Notebook na poker

• RoyalJane
      RoyalJane
      Bronz
      Registrace: 28.08.2012 Příspěvky: 40
      Ahoj, chtěla bych poradit s výběrem notebooku . Teď mám Compaq Prasairo CQ57 a když hraju 8 stolu a u toho mam zapnutý holdem manager 2 nebo poker tracker 4 tak se notebook seká. Chtěla bych koupit něco výkonějšího co by mi zvládlo aspoň 12 stolů po připojení monitoru. Cenu bych chtěla do 15k .
      Předem děkuji za návrhy :)
  • 13 odpovědí
    • pkral251
      pkral251
      Platina
      Registrace: 22.03.2010 Příspěvky: 295
      random notebook za 15k ti utiahne 12stolov ako nic :)
    • RoyalJane
      RoyalJane
      Bronz
      chtěla bych doporučit nějakej nejlepší vy té ceně hlavně co se týče výkonu a taky výdrže samozřejmě :)
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,279
      na sql databazu hlavne hodne ram a SSD. takze do 15k sa nezmestis. bohuzial.
    • RoyalJane
      RoyalJane
      Bronz
      Za 15 by se nedalo sehnat lěco lepšího teda? Tak co by si mi doporučil třeba o něco dražší.
    • Ace094
      Ace094
      Bronz
      Registrace: 08.06.2012 Příspěvky: 37
      RoyalJane původně napsal
      Za 15 by se nedalo sehnat lěco lepšího teda? Tak co by si mi doporučil třeba o něco dražší.

Za 15k bohatě stačí. V dnešní době mají všechny notebooku za takovou cenu 4GB RAM a více, takže pohoda. I random notebook za 12k utáhne 12 stolů napohodu.
      Sám to tak mám - cca 2,5 roku starý notebook v té době za 15k a 12 stolů napohodu (má 3GB RAM).
    • RoyalJane
      RoyalJane
      Bronz
      a používaš k tomu i trackovací software ?
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      mám lacnejší HP Probook 4535s (odľahčená verzia od kvalitných Probookov, ale má matný display) za cca 400eur. skoro najnižšie novodobé dvojjadro AMD s grafikou v procáku. 19 stolov s hudom a konvertovaním videa na pozadí zvláda bez najmenších problémov
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Poker Tracker 4:

What are the Minimum System Requirements to run PokerTracker 4?
      Computer Hardware

Minimum Requirement: Intel Core 2 Duo (or AMD equivalent) processor with 3GB of RAM

Recommended: Modern quad-core processor with 4GB of RAM or greater. This includes the Intel Core 2 Quad and Intel Core i3, i5, and i7 processor lines (or their equivalent AMD processors).

Optimal: Intel Core i5 or i7 multi-core 64-bit processor with 8GB of RAM or greater.

Not Recommended: Intel Pentium 4, Atom or other low power processors such as ARM.

Operating System

Minimum Requirement: Windows XP, Windows Vista, Windows 7

Recommended: Windows 7 or Windows Vista

Optimal: Windows 7 64 Bit or Windows Vista 64 Bit with PostgreSQL 64 Bit 9.0.x manually installed.

PostgreSQL

Minimum Requirement: PostgreSQL 8.3.18 or greater / PostgreSQL 8.4.12 or greater / PostgreSQL 9.0.7 or greater

Recommended: Manually install the latest version of PostgreSQL 9.0.x

Optimal: Manually install the Winx86-64 version of PostgreSQL 9.0.x. This requires a 64 bit processor and Operating System, with 8 Gigs or ram or better for optimal performance.

Not Supported: PostgreSQL 9.1.x is not supported due to potential for database corruption

Hard Drive

The number one factor for speed performance is hard drive speed, the PostgreSQL Server which powers the PokerTracker database commonly moves gigabytes of data to allow PokerTracker 4 to perform it's reporting duties. PokerTracker recommends at least a 7200RPM hard drive or faster, Solid State Drives (SSDs) are currently the fastest drives available for optimal performance.

HEM2:

http://hm2faq.holdemmanager.com/questions/1142/Holdem+Manager+2+Performance+%26+Speed+Modifications

snad ti to pomoze pri rozhodovani. vsetko samozrejme bezi aj na starsich strojoch, ale pokial naozaj chces nieco na poker, tak odporucam SSD a 8GB ram minimalne. ak mas velku databazu, tak kludne aj viac.
    • RoyalJane
      RoyalJane
      Bronz
      Můžu se zeptat co to je SSD ? počitačům nerozumim.
      Jinak ja jsem měla probook 4515s výkonostně byl dobrý ale bohužel se přehřival i v klidnym stavu takže bych chtěla něco co bude dobrý ve všech ohledech.
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Solid State Drive... "pevny disk" bez pohyblivych casti. o hodne rychlejsi nez bezny pevny disk.
    • RoyalJane
      RoyalJane
      Bronz
      A jak to poznám ? předem díky za odpověd :)
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 5,895
      to jestli je to SSD, je notebooku vždy napsané v popisu :)
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      RoyalJane původně napsal
      Můžu se zeptat co to je SSD ? počitačům nerozumim.
      Jinak ja jsem měla probook 4515s výkonostně byl dobrý ale bohužel se přehřival i v klidnym stavu takže bych chtěla něco co bude dobrý ve všech ohledech.

to mám asi šťastie, ten môj je úplne studený