Methanol

• irik83
      irik83
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,226
      zacina se nam z toho vytvaret hodne velka kauza bohuzel. Dovcerejska jsem si myslel, ze je to celkem vzdalena situace treba pro me, ale v okamziku kdy jsem slysel, ze se otravily dva lidi ve vesnici odkud je moje pritelka tak uz zacinam mit trosku obavy. Jak se na celou kauzu divate vy? Sledujete vyvoj atd? Dokonce jsem dneska zahlednul v tv, ze jedna likerka uz nabizi odmenu 1 mil Kc za dopadeni pachatele...
  • 19 odpovědí
    • Neru79
      Neru79
      Bronz
      Registrace: 21.09.2011 Příspěvky: 1,482
      no pokud je někdo odvážlivec nakupuje si vodku v 6l barelech od čongů..
      i když prý to bylo i v nějakých hospodách ale to nevim, to by postihlo víc lidí
    • sinuhet
      sinuhet
      Bronz
      Registrace: 15.08.2012 Příspěvky: 4
      http://aktualne.centrum.cz/domaci/clanek.phtml?id=666023
    • VYHULator
      VYHULator
      Bronz
      Registrace: 10.07.2012 Příspěvky: 3
      15 lidí to už je fakt hrozný.To aby se teď báli napít alkoholu :// hlavně na discotékách a tak...
    • irik83
      irik83
      Moderátor
      Moderátor
      v techdle dnech mivam vetsi chut na nasu domaci slivovicu, ktera vim kde a z ceho vznikla a co od ni mozu cekat...navic by ted mel kazdej u sebe jednu takovou pleskacku nosit jako prvni pomoc.. dokud to byly dva pripady tak sem si myslel, jo blbci koupili nekde neco pochybnyho, ale zacina to byt fakt extremni a vsude

http://zpravy.idnes.cz/tomase-z-budisovska-otravil-metanol-dvc-/krimi.aspx?c=A120912_121914_ostrava-zpravy_jog

http://zpravy.idnes.cz/majitel-likerky-drak-vypsal-milionovou-odmenu-fl2-/domaci.aspx?c=A120912_150221_zlin-zpravy_ppr
    • Etikas
      Etikas
      Bronz
      Registrace: 06.09.2011 Příspěvky: 31
      Methanol jako takovej se stejnak nedá koupit volně, ne ?
    • irik83
      irik83
      Moderátor
      Moderátor
      zalezi do jake miry si ten kdo shani methanol pro podobny ucely lame hlavu s beznou dostupnosti...
    • Etikas
      Etikas
      Bronz
      no tak jako já myslel, že nepůjdu někam do ,,drogerie,, bo nějaký lékárny (vůbec nevim kde tou koupit) a neřeknu si tam o půl litru methanolu :)
      nějak na občanku ? nebo jak to jde sehnat ?:D ne, že bych chtěl někoho trávit, ale prostě mne nejde do hlavy, že takhle nebezpečná látka a už se tim otrávilo X lidí ..
      Etikas
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 5,895
      Dokud to nebude ohrožovat kávu, tak sem v klidu :)

Ale začíná to být problém, ale u nás jako všude jinde je tolik pančovaného chlastu, že nepředpokládám, že by se to nějak změnilo, jen si někdo prostě nedával pozor.

Udělají 400 kontrol za den, když jim teče do bot a stejné číslo pomalu vykazují za pololetí.

Mám z toho smíšené pocity

edit: ale podle mě za to nese odpovědnost stát (kocourkov ve kterém žijeme) protože když nedokáže efektivně provádět kontrolu, tak nepotřebujeme tisíce úředníků
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,279
      kazdy, kto uziva drogu, musi ratat s tym, ze jedneho dna nakupi od dealera nekvalitnu davku.
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      S tím až tak nesouhlasím, protože je to něco, co stát zatíží daní a je tedy nasnadě, že by měl kontrolovat nezávadnost
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,279
      ano, viem ako to myslis.
      ale zase nechcime aby stat kontroloval uplne vsetko, pretoze sa to ani neda. snad nechces, aby kazde rano obehol nejaky kontrolor vsetky stanky a hospody a kontroloval kvalitu. ja si veru viem predstavit vyuzivanie svojich dani aj rozumnejsie :)
    • Etikas
      Etikas
      Bronz
      no z těch daní se platí tolik kontrolorů, že oni by to teoreticky mohli zvládnout to za tejden oběhat ...
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Uvedu jiný příklad.
      Stánek na tržnici, jednou za x týdnů tam najdou zboží, za x set tisíc.
      Stánek jede dál, tak proč tam není nikdo 7 dní v týdnu.
      Kdyby se to nevyplatilo, tak to tam mít nebudou a zavřou.

Nejsem rád, že se něco kontroluje, to je pravda.

Nalévání alkoholu, co a komu se nalévá by se kontrolovat mělo.

Štve mě to z toho důvodu, je jedno komu se to přesně stalo, ale sou to normalní lidé, kteří si jdou koupit panáka, já to sice nedělám, ale v podstatě je jedno kde si ho koupí, jestli ve stánku nebo v baru.

A představa, půjdu někde třeba na nějakých slavnostech a potkáš tam známého a toho panáka si s ním dáš a ráno uvidíš mlhu, je představa opravdu na prd.
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      Registrace: 26.09.2010 Příspěvky: 992
      Tak jsem si na dnešek koupil víno v 0,75l láhvi (šesti litrový barel bych stejně nedal) a nic tvrdýho. A jsem klidnej :f_cool:
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,613
      Stát nikde na světě nemůže zkontrolovat uplně všechno. Jak? Spočítejte si kolik je v republice hospod, barů, náleven, tržnic, stánků...a kolik je legálních dovozců (často navíc z ciziny) a teď postupovat...být furt a všude, v každý malá vesnici, jestli se tam náhodou neprodává něco závadnýho od místního dodavatele. A nakonec, to neni jenom alkohol, co tě může zabít.

A to nemluvim o kontrole alkoholu z ciziny, kterej je okolkovanej a nemusí bejt jednoduchý u něj zjistit závadnost.

A to, že se pak někde něco podělá, to neni v silách žádný kontroly eliminovat. Ani kdyby nás bylo na tuhle práci zaměstnáno milion. Problémy se daj jenom minimalizovat.

Alkohol, hlavně ten tvrdej, je u nás zatížen podle mě neúměrnou daní, která nemá žádný logický opodstatnění, kromě toho, zdražit dostupnost pro lidi. To si myslim, že je špatně. Člověk by se měl sám rozhodnout co si koupí a stát by mu to neměl určovař daněma. Takže jsem pro snížení spotřební daně na alkohol a to výrazně.

A ke snahám omezit prodeje alkoholu:
      V případě, že by nastala nějaká verze prohibice, tak by umíralo daleko víc lidí, protože by se obchod s timhle přesunul do šedý zóny. A něco, co je nelegální můžeš těžko kontrolovat. Takže to by dlouhodobě nemohlo přinýst nic pozitivního.
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Dakraa původně napsal
      V případě, že by nastala nějaká verze prohibice, tak
      to nemůže nikdy nastat, to sem úplně v klidu, každý kdo umí základní počty ví, že by ČR zbankrotovala :)
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,182
      Dakraa původně napsal

Alkohol, hlavně ten tvrdej, je u nás zatížen podle mě neúměrnou daní, která nemá žádný logický opodstatnění....

V případě, že by nastala nějaká verze prohibice...
      co v CR/SR nie je zatazene neumernou danou? ;-) comu hovoris umerna (priatelna) dan? ;-)

prohibicia (nie len na alkohol) je totalny nonsens .. ako to (ne)fungovalo v USA sa docitas hocikde
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,613
      Já se to nikde dočíst nepotřebuju, já s tebou souhlasim, proto sem napsal, že je to blbost. Zmínil jsem to hlavně proto, že se u nás dočasně zakázal prodej tvrdýho ve stáncích.

Neúměrnou daní je u nás zatíženo podle mě všechno a alkohol obzvlášť.

Ideální spotřební daň na alkohol, cigarety, nebo benzín vidím někde mezi 0 a 1%, protože ta daň (obzvlášť třeba u benzínu my nedává vubec žádnej smysl kromě plnění státního rozpočtu za každou cenu). :D

Když si koupíš flašku a víc jak 50% z toho neplatíš za výrobek (výrobci, dodavateli,...), ale za "daně za nákup", tak my to přijde postavený na hlavu.
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      cigareta stoji okolo 0,1 kč pár procent je marže prodejců a výrobce vše ostatní má stát :D :D