práce v EU

• Etikas
      Etikas
      Bronz
      Registrace: 06.09.2011 Příspěvky: 31
      Tak, nedávno jsem sem postoval topic na téma poker v zahraničí. Ptal jsem se na to, jak by to vypadalo s možností hrát poker v určitých státech.
      Chtěl jsem to, protože jsem plánoval odjet do zahraničí na začátku příštího roku a to buď za prací nebo studiem.

Nyní se situace trocha změnila a já bych potřeboval poradit od vás, kteří máte s následující situací zkušenosti.

Rád bych odjel již do 14 dní či příští měsíc do zahraničí někam v EU za prací. Napadá mne Španělsko / Itálie / Francie / Německo
      Jazyk umím angličtinu a to na opravdu hodně dobré úrovni, jsem schopný si domluvit téměř vše (95% všeho).
      Pracovitý jsem taky, dělal bych klidně od nějakého blba někdě na třídírně odpadu až po cokoliv lepšího, práce mi je jedno, hlavně aby nějaká byla.
      Jak by to fungovalo teď když jsme v EU a ,,šengenu,, .. musím si zařizovat nějaká povolení pracovní nebo ne ?
      když mám něco našetřeno, nejradši bych jel ,, na blind ,, a prostě cestoval a pracoval tam, kde by se cokoliv našlo, ale nevím, jak to je práve s pracovním povolením v těchto zemích EU a s věcma okolo, tak prosím o odpověď.
      děkuji moc
      Etikas
  • 5 odpovědí
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      ahoj
      ak krajina nepotrebuje víza, tak máš všetko vybavené.
      len si musíš povybavovať veci v ČR (sociálna poisťovňa, úrad práce). problém v práci na blind je ten, že ak sa odhlásiš z potrebných úradov, tak sa automaticky počíta, že budeš pracovať v zahraničí (hneď). keď sa vrátiš, tak sa musíš ísť opäť prihlásiť (a dodáš info kde si pracoval, okdedy dokedy,...). ak by ti chýbalo zopár dní (neviem presne koľko) tak ti škrtnú celý rok do dôchodkového šporenia ako keby si nepracoval.
    • Millamber
      Millamber
      Bronz
      Registrace: 11.10.2010 Příspěvky: 9
      Ahoj,
      doufám, že neodpovídám příliš pozdě.
      Ze zemí o kterých píšeš Ti nedoporučuji ŽÁDNOU: Itálie a Španělskou jsou na pokraji bankrotu, nezaměstnanost je u jedné přes 20% a u druhé těsně pod, tudíž zbývá pouze Německo, které je ekonomicky silné a rádi přijmou pracovní sílu, jenže je nutná alespoň minimální znalost NJ - pokud mluvíš plynně anglicky doporučuji anglii, popřípadě skotsko a to i vzhledem k tomu, že tam i jednodušeji získáš nekvalifikovanou práci.
      Do všech těchto zemí se dá jet bez povolení a čehokoliv dalšího.
      Pokud bys chtěl dál, doporučuji USA, stačí si zařídit vízum J-1 nebo jiné studenské, záleží na jak dlouho chceš jet...
      pokud budeš chtít podrobnosti napiš PM
    • russo777
      russo777
      Black Member
      Registrace: 27.01.2007 Příspěvky: 3,182
      +1 za UK a Skotsko

osobne by som USA teraz nedoporucoval hlavne kvoli USD/CZK .
    • slemo69
      slemo69
      Bronz
      Registrace: 30.10.2009 Příspěvky: 701
      co tak vyskusat sever , ak ti nevadi zima... co som pozeral ponuky, tak norsko/svedsko su na tom dost dobre, v niektorych pracach staci len anglicky jazyk.
    • bubak17
      bubak17
      Bronz
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 36
      Ahoj ja idem od 1.10 do holandska dlho som si prezeral rozne ponuky a hladal co najlepsie moznosti a jednoznacne zvitazilo holandsko aj co sa tyka platu aj nakladou na ubytovanie a stravu