BLOG: Z 10$ na 10k$

• KikenoSTAR
      KikenoSTAR
      Bronz
      Registrace: 21.07.2012 Příspěvky: 27
      Zdravím všetkých PokerStrategistov :)

:heart: Na úvod :heart:
      Dnes, 17.9., zakladám svoj blog, v ktorom sa budem podrobne venovať svojej pokrovej kariére. O pokri toho neviem príliš veľa. Mám prečítané základné články NL BSS. Mám vytlačenú tabuľku štartovných kombinácií a naučené základné výšky raisu apod. podľa týchto článkov. Čiže v podstate neviem takmer nič. Som odhodlaný do bodky poctivo dodržovať Bankroll Managment, ktorý sa ukazuje ako jedna z najzákladnejších vecí každého pokrového hráča.

:heart: Čo je za mnou? :heart:
      :club: Mám naštudované základné články BSS a pri svojej prvej session sa ich budem snažiť aplikovať do svojej hry.
      :club:D okončený úvodný kvíz a mojich prvých 10 dolárov mi dorazilo na môj účet na PartyPoker.

:heart:P lány na tento týždeň (17.9.-23.9.) :heart:
      :club: Zopakovať si Basic články BSS a úspešne ich aplikovať do svojej hry
      :club: Naštudovať bronzové články
      :spade:P okerová matematika: Odds a outy :spade:
      :spade:P okerová matematika: Implied pot odds :spade:
      :spade:P o flopu - iniciativa na vaší straně :spade:
      :spade: Po flopu: Iniciativu má soupeř :spade:
      :spade:P o flopu: Nikdo nemá iniciativu :spade:

:club: Zapojiť sa do výzvy Učíme se vyhrávat
      :club: Hrať 2-3 stoly zároveň
      :club:P rečítať úvodné kapitoly z knihy Poker jako byznys

:heart:D lhodobé plány :heart:
      Študovať, študovať, študovať a hrať
      :club:P rečítať s porozumením články v téme Cash Game know-how CZ/SK komunity.
      :club: Sledovať Cornieho postup v jeho challenge a snažiť sa jeho postupy, rady a upozornenia aplikovať do svojej hry.
      :club:D održovať BankrollManagment
      :club:P octivo a zodpovedne študovať, hrať a budovať Bankroll.

:heart: Aktuálne :heart:
      :diamond:P artyPoker (ďalej už len PP) : 10,01$
      :diamond:P očet hand : 0

--------------------------------------------------------------------------------
      :heart:P o mojej prvej session (17.9.2012) :heart:
      :diamond:P artyPoker (ďalej už len PP) : 7,66$
      :diamond:P očet hand : 196

:diamond: Celý jeden stack som prehral po celkom nešťastnej hande (ešte som nezisťoval ako sa konvertujú, tak to sem napíśem slovami), keď som sa dostal do hry s ATs, proti súperovi, ktorý hral dosť loose a zapájal sa takmer do každej handy. Na Flop prišli A2A, čiže jediná handa, čo ma v danej situácií porážala, pokiaľ sa nemýlim bola 22. Pretočili sme sa vzájomne do All-inu, na board prišla 7 a 5, ukázali sme karty a on skutočne mal 22, čo mu dalo Full-House. Neviem či som tú handu zahral zle alebo jednoducho to bola moja smola, že ho to trafilo. No myslím, že sa to v pokri stáva úplne bežne a aj na takéto handy som pripravený. Takže zajtra pokračujem, študujem a samozrejme hrám.
  • 13 odpovědí
    • Lancelot1
      Lancelot1
      Bronz
      Registrace: 25.06.2012 Příspěvky: 123
      Já si třeba myslím že hlavní je hrát a hrát a hrát a k tomu jednou studovat.
    • KikenoSTAR
      KikenoSTAR
      Bronz
      :heart: 18.9.2012 :heart:

:diamond:P lány na dnešný deň

:club: Naštudovať bronzový článok BSS Outy and odds - spoznámkovať a vytlačiť - splnené
      :club: Zopakovať si Basic BSS články a vytlačiť si tabuľku štartovných kombinácií - splnené
      :club:P ozrieť si všetky 3 videá od Mika Hovory - Úvod do BSS - splnené
      :club: Hrať NL (0,01/0,02), hrať zodpovedne a disciplinovane podľa tabuľky. Skúsiť hrať 2-3 stoly zároveň. - splnené / 3 stoly boli OK

:heart: After session 18.9.2012
      :diamond:P P : 11,19$ (+3,63$)
      :diamond:P očet hand : 643
    • KikenoSTAR
      KikenoSTAR
      Bronz
      :heart: 19.9.2012 :heart:

:club: Naštudovať bronzový článok BSS Implied pot odds - spoznámkovať a vytlačiť - splnené
      :club:O päť si prejsť článok Odss a outy a uistiť sa, že ho teoreticky ovládam - splnené
      :club: Najzaujímavejšiu handu dňa zverejniť na Hodnotení hand - splnené
      :club: Hrať NL (0,01/0,02), sústrediť sa na hru a využívať všetky znalosti, ktoré som už stihol nadobnudnúť - splnené

:heart: After session 19.9.2012
      :diamond:P P : 15,30$ (+4,11$)
      :diamond:P očet hand : 1060
    • KikenoSTAR
      KikenoSTAR
      Bronz
      :heart: 20.9.2012 :heart:

:club: Zopakovať si články "Outy a odds" a "Implied pot odds" - splnené
      :club:P rečítať časť knihy Super System. Sústrediť sa na plné porozumenie a pochopenie rozoberanej problematiky. - prečítaná časť o hre s AA,KK
      :club: Hrať NL (0,01/0,02), sústrediť sa na disciplínu a aplikovanie teórií o odds a implied pot odds. Snažiť sa s pomocou knihy Super System využívať obsah knihy a popis k jednotlivým handám. - splnené

:heart: After session 20.9.2012
      :diamond:P P : 19,04$ (+3,74$)
      :diamond:P očet hand : 1510
    • KikenoSTAR
      KikenoSTAR
      Bronz
      :heart: 21.9.2012 :heart:

:club: Zopakovať si články "Outy a odds" a "Implied pot odds"
      :club: Naštudovať bronzový článok Po flopu - Iniciativa na vaši straně
      :club:P rečítať časť knihy Super System. Sústrediť sa na plné porozumenie a pochopenie rozoberanej problematiky.
      :club: Hrať NL (0,01/0,02), sústrediť sa na disciplínu a aplikovanie teórií o odds a implied pot odds. Snažiť sa s pomocou knihy Super System využívať obsah knihy a popis k jednotlivým handám.

:heart: After session 21.9.2012
      :diamond:P P : ??$
      :diamond:P očet hand : ??
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      ahoj,

koukám, že poctivě studuješ články, což je super... :s_thumbsup:

akorát bych ti doporučil postovat více hand do HJ fóra a taky nedívat se na výsledky každé session, jsi pak zbytečně short term result oriented....;)

každopádně vytrvej ve studiu...!!!

GL :P
    • KikenoSTAR
      KikenoSTAR
      Bronz
      :heart: 22.9.2012 :heart:

:club: Takže včera mi moc toho hrania nevyšlo, keďže bol piatok a v piatok mi moc času sedieť pri NB nezostalo :) Ale dnešnú noc sa opäť naplno venujem pokru :) Včera a dnes som už stihol naštudovať článok Po flopu - Iniciativa na vaši straně. Ešte pred dnešnou session si načítam všetky 3 bronzové články, ktoré som už študoval. Včera som ešte stihol stiahnuť PokerTracker a dnes som už stihol nastaviť a vyskúšať HUD. Tak sa teším na jeho využívanie pri dnešnej session. Dúfam, že mi bude nápomocný.

:spade: Zajtra večer, na konci poslednej session tohto týždňa, spíšem do uceleného príspevku svoje pocity, naštudované materiály, s čím sa mi hrá najlepšie, čo plánujem ďalej, svoje postrehy atď...:)

:diamond: to 06Mike06
      Ďakujem za reakciu :) Skúsim sa teda viac zamerať na to HJ fórum :) A ten bankroll, viem, že by som nemal, ale neviem ako ho skryť, lebo to okno so stavom Bankroll sa mi vždy otvorí po zapnutí klienta. Aspoň ovplyvnovanie počas session sa mi podarilo zmenšiť, vďaka zapnutiu funkcie Rebuy to max. Už ma to neláka rátať po jednotlivých stoloch, či som v pluse alebo v minuse :) ale pokúsim sa s tým niečo spraviť :) ešte raz ďakujem a dúfam, že vytrvám ! :)
    • KikenoSTAR
      KikenoSTAR
      Bronz
      :heart: 24.9.2012

:heart: Čo je za mnou? :heart:
      :club: V priebehu prvého týždňa mojej pokrovej "kariéry" som najskôr čítal všetky štyri Basic články BSS, z ktorých som si vytlačil tabuľku štartovných kombinácií a spoznámkoval informácie o výške raisov apod. (to ale na základe následne prečítaných článkov už nemá príliš zmyseľ, keďže som už aplikoval nejaké ďaľšie stratégie do svojej hry). Pozrel som si videá Úvod do BSS od Mika Hovorky, ktoré v podstate sú Basic článkami vo forme videa. Následne som naštudoval 3 bronzové články, a to konkrétne Odds a outy, Implied pot odds a Po flopu - iniciativa na vaši straně. Pozeral som video z twinnovej série Step by step - 1.část. Stiahol som trial verziu software PokerTracker 4 a nastavil som HuD, ktorý je pri hre veľmi nápomocný. Asi 5 hand som zverejnil na fóre Hodnotenia hand. Zapojil som sa do výzvy Učíme se vyhrávat a tajne dúfam, že získam 100$ :) Prečítal som knihu Super System, ku ktorej sa vrátim aj tento týždeň s podrobnejším čítaním a premýšľaním nad každým vysvetlením a zapisovaním si poznámok, ktoré budem využívať pri hre.

:club:O dohral som 3084 hand. V pondelok som počas prvej mini-session síce prehral 1,5 BI, no následne som sa poctivou hrou dostal na 19,04$. Karty celkom chodili, darilo sa mi zapájať, jednoducho všetko super. V piatok ale prišiel môj prvý zlý deň. Na konci session som mal niečo okolo 17$. Čo sa mi následne v sobotu opäť podarilo vrátiť do plusu, a to až na moje osobné maximum 21,24$. V nedeľu, ale opäť niečo strašné. Neviem či hrám až tak zle, alebo čo to spôsobilo, ale po prvom týždni na mojom účte svieti len 15,24$. Na konci sobotnej session a následne počas celej nedele, mi jednoducho nič nechodilo. Keď som calloval pre-flop, prišiel po mne raise a ja som zahadzoval. Keď som mal stredne silnú handu, s ktorou som raisoval, prišiel po mne re-raise a opäť som zahadzoval. Keď mi konečne prišlo AA, KK alebo AK, samozrejme všetci fold predomnou aj po mne, a zostali mi akurát tak blindy. Keď som bol na blinde ja, takmer vždy predomnou prišiel raise, ale keď boli na blindoch súperi, tak sa to prefoldovalo až k BB a on získal naspäť k svojmu BB aj SB. Jednpducho celé zle.

:club: To všetko ale k tomu patrí. Otrepal som sa z toho a som opäť pripravený zvyšovať svoj Bankroll. Po prvom týždni hrania sa už do toho dostávam. Zapísal som si pár tipov, ktoré by som chcel v priebehu ďaľšieho hrania dodržiavať, nastavil nejaké funkcie v klientovi apod. Plány s predsavzatia na tejto týždeň sú nižšie.

:spade: V kocke
      :diamond:P ravidla Texas Holdemu
      :diamond: Co znamená Big Stack Strategy?
      :diamond: Jak hrát před flopem
      :diamond: Jak hrát po flopu
      :diamond:P okerová matematika: Odds a outy
      :diamond:P okerová matematika: Implied pot odds
      :diamond:P o flopu - iniciativa na vaší straně
      :heart: Učíme se vyhrávat
      :club: Úvod do BSS od Mika Hovorky
      :club: Step by step - 1.část (twinn)
      :spade:P oker Tracker 4

:heart:P lány na tento týždeň (17.9.-23.9.) :heart:
      :club: Systematicky si opakovať už naštudované články. - splnené
      :club: Naštudovať článok Po flopu: Iniciativu má soupeř
      :club: Naštudovať článok Po flopu: Nikdo nemá iniciativu
      :club: Naštudovať článok 8 typů hráčů - jak získat jejich peníze
      :club:P ozrieť si video Step by step - 2.část
      :club:P ozrieť si video Step by step - 3.část
      :club:P ozrieť si aspoň jedno z videí, kde twinn hrá a komentuje svoju hru.
      :diamond:P ostovať viac hand do HJ fóra a zapájať sa aj do hodnotenia hand iných hráčov.
      :diamond: Na konci týždňa skúsiť spraviť broznový test pre NL.
      :heart: Stiahnuť PokerStrategy Equilab
      :spade:D očítať knihu Super System a spoznámkovať si najôležitejšie informácie.
      :spade:O pakovane čítať Cornieho seznam readpostu.
      :heart: Hrať NL (0,01/0,02) na 4 stoloch zároveň.

:heart:D lhodobé plány :heart:
      :club:P rečítať s porozumením články v téme Cash Game know-how CZ/SK komunity.
      :club: Sledovať Cornieho postup v jeho challenge a snažiť sa jeho postupy, rady a upozornenia aplikovať do svojej hry.
      :club:D održovať BankrollManagment
      :club:P octivo a zodpovedne študovať, hrať a budovať Bankroll.

:heart: Aktuálne :heart:
      :diamond:P artyPoker : 15,24$
      :diamond:P očet hand : 3084
    • KikenoSTAR
      KikenoSTAR
      Bronz
      :heart: 24.9.2012

:spade: Slovom
      Dnes budem mať kvôli športovím povinnostiam a škole čas na hru a štúdium až večer. Po včerajšej nepríjemnej session som sa rozhodol, že dnešok budem venovať prevažne štúdiu a až potom budem hrať. Zvážil som svoj čas a rozložil doňho štúdium a hranie tak, ako je uvedené nižšie. Dúfam, že dnešok už bude konečne ziskový :) Po session postnem pár zaujímavých hand do HJ fóra :)

:diamond: Plán na dnes (24.9.2012)
      Zopakovať si všetky naštudované články. Basic články nie sú príliš náročne a bronzové si chcem poriadne zopakovať po včerajšku. - splnené
      Naštudovať článok Po flopu - iniciativu má sopueř. Tento článok som mal naplánovaný už na minulý týždeň, tak si myslím, že by bolo načase ho naštudovať - odložené na utorok
      Hrať NL (0,01/0,02) na 4 stoloch. - splnené...aj keď pomerne krátko

:club: After session
      Takže dnes veľa času na poker nezostalo. Školské povinnosti, športové povinnosti a k tomu ešte aj isté osobné záležitosti ma k pokru nepustili príliš na dlho. Svoj čas na poker som venoval zopakovaniu si všetkých už naštduovaných článkov. Všetky 3 Basic aj 3 už naštudované bronzové články som si nanovo naštudoval a zopakoval. Na nový článok mi už času moc nezostalo, keďže som chcel trochu venovať čas aj hre. Hral som na 4 stoloch. Väčšinou som bral len nejaké malé poty vďaka cbetom apod. Nič výrazné.

Ale konečne sa mi podarilo trafiť ruku a vytiahnuť zo súpera celý stack. Preflop som si callol 44 na súperov raise. Prišiel board K74. Súper vsadil a ja som ho odhadol na nejake Kx, prípadne mohol mať AA, AK alebo niečo podobné, s čím ma chcel vyradiť z hry. Odpovedal som re-raisom, súper opäť re-raise, tak som mu poslal All-in, ktorý mi callol. Moj odhad sa potvrdil, súper showol KJ a ja som vyhral celý jeho stack. Bolo už na čase!

Zajtra by som rád naštudoval článok, ktorý som mal naplánovaný na dnešok a aj hre by som chcel venovať trochu viac času. Snáď mi to čas dovolí.
    • KikenoSTAR
      KikenoSTAR
      Bronz
      :heart: 25.9.2012

Je už 0:09 a ja som sa až teraz dostal k pokru. Dnešný čas som viac venoval priateľke a škole :) Jediné, čo som dnes stihol ohľadom pokru je, že som si prečítal podrobne časť knihy SuperSystem o hre AA a KK, podrobne spoznámkoval a papier je pripravený na využitie :) Už toho moc nestíham, tak si idem dať len nejakú session a vytlačiť článok, ktorý už odkladám dosť dlho, a prečítať si ho už naozaj musím zajtra počas cestovania v autobuse. Spoznámkovať a následne doma prepísať v PC a vytlačiť :) Viac toho už dnes nestíham, tak dúfam, že aspoň session bude úspešná :)

:diamond: Plán na dnes (25.9.2012)
      Vytlačiť článok Po flopu - iniciativa na vaši straně - splnené
      Hrať NL (0,01/0,02) na 4 stoloch. - splnené

Hra opäť ako vždy. Často som zahadzoval pred flopom. Keď som sa dostal na flop, ak som bol agresor takmer vždy som pokračoval cbetom, ak som dostal call, tak som hral ďalej opatrne, ak som dostal re-raise a netrafil som flop, tak som zahadzoval. Podarilo sa mi vyhrať Pre-flop All-in s AA, kedy som vyhral celý stack súpera. Sety mi na flope nechodili, triafal som max top-pair. Ak som trafil niečo lepšie, napr. 2 páry, súperi mi zväčša zahadzovali. Samozrejme nastali, ako vždy, smolné situácie. Kedy som s 2 pármi navyšoval aj na flope aj na turne, súper si dorovnával Gut-shot a na riveri mu prišiel. Raisol som na flope, dostal som min re-raise, samozrejme som dal call a on ukázal straight, keď mu posledná karta prišla na riveri. Takto som prehral asi 1/2 BI. Hra bola celkovo taká vyvážená. Nič výrazné. Stále hrám pred flopom podľa tabuľky, občas si dovolím to trocha pozmeniť, ak mi to dovolia súperove staty, tak občas raisujem pred blindami aj s horšími kombináciami ako odporúča tabuľka a snažím sa kradnúť blindy (samozrejme nie s kombináciami, ktoré sú nehrateľné).
      Takže hra tak akurát, zajtra opäť štúdium a uvidím večer koľko času ostane na poker :)
    • Naeriath
      Naeriath
      Bronz
      Registrace: 02.09.2012 Příspěvky: 308
      Moc pěknej blog, držím palce! :)
    • KikenoSTAR
      KikenoSTAR
      Bronz
      :heart: 26.9.

Povinnosti, povinnosti a žiadny čas...

:heart: 27.9.
      Počas posledných dní na poker nezostalo príliš veľa času. Včera som dokonca ani chvíľu nehral. Niektoré dni to jednoducho nejde, tak to musím vynahradzovať v dni, kedy stíham :) Preto hneď teraz idem už KONEČNE na članok Po flopu - Iniciativu má sopueř. Následne mám program a večer mám v pláne stiahnuť a nainštalovať Equilab. A samozrejme hrať :) Tak dúfam, že to vyjde a dnešok už vyjde konečne aj pokrovo :)

:diamond:P lán na dnes
      Naštudovať článok Po flopu - iniciativu má soupeř
      Nainštalovať PokerStrategy Equilab
      Hrať NL (0,01/0,02) na 4 stoloch.

...
    • Blazejson
      Blazejson
      Bronz
      Registrace: 25.09.2011 Příspěvky: 2,620
      Tak asi nedostatek času vyhrál nad pokrem co :(