Kupim HM2 alebo PT4

• 21 odpovědí
    • Gappo
      Gappo
      Bronz
      Registrace: 12.08.2011 Příspěvky: 151
      Ahoj, tak zrovna nad tím také přemýšlím .... :D Věřím, že mi software pomůže v rozvoji .... hlavně mohu sledovat své stats.

No ale prostě se nemohu rozhodnout, který :)
    • matokiko
      matokiko
      Stříbro
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 864
      Stiahnite si trial verziu jedneho a vyskusajte. Potom druheho a az potom porovnaje co vam vyhovuje viac. Je to zadarmo a ten trial trva 30 dni, dost dlho na vyskusanie. Az potom kupte, co vam vyhovuje. Urcite sa vam to oplati mat.
    • Juriik
      Juriik
      Bronz
      Registrace: 19.09.2012 Příspěvky: 8
      Mal som trial verziu HM2... Tak je pravda, ze radsej by som chcel HM2 ale nemyslim si ze je medzi nimi nejaky velky rozdiel... Zvykol by som si aj na PT4 myslim...
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,281
      inak teda len aby sa vedelo, tak PT4 licencia neumoznuje prevod tejto licencie na dalsiu osobu pokial uz bol kluc aktivovany. ak si takto od niekoho kupite software, tak to uz si ho defacto mozte niekde stiahnut a cracknut, po pravnej stranke to je defacto to iste.
      predpokladam, ze HEM to bude mat rovnako.
    • Juriik
      Juriik
      Bronz
      A neni to tak ze ked si kupis HM tak mas licencie na 2 PC???
    • matokiko
      matokiko
      Stříbro
      Ano mas.
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      to, ze mas licenciu na dva pocitace ale nema nic spolocne s tym, ze su nepreveditelne na druhe osoby. jednoducho povedane ak kupis licenciu inak, nez od oficialne, tak je nelegalna, pokial uz bola aktivovana.
    • Juriik
      Juriik
      Bronz
      No neviem... bol by som rad keby mi to niekto vysvetlil co ma s tym skusenosti, ci sa to nejako da, ale videl som par inzeratov na predaj jednej licencie... tak fakt netusim ci je to fake alebo sa to naozaj da...
    • sorcerer777
      sorcerer777
      Bronz
      Registrace: 18.01.2011 Příspěvky: 1,245
      podla mna nie je problem predat cele konto napr. na pokertracker.com, pokial samozrejme ho nepredavam za ucelom zisku. udaje tam sice zostanu moje, ale im je uplne jedno kto to pouziva.
    • MaloHp
      MaloHp
      Bronz
      Registrace: 26.03.2011 Příspěvky: 2,493
      sorcerer777 původně napsal
      podla mna nie je problem predat cele konto napr. na pokertracker.com, pokial samozrejme ho nepredavam za ucelom zisku. udaje tam sice zostanu moje, ale im je uplne jedno kto to pouziva.
      při trvalé změně je riziko malé nicméně, pokud se tam bude často měnit ip adresa atd... tak ti to při nejbližší kontrole můžou bloknout a budou chtít nějaký důkaz, že to využívá registrovaná osoba
    • matokiko
      matokiko
      Stříbro
      Juriik původně napsal
      No neviem... bol by som rad keby mi to niekto vysvetlil co ma s tym skusenosti, ci sa to nejako da, ale videl som par inzeratov na predaj jednej licencie... tak fakt netusim ci je to fake alebo sa to naozaj da...
      No ono sa to fakt da pouzivat na dvoch pocitacoch, len sa predpoklada, ze to budu pocitace JEDNEJ osoby. Ak to budu pouzivat dve rozne osoby, tak je to vlastne nelegalne, len neviem ako si to odkontroluju.
    • kennyxx
      kennyxx
      Bronz
      Registrace: 16.05.2008 Příspěvky: 998
      Juriik: Problem nebude, kdyz budou ruzne IP (treba student doma a na koleji), ale pokud pobezi dve instance zaroven na dvou ruznych mistech, coz se neda bez vyrazneho omezeni nijak osetrit. Osobne bych to neriskoval, ta cena neni zas tak vysoka.
    • matokiko
      matokiko
      Stříbro
      Cena je 60$, co nie je az tak vela za small version, ber to ako investiciu, vrati sa ti to velmi rychlo, netreba riskovat.
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      samozrejme, ze sa to takto kupit da, ale je to jednoducho nelegalne. ci ti na to pridu je uz vec druha. len nevidim dovod v tom si kupovat nieco nelegalne. to uz fakt radsej kupit normalnu licenciu. podporis tym tvorcov softwaru (tiez musia z niecoho zit) a budes to mat aj pred zakonom vsetko v poriadku.

inak teda citacie z podmienok o uzivani:

Pokertracker:

GRANT OF LICENSE. PokerTracker hereby grants to you a limited, nonexclusive global license to use the Software subject to the following terms:
      - 1. This EULA is not a sale of the Software. Except for the license rights expressly granted to you herein, you will have no right, title or interest in the Software.
      - 2. The Software license established by this Agreement grants You the right to install the Software on two (2) desktop or laptop personal computers owned and used by You. PokerTracker will supply You with one (1) registration code that can be used with the Software.
      - 3. You may not rent, lease or sell the Software. You may not use, copy, modify, reverse engineer, decompile, disassemble, or transfer the Software or any copy in whole or part except as expressly provided in this Agreement, or without the express WRITTEN consent of PokerTracker.
      - 4. You may only use the Software in a manner that complies with all applicable laws in the countries in which you use it, including restrictions concerning copyright and encryption.
      - 5. You are not permitted to assign any or all of your obligations or rights under this EULA without our express prior consent.
      - 6. You will not sublicense, transfer, pledge, sell, lend, or otherwise dispose of the content, or any part of it, or share your rights under this EULA, with others. You will not give others access to your username and password, nor share any registration code(s) you receive.
      - 7. You agree that PokerTracker and its partners may receive, collect, store and use technical information in the course of the registration and during the use of the Software. PokerTracker will handle such information in compliance with applicable privacy and data protection laws.

1. nepredavaju ti software, ale len licenciu na jeho uzivanie
      2. kupujuci ma pravo instalovat sofware a pouzivat ho na dvoch SVOJICH pocitacoch. na tento ucel dostane jeden spolocny kluc.
      6. nesmies predat, prenajat, previest atd licenciu na dalsiu osobu. nesmies nikomu umoznit pristup k tvomu menu a heslu. a nesmies zdielat tvoj registracny kod s nikym.
      7. pri instalacii kazdy suhlasi s tym, ze PT moze zbierat a ukladat data od uzivatelov, co sa tyka registracii.

HEM:

License. Subject to the terms, conditions, restrictions and other provisions of this Agreement, upon completing registration at http://www.holdemmanager.com, PASG grants to you a non-exclusive, non-transferable license to use the Software solely for your own individual use during the Term and only on your personal computer.

Things You Must Not Do In Using the Software. In using the Software, you must not:
      other than as expressly permitted herein, license, sublicense, sell, resell, transfer, assign, distribute, rent, lease, or otherwise commercially exploit the Software in any way;

-zakupenim a registrovanim dostavas neprenosnu licenciu na uzivanie software vylucne pre seba a iba na svojom pocitaci.
      -nesmies bez predosleho suhlasu previest, predat, prenajat, bla-bla-bla niekomu inemu.

uvaz teda sam, ci si kupis takuto neplatnulicenciu od niekoho aby si usetril par dolarov, alebo nie ;)
    • ambrozx
      ambrozx
      Bronz
      Registrace: 17.10.2012 Příspěvky: 4
      Nedavno rozhodl evropsky soud o tom, ze pokud vlastnis licenci k uzivani softwaru, tak ji muzes prodat nekomu jinemu,tj. pokud si koupis licenci na software, tak ten(tu licenci) potom muzes prodat nekomu jinemu.
    • 1systemfailure
      1systemfailure
      Bronz
      Registrace: 17.12.2011 Příspěvky: 356
      pokial viem, tak predaj licencie HM1 a HM2 je možný len so súhlasom HM supportu, treba sa na nich obrátiť s tým, že nebudete ďalej hrať a máte možnosť predať licenciu.. easy,nebudú robiť problém..

čo sa týka dvoch licenčných klúčov, tak tu by som nestresoval, mám HM2 aj SnG Wizzard na dvoch kompoch, jeden môj, druhý priatelkin, hrávame v rovnakom čase niekedy a nikdy žiadny problém s blokovaním :D

ako je to s PT3/4 neviem, momentálne testujem PT4, dnes budem písať na support kvôli skončenej promo (28.10.2012) PT4 za 50% či by neumožnili deal aj po uplynutí,keďže podmienky spĺňam. Aj by som sa opýtal na predaj licencie, či je možný, len aby to nepochopili tak, že chcem kúpiť za 50% a hneď predať. Ale skôr by som predal HM2 :D

Skúste niekto napísať na support PT, ako je to s predajom, s tým,že už nebudete hrať,snáď to pôjde rovnako ako pri HM.

:club: edit 2x preklepy :D
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      ja som sa pytal supportu ohladom licencie na PT3, kedze uz bezim na PT4 a bolo mi odpisane, ze pokial uz licencia bola aktivovana, tak podla podmienok, ktore som odsuhlasil , nie je mozny prevod na dalsiu osobu.

ako je to s tym EU pravom netusim. ci sa to tyka len novych licencii, ci aj starych. ci pri tom treba uzatvarat nejaku kupnu zmluvu a podobne.
    • ambrozx
      ambrozx
      Bronz
      Registrace: 17.10.2012 Příspěvky: 4
      No,a prave ta cast, kde je v licencnim ujednani napsano, ze licence nejde prevest na jinou osobu, tak ta je neplatna.
      Hm,ted jsem cetl EULA a je tam nepsano, ze se ridi pravem statu Pennsylvania:) )
      Takze vy tu licecnci nevlastnite ale je vam jenom poskytnuta!!Tím je to myslím vse jasne.
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      licencia sa od toho vola licencia, ze ti niekto nieco len licencuje. teda v tomto pripade pravo pouzivat software. ;) v ziadnom pripade sa nestavas vlastnikom kopie softwaru, takze proste nemas co dalej predavat ;)

ine to asi bude v pripade krabicovych softwarov, kde kupujes fyzicky produkt a s nim aj licenciu. predpokladam, ze o tychto pripadoch rozhodovali nejake organy EU.
    • 1
    • 2