nevydělávám).

Můžeš se inspirovat tady.

• svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 2,902
      Takže GL :f_biggrin:
    • alpinko
      alpinko
      Zlato
      Registrace: 26.12.2010 Příspěvky: 787
      Toto mi je znama prihoda :D Hold moji kamosi uz vyrastli a maju skoro vsetci dost penazi na spolocne zaujmove aktivity :s_cool:
    • Dureks
      Dureks
      Bronz
      svbrdk původně napsal
      Podle mě by jsi měl všechny svoje kamarády vyměnit, taky jsem to tak řešil :) Teda já jich moc neměnil, spíš jsem je všechny ze svýho života "odstranil".
      true story. ja sem se musel i prestehovat, zrusit facebook, icq, skype :D do ted me to sere, ale byla to jedina moznost
    • PokerProCZ
      PokerProCZ
      Bronz
      bigfishXXL

Byl to boj, který trval asi půl roku a napsal jsem na support asi 100 e-mailu :f_biggrin: :f_biggrin: Starý účet jsem netracnul, ale musel založil nový účet přes psgy.

Dureks

Udělal jsem to samé..přestěhoval jsem se...zrušil starý FB,Skype,icq dokonce i číslo na mobil mám nové.. :s_cool:
      Ale z nějakýma klukama jsem pořád v kontaktu a sem tam někam jdeme na Whisky atd.Ale sralo mě to taky a celkem dost, ale nic jiné se dělat nedalo a už je to všechno v pohodě :f_biggrin:

PS: Nikdy nikomu nevěř ;)
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,024
      Zdravím!

určitě zajímavý, košatý příběh, který stojí za zamyšlení. GL s Tvými nenasytnými kamarády:s_thumbsup: .
    • peterthink
      peterthink
      Basic
      Díky všem za ohlasy/rady. Vážím si toho a ani jsem nečekal tolik odpovědí.

svbrdk původně napsal
      Podle mě by jsi měl všechny svoje kamarády vyměnit, taky jsem to tak řešil :) Teda já jich moc neměnil, spíš jsem je všechny ze svýho života "odstranil". Z 98% se z nich vyklubali závistivci kteří řeší jenom tebe a neumí se soustředit sami na sebe. Měl jsem takovej problém i co se ženských týče. Cítily se méněcenný a dávali to člověku za vinu = prostě ženský to nepochopím. A nejlepší na tom je že nejsem bohatej člověk, ale takovej co není línej a nemá rád stereotyp od 8 do 8 v práci ale umí si vydělat i jinak (pokerem nevydělávám).

Můžeš se inspirovat tady.

Díky moc, super video!
    • 1
    • 2