BLOG: $50 to $10 000

• slamic
      slamic
      Bronz
      Registrace: 27.07.2012 Příspěvky: 125
      Tak i já jdu do Cornieho challenge :)

Hraju 4-5 stolů NL2 FR na PartyPokeru. Začal jsem před dvěma dny s depositem $50. Budu se muset hodně naučit.

Počáteční bankroll: 50 $
      Stav bankrollu teď: 60,05 $
      Profit: 10,05 $
      Odehraných hand: 4014

Hodlám prohlížet a účastnit se hodnocení hand, zkouknout co nejvíc videí, v první řadě hasenbratenova.

Na závěr jedna handa, co mi udělala radost. Takhle kdyby to chodilo pořád, vůbec bych se nezlobil :) )

PartyGaming - $0.02 NL - Holdem - 7 players
      Hand converted by PokerTracker 3

Hero (CO): $2.87
      BTN: $2.00
      SB: $1.66
      BB: $2.03
      UTG: $1.40
      UTG+1: $2.32
      MP: $2.13

SB posts SB $0.01, BB posts BB $0.02

Pre Flop: ($0.03) Hero has 9:diamond: 9:club:

fold, UTG+1 raises to $0.04, MP calls $0.04, Hero raises to $0.08, fold, SB calls $0.07, fold, UTG+1 calls $0.04, MP calls $0.04

Flop: ($0.34, 4 players) 9:heart: 5:diamond: J:club:
      SB checks, UTG+1 bets $0.08, fold, Hero calls $0.08, SB calls $0.08

Board je v podstatě dry a nechtěl jsem vyhnat hráče za mnou, proto pouze call.

Turn: ($0.58, 3 players) 5:heart:
      SB checks, UTG+1 bets $0.08, Hero calls $0.08, SB calls $0.08

Turn mi zkompletoval FH, opět jsem pouze callnul, abych hráče nevystrašil.

River: ($0.82, 3 players) Q:heart:
      SB bets $0.32, UTG+1 raises to $0.70, Hero raises to $2.63 and is all-in, SB calls $1.10 and is all-in, UTG+1 calls $1.38 and is all-in

Další srdce na river mělo efekt, ve který jsem doufal, oběma hráčům zkompletoval flush, jednomu dokonce A high, takže push :)

UTG+1 shows 7:heart: 6:heart: (Flush, Queen High) (Pre 15%, Flop 16%, Turn 2%)
      Hero shows 9:diamond: 9:club: (Full House, Nines full of Fives) (Pre 44%, Flop 80%, Turn 93%)
      SB mucks J:heart: A:heart: (Flush, Ace High) (Pre 41%, Flop 4%, Turn 5%)
      Hero wins $1.25
      Hero wins $4.83
  • 18 odpovědí
    • slamic
      slamic
      Bronz
      Tak jsem zas na chvíli pustil 4 stoly a BR: 63,06 $. Roste sice pomalu, ale hlavně, že neklesá :tongue:

Prozatim nemam ani nijak omezenej čas session, hraju dokud jsem soustředěnej. Když mě někdo suckoutne na river, tak už to taky beru mnohem líp než dřív. Ostatně za ty 3 herní dny jsem jich už asi 10 za celej stack dostal a jsem i tak v plusu, což považuju za úspěch po tom, jak jsem býval dřív na tiltu, když se tohle stalo. Snažil jsem se hrát pořád stejně a hle - šlo to! Takže musim nadále čerpat materiály a motivovat se v Cornieho blogu, protože to je k nezaplacení - vidět, že to jde a přečíst si něco povzbuzujícího!

GL
    • slamic
      slamic
      Bronz
      Tak jsem neodolal a v práci jsem si dal session, mam radost, hráče jsem v pohodě přehrával, žádnej suck out, taky trocha štěstí a jde to, jde to.. :-)

Počáteční BR: 50 $
      Aktuální BR: 69,69 $
      Profit: +19,69 $
      Hand: 5,5K
    • Sarid
      Sarid
      Bronz
      Registrace: 02.07.2010 Příspěvky: 73
      sick outy jsou sick no :D
    • slamic
      slamic
      Bronz
      Tak, aktualizace...

Po masivním downswingu ze skoro 80 babek na nějakých 32$ jsem se rozhodl z výzvy odstoupit a dát si s pokerem chvíli pauzu a víc studovat. Koupil jsem knihu od Davida Sklanskyho, přečetl půlku a hle, výsledky se dostavily:

NL2 crushed!!

- Z 32$ na 100$ za týden a něco. Hrál jsem 4-5 stolů a spíš jsem se snažil víc promýšlet jednotlivé spoty a zkoušet různé věci než hrát klasický ABC poker..
      Nahrál jsem tuším nějakých 18K hand.

Nebudu se už účastnit výzvy, ale budu sem psát, jak se mi vede nebo nevede na dalších limitech.. :)

Aktuální BR: 100,06 $

Profit tedy 50$, za chvilku mam vyclearovaný bonus 10$ a já jdu okusit NL4, což by neměl být takový rozdíl.. :)

GL všem.
    • slamic
      slamic
      Bronz
      Tak jsem si chvilku zahrál NL4, resp. pár hodin a aktuální BR: 124,08 $ !!
      Je v tom clearnutej 10$ bonus, ale i 14$ je dobrej čistej profit z jedný session :) Snad to takhle půjde dál, jdu spát, v 6 vstávačka do práce.

GL
    • slamic
      slamic
      Bronz
      Dnešní session se nesla ve znamení suck out... :) Čekání soupeřů na flush vs. můj set, úspěšné... Postupky na river vs. můj set, úspěšné... KK vs. AK preflop... BR: 100$ a jsem rád....

Snad bude zítra líp.
    • slamic
      slamic
      Bronz
      Celých 100$ jsem bustnul až na 0.90$, joo, MTT turnaje a vyšší limity po tom, co padal jeden suckout za druhym... holt tu ztrátu motivace prostě nezvládam :-(

A proto jsem se rozhodl pokračovat bez depositu, protože jsem blbej... Alespoň jsem si udělal vlastní challenge, tzn. z 1$ až bůhvíkam :-D Začátek mi naštěstí vyšel a po dvou dnech mi BR svítí 23,47$ :D A hraju na Poker 770 :)
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,442
      Bez dodržování bankroll managementu to ani nemusíš zkoušet. Nastav si záchranný brzdy, abys neprohrál za jednu session 10 BI. Analyzuj, kde děláš chyby. Rozhodně nevyhazuj dolary za turnaje, či za vyšší limity. Buď hraj poctivě se správným BRM svůj limit nebo se na to radši vykašli. Pokud teda nemáš na kontě miliony a nějakých pár dolarů tě netrápí :f_p:

Nikdy to prostě nezkoušej, nikdy nelez na vyšší limit, ani když dostaneš 5 suckoutů v jedné session během pěti minut. Na mě ty hlasy taky strašně často volají "Pojď si zkusit NL50, vyhraješ jeden stack a můžeš si koupit licenci na HeM, pojď". Nejdu! Ani na NL10 jsem si ještě nezahrál jedinou hru, prostě to nepokouším.

Pokud nemáš motivaci hrát, tak nelze poradit nic jinýho, než - nehraj. Zbytečně budeš naštvanej a ještě vyhodíš do vzduchu peníze.
    • slamic
      slamic
      Bronz
      Tak jsem se na Poker 770 pěkně nasral, protože měli hodně problémovej software a navíc nefunkční promotions, takže jsem vybral svejch 30$, co mi tam zbylo a poslal je na zde bohušel netracknutelný 888 poker, cože se ukázalo jako výborný tah. :-) Protože co jsem na 888 viděl, jsem nikde jinde neviděl... Začal jsem hrát 4 stoly NL2 SH. Rybky jsou schopný se odházet naprosto s ničim, jsou přehnaně agresivní ať už to maj nebo nemaj, často overbetujou jako bluff, na 3 bety foldnou máloco, c-betujou v 90%, myslí si, že TP je nuts, VPIP se pohybuje okolo 60... Já jsem tam snad nenarazil na slušnýho hráče...

No zkrátka za 4 dny jsem ze 30$ crushnul NL2, protože stačí hrát tight ABC poker... Nic víc. Stačilo mi k tomu nějakých 4,5k hands.

Tady je graf, bohužel, v něm není první session, během které jsem nahrál zhruba 14$. Měl jsem problémy s PT, proto jsem hrál bez něj. Byl bych rád, kdyby mi někdo znalej ten graf zhodnotil a poradil, v čem jsou moje leaky a co by se dalo zlepšit, byl bych vděčnej, díky :-)

Aktuální BR: 101.30$

A jdu pokračovat na NL4, schválně, jestli to tam bude taky takový... :-)
    • slamic
      slamic
      Bronz
      Rozhodl jsem se v blogu pokračovat. Tak teď k tomu, co se dělo doteď.

Vystřídal jsem spoustu heren a skončil na PokerStars. Vyhovuje mi software, traffic a v neposlední řadě i rakeback. Několikrát jsem crushnul NL2, na to skill mám, to vím jistě. Ale na NL5 jsem se vždycky trápil... Dosáhl jsem i bankrollu 215$, ale nevím, co se stane, prostě nezvládám tu chvíli, kdy mě variance začne řezat. Začnu prohrávat jeden BI za druhým a už se to veze, jsem pak schopný prohrát během chvíle i 10BI, což byla v tu chvíli 1/4 mého BR...

Takže teď bych rád začal znovu, začínal jsem na 50$, teď mi BR svítí 107$ Potřebuju něco, co mě bude motivovat v tom, abych se nepřestával soustředit, když nejde karta. Určitě to znáte, flop vás nikdy netrefí, na cbet nikdo nezahodí, když to máte, jsou naopak všichni fold... vaše esa na BB nedorovná ani SB a když už trefíte set, zjistíte, že 200bb deep tight protihráč Vás na turnu raisuje all-in... ano, vyšší set. No hrozný :)

Takže teď bych rád BR dotáhl na 125$, což je 25BI na NL5, ale mám jednu otázku. Nebylo by pro mě lepší mít víc safe BRM, když mám takovej problém s mindsetem? Že bych na NL5 šel až třeba se 150$ či dokonce 200$?
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,442
      Ahoj, podle mě není nutný na microlimitech mít nějak extra safe bankroll, ale musíš si nastavit stoploss a při tiltu session vypnout.

Než dělat nějakej safe bankroll, radši se nauč kontrolovat sám sebe, to určitě bude profitabilnější řešení :s_thumbsup:

Jinak rakeback na PokerStars je na NL2 či NL5 směšně nízkej. Jediný z čeho profituju je deposit bonus, bez něj je to neuvěřitelně strašná herna a až ho vyčerpám, tak už snad budu na NL25, případně odejdu na William Hill clearovat novej deposit bonus :s_evil:
    • slamic
      slamic
      Bronz
      Tak deposit bonus už bohužel nemám, ale nechce se mi na jinou hernu, na iPoker už vůbec. Občas si pinknu nějakej MTT nebo sitko, na to jsou ty stáry prostě bezkonkurenční:-) No, mindset bych asi označil za svuj největší problém, protože vim, že na NL5 skill pořád mám... Asi bych si měl něco přečíst, protože mě ty suckouty a setupy neskutečně vytáčí...
    • slamic
      slamic
      Bronz
      Start: 50$
      Aktuální BR: 115,62$
      Profit: + 65,62$

poslední session: + 8,47$ (1895 hands s winrate 22,35bb/100h)

Graf trochu jak na houpačce. Soupeř si občas počkal na flush proti mým dvěma top párům, preflop KK < JJ, ale jinak jsem to zase vytáhl nahoru a to je hlavní.

Takže až dosáhnu 25BI na NL5, začnu jí opatrně shotovat. Počítám tak 4 stoly, obyčejně hraju 6.

GL u stolů
    • slamic
      slamic
      Bronz
      Tak jsem si dal jednu session, trvala 1:08 a během ní jsem na 6 stolech NL2 SH nahrál 633 hands s winrate 106.32bb/100h, neskutečný hot run s profitem 13.46$.

Graf:

Můj bankroll tedy hlásí 127.97$, což je 25BI na NL5, kterou se teď na 4 stolech pokusím shotovat. Limit pro návrat na NL2 je 100$, tedy 5 prohraných BI.

Teď si jdu dát něco k jídlu, zkouknu seriál a půjdu na to :-)

Wish me luck :)
    • slamic
      slamic
      Bronz
      Hrál jsem dvě session, nejdřív 4 stoly, po chvíli 6. V první jsem byl téměř BE, v plusu snad 2$, byl jsem v jednu chvíli 14$ pod EV křivkou (AA < KK preflop, KK < JJ preflop a další setupy...), musel jsem se hodně držet, abych udržel A game, když mě to začalo řezat hned ze začátku... Druhá session už byla o poznání lepší. Hrál jsem celkem něco přes 6 hodin a nahrál 3 249 hands s winrate 15.26bb/100 a profitem z obou session + 24,79$.

Tááákže:

Start: 50$
      Aktuální BR: 151,56$
      Profit: + 101,56$

A mám vyclearovanou polovinu bonusu 50$ za 5 000 VPP, což bude příjemná injekce do bankrollu :-)
    • slamic
      slamic
      Bronz
      Včera mě při grindění NL5 pozoroval kamarád a zmínil se, že by taky chtěl začít hrát, založili jsme teda účet, provedli vklad a s mojí pomocí kamarád za noc nagrindil na NL2 FR 17,5$, což je myslim pro začátek krásný :D Když jsem ale viděl tu hru na fullringu... Už půl roku hraju výhradně SH a řekl jsem si, že si musím po dlouhé době dát session na FR :D

Takže jsem zapl 6 stolů NL2 FR a nahrál za třičtvrtě hodinky hezkých 7$, což je 3,5BI :D

Aktuální BR: 158,38$
    • slamic
      slamic
      Bronz
      Po dlouhé době se vracim s reportem :)

Chytl jsem brutální downswing, ale naštěstí jsem se z něj dokázal dostat dobrou hrou a jednou menší MTT trefou (30K$ GTD 1$+R, 58/6500 za 77$).

Zde ukázka toho, jak se vyhrabat z downswingu, jsem rád, že se mi to povedlo...

Že jsem 10BI pod EV křivkou radši ani neřeším...

Bankroll na začátku: 50$
      Aktuální bankroll: 252,32$
      Profit: + 202,32$

+ něco přes 3000 FPP, což se rovná 25$ + 10$ cash bonusu, takže celkovej bankroll včetně bonusů je zhruba 287$

Na NL10 se ale ještě nechystám, nahraju nejdřív 300$, abych měl 30BI, možná 35, abych si byl při přechodu jistější... Uvidíme, každopádně brzy to začnu shotovat...

GL :)
    • Blazejson
      Blazejson
      Bronz
      Registrace: 25.09.2011 Příspěvky: 2,620
      Ahoj, jak dopadl shot na nl10 ?