STT BU AQs vs SB

• Kriegphilosopher
      Kriegphilosopher
      Bronz
      Registrace: 02.03.2012 Příspěvky: 1,308
      první handa, každý 1500
      soupeř neznámí hráč

vlastní karty A :spade: Q :spade:

preflop: SB posts 10, BB posts 20, 5folds, MP2 limp 20, 1fold, BU hero raises 80, SB calls 70, MP2 folds

flop: 3 :diamond: 10 :diamond: 2 :spade:
      SB check, hero bet 120, SB calls 120

turn: 3 :diamond: 10 :diamond: 2 :spade: A :diamond:
      SB check, hero bet 220, SB calls 220

river: 3 :diamond: 10 :diamond: 2 :spade: A :diamond: K :club:
      SB pushes 1020, hero folds

Podle mě to vypadalo na soupeřem špatně zahranou flush, bez readu na první handě to nebudu callovat, ale nejsme si jistý svou hrou na turnu.
  • 1 odpověď
    • pLAYERsjsk
      pLAYERsjsk
      Zlato
      Registrace: 20.04.2009 Příspěvky: 3,334
      ok na prvy pohlad je betsizing uplne mimo, ale neva.. podme krok za krokom.

preflop mame silnu ruku a 1 limpera. Mali by sme navysit 100 chipov.

na flope davas spravne cbet.
      V pote je 200 chipov.
      Behind je EF. stack 1420
      SPR je 7
      mali by sme navysovat 73% potu = 146

na turne prislo Eso co je pre nas Dobra karta a SB checkuje.
      moznosti ako to zahrat su 2:
      1. Bet
      2. Check turn => call / valuebet river

--
      1. bet ma zmysel pre value pretoze su horsie karty, ktore nas doplatia horsie Ax, Tx, flush draws, nejake Pary. Dalej ma zmysel pre kapitalizaciu dead money a ziskanie protihracovej equity povedzme ak ma na ruke 8 :diamond: 8 :heart: tak je ziskove ak foldneme jeho 11 outov. Vyhoda je ze mame kontrolu nad velkostou potu.
      Cize bet bude ziskovy.

2. Druha moznost je checknut turn a dorovnat protihracov bet na river, pripadne ak by znova checkol tak valuebetovat az river.
      Tato moznost je trochu opatrna a kvoli nej stracame 1 street akcie na turne. Dovod preco je to legitimna alternativna je, ze nasa ruka nieje nejako extremne silna. mame sice top pair Q kicker, ale hrame prvy level sitka kde maju hraci prevazne tight range preflop a tight / passive postflop tendencie a konkretne v tejto hande je velke riziko, ze protihrac ma lepsiu kombinaciu (2 pary, farba, set, postupka.. vsetko relevantne kombinacie, ktore mohol protihrac preflop callnut a callnut aj na flope)
      tj. sice stratime 1 street of value, ak sme lepsi, ale usetrime zetony ak sme vyrazne pozadu + dovolime protihracovy bluffovat river.
      TJ. check turn => call/bet river bude tiez ziskova alternativa.

-----
      Konkretne v tejto hande proti Unknown hracovy o ktorom nemame ziadne informacie o jeho preflop / postflop tendenciach, by som sa priklonil k moznosti 2 a radsej stratil 1 street of value a teda checkol turn