[PLO] BLOG: Cesta k úspěchu skrz omahu a mtt

• boarrder
      boarrder
      Bronz
      Registrace: 21.04.2011 Příspěvky: 2,205
      Zdravím všechny potencionální čtenáře :) Zakládám zde svůj blog proto, abych zpětně mohl vidět svůj pokrok a taky abych dostal případné rady :)

Je mi 22 let a momentálně bydlím v Liberci. Studuji zde na vysoké a teď načnu 3. ročník a snad bude úspěšný abych se na konci mohl chlubit titulem Bc. :evil:

Poker hraji cca 2 roky a začínal jsem tradičně v hospodě s kamarády. BR jsem vybudoval s freerollů a můžu se pyšnit tím, že jsem nikdy nebustnul.(snad to tak i zůstane:) ) V současné době budu chtít hrát PLO25 na herně Betfair. Počáteční BR bude $1379 s plánem jít výš na $2000 a níž na $1000.

Občas se budu věnovat MTT na herně Pokerstars. Hrát budu především o víkendu, když bude čas na delší session. Doufám, že občas něco trefím ať se můžu pochlubit :) Zde hraji turnaje do $10 dolarů plus je doplňuji 180 a 45 mans na snížení variance.

Blog budu aktualizovat alespoň 1x týdně, abych shrnul daný týden a moje cíle, které si budu dávat.

Na závěr dodám, že sice nejsem moc nadaný na psaní, ale snaha se přeci cení :s_cool:
  • 164 odpovědí
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Cíle pro první týden:

:heart: odehrát alespoň 5k hand

:heart: kouknout na videa od LMTY na oprášení znalostí

:heart: dělat session review (tento úkol je obzvláště těžký, ale odměnou je účinné zlepšování hry)

:heart: dát alespoň 5 hand do HJ fórá (doufám, že akce od LMTY budu pokračovat i tento měsíc)
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 5,895
      Ahoj,
      přidal jsem tvůj blog do našeho seznamu :)

Hodně štěstí
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Pepikv: Děkuji za zapsání do seznamu :)

První rekapitulace cílů:
      :heart: odehrát alespoň 5k hand - splněno
      :heart: kouknout na videa od LMTY na oprášení znalostí - nesplněno
      :heart: dělat session review - splněno
      :heart: dát alespoň 5 hand do HJ fórá - splněno z části(pouze 2)

PLO: Omaha na Betfairu mě hned překvapila tím, že místní rybky často callujou 3betnutý spoty ve velkém a tak se spousta hand hraje multiway. S tím jsem měl problém, a proto jsem začal trochu méně 3betovat, protože se necítím zatím moc silný v těchto spotech. Jak se dá s tímto bojovat?

Bohužel jsem chytil bad run a za první týden a něco jsem -224$ a 8bi pod EV, i když tuto ztrátu zmírnil 100$ FDB a 30$ cash voucher.

Poctivou session review do sebe dostávám jistotu ve složitějších spotech a vcelku začínám mít dobrý pocit ze hry.

Souhrn statistik:
      Počet hodin:24
      BR:1288
      změna:-91
      hand:6620

MTT:
      Počet hodin:26
      změna:390$

V tomto týdnu jsem měl pár deep runů, ale bohužel jsem žádný turnaj nevyhrál. Tak doufám, že to dneska večer prolomím a trefím něco tučného.
      Kdyby někdo chtěl sledovat, jak se dáří tak na PS hraji pod stejným nickem jako mám tady.

Cíle pro 2. týden

zůstavají stejné jako minulý týden

:heart: dělat ještě častěji session review
      :heart: podívat se na videa!
      :heart: postnout alespoň 5 hand do HJ fóra
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      Registrace: 11.02.2011 Příspěvky: 2,650
      Ahoj,

vítej na PLO - jak rád říkám :) vítej v pekle! :s_evil:

Betfair je určitě zajímavá volba, nicméně pokud se tam chce člověk dostat na zajímavý RB, který je pro PLO klíčový, tak musíš nahrát větší status - to za prvé. A za druhé a to především se přihlásit do raked-hand racu a global grind racu a umísťovat se v nich, takže pro studenty, co mají hodně času je to ok.

Na druhou stranu bude trvat, než tam získáš zajímavý status a vzhledem k tomu, že betfair je ongame network, z něhož brzy odejde velké množství hráčů během spojení bwinu a partypokeru, tak nevím, jestli má cenu plánovat budoucnoust v této síti.

Zaměřil bych se obecně spíše na herny s fixním RB kolem 30ti procent jako unibet, či bossmedia (pokerheaven).

Postoval jsi zajímavé handy (btw. z kraje bych se vyhnul hraní hodně deep a odsedával s velkým stackem). A určitě je třeba postovat více hand do fora. TLN se teď nedávno rozčiloval na tom diamond campu u Pardubic, že on sám za jednu sešn by našel x spotů, které by mohl konzulovat, tak co teprve začátečníci. Že málo postnutých hand je důkaz, že člověk o hře málo přemýšlí, tak jsme se všichni zastyděli a musíme víc postovat handy :f_p:
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Ahoj děkuji za přivítání do pekla :)

na Betfairu jsem schopný nahrát za 3 měsíce titul Master. Jen taková otázečka kde, že se to registruje do raked racu? :)

O pokerheaven jsem přemýšlel ještě před betfairem ale, když jsem spustil klienta a nebyla skoro žádná akce, tak jsem to zavrhl. Já často hraji v 8 ráno a to ten trafic není skoro nikde nic moc a na pokerheaven bylo pusto. Tak po betfairu zvolím nejspíš unibet a bude krásný rb:) Jsem zvědav s čím přijde Fulltilt.

To postování hand chci určitě zlepšit, protože to je podle mě nejlepší učící proces. Prostě aby člověk začal správně přemýšlet. Teď to vypadá, že omaha sekce ožívá tak snad to bude růst a růst.

Ještě bych měl dotazy na tebe. 1) jestli tento měsíc je soutěž o tvůj trénink 2)jestli by jsi nestvořil video na sizing, protože si myslím, že tady mi utíká spousta value. Myslím, že v minulosti bylo dobrý video od nazgula, tak to si pustím na zopakování.
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      Musíš do promotionu, být lognutý a pak tam najde volbu opt-in.

Zajímavý nápad na video, určitě zvážím :) a soutěž bude stopro :)
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Děkuji za radu. Jinak doufám, že tento měsíc vyhraju já trénink :f_biggrin:
    • Anarkii14
      Anarkii14
      Bronz
      Registrace: 13.02.2009 Příspěvky: 799
      ahoj, držím palce s Omahou. Ja som síce len begginer, ale sledujem všetko, čo sa PLO týka, takže sem tam kuknem i na tvoj blog, keep going.

k tomu videu o sizingu dávam +1000, tiež by sa mi to hodilo. Viem, že často strácam obrovskú value v potoch, kde by som mohol betnúť viac, alebo naopak, zbytočne betujem veľa v potoch, kde to nemá zmysel.

btw..nech sa darí, ale na ten tréning s LMTU si robím zálusk už aj ja :f_biggrin:
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      ahoj, tobě taky držím palce, co jsem u tebe četl, tak omaze dáváš dost píle :) Jen tak dál a doufám, že se v budoucnu potkáme na high stakes :D

Tak snad LMTU bude dělat tuto akce tak dlouho, aby se dostalo na všechny :)
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Další týden utekl a je čas na rekapitulaci. Tento týden se nese v duchu toho minulého a to, že stále mám down swing. Už to pomalu začíná být zničující, ale já to zvládnu :) Už se to začíná blížit mému nejhoršímu down swingu na omaze, který jsem měl na stárech a to bylo 600$ na PLO25, a pak jsem to nahrál nazpět během dvou týdnů, tak doufám, že zde na betfairu to bude stejné :) Zde je zatím sešup o 415$, i když bonusy tu ztrátu docela krotí :)

Rekapitulace cílů:
      :heart: odehrát alespoň 5k hand - nesplněno (4481)
      :heart: kouknout na videa od LMTY - splněno
      :heart: dělat session review - splněno
      :heart: dát alespoň 5 hand do HJ fórá

PLO - souhrn statistik:

Počet hodin:40
      BR:1223
      změna:-156(-65)
      hand:11101

MTT:
      Počet hodin:41(15)
      změna:313$(-77)

Tento týden nebude moc času na hraní, protože budu mít s přítelkyní na starost hospodu. Takže čas na hru je dneska, zítra a něco o víkendu. Takže hlavním cílem pro tento týden je do postovat handy do HJ fóra abych se mohl účastnit losování o trénink.

Všem přeji do tohoto týdne GL :s_evil:
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      Ahoj, losování o trénink jsem tento měsíc něják zapomněl vyhlásit, ale když už se teda chystáš postovat :) tak to dneska vyhlásím :) s platností od zítra, zase na 14 dní a zase 20h
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Super :) snad to splním a budu se moc těšit na losování, i když já snad nikdy nic nevyhrál :)
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Tak další týden nepřinesl nic nového. Stále ta prokletá variance. Teda alespoň v to doufám :) Na EV jsem už 16bi pod a celková ztráta z hraní je 521$

PLO - souhrn statistik:

Počet hodin:54(14)
      BR:1200
      změna:-179(-23)
      hand:15074

MTT:
      Počet hodin:52(11)
      změna:364$(51)

Cíle na další týden:
      :heart: kouknout na videa od Nazgula
      :heart: dát min 13 hand do HJ fóra ať můžu doufat v trénink :)
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      Určitě videa od nazgula doporučuji, je tam hodně o sizingu, po kterém byla nějáká poptávka :)
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Je konec měsíce a chtělo by to nějaké shrnutí.

První 3 týdny v omaze byly především o swingu a zkoušení mých nervíků. Nicméně poslední týden se vcelku vydařil a dohnal jsem určitou část ztráty z hraní. S plněním úkolů jsem vcelku spokojen a to především, že si dařilo skoro vždy dělat session review, což není vždy nejlehčí, ale lenost jsem porazil. Dále jsem spokojen s aktivitou v HJ fóru a můžu se těšit na losování na trénink. Už vím, jak bych s ním asi naložil :)

Dneska ráno byl na betfairu velice zajímavá situace. Na PLO25 se sešli samí místní regové, ale na PLO50 se sešly samé rybičky. Škoda, že nemám větší BR, protože bych si zapnul více stolů než 2. Ale špatný run by mohl mít špatný dopad na mindset (vyčítal bych si, proč tam lezu, když na to nemám BR) a za druhé by moc utrpěl BR a to by byly nechtěné.

PLO - souhrn statistik:

Počet hodin:72(18)
      BR:1509
      změna:130(309)
      hand:20210

Br se ještě navýší o rb z herny 135$ a dále by mě zajímalo jestli dostanu něco za rake race od PSGY. Nevím, kde to zjistit tak počkám až to bude oficiálně vyhlášené. Rake mám tento měsíc ve výši 867$, což by mělo stačit na 100$ :)

MTT:
      Počet hodin:59(7)
      změna:365$(1)

Tento měsíc se nepodařilo trefit žádné první místo, což je škoda, protože bylo dost deeprunů, ale turnaj vždy skončil tak, že hodinu až 2 nechodily karty. Jenom příklady deeprunů v lepších turnajích Sunday storm 163. místo, The hotter 11$ 63. místo a v The Big 8.8$ 45.místo. Prostě v pozdní fázi schází trochu štěstí.

Příští měsíc se ponese duchu hledání nové herny na Omahu, protože na Betfairu mi dojde hned na začátku měsíce FDB, který jsem bohužel nestihl dobrat a nechtějí mi ho prodloužit, takže nemá moc smysl tady zůstavat. Jedině tady zůstanu pokud dostanu hned good run, který může přijít, aby se mi dorovnalo EV :) Zatím to vidím, že půjdu na Unibet, ale ještě jsem nekontroloval trafic, tak snad nezklame, protože nevím jakou jinou hernu bych vybral.

Cíle pro příští měsíc:
      :heart: postovat handy do HJ (20 a víc)
      :heart: odehrát 20k hand
      :heart: sledovat videa (hlavně nazgula a taky bych chtěl vidět godlikeroy)
      :heart: pokračovat v dělání session review
      :heart: najít vhodnou hernu na Omahu (abych tam vydržel déle než měsíc)

Plus mým trochu snem je shootovat PLO50 a usadit se tam. Doufám, že poctivou prací se tam dostanu, co nejdříve.

Všem přeji GL a ať to točí :)
    • filuta
      filuta
      Bronz
      Registrace: 14.08.2009 Příspěvky: 781
      tedy obdivuji tvoji disciplínu ohledně dodržování BM, ale je fakt, že na betfairu jsou nejprofitabilnějčí ti absolutní maniaci a u těch je safe BM nutnost. hlavně je pak problém, že když člověk vzhraje jeden stack, tak stejně musí odejít.

jinak nový room na omahu, to je vždy oříšek, holt výběr není moc velký, ale jestli jsi ještě neměl FDB na ostatních hernách na ongame, tak proč nezkusit je? staty na soupeře ti zůstanou a nemusíš si ani zvykat na nový software.

jinak gl a ať to točí i tobě :s_thumbsup:
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      filuta: Díky za tip. FDB na jiných hernách na ongame jsem ještě nevybral. Jenom jsem chtěl zůstat na herně déle než měsíc :) ale tak měsíc bych to ještě vydržel :) Jenom LMTY psal, že to ongame bude za chvilku mrtvé, tak se toho trochu bojím, protože ráno je tam už tak vcelku málo akce. Jinak jsem ani nevěděl, že hráčské pole je propojené. To by hrálo pro ongame.
    • filuta
      filuta
      Bronz
      Registrace: 14.08.2009 Příspěvky: 781
      já myslím, že třeba na microstakes holdemu to úplně propojené nemají, ale u omahy je to asi nutnost. jinak souhlas, ta akce je tam někdy docela mizerná, ono i obecně je tam docela potřeba mixovat limity, protože i ty ryby mezi nimi proplouvaji nahoru a dolu :D
    • LetMeTiitU
      LetMeTiitU
      Bronz
      Doporučuji mrknout na PLO na pokerheaven, skvělé podmínky pro RB, fixních 30% + počítá se do gemstonů + rakerace po 14ti dnech + některé promo přímo od herny...

Hraje se tam převážně 5max, takže to chce trochu opatrněji ohledně BRM, protože to bude o fous agresivnější...ale určitě bych tomu dal šanci :)