BLOG: From zero to hero...

• barttp
      barttp
      Bronz
      Registrace: 18.10.2011 Příspěvky: 4
      ...ne tak úplně, ale o tom později :) .

Zdravíčko,

:spade:
      Jmenuji se Láďa a studuji matematiku v Praze. Nedávno jsem dokončil bakaláře a následujících několik měsíců bych měl mít zase více volného času než minulý akademický rok, tak se chci vrátit k pokeru, tentokrát pořádně a začnu od píky.
      S pokerem jsem se prvně seznámil asi před 5 lety, tehdy to bylo na úrovni naprostého social gamblingu (přečetl jsem si pravidla, koupil whiskey a doutník a byl jsem spokojený :) ), ale ostatní moji protihráči to měli naštěstí stejně, takže jsem s nimi neprohrál žádné velké peníze, spíš jsme si navzájem ty peníze přehazovali jak horký brambor a všichni skončili na více méně svém (statistiky jsem si nevedl, takže je to spíš subjektivní závěr). Poté jsem z dlouhé chvíle začal hrát freerolly na Paradisu, ale kvůli své vrozené netrpělivosti jsem nestudoval a opět jenom gamblil, něco jsem dostal z freerollů a to pak zase utratil na SnG a cashce, takhle to šlo nějakou chvíli, až jsem toho nechal, neb jsem si uvědomil, jak moc to neumím a neměl jsem dostatečnou motivaci se zlepšovat :) .
      Rád bych si zde založil blog, kam bych vkládal informace o svém zlepšení (snad bude co), nechal si poradit od zkušenějších grinderů a celkově se seznámil s místní komunitou. Zatím jsem z celého projektu PokerStrategy celkem nadšený, hltám informace z ostatních blogů, čtu články, sleduji videa a tak nějak mám pocit, že je to všechno popsáno srozumitelně a člověk tu může najít spoustu dobrého výukového materiálu. Navíc je fajn, že je to gratis :) . Další důvod taky bude ten, že když vyhlásím své ambice a cíle takhle veřejně, bude se mi od toho hůř odcházet, až mě dostihne nějaký dlouhý downswing :D .
      Budu hrát NL a alespoň ze začátku to bude na Poker770, po kvízu jsem totiž zjistil, že i na PartyPokeru, kde jsem měl původně v plánu hrát, jsem kdysi točil freerolly, takže už tam účet založený mám. Nu což, shit happens.

Mé cíle:
      :heart: Do Vánoc se dostat z NL2 na NL10.
      :heart: Úspěšně absolvovat výzvu "Učíme se vyhrávat".
      :heart: Úspěšně absolvovat Cornieho výzvu (to bude šichta! :) ).
      :heart: Bavit se pokerem - dost obecné, ale důležité pro dlouhodobý progres IMO.
      :heart: Pravidelně přispívat do tohohle blogu.

Krátkodobější cíle (15.9. - 22.9.):
      :heart: Přečíst bronzové články BSS a pak tenhle bod opakovat, dokud si nebudu jistý pochopením všeho, co tam je psáno.
      :heart: Věnovat se pokeru alespoň 3 hodiny denně (nemám ještě představu, kolik to pro mě znamená odehraných hand)
      :heart: Dodržet poměr učení a hraní někde mezi 3:1 a 2:1 - studium se bude skládat hlavně z materiálu na PokerStrategy, chci ho doplnit o pomalé pročítání Theory of Poker od Davida Sklanskyho a pro motivaci a odlehčení ještě plánuju číst All In od Anthony Holdena.
      :heart: Zapojit se do 1. úrovně výzvy "Učíme se vyhrávat".

Zatím splněno:
      :club: Prostudovat BSS basic články.
      :club: Přečíst začátek Cornieho blog a nechat se tím inspirovat ve svém začátku.
      :club: Napsat tenhle post

Rád bych, aby mé příspěvky byly aspoň trochu strukturované, budu tedy používat symboly pro následující sekce:
      :spade: Osobní info všeho druhu.
      :heart: Cíle.
      :diamond: Zaznamenané statistiky a zajímavé handy.
      :club: Zhodnocení postupu u cílů minulých.

Btw, s PokerStrategy mě seznámil místní grinder a můj spolubydlící Dandiiik, za to mu patří dík.
      Mějte se fajn, uvidíme se u stolů.
  • 3 odpovědí