[6max] A6s turn fold

• nstlm
      nstlm
      Bronz
      Registrace: 10.02.2012 Příspěvky: 245
      Known Players:
      CO: 2720 - 45 bb
      BU: 1200 - 20 bb
      SB: 3920 - 65 bb
      BB: 1160 - 19 bb

30/60 No Limit Hold'em Tournament (4 Handed)
      Hand recorder for this hand: PokerStrategy.com SideKick 1.0.50820.7

Preflop: Hero is BU with A:diamond: , 6:diamond:
      SB posts small blind (30), BB posts big blind (60), CO folds, Hero raises to 120, SB folds, BB calls

Flop: (270 - 5 bb) 5:spade: , 5:diamond: , 4:heart: (2 Players)
      BB checks, Hero checks

Turn: (270 - 5 bb) A:spade: (2 Players)
      BB bets 240, Hero folds, BB gets uncalled back (240)

Tu som zase preflop minraisol, takze to uz ani netreba spominat, dam si na to pozor a odstranim to zo svojej hry. Tu som sa zlakol asi aj "oneskoreneho" betu ak by mal 5, v kazdom pripade A s nizkym kickerom tiez nieje bohvieco...
  • 6 odpovědí
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Bronz
      Registrace: 12.10.2009 Příspěvky: 3,356
      To je problém minraisu, že hráč na BB tam může mít 5ku, stejně tak lepší eso...

Chtělo to vsadit na flopu, speciálně když BB checknul, tak pot většinou seberem.

po procheckovaném flopu nemáme tušení, jestli to je bluf, 5ka nebo lepší eso, takže nezbývá než foldnout.
    • elevanty
      elevanty
      Bronz
      Registrace: 30.04.2012 Příspěvky: 965
      Vsadil bych flop, ale na turnu bych teda nepokládal spíš bych callnoul a hrál river
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Registrace: 16.06.2010 Příspěvky: 7,291
      Ic3g3org3 původně napsal
      po procheckovaném flopu nemáme tušení, jestli to je bluf, 5ka nebo lepší eso, takže nezbývá než foldnout.
      To mě nepřipadá jako moc dobrá argumentace... Lidi defendují BB proti minraisu hodně light, a tenhle flop je prostě skoro netrefuje. Z toho co jsem na 6maxech odehrál, můžu celkem fundovaně říct, že on tu prostě bude leadovat strašně light, protože jsme checkli flop.
      Jasně, může tu mít 5x nebo lepší Ax, ale jen proto přece nebudeme foldovat top pair proti jednomu betu. Za mě turn určitě call a přehodnotit river.

Jinak souhlasím s elevantym, určitě cbet na flopu, sebereš pot hrozně často.
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Bronz
      Alficor1 původně napsal

To mě nepřipadá jako moc dobrá argumentace... Lidi defendují BB proti minraisu hodně light, a tenhle flop je prostě skoro netrefuje. Z toho co jsem na 6maxech odehrál, můžu celkem fundovaně říct, že on tu prostě bude leadovat strašně light, protože jsme checkli flop
      Ic3g3org3 původně napsal
      To je problém minraisu, že hráč na BB tam může mít 5ku, stejně tak lepší eso...

Chtělo to vsadit na flopu, speciálně když BB checknul, tak pot většinou seberem.
      Uvědom si taky, že sází skoro pot. Jestli se tu chceš za každou cenu levelovat, je to tvoje věc. Možná proto si se 6-maxama skončil na 7mičkách, protože prostě neumíš zahodit, když je sebemenší šance že bys mohl mít lepší handu.
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Registrace: 16.06.2010 Příspěvky: 7,291
      Tohle ale přece vůbec není o levelování. Takhle - pokud nám OP poskytne nějaký staty, tak bych si dokázal představit proti některým protihráčům fold. Ale proti 95% populace na microstakes tady prostě foldovat nebudu. Pokud foldneš v téhle situaci A6s, tak vůbec nemá cenu s tou handou otvírat preflop.

Čistě fyi, není pravda, že jsem skončil na $7.. Skončil jsem na stejném limitu, který momentálně hraješ ty, tedy na $15. ;) Nevím proč to vytahuješ v tomhle tématu, každopádně to od hand judge/coache je dost nemístná narážka. Nepředpokládám že podobný věci píšeš všem, co s tebou nesouhlasí, tak si to prosím odpusť ve spojitosti s mou osobou.
    • Ic3g3org3
      Ic3g3org3
      Bronz
      Jde o to, že handa je špatně zahraná preflop i na flopu, takže hlavní ponaučení z handy má být hra preflop a na flopu, a ne jak hasit problém, který jsme si vytvořily.
      Jak někde psal Fiskantes, raději budu radit jak nespadnout do studny, než jak se z ní dostat ven.