[PLO] Srpnová Omaha - pokec pro všechny hráče Omahy

• Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 5,895

Srpnová Omaha pokec pro všechny hráče Omahy

Srpnová Omaha je vlákno pro všechny hráče Omahy, kteří si chtějí nezávazně pokecat o svých sessions, pochlubit se svými výsledky, upozornit na rybu u stolu nebo na svůj hot run, případně jenom hodit řeč a poznat se s ostatními hráči. Každý měsíc bude založeno nové téma pro tento pokec. Toto vlákno bude vždy založeno administrátory nebo moderátory. Přestože se jedná o "pokec", tak zde nechceme vidět žádný spam a platí zde stejné principy jako ve zbytku fóra.

Toto téma je vhodné na všechny drobné příspěvky, nápady, zjištění, bragy, okamžité informace atp. Znáte ten pocit, kdy chcete něco říct, ale nikam se to tématicky nehodí? Nebo se Vám nechce na tuto drobnost zakládat speciální téma? Napište nám v tomto tématu ;) Toto téma je otevřené veškerým debatám o Omaze v srpnu :f_love:

(Pokud si naopak váš příspěvek zaslouží vlastní téma, nebo už toto téma existuje, např. Hand of the Day, Dobrý den? pošlete svůj graf, atd bude obvykle lepší napsat váš příspěvek do tématu, který je věnován danému tématu.).
  • 23 odpovědí
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Ještě bych rád připomněl, že v srpnu probíhá promo akce

Zrychlete svou cestu k vyššímu statusu s naší novou promo akcí Level Up

jestli jste daný den dosáhli potřebného počtu StrategyPoints (pro zlato, platinu nebo diamant),
      se můžete dozvědět díky počítadlu StrategyPoints a 3 novým denním titulům v SideKicku

pokud se vám podaří nasbírat příslušný počet StrategyPoints po dobu minimálně 20 dnů,
      tak se můžete těšit na peněžní odměnu a na další ze 3 nových Level Up titulů za status
    • Anarkii14
      Anarkii14
      Bronz
      Registrace: 13.02.2009 Příspěvky: 799
      otazocka: treba sa na to dako prihlasit, ci staci mat len tracknuty ucet a hrat, vsetko ostatne ide automaticky? Hram na Poker770 a urcite tych 20 dni odohram :)
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Ahoj ,

omlouvám se za tak pozdí odpověď, ale nějak jsem to přehlédl.

Předpokládám, že jsi zjistil, že se tam každý zařazuje automaticky.

Ještě jednou se omlouvám :)
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Registrace: 30.12.2010 Příspěvky: 2,024
      Zdravím,

nechci na takovéto fish-dotazy :f_biggrin: zakládat téma, tak se zeptám raději tady:

Na začátek zmíním že z Omahy znám jenom pravidla, ale uvažuju že bych se Omahu naučil aspoň trochu hrát abych měl občas nějakou změnu a nehrál pořád jen NL-Holdem. Tahle hra vypadá totiž daleko komplexněji než holdem a myslím, že by mě tím pádem mohla i víc bavit.

Nyní tedy dotazy:

1) Je nějaký zásadní důvod, proč se Omaha hraje jako Pot-limit a ne No-limit?

2) Kterou hernu byste mi na hraní Omahy doporučili a proč?
      Plán pro začátek je hrát jen občas (jednou týdně tak hodinu až dvě). Přes PSgy mám tracknutý William Hill a Party Poker. Většinou ale hraju na netracknutých stárech.

3) Je reálné hrát profitabilně microlimity Omahy bez HUDu?
      Kvůli pár hodinám hraní bych si totiž asi Omahamanager kupovat nechtěl.
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Ahoj,

já ti moc neodpovím, ale pokud máš dotaz na vývěr herny, tak bych ti doporučil zeptat se v tomto vlákně Poradíme vám kde hrát

To ostatní už ti musí poradit, někdo kdo omahu hraje :)
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Díky. O tom vláknu vím, ale chci se raději zeptat tady, kde je větší koncentrace "Omahistů". Přeci jen nebudu hrát omahu kvůli sbírání bodů nebo promo-akcím ale spíš jen rekreačně na těch nejnižších limitech.
    • matokiko
      matokiko
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 873
      Cau, na party je omaha az PLO25, co je na ucenie trochu vysoko :D , na WH uz od PLO4, co je urcite prijatelnejsie. A na poker stars je to asi uz od PLO2, ale PLO4-5 urcite. Kde to hrat, je jedno, uroven hracov na PLO4 je rovnaka, ale ak to chces hrat iba rekreacne, tak doporucujem PS, ipoker soft je aspon pre mna otrasny, pomaly... Ten HUD je podla mna este dolezitejsi v omahe ako v holdeme, ale pre teba asi nema vyznam kupovat OM, pri dvoch stoloch sa to da odsledovat aj bez HUDu. A preco sa hra pot limit netusim, ale celkom by ma zaujimalo tiez.
    • Vildcz
      Vildcz
      Bronz
      Registrace: 09.12.2010 Příspěvky: 743
      1) Je nějaký zásadní důvod, proč se Omaha hraje jako Pot-limit a ne No-limit?

Protože by všichni gamblili a pushovali preflop :D

2) Kterou hernu byste mi na hraní Omahy doporučili a proč?
      Plán pro začátek je hrát jen občas (jednou týdně tak hodinu až dvě). Přes PSgy mám tracknutý William Hill a Party Poker. Většinou ale hraju na netracknutých stárech.

Na mikrolimity jsou stáry ideální, díky jejich VPP multiplikátoru pro mikro limity se na nijnižším limitu dostaneš na nějakých 40% (?) rakeback, Kyyberi to počítal ve svém EN blogu, kdyžtak na to mrkni.

3) Je reálné hrát profitabilně microlimity Omahy bez HUDu?
      Kvůli pár hodinám hraní bych si totiž asi Omahamanager kupovat nechtěl.

Ano. Na těchto limitech najdeš i lidi, kteří si myslí, že s A :spade: v ruce a 4x :spade: na boardu mají flush. Ale určitě si dělej poznámky :P
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Díky moc za rady. Zůstanu tedy s Omahou na Stárech a začnu na PLO2. Na Ipoker se dá zvyknout, něco jsem se tam už nahrál, ale Stáry jsou samozřejmě trochu jiná liga. Soft na Party pokeru mi moc nesedí a jestli se tam dá hrát Omaha až od PLO25 tak asi není co řešit.

Budu mít teď pár dní dovolenou a ke kompu se nedostanu, takže jdu vytisknout články k Omaze a v době částečné střízlivosti budu studovat :D .
    • matokiko
      matokiko
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 873
      Teraz som zistil, ze na party je uz aj PLO10, ale PLO2 bude na zaciatok uplne stacit.
    • WhiteBrain
      WhiteBrain
      Bronz
      Registrace: 22.08.2011 Příspěvky: 139
      Vildcz původně napsal
      Na mikrolimity jsou stáry ideální, díky jejich VPP multiplikátoru pro mikro limity se na nijnižším limitu dostaneš na nějakých 40% (?) rakeback, Kyyberi to počítal ve svém EN blogu, kdyžtak na to mrkni.
      Asi mi to dnes nemysli, ale nedari se mi najit zmineny blog. Prosim o presny link. :D Diky.
    • Vildcz
      Vildcz
      Bronz
      Btw jsem jediný, komu připadá slovo omaháč tak nějak ... ehm ... divně? :f_p:
    • Vildcz
      Vildcz
      Bronz
      WhiteBrain původně napsal
      Vildcz původně napsal
      Asi mi to dnes nemysli, ale nedari se mi najit zmineny blog. Prosim o presny link. :D Diky.
      http://www.pokerstrategy.com/forum/thread.php?threadid=190431 :f_p:
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      matokiko původně napsal
      Teraz som zistil, ze na party je uz aj PLO10, ale PLO2 bude na zaciatok uplne stacit.
      Určitě bude stačit. Já to budu mít opravdu jen jako doplněk když nebudu mít na holdem náladu. Ale tak třeba se časem přesunu i na vyšší limity.

WhiteBrain původně napsal
      Tuším že tady.
      Tak asi ne :D .

Vildcz původně napsal
      Btw jsem jediný, komu připadá slovo omaháč tak nějak ... ehm ... divně? :f_p:
      Sry :f_biggrin: . Ještě nemám podchycenou terminologii.
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      [quote]Vildcz původně napsal
      Btw jsem jediný, komu připadá slovo omaháč tak nějak ... ehm ... divně? :f_p: [/quote]

Ne nejsi sám :s_biggrin:

V textu jsem to upravil, ale v nadpisu jsem si toho nevšiml

Tak co už je do dobré ? :f_biggrin:
    • Vildcz
      Vildcz
      Bronz
      Kdybych chtěl být moc velký grammar nazi, tak bych se ještě dožadoval malého h u "Hráče Omahy", ale jinak už dobré :P :f_thumbsup:
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      zrovna dneska jsem se na to díval...

už jen kvůli tomu bych nehrál omahu, aby mi nikdo neříkal omaháč....:D :f_biggrin:
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Opraveno :s_cool:

jinak pokud někde něco najdete, tak to prosím dejte do feedbacku, ne všeho si všimneme.

Díky :)

Miku když si se na to díval, tak proč jsi to neopravil ? :s_biggrin:
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      já nevím jak si omaháči mezi sebou říkají.... :f_biggrin:
    • 1
    • 2