BLOG: CzSlata

• CzSlata
      CzSlata
      Bronz
      Registrace: 12.02.2010 Příspěvky: 321
      Ahoj,
      vzhledem k tomu, že mě tu téměř nikdo nezná, rozhodl jsem se představit zdejší komunitě a k tomu hnedka připojit založení blogu.

:heart: Jmenuji se Honza, studuji na TUL strojárnu v Liberci. Momentálně mi zbývají 2 zkoušky a bakalářka do ukončení bak. studia. Takže doufám v to, že po 3 letech budu mít více času (i na poker).

:spade: K pokeru jsem se dostal před 2 lety - na PS. Klasických $20 busto během 2 dnů. Poté jsem objevil pokerstrategy, udělal kvíz a dostal 50 dol na PP. Nicméně stálé hledání formátu a nedostatek vůle k výuce jsem znovu busto. Dávám si na 3 měsíce pauzu, přečtu Moshmana a začátkem roku 2011 zkouším 1-table SnGs. 2 měsíce BE -> změna formátu :rolleyes: .
      To se dostávám k formátu CG SH. Znovu měsíc pauza a překládám Moving Up Throught MicroNL od Verneera z 2+2 (CardRunners). Dostávám se z NL2 na NL10, ale jsem money scared, hledám staking, abych ,,hrál za půl". Bohužel po 2 měsících nastávají události v osobním životě, které mi přeruší na pár měsíců hraní pokeru.

:club: Ale teď jsem zpět a připraven znovu jít nahoru. Mám teď za cca 14 dnů odehráno 20 k (10 BI pod EV :f_mad: ) hand na PS na NL2 SH s tím, že od září se chci přesunout na NL10 s 40BI rollem na Poker Heaven zbylý roll z jara). Bohužel ani jednu situ nemám tracknutou pod PokStrat, takže pokud bych se měl posunout výš, asi bych se vrátil na PP, kde jsem pod PS. Ale to je daleká budoucnost.

:diamond: Ještě přidám staty z mého cca 14 denního pinkání. Pokud by byl někdo tak hodný a jen tak si prohlédl mé staty a řekl k nim pár slov, nebudu se zlobit :) Případně jsem otevřený sweat session na NL10. Nemám s tím žádně zkušenosti, ale věřím, že to zvládnu :)

Stats:

Graf dávat nebudu, při pohledu na redline se mi chce brečet, jak mě to řeže :P

Závěrem bych jen dodal nějaké cíle:
      dlouhodobé:
      :spade: aktualizace blogu každých 15 k hand/14 dnů
      :spade: přejet NL10, stabilizovat se do konce roku na NL25 na tracknuté sitě pod PS
      :spade: věnovat se studiu hry a dělat review
      :spade: přispívat handami a názory do HJ
      :spade: zapracovat na mind setu!

krátkodobé:
      :diamond: zhlédnout po 150-té Twinnovu sérii Step by Step, udělat si lepší poznámky
      :diamond: začátkem září přesun na NL10
      :diamond: přiblížit se k red line :)
      :diamond: najít největší leaky (please help :f_eek: )

Pokud jste to dočetli až sem, tak díky za pozornost a GL at the tables.
  • 33 odpovědí
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      ahoj Honzo,

pěkný blog, budu sledovat... :s_thumbsup:

nechceš se zapojit do Učíme se vyhrávat??? třeba trefíš $100 a posílíš roll...;)

a pokud bys chtěl poradit s hledáním nové herny, tak se obrať sem: Poradíme vám kde hrát

staty jsou solidní, akorát mě do hlavy nejde jedna věc, proč jsi tak loose ze SB a nit na BB???? kdyby to bylo zhruba naopak tak OK, ale tohle je nonsense.....na SB jsi vždy mimo pozici, čili ze SB by tvoje range měla být nejužší, a ty ji máš stejnou jako na CO!!! naopak z BB můžeš mít trochu širší range než na SB, možná něco jako z MP....

ale jinak se mi líbí tvoje 3-bet i c-bet staty, vypadají dobře i na NL2....;)

GL v životě i u stolů a při plnění cílů... :P
    • CzSlata
      CzSlata
      Bronz
      Ahoj, díky za reakci.
      Ohledně SB si to vysvětluji tím, že se snažím ze SB co nejčastěji stealovat (~75 % hry ze SB je steal BvB). Často pak stačí cbetnout a hráči mi to zahodí. Nicméně máš pravdu, asi je to velký leak, projedu si handy v HEMu a zkusím z toho vyvodit nějaký závěr. :s_thumbsup:
    • CzSlata
      CzSlata
      Bronz
      Ahoj,
      takže srpen se nám nachýlil ke konci a přichází den, kdy se přesouvám s, doufám, že safe rollem (37 BI) na NL10 na PH. Jsem ještě trošku na vážkách, jestli nezůstat na PS, protože traffic je teď na PH, co jsem koukal, dost tragický. A to hlavně v dopoledních hodinách, kdy bych chtěl taky něco nahrát... Uvidím v průběhu měsíce, jak se to bude vyvíjet. Přeci jen 30% rakeback je pro mě velké lákadlo.
      Jinak jsem se také zapojil do Učíme se vyhrávat, tak snad to jednou trefím :)

Splnění/nesplnění cílů z minula:
      :diamond: zhlédnout po 150-té Twinnovu sérii Step by Step, udělat si lepší poznámky :f_p:
      :diamond: začátkem září přesun na NL10 :f_p:
      :diamond: přiblížit se k red line :f_mad:
      :diamond: najít největší leaky (please help ) :f_p: -> projel jsem si HH pár filtry a zaměřil se hodně na hru ze SB (díky Mike!), snad se mi povede mé poznatky uplatnit i ve hře

Nové cíle:
      :diamond: zvyknout si na software PH
      :diamond: nahrát za měsíc alespoň 22k hand
      :diamond: dělat session reviews
      :diamond: účastnit se tréninků od Twinna (nuts věc)
      :diamond: číst články, sledovat videa
      :diamond: zlepšovat se ve hře
      :diamond: vytáčet flipy :)
      :diamond: trefit sweat session s Mosambem/Bostonem
      :diamond: přispívat do HJ
    • CzSlata
      CzSlata
      Bronz
      Kdo chce, tak nějaká hudba ke čtení:

Ahoj,
      takže, jak jsem napsal, je čas na další update. Ohledně pokeru se tak nějak držím plánu. Začal jsem znovu hrát NL10 na PH. Po začátečním oťukávání místních gentlemanů jsem začal hrát nějakých 6-9 stolů. Vím, že to není ideální na soustředění se a hlavně exploitování regů, ale pořád doufám, že jsem tak schopen dostávat se do více lehčích spotů s horšími hráči. No ale asi jsem přecenil své síly trošku a mezi 8,5k - 10k hands přišel 6BI swing. To byla produkce 2 sessions během jednoho dne, které si dobře pamatuji.
      Graf:

Další věc, kterou se snažím praktikovat, nebo spíše nepraktikovat, je nedívání se na cashier/grafy. Toto téma jsem si několikrát pročetl na fóru v různých threadech a usoudil jsem, že zkusím hrát spíše podle pocitu ze hry, než na nějaký stop loss. Praktikuji to tak už od srpna, s tím, že se do cashieru podívám jednou za 2 týdny. Tuto dobu možná ještě prodloužím. Nijak mi to číslo nechybí a necítím se nesvůj, když ho nevidím. Naopak díky tomu jsem ani nevěděl, že jsem si prošel downswingem 6BI, což by možná ovlivnilo mé další nadcházející sessions (jednu, dvě určitě).

Co se týká zdejšího fóra, tak bych také rád utrousil pár vět... Jsem sice zaregistrovaný nějaký ten pátek, ale nikdy mi nepřišlo, že fórum na PS by mělo mít nějaký přínos. Dlouho mě odrazovala struktura fóra a vůbec jsem se zde neorientoval. Na PS jsem chodil hlavně kvůli videím. Jednoho dne jsem si ale řekl, že se zde zkusím porozhlédnout a to, co jsem zde objevil, bylo pro mě jako zjevení. Učíme se vyhrávat, velice kvalitní HJ, strategie, velice čtivé blogy (obv hlavně od poker pros, klobouček dolů)... Prostě lituji, že jsem probendil nějaký ten čas na jiném fóru. Komunita zde vypadá velice přátelsky a nevšiml jsem si nějakých ego wars apod. Po procházení fóra mi celkem rapidně vzrostl pokerový mindset. :f_love:

Ale aby to nebylo tak pozitivní, tak mě štve jedna věc - vlastní lenost. mám 14 dnů na napostování 35 hand do HJ a budu to honit poslední 3 dny... Díky tomu, že mi to vždy zabere nějaký ten čas, a vracím se k těm svým, neprojíždím moc handy ostatních lidí... To musím od příštího týdne zlepšit!

:spade: Takže si shrňme cíle z minula: :spade:
      :diamond: zvyknout si na software PH - :)
      :diamond: nahrát za měsíc alespoň 22k hand - jsme na dobré cestě
      :diamond: dělat session reviews - :rolleyes: - mohlo by to být lepší
      :diamond: účastnit se tréninků od Twinna (nuts věc) - X( bohužel v úterý večer mám tréninky, objektivě to nejsem schopen stíhat. tohle mě dost mrzí...
      :diamond: číst články, sledovat videa - :) dejme tomu. videa od twinna mám 100x projeté, spíše se snažím používat jednotlivé principy v praxi. články jsem také některé přečetl
      :diamond: zlepšovat se ve hře ?(
      :diamond: vytáčet flipy - ?(
      :diamond: trefit sweat session s Mosambem/Bostonem - viz nahoře
      :diamond: přispívat do HJ - ;) polepším se

:spade: A teď něco na další 2 týdny ( do konce měsíce): :spade:
      :club: nahrát za měsíc alespoň 28k hand
      :club: bavit se hrou
      :club: projet si v HEMu některé NL10 hráče, které často potkávám
      :club: dá-li bůh, naspamovat posty na stříbrný status, aby se mi otevřely další videa a články
      :club: učit se, učit se a učit se
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Registrace: 27.09.2011 Příspěvky: 11,623
      Čau Honzo,
      staty vypadají celkem v pohodě...
      Co se týká red-line,tak s tou si hlavu nedělej...na nl10 je těžké jí udržet aby klesala jen lehce,natož kolem nuly...tam hraješ hlavně pro value a moc nebluffuješ...
      Docela mě zarazilo,že hraješ až 9 stolů :f_o:

Budu sledovat :s_wink:

Ať se ti daří :s_thumbsup:
    • CzSlata
      CzSlata
      Bronz
      ahoj,
      staty nahoře v 1. postu jsou z NL2. ale na NL10 se až tak moc neliší. Jen jsem zapracoval na hře na SB, hlavně tedy zúžil range a vybírám si lépe soupeře na BB na stealování.
      red line myslím EV křivku ;) non-showdown jsem vzdal. při pokusech ji srovnat, nebo dostat nahoru, jsem vždy vyhořel. X(
      ohledně těch stolů - je to tak, že hraji většinu času 6,7. Při méně otebřených oknech se celkem nudím a odbočuji pohledem z obrazovky. Software není tak rychlý, jako na PS, takže i ty handy déle trvají. Navíc jsem si koupil na 10€ jakousi table ninju na boss media, což ušetří dost času. 9 stolů hraji jako opravdové maximum a to většinou ve špičce, kdy je u stolů nejvíce fishek a nechce se mi zavírat starý dobrý stůl, když mi naskakuje nový, také dobrý. Snad jsem to trochu obhájil :)
      jinak díky za feedback, aspoň vidím, že to někdo čte a motivuje mě to dál :)
    • CzSlata
      CzSlata
      Bronz
      Od poslední aktualizace jsem toho bohužel moc nenahrál, protože přes víkend jsem byl v Ústí na svém prvním půl maratonu. Jsem rád, že jsem se dostal i pod hranici 1h 45min a to s více, jak 4min rezervou. Bohužel včerejšek a dnešek jsem ÚPLNĚ grogy a radši si poker nepouštím, protože únava je ta nejhorší věc pro mojí hru a BR. Dnes si pustím asi nějaké to video, zajdu do bazénu a večer mrknu na fotbal. Zítra bych chtěl znovu začít grindit.
      mimochodem jsem si v pátek pustil výborný dokument Close to the edge, který doporučuji všem, kteří tuší něco málo o legendárních závodech na Isle of Man. Ačkoliv nejsem velký motorkář, tento dokument krásně odhalí, co se v hlavě děje komunitě lidí, kteří jsou závislí na těchto závodech. Trošku jiný pohled na svět.
    • CzSlata
      CzSlata
      Bronz
      Tak tohle se moc nepovedlo. Od poslední aktualizace jsem nahrál tak 2k hand. V půce září jsem byl vylosován v HJ sekci na sweat session s Mosambem. Natočit video byl pro mě také nadlidský výkon. Takže poslední tento měsíc, ačkoliv skončil v kladných číslech i se slušnou winrate, tak díky volume hodnotím velice špatně. Jediná věc, která mě ,,drží nad vodou", je to, že volume nebylo zapříčiněno mind setem, ale tím, že jsem v RL byl opravdu busy a skutečně nebylo kdy. Nicméně, pokud to se svým pokerovým vývojem myslím opravdu vážně, musím se přeci jen hře věnovat více! To bude i můj hlavní cíl pro nadcházející dny a týdny. Další věc, ke které jsem se uvázal je, že do pátku natočím video pro Mosamba, abychom mohli uskutečnit sweat session, jinak se jí vzdám. Tímto se i Mosambovi omlouvám, že se to tak táhne, sám jsem z toho zklamaný a moc se těším.
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Čau,
      jak jsem ti psal už na skypu...až budeš mít,tak budeš mít :s_wink:
    • CzSlata
      CzSlata
      Bronz
      Včera jsem si znovu zopakoval nějaké poznámky a podíval se na Twinnova videa. Dnes jsem začal první session po dlouhé době. Dnešní druhou už natočím a pošlu Ti ji. :f_grin:
    • CzSlata
      CzSlata
      Bronz
      Je čas na nějaký update. Co se týká pokeru, tak nic zajímavého, volume během října bídné, výsledky ale celkem šly. Nicméně právě to volume mi dělá vrásky. Několikrát jsem se zamýšlel nad tím, proč se nedonutím nahrát tolik hand, kolik bych chtěl a kolik si jich naplánuji na začátku měsíce.. Poslední dobou trávím tak 3x delší dobu pročítáním pokerových serverů, blogů zde na PS a koukáním na videa, než samotným hraním.
      Přišel jsem na asi 2 hlavní "problémy":
      :spade: jsem "trochu" money scared a bojím se asi toho, že pokud budu hrát jindy, než když se cítím 100% fit, tak ukončím session (měsíc) v minusu. Btw. za posledních 12 měsíců jsem byl jen 1x v minusu, ale rakeback mě vrátil na nulu. I pro ten pocit bezpečí hraji pod stakingem, ačkoliv mám na skrillu sám dost safe roll na NL10/shotování NL25.
      :spade: nejsem tlačen příjmy z pokeru, cash outoval jsem 1x a to z důvodů, abych neměl vše na herně nebo nakoupil hem

Také jsem mírně zklamán, že se mi s Mosambem nedaří dohodnout sweat session, nějak se míjíme a popravdě je to spíše mnou. Video jsem sice natočil, ale nakonec jsme se dohodli na jiné téma sweatky, takže tak.

Nicméně není všechno jen negativní. Aspoň trochu se mi momentálně daří v RL a hlavně ve sportu, což je pro mě velká část života. :heart:

A další ,,pozitivum" vidím v tom, že mě nově nadchla jedna pokerová disciplína - HU CG. Hraji ale zatím pouze ,,na zkoušku" za play money (někdo se možná směje, ale na eng verzi to doporučovali). Nicméně toho mám nahráno v tomto měsící více, než v 6-maxu za real money :( Ale našel jsem znovu nějakou motivaci a mám cíl pro budouvání rollu. :f_love:

Další update očekáván dříve, protože v listopadu budu poctivě grindit! :s_cool:

GL at the tables :f_cool:
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      CzSlata původně napsal
      Také jsem mírně zklamán, že se mi s Mosambem nedaří dohodnout sweat session
      Čau,
      mě tohle přímo sere a pokusím se udělat si čas hned jak ty budeš mít čas...
    • CzSlata
      CzSlata
      Bronz
      Jak říkám, je to spíše mnou, takže se tím nijak netrap. Mimo to chci spíše něco já od tebe, než ty ode mne, tak bych se měl přizpůsobit já (bohužel jsem vázán povinnostmi, které moc rušit nemůžu). Na skypu tě teď nevidím, ale jak jsem již psal, zítra jsem doma celý den a mám volno. Tak to snad už dopadne :)
    • CzSlata
      CzSlata
      Bronz
      V pátek proběhla sweat session s Mosambem (ještě jednou děkuji), ve které jsem (zlehka) pochopil, že mé myšlení ohledně hry musím pozměnit.
      :diamond: Budu se muset více zaměřit hlavně nad tím, co očekávám od své preflop hry v postflopu (a to ne jen na jedné street).
      :diamond: Ještě více se zamyslet nad matematikou ve hře, tím ale samozřejmě nemyslím pot odds apod
      :diamond: A ačkoliv to zní možná trochu zvláštně, tak svou hru a myšlení zjednodušit. Asi se zabývám věcmi, které mě na tomto limitu jsou k ničemu a naopak ty fundamentální záležitosti mi unikají nebo jsem je špatně pochopil nebo nevim, co je prostě špatně... :)
      Doufám, že se mi povede v listopadu nějaké to volume (zatím to vypadá pozitivně) a dostanu se i z toho menšího swingu, který mám teď poseldních 8k hand.
      :spade: dost mě štve, že nestíhám twinnovy tréninky, ale bohužel nejsem sto s tím něco udělat. :(

P.S. nebráním se (naopak) nějaké sweat session s někým okolo limitu NL10 :s_cool:
    • CzSlata
      CzSlata
      Bronz
      :spade: [cry]Omlouvám se své myšce, kterou mám rád, že jsem s ní poprvé v životě udeřil o stůl. Za trest jsem si dal k obědu suchý špagety :)
      Znáte tu sjezdovku Harakiri (v Rakousku, 78% klesání)? Na tom teď jezdím posledních 10k hand. Na graf/cashier koukám až na konci měsíce, ale je mi to jasný, jak vypadá.
      [/cry] :spade:

Na druhou stranu musím říct, že se ve hře začínám cítit lépe. Po sweat session s Mosambem jsem omezil počet stolů a moje hra začíná být trochu lepší (snad), zlepšil jsem hodně focus a prodloužil sessions (z 60 min někdy až na 100 min, ale většinou 75-90). Důvodem je to, že chci "plynnější hraní" a hlavně přeprat paní varianci, která si ze mě dělá dobrý den asi. Nebreč vo*e :s_mad:

V RL jsem začal pracovat na své bakalářce - návrh brzdového systému elektromobilu. No, myslel jsem, že to bude jednodušší. Teď chodím sbírat zkušenosti do jedné fy zabývající se tímto tématem, což mi snad pomůže.

Ještě během dneška projedu 2 díly od Twinna z videí (abych si připomněl věci, které člověk na tiltu zapomíná) a zkusím tu zlou věc večer porazit. A nebo se u toho po 20 min naštvu a půjdu do bazénu. :f_cool:
    • CzSlata
      CzSlata
      Bronz
      Ahoj,
      tak po minulém crying postu to vypadá, že se vše v dobré otočilo. Věnoval jsem znovu nějaký ten čas studiu hry a mám z ní znovu lepší pocit. Nicméně mě dnes po 3 h čekají ještě cca 3-4 hodiny hraní, abych dosáhl RB na PH. Bude to ještě šichta, ale těším se, protože hra mě znovu začala o mnoho více bavit. Pokud dosáhnu 30% RB, tak bych se v prosinci mohl pokoušet o shotování na NL25. Je to sice za delší dobu, než jsem předpokládal, ale vzhledem k okolnostem mohu být rád. :s_cool:
      O víkendu budu mít pokerovou pauzu, protože budu všude možně po republice a příští týden se do toho zase opřu. :)

GL & HF.
      e: a HJ se mají na co těšit, v prosinci je asi zasypu handičkama :)
    • CzSlata
      CzSlata
      Bronz
      Tak poslední 2 hodiny pátečního grindu -> odpáleno 5-6 BI.. V konečném součtu první minusový měsíc v kariéře.
      No nic, na víkend vyvětrat hlavu a v prosinci to crushnout. :)
    • CzSlata
      CzSlata
      Bronz

:heart: Tak dnes jsem se, při lepení lineckého, nějak zamýšlel nad životem, mimo to jsem se dostal i k pokeru... Jsem strašně na vážkách, co dál. Protože, když čtu ty blogy ostatních, je to pro mě strašná motivace, ale teď na to koukám i z té druhé strany.. Přečetl jsem x věcí, shlédl y videí, ale zřejmě mi stále uniká nějaká fundamentální myšlenka/část hry. Dnes jsem session vypnul po 20 minutách s tím, že vlastně nevím co a proč dělám, na karty na monitoru jsem koukal, jak na fotky z dovolené a říkal si, co to je za hru? Co dělám? Strašně zvláštní pocit, trochu i zmar... Tohle jsem teď jen tak přepsal i sám pro sebe, co se mi právě honí hlavou. Snad se vyspím a bude to lepší. Nicméně teď nevím, na co se zaměřit, co a jak zlepšovat ve své hře...
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Čau,
      věcí na zlepšování je pořád dost :s_wink:
    • 1
    • 2