Štastie VS smola, alebo... Ako sa vyhnúť smole?

• microhyd
      microhyd
      Bronz
      Registrace: 12.06.2012 Příspěvky: 234
      Zdravim Vas komunita!

Tak som vcera po strasne (historicky najhorsom) dni pri gigaretke na balkone premyslal...
      Urcite niesom jediny, koho tato otazka napadla a mozno sa to tu aj rozoberalo, ale musim sa spytat Vas, budem velmi rad, ak sa vyjadri co najviac ludi, pretoze kazdy , kto hra dlhsie pozna chut downswingu ... :)

Touto otazkou som si vcera lamal hlavu a pravdepodobne sa nedockame odpovede, ktora bude jednoznacna, ale rad by som vedel, ako sa k tomu kto stavia a kto sa ako chova v tych chvilach, ked z banku ubuda.

Takze, tu je otazka, budem sa snazit nejak strucne a vystizne:

Ked ide downswig, trva a trva, myslite si, ze je mozne vypnut PC, dat si den-dva pokoj od pokru a potom sa karty upravia?
      Alebo si myslite, ze to nieje o case, ale o kvantite? Kvantitou myslim povedzme..Pocet handov...
      Takze nejak strucne.
      Myslite si, ze sa da smola preckat a za par dni pojdu zase karty?
      Alebo si skor myslite, ze tych spatnych handov sa treba jednoducho zbavit a neda sa im vyhnut?

Snad som polozil otazku tak, ze ju kazdy pochopi :D

Dakujem za ohlasy, zelam Vam vsetkym pekny vecer!

micro
  • 17 odpovědí
    • lolofon
      lolofon
      Bronz
      Registrace: 14.04.2009 Příspěvky: 1,088
      Z racionalneho pohladu je uplne jasne, ze nieco ako preckanie smoly je hlupost a bad variance jednoducho pride, aj keby si cakal rok. Dat si pauzu alebo prejst na nizsi limit kvoli tomu preckavaniu smoly je blbost, ale moze ti to pomoct kvoli tomu, ze si precistis hlavu, znova naberies sebavedomie, chut hrat etc.
    • Machinator
      Machinator
      Stříbro
      Registrace: 21.11.2010 Příspěvky: 892
      Vsetko je o tom ako to ty psychicky zvladas, ak je to tvoja psychika dobra a vies ze to je obycajna rola stastia (downswing) a je to normalne tak sa toho najlepsie zbavis volume a ono sa to otoci.. ale ked ta to psychicky drti a si s toho nestastny, tak je lepsie si dat pauzu kolko potrebujes aby si sa dal do psychickej pohody a stres neovplyvnoval tvoje rozhodnutia...
    • TheLazyGrinder
      TheLazyGrinder
      Bronz
      Registrace: 10.01.2012 Příspěvky: 3,592
      Karty sa ti urcite len tak neupravia, ak mas aspon trochu zaklady matiky a statistiky tak ti to je jasne, ale upravit sa moze tvoj mindset, ak si das den dva pauzu, tak mozes hrat ovela lepsie. Je nezmysel nutit sa do hry, ak mame zly mindset, resp. nechut k hre. A idealne je naucit sa neriesit veci ako stastie a smola, kedze su to veci ktore nemozes nijak ovplyvnit,a proti variancii mozes bojovat vyssim volume alebo analyzovanim svojej hry, kedze sa zlepsis, ziskas vacsiu edge a tvoje swingy budu mensie.
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,773
      Ja pri sebe nosím svoj šťastný nožík :)
    • microhyd
      microhyd
      Bronz
      Registrace: 12.06.2012 Příspěvky: 234
      Dakujem Vam vsetkym za vyjadrenia, potesili ma! :)

Osobne som si myslel, ze sa tej zlej serii casom vyhnut neda, ale musel som sa spytat, ako to vidi viac ludi :)

Okej, na dnes mam zase zrana minus 15 dolarov, tak snad uz zaver tretieho dna dam aspon na nulu :D

Vyhral som nieco na SNG 180 - 2.50 $ na pokerstars, takze pokryty som denne vzdy do plusu, len dokedy :D

Idem si dat dalsich par, zelam Vam vsetkym pekny den!

micro

PS: snazim sa nehladat v pokri stastie, ani smolu, zdokonalujem sa a ide mi to stale lepsie, ale za tri tyzdne skutocneho hrania... Je to skoro, tak este dva tyzdne a o stasti, ani smole uz rec nebude :D
    • zuzanana27
      zuzanana27
      Bronz
      Registrace: 10.01.2014 Příspěvky: 2
      Podla mna tvrdit ze sa da zdokonalit v pokri tak, ze minimalizujes stastie je hlupost. Proste niekedy to nejde nech robis cokolvek. Stale budes mat pocit ze sa ti tie karty smeju do ksichtu. Hravam poker uz dlhsi cas a moj nazor je ze dokazes svojou dobrou hrou byt dlhodobo viac ci menej plusovy. Ale to sa tyka len hry v ktorej robis spravne rozhodnutia a sledujes hru tych druhych. Lenze ak ta prenasleduje smola, tak ti nepomoze ani ta najlepsia strategia, alebo dokonala hra. V takych hrach kde mas smolu by ti nepomohlo ani keby si presne vedel ake ma ten druhy hrac karty. Proste si neviem dost dobre predstavit ako by si zlozil napriklad nuts na flope a standardne ako to velakrat byva, river ta dostane :)
      Ano potom sa da vsetko prehodnotit co vsetko si mohol zahrat a ako.

PS: Preto ked niekto pise ze poker nieje o stasti. Je podla mna hlupost.
      SMOLA JE SMOLA.
    • pkral251
      pkral251
      Platina
      Registrace: 22.03.2010 Příspěvky: 295
      zuzanana27: to nie je tak pravda, sice nemozeme skillom ovplyvnit ci vytocime allin, ale cim mame vacsi skill resp. vyssi roi alebo bb/100 tak tym je variace mensia, hrac co ma 30roi nebude mat take velke swingy ako hrac s 5roi
    • Llord717
      Llord717
      Bronz
      Registrace: 11.11.2011 Příspěvky: 2,041
      Fiskantes původně napsal
      Aj ked ides do nejakeho pokerklubu? :f_biggrin:

Ja to mam presne ako hovorili pani vyssie. :) Ked pride badrun, tak par dni hram, ale ked je to na mna vela, tak si davam par dni volna. Ja mam tendenciu robit vela spews, co pri badrune nieje velmi vhodne :) Radsej si dam par dni volna a potom sa cerstvy vratim a hram ako by som mal.

@zuzana: Ako sa hovori, ked je stastie unavene, sadne si aj na hovno.
      Tym, chcem povedat, ze nikto na svete nieje vyhradne lucker, a z casu na cas prehra aj on. To iste plati aj pre toho, kto na prvy pohlad stastie nema. Tzn. ze stastie/smola sada z longrunu na kazdeho rovnako. Hotrun/badrun moze trvat aj dlhsiu dobu, takze hovorit, ze ze sa to neda ovplyvnit, je blbost.
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,407
      microhyd: kdyz nebudes sledovat stav uctu a jak dopadla session a napr pri tockach AA vs KK se nebudes koukat jak dopadly a budes se jenom soustredit na to jestli si to zahral dobre nebo ne tak by te ani zadnej downswing nemel trapit :) mimochodem myslim si ze je lepsi varianci spis "prekonat" tim ze budes hrat jeste vic a tim ji budes zmensovat pokud mas skill ale musíš hrát furt svojí Bgame+ jednou jsem mel strasnou session a nevim kolik jsem byl buyinu pod EV ale hral jsem asi tak 4x dýl nez hraju standartní session a nakonec jsem byl mirne v plusu za coz sem byl celkem rad protoze jinak bych byl x BI pod ev ten den. ale je lepsi radsi vubec nesledovat vysledky session, grafy apod.
    • zuzanana27
      zuzanana27
      Bronz
      Registrace: 10.01.2014 Příspěvky: 2
      Samozrejme nehras proti nikomu rovnako vzdy tu hru prisposobis ku konkretnemu hracovi pri stole.
      Ale prave niekedy opatrnost moze sposobit bluf od protihraca samozrejme s nejakymi outs. Nehraju sa len karty a ak vycitim moznost tak sa zvyknem opytat :) . A tak ako blufuju hraci na micro tak blufuju aj ti pri vyssich NL. A v podstate si treba uvedomit ze smola o ktorej hovorime je vlastne koli chybam protihracou. (neveriacich alebo outy veriacich) :) )
      Nikto nije 100% ze?
      Stale si proste myslim ze sa tomu nikto neubrani smola je este jedna ak to niekomu trva dlhsie. :D
    • NeznyDebil
      NeznyDebil
      Bronz
      Registrace: 08.04.2012 Příspěvky: 2,026
      Já mám při grindu na krku netopýří křídlo, na myši přilepenou rybí šupinu, sedím na hromadě podkov, hraju v hokejovém dresu z Nagana a na počítači truhlík se čtyřístky.

a stejně to nefunguje. :f_confused:
    • yegon
      yegon
      Stříbro
      Registrace: 23.02.2012 Příspěvky: 3,045
      NeznyDebil původně napsal
      Já mám při grindu na krku netopýří křídlo, na myši přilepenou rybí šupinu, sedím na hromadě podkov, hraju v hokejovém dresu z Nagana a na počítači truhlík se čtyřístky.

a stejně to nefunguje. :f_confused:
      asi si rozbil pred 2 rokmi zrkadlo
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,773
      Llord717 původně napsal
      Fiskantes původně napsal
      Do klubov moc nechodím, ale mám vyskúšané že ho viem prepašovať aj cez detektor kovov (v peňaženke kt. odložím nabok :D )
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      by ma zaujimalo ako sa niekomu podarilo otvoriť viac ako rok mŕtve vlákno :D
    • Llord717
      Llord717
      Bronz
      Registrace: 11.11.2011 Příspěvky: 2,041
      Fiskantes původně napsal
      Llord717 původně napsal
      Fiskantes původně napsal
      Do klubov moc nechodím, ale mám vyskúšané že ho viem prepašovať aj cez detektor kovov (v peňaženke kt. odložím nabok :D )
      Velka vyhoda nad hracmi, ktory sa snazia vyhrat :D Ja by som mal pred tebou strach :D
    • TheLazyGrinder
      TheLazyGrinder
      Bronz
      Registrace: 10.01.2012 Příspěvky: 3,592
      xpravda původně napsal
      by ma zaujimalo ako sa niekomu podarilo otvoriť viac ako rok mŕtve vlákno :D
      Tak asi zuzka sa po mesiaci od registracie rozhodla uviest na toto forum prispevkom k tejto zavaznej problematike, pretoze ked ta raz prenasleduje smola tak je z dlhodobeho hladiska najviac +EV riesenie ukoncit pokrovu karieru, kedze usetrime hrozne vela $$$.
    • Cheecco
      Cheecco
      Bronz
      Registrace: 04.06.2009 Příspěvky: 148
      smola a stastie neexistuju su len dobri a este lepsi hraci imo