AA vs UTG3 raise and MP call

• VSBGimli
      VSBGimli
      Bronz
      Registrace: 09.11.2008 Příspěvky: 844
      IPoker, $5 Buy-in (20/40 blinds) No Limit Hold'em Tournament, 9 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

MP3: 1,655 (41.4 bb)
      CO: 1,850 (46.3 bb)
      BTN: 1,330 (33.3 bb)
      SB: 1,080 (27 bb)
      Hero (BB): 1,280 (32 bb)
      UTG+1: 3,230 (80.8 bb)
      UTG+2: 1,930 (48.3 bb)
      MP1: 965 (24.1 bb)
      MP2: 1,680 (42 bb)

Preflop: Hero is BB with A A
      2 folds, MP1 raises to 120, MP2 folds, MP3 calls 120, 3 folds, Hero calls 80

Flop: (380) 6 3 T (3 players)
      Hero bets 285, MP1 folds, MP3 calls 285

Turn: (950) 4 (2 players)
      Hero bets 475, MP3 calls 475

River: (1,900) 2 (2 players)
      Hero bets 400 and is all-in, MP3 calls 400

Results:
      2,700 pot
      Final Board: 6 3 T 4 2
      MP3 showed T A and lost (-1,280 net)
      Hero mucked A A and won 2,700 (1,420 net)

3 bet z BB mi tu příjde strašně silný a nechtěl jsem je samozřejmě vyhnat, takže jen call. Flop není moc příznivý, proto donkuju. Na turnu nechci vyhnat flush draw, takže volím takový divný bet... normálně bych tam shovnul, ale měl jsem pocit že má draw. Mám pocit, že hodně lidí by s flush draw foldovala a shove.
  • 5 odpovědí
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      AA takhle do 3way callnout nikdy nemůžeš...jediná situace kdy calluji AA je, když vím, jsem si super jistej, že soupeř je REG, na kterého mám velký vzorek hand a jeho opening range je 99+AQ, přičemž na 3bet zahodí všechno až na KK+(ptž. ví, že jsem taky tight).

Tady je to úplně jednoduchý 3bet...tím jestli je to silné nebo ne, bych se vůbec nezabýval...většina hráčů nad takovými věcmi vůbec nepřemýšlí a ty si to tak strašně zbytečně komplikuješ.
      + pokud je MP1 REG, a zná tě, tak ví, co máš...zhruba QQ+

A na flopu je přesně ukázka toho, jak je blbé hrát 3way OOP s AA!

Asi bych si šel pro c/r...taky hodně závisí, co je to MP1 za hráče a jakou má opening range...my má Ad takže pravděpodobnost draw je o něco menší než obvykle.
    • mattusko
      mattusko
      Bronz
      Registrace: 06.02.2010 Příspěvky: 765
      3bet preflop na 340, to by bolo moje riesenie. dovod je napisany o prispevok vysie, tak to nebudem kopirovat inymi slovami :D
    • VSBGimli
      VSBGimli
      Bronz
      Registrace: 09.11.2008 Příspěvky: 844
      hAnziCZech původně napsal
      tím jestli je to silné nebo ne, bych se vůbec nezabýval...většina hráčů nad takovými věcmi vůbec nepřemýšlí.
      To si právě vůbec nemyslím, že nad tím většina hráčů takto nepřemýšlí. Většina hráčů ti na 3bet zahodí preflop, protože si myslí, že máš AA/KK/AK .. takže ATo zahodí stopro. Ten druhý to zahodí v ještě častěj, než original raiser.

Proto si myslím, že je tu třeba dost profitabilní light 3 bet s něčím jako A5s nebo 9Ts, OOP bych to teda nedělal, ale takový squeeze bude dost úspěšný.

Většinou AA necalluju preflop, ale nebudu tu dávat naprosto standardní sehrávky s AA, aby nebylo o čem diskutovat.
    • mattusko
      mattusko
      Bronz
      Registrace: 06.02.2010 Příspěvky: 765
      VSBGimli původně napsal
      hAnziCZech původně napsal
      tím jestli je to silné nebo ne, bych se vůbec nezabýval...většina hráčů nad takovými věcmi vůbec nepřemýšlí.
      To si právě vůbec nemyslím, že nad tím většina hráčů takto nepřemýšlí. Většina hráčů ti na 3bet zahodí preflop, protože si myslí, že máš AA/KK/AK .. takže ATo zahodí stopro. Ten druhý to zahodí v ještě častěj, než original raiser.

Proto si myslím, že je tu třeba dost profitabilní light 3 bet s něčím jako A5s nebo 9Ts, OOP bych to teda nedělal, ale takový squeeze bude dost úspěšný.

Většinou AA necalluju preflop, ale nebudu tu dávat naprosto standardní sehrávky s AA, aby nebylo o čem diskutovat.
      ad1 - toto nebola naprosto standartna sehravka s AA, standart by bol reis preflop, das mu taky reis aby sa mu to dobre callovalo, kedze otvaral ATo s mp1, tak to nebude nejak super truper premyslajuci hrac a tvoj reis ti callne tak z 85%. a potom reisnes/betnes flop a si z jeho top parom v AI.

ad 2- light 3bet s A5o alebo T9s tu nebude nikdy dost profitabilny, prave preto ze ak je to proti regovi tak tam ma nieco ako JJ+/AK, AQs+, a ak je to proti fishke s ATo, tak ti to callne tak ist ako keby si mal to AA.

ad 3- toho druheho by som vobec neriesil, to su len added money do potu, jedine ze by to bol tricky trap. (ak by to bol tricky trap tak si vo 3way AI, ou jeaaaah)
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,229
      Ahoj,

asi hrajeme jinou hru, mě to vždycky callnou s Q9s, protože jsou přece IP a v televizi to v IP callují!
      Dáváš moc kredit soupeřům, jednoduše s tím ztrácíš value a ten call je prostě špatný. S AA chceš hrát ideálně HU, čím méně hráčů s AA máš, tím lépe pro tebe. To je základ hrání vysokých párů a tady bude základní problém.