BLOG: River is my unbeatable enemy (road from nl2 to better life)

• mantisson
      mantisson
      Bronz
      Registrace: 18.11.2009 Příspěvky: 35
      Zdravím Vás na mém blogu milý pokerstrategisti ;)

Jelikož jsem nikdy nic jako blog nepsal vstupuji do neprobádaných zákoutí internetu a popravdě nemám tušení jak zorganizuji tento můj koutek. Pravděpodobně se zde bude objevovat jako v každém pokerovém blogu pravidelný update progresu, trochu sebechvály a spousty nářku, krátkodobé i dlouhodobé plány, zamyšlení nad nesmrtelností brouka a možná i trocha povídek ze života.

To už ale trochu předbíhám páč jsem se ještě ani nepředstavil: Jsem 25 letý chlapák žijící v Brně a živící se jako projektový manažer v jednom z korporátů. Asi bych vedl i celkem spokojený život kdybych nebyl takový snaživec a nesnažil se stále si dokázat něco nového. Dříve jsem byl vášnivý hráč počítačových her, které jsem hrával profesionálně, ale vždy jsem byl zatížen týmem, který netrénoval tolik co já, neměl cíle co já a vždy jsme skončili někde uprostřed cesty mezi slavnými a po těch co neštěkne ani pes.
      A pak jsem objevil poker. Uchvátila mě tato hra už jen z faktu, že to kolik peněz se pohybuje v pokeru nikdy v žádné PC hře nenajdu a taky z prostého faktu že člověk nemusí být nejlepší (i když o to samozřejmně usiluje) ale může profitovat i z menšího skillu. WOW není to skvělé ? Pro mě bylo a je. Hned mě napadlo že z profese a z her mám perfektní předpoklady. Z práce dokáži plánovat a trackovat progress a z her mám trpělivost, vytrvalost a sedět celej den na židli a hrát mi taky není cizý. Takže jsem se vydal na svou dlouhou cestou na pokerové výsluní.
      Co mě ale nemile překvapilo poker není jen o skillu ale hraje tu velkou část náhoda. To pro mě, člověka trpící plánováním, dodržováním termínů je asi nejtěžším faktorem hry. Jednoduše řečeno jsem bohužel člověkem, který je result oriented a to se s pokerem moc neslučuje. Takže jsem sesadil své růžové brýle a zahodil představy o dokonalých předpokladech a vrátil se nohami na zem.

Momentálně hraji 3. měsícem začínal jsem s 50$ mám za sebou prvních 45K hand a stále bojuji na poli limitu NL2. A že to je BOJ! Už měsíc se držím pod EV a jediné plusové body jsou na tom, že nejsem BUSTO!

Mým cílem v aktuální době je hlavně zlepšit mindset, porozumnět tomu proč ten river je se mnou nepřítel a háže protivníkům vše co potřebují a vyrovnat se s tím, že i kdybych hrál jako bůh tak může být den kdy skončím break-even anebo ještě hůř :-)

To je prozatím vše, brzy sem hodím svůj plán, nějakou tu handu a začnu naplno jít za svým vytyčeným cílem.

Kdo to dočetl až sem zaslouží si určitě velké uznání ;)
      Hážu Vám sem jednu písničku která mi pomáhala na své cestě progamingem a v těžkých chvílích kdy jsem se podílel z bezradností. Refrén je téměř mojí hymnou, takže:

"This is 10% luck, 20% skill, 15% concentrated power of will, 5% pleasure, 50% pain and 100% reason to remember the name!"

Přeji aby karty chodili jak očekáváte a ryby platili tolik, kolik za šupinami dokážou schovat.
      Brzy nashledanou ;)
  • 6 odpovědí
    • mantisson
      mantisson
      Bronz
      Zdravím žraloci, :s_biggrin:
      po 2 týdnech odmlky v pokeru z důvodu práce(změna šéfa, nové a tvrdší požadavky na mou osobu atd.) a totální nevyrovnanosti z toho plynoucích jsem se konečně dostal do pohody a můžu hrát.

Četl jsem snad o tom 1000x, že poker se hraje, když je člověk v pohodě a odpočinutý a stejnak jsem udělal chybu, kde za 1900 hand na NL2 jsem si poztrácel 5BI a celkově 1/10 stacku.

Teď se vracím plný sil tak snad zase začnu jít směrem nahoru. Přikládám zde svůj plán, který tento týden splním a zase si rozpomenu na to co jsem 2 týdny úspěšně zapomínal. :-)

Týdenní plán 15.10.2012 - 22.10.2012:
      Cíle
      :heart: Hlavním cílem je zlepšit hru s premium handami a sety tak abych dokázal korektně chránit handu ale nepřicházel zbytečně o value přílišnou obranou. Přemýšlet o sizingu vůči typu hráče.
      :heart: Věnovat pokeru 24h
      :heart: Studovat 8h
      :heart: Hrát 16h
      :heart: Session max 1h20min - 6 stolů. Po prvních 10 Session dle uvážení do maxima 8 stolů

Studium
      :heart:P rojít všechny poznámky doposud poznačené: (všechny basic články + bronze články
      :heart:P rojít Cornieho videa o premium handách a udělat poznámky

Styl hry:
      :heart:P okusím se hrát čistý poker, bluffy omezím, opening s late pozic s K9o a podobnými kombinacemi omezím. Budu se soustředit na klíčové situace s premium handami a set miningem

Můj plán na říjen: (2 týdny do konce)
      :club: Věnovat pokeru min. !!! :s_love: 50h :s_love: !!!
      :club: Dodržet týdenní plány
      :club: Navštívit Twinnův coaching
      :club: Jít na 1 živej turnájek 300kč freezeout ( Sice to nebude cash ale určitě mě to pěkně nakopne. Beru to jako odměnu za mou pilnost)

Dlouhodobý plán (konec roku 2012)
      :spade: Přesun minimálně na NL5
      :spade: Claimnout Stellar reward ( 574 VPP missing) bez žádných kravin viz topic níže
      :spade: Boj v Unipoker lize (freerolly, živáky, aktivní účast v komunitě)
      :spade: Odehrát 200h pokeru čisté hry.
      :spade: Přejít na Full Tilt až se rozjede

Ohledně Stellar reward:
      Napadlo mě také si spočítat za jak dlouho cca claimnu stellar reward u Pokerstars a podělím se s výpočtem kdyby to někoho zajímalo.

Momentálně z dat tohoto měsíce na NL2FR 6stolů max zvládnu za hodinu nahrát v průměru 3VPP
      na stellar rewards potřebuji 574VPP
      Vychází mi tedy hrát cca 192h do konce roku.
      Do konce roku chybí 11 týdnů
      znamená to tedy za týden odehrát 18h pokud to chci zvládnout.
      Z čehož plyne závazek odehrát 200h pokeru do konce roku.
      Doufám že v průběhu se přesunu na nl5, kde to půjde podstatně rychleji claimovat.

Tak, to je prozatím vše.
      V průběhu zde budu doplňovat info jak postupně poplyne čas.

Úspěšný lov všem žralokům :s_biggrin:
      Snad i já naostřím ocel a začnu brzy rozrážet i větší vlnky :f_grin: :f_cool:
    • mantisson
      mantisson
      Bronz
      Taak dnes jsem započal svůj týden třemi hodinovými session na 6 stolech. I přesto že první 2 nedopadli a river byl zase mým soupeřem tak naštěstí 3. dohnala všechny ztráty páč jsem neuvěřitelně trefoval flop (nesmyslných 80BB/100)

Konečný verdikt: SPOKOJENOST !
      staty: Odehráno 1200hand +1,4BI 12BB/100 (EV +2BI).
      566 VPP chybí na stellar. (8VPP dnes)

Ponaučení pro mě: I přesto, že to ze začátku nejde musím dodržet plán a nenechat se zastavit prvotním neúspěchem.
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      ahoj,

pěkný blog, sleduju ho hned od začátku.... :s_thumbsup:

a supr kariéra, v 25ti projektový manažer, klobouček...;)

jinak v hlavě to máš srovnané, to je fajn, plány taky vypadají slušně, takže bych jen doporučil nesledovat cashier po každé session...;)

a bude nějaký update??? :f_biggrin:

GL :P
    • mantisson
      mantisson
      Bronz
      Tak a je po mém prvním týdnu, přináším zde zhodnocení (pokusím se být stručný. Měl jsem více času než jsem čekal a tak jsem dřel a dřel :-) :-) )

Týdenní plán 15.10.2012 - 22.10.2012:
      Cíle
      :heart: Hlavním cílem je zlepšit hru s premium handami a sety tak abych dokázal korektně chránit handu ale nepřicházel zbytečně o value přílišnou obranou. Přemýšlet o sizingu vůči typu hráče. - snaha byla. Je zde ještě co zlepšovat
      :heart: Věnovat pokeru 24h - Splněno
      :heart: Studovat 8h Splněno - cca 15h
      :heart: Hrát 16h splněno - 18h cash game, 2h SitNGo, nějaká ta hoďka freeroll unipoker ligy
      :heart: Session max 1h20min - 6 stolů. Po prvních 10 Session dle uvážení do maxima 8 stolů - splněno

Studium
      Heart Projít všechny poznámky doposud poznačené: (všechny basic články + bronze články nesplněno
      Heart Projít Cornieho videa o premium handách a udělat poznámky nesplněno

Styl hry:
      Heart Pokusím se hrát čistý poker, bluffy omezím, opening s late pozic s K9o a podobnými kombinacemi omezím. Budu se soustředit na klíčové situace s premium handami a set miningem. Splněno ale přineslo to breakeven hru

teď trochu čísel:

jak je zde vidět za 7500 hand je to breakeven. Bohužel mě to moc nenamotivovalo.

Věci navíc oproti plánu:

:club: Koupil jsem si HEM microstakes - Jak už Dusty psal ve své knize Poker jako business je třeba investovat do své hry a popravdě neznám lepší investici než HOLDEM Manager. Měl jsem takovou radost z tablescanneru že jsem jej dalších 5 hodin nastavoval dle návodu: http://www.dragthebar.com/poker-forums/showthread.php/2404-Building-Player-Profiles-with-HEM-Autorate-Icons-Notes-and-Table-Scanner . Musím říct že to byl tah na mém limitu navíc, protože momentálně mi hand u hráču neukazuje buď ikonu vůbec anebo jsou zařazeni do skupiny Rat, Fish, Man, Rock. Je mi jasné že tu nikdo nebude mít perfektní TAG staty, hold to tu ani já ani nikdo jiný na limitu tolik neumí aby hrál správně a polarizoval range.

:club: Zahrál jsem si 3 sitka které mě pěkně navnadili páč jsem 3x skončil na ITM a to 1. , 3. , 3. Nedokážu říct jak to dělám páč jsem toho moc nepočetl a vycházím jen ze zkušeností, které jsem nabral hrou, nicméně na 1$ Sitka 9players se cítím že mám velkou edge. Samozřejmně ten vzorek je nechutně malý a mohl jsem to vyhaluzit. za tyto SitNGo jsem si připsal +6$ čistého a moc mě těch pár drobných potěšilo. Řekl bych že mou hlavní zbraní na těchto mikro je má disciplína nedělat v early game zbytečné odhozy a uvědomování si velmi dobře fáze turnaje a co z toho vyplývá :-)

:club: Zůčastnil jsem se Unipoker ligy živého turnaje - 8/62. Bohužel vyplácených pozic bylo 7 takže jsem jako bubble guy opustil final table. po odhozu 3/4 stacku s OESD do KK(nečekal jsem call mého allinu po 4 mých foldech v řadě proti tomuto hráči, ale KK prostě po flopu nezahodil a nedivím se mu). Poté sem poslal allinem s A8 do A9 a začal se oblíkat :-D . Neberu to jako neúspěch. Příště si rozhodně víc rozmyslím svůj tah, když už jsem krůček od peněz.

:club: Zůčastnil se v úterý twinnového koučingu, kde mi i přes mou nechápavost Twinn dokázal zlehčeně vysvětlit co je polarizace a depolarizace vůči typu soupeřů a v kterých situacích se vyplatí. Dnes se plánuji hned jak dopíšu zůčastnit couchingu taky.

:club: Pročetl pár blogů sitkových hráčů. Vypíchl bych 2 a to blog Milana Burdycha(silně motivační blog) a Philla Galfond (psán komicky jako povídka, ale moc jsem se zasmál a v hodně věcech jsem se s povahou tohoto človíčka ztotožnil). Začínám přemýšlet o přechodu na SnG, abych zhodil ty růžové brýle. Uvidím jestli se SnG objeví v plánu na další týden.

:club: Dal jsem si víkendový cíl a to nahrát 5000 hand. Nakonec jsem nahrál na cash 4444 + ty sitka a freeroll. Byla to dřina ale krom toho že jsem si pěkně zahrál jsem získal i celkem pěknou závislost :-D . V posledních dnech na poker myslím neustále. Asi si se mnou moc kamoši v dalších dnech nepokecají.

:club: Nahrál jsem 70VPP z plánovaných 54 na stellar reward do konce roku. Jsem v náskoku a jsem za to rád.

Tak snad jsem na nic nezapomněl a zároveň se moc nerozvášnil :-) V Brzké době uploadnu plán na tento týden ale teď už musím zapnout coaching.
    • mantisson
      mantisson
      Bronz
      přece jen jsem zapomněl :-)

Startovní bankroll před týdnem: 86.64$ (43BI)
      Aktuální: 92.94$ (46BI)
      do stellaru: 501VPP
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,312
      gl, budu sledovat.