3x AA po sebe

• Gaze73
      Gaze73
      Bronz
      Registrace: 08.01.2012 Příspěvky: 194
      V Big Game hovorili ze sanca dostat 2x KK po sebe(D. Brunson) je skoro 50.000:1. Ja som dostal 3x AA, to je aka mala sanca? 1:10793861 ak dobre pocitam? Ved to je skoro ako vyhrat jackpot v loterii :D A vseobecne sa mi uz velakrat stalo ze drzim rovnaky pocket par na 2 stoloch, nechce sa mi verit ze to je taka mala sanca...
  • 14 odpovědí
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 5,895
      dostat ho po sobe a nebo na 2 stolech je trošku rozdíl :)

Když ho dostaneš na 2 stolech, tak si ho po sobě nedostal :s_wink:
    • schewito
      schewito
      Bronz
      Registrace: 15.02.2010 Příspěvky: 594
      ja som dnes na staroch dostal 2x po sebe Jc3c, hral som este len 1 stol, takze som si to easy vsimol a tiez ma napadlo, ze ktovie aka je to pravdepodobnost :D
    • sorcerer777
      sorcerer777
      Bronz
      Registrace: 18.01.2011 Příspěvky: 1,245
      tiez som mal kedysi to stastie, ale nie s AA :D

• Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,613
      Já třeba dostal esa na 3 stolech ze 4 ve stejnou chvíli. Nevidim v tom problém.

Pravděpodobnost, že ti přijdou Kingové 2x za sebou bych ti rád spočítal, ale nemůžu najít kalkulačku.

Obecně platí, že stejnou kartu za sebou dostaneš jednou ze 169 případů, tj. 1:169. A to je pro tebe relevantní číslo, protože výskyt první karty je náhodný.

Pokud si teď sedneš za pokerový stůl, tak pravděpodobnost, že první dvě karty který dostaneš na konkrétnim stole budou KK je 1:28561.

Takže z tohodle pohledu jo, i když nevim, jestli je to opravdu "skoro" 1:50000.

Pravděpodobnost, že to dostaneš 3x za sebou my vyšla 1:4 826 809.

Ale hlavní problém je v tom, že zatimco hand opravdu grinder odehraje v pohodě přes milion, tak podat jenom blbých 10 tisíc tiketů v sazce za svůj život nezvládne nikdo. :f_biggrin:
    • Bombarek
      Bombarek
      Bronz
      Registrace: 05.04.2011 Příspěvky: 2,868
      Já dostal taky stejné karty na stejných stolech, ale zarazilo mě spíš to, že byl i stejnej board...

Nicméně není to tak dávno, co jsem četl na blogu PKR, že se to tam stává běžně i jiným :D
    • Sennpu
      Sennpu
      Bronz
      Registrace: 09.10.2010 Příspěvky: 122
      Já dostal jednou v turnaji na stárech AA,AA,AK,KK za sebou, taky pěkný ne? :D
    • Gaze73
      Gaze73
      Bronz
      Registrace: 08.01.2012 Příspěvky: 194
      Dakraa původně napsal
      Já třeba dostal esa na 3 stolech ze 4 ve stejnou chvíli. Nevidim v tom problém.

Pravděpodobnost, že ti přijdou Kingové 2x za sebou bych ti rád spočítal, ale nemůžu najít kalkulačku.

Obecně platí, že stejnou kartu za sebou dostaneš jednou ze 169 případů, tj. 1:169. A to je pro tebe relevantní číslo, protože výskyt první karty je náhodný.

Pokud si teď sedneš za pokerový stůl, tak pravděpodobnost, že první dvě karty který dostaneš na konkrétnim stole budou KK je 1:28561.

Takže z tohodle pohledu jo, i když nevim, jestli je to opravdu "skoro" 1:50000.

Pravděpodobnost, že to dostaneš 3x za sebou my vyšla 1:4 826 809.

Ale hlavní problém je v tom, že zatimco hand opravdu grinder odehraje v pohodě přes milion, tak podat jenom blbých 10 tisíc tiketů v sazce za svůj život nezvládne nikdo. :f_biggrin:
      Sanca na konkretny pocket par je 220:1, 2x po sebe to je 221x221= vyse 48000. A viem ze v holdeme je 169 karetnych kombinacii, ale dostat nesparovanu ruku AK alebo J9 je 82:1, cize dostat AK 3x po sebe by bolo 83*83*83=571787, nieco ako royal flush :)

A neviem preco by malo zalezat na tom, ci to je na jednom stole alebo viacerych. Ked clovek hodi na jednej kocke 6 3x po sebe, alebo 2x na zelenej kocke 1x na modrej, tak aky je v tom rozdiel? V balicku su vzdy 4 esa ktore mozme dostat, je jedno na ktorom stole.
    • Dandiiik
      Dandiiik
      Bronz
      Registrace: 19.07.2009 Příspěvky: 1,736
      Žabaři. Já jsem dostal na jednom stole za sebou 2xKK, s těma jsem shrábnul blindy a hned potom AA a to jsem prohrál před flopem do QQ :s_biggrin:
    • WalkingDude
      WalkingDude
      Zlato
      Registrace: 28.05.2011 Příspěvky: 792
      Kdyz uz jsme u tech veselych historek, tak ja taky jednou mel 2x za sebou KK a nasypal to vsechno preflop do cloveka co mel ve stejnou chvili za sebou 2x AA. Nekecam. A ted mi spocitejte tu pravdepodobnost :-)
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      Registrace: 26.09.2010 Příspěvky: 992
      WalkingDude původně napsal
      Kdyz uz jsme u tech veselych historek, tak ja taky jednou mel 2x za sebou KK a nasypal to vsechno preflop do cloveka co mel ve stejnou chvili za sebou 2x AA. Nekecam. A ted mi spocitejte tu pravdepodobnost :-)
      :s_thumbsup:
    • Dandiiik
      Dandiiik
      Bronz
      Registrace: 19.07.2009 Příspěvky: 1,736
      WalkingDude původně napsal
      Asi jsem nucen uznat porážku. :s_biggrin: Tohle je ještě lepší, něž to moje :f_biggrin:
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,613
      Jo jasně, sem to zadrbal. Tak abysme se dopracovali k výsledku:

Šance na konkrétní pár(bez ohledu na barvu) je 1:225,33333333332.

Z toho vyplývá, že šance, že dostaneš stejný pár 2x za sebou je 1:50775.1111

WalkingDude:
      POtřeboval bych věděl počet hráčů u stolu. :D

Zkusím to pro fullring:

Tvoje kingy 1:50775.1111

Soupeřovi esa 1:50775.1111 /9 (při 9 hráčích u stolu)=5641.68

Pravděpodobnost, že se ti stane tohle je tim pádem vždy před handou, kdy by situace mohla nastat přesně:

1:286 456 878.6

Hratuluju ke stamiliónům. :D
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      Registrace: 26.09.2010 Příspěvky: 992
      Dakraa původně napsal

Z toho vyplívá, že šance, že dostaneš stejný pár 2x za sebou je 1:50775.1111

prosimtě oprav si to. myslím, že ta šance plyne a ne plive. normálně to neřeším, ale z tohohle mě bolí oči :f_cool: :f_biggrin:
    • lolofon
      lolofon
      Bronz
      Registrace: 14.04.2009 Příspěvky: 1,088
      @Dakra: bude to trochu menej kvoli card removalu, tj ked ty mas KK, tak kn ma o trochu vyssiu sancu mat AA. A to je pre 10 hracov tamto ak som to pochopil spravne.
      Detaily, juat saying :)

@Gaze73: obv ak hras 2 stoly a hras na kazdom 1 handu, tak sanca na napr KK naraz na oboch stoloch a 2x za sebou na jednom stole je to iste. Ked uz ale hras viac stolov, tak sanca mat naraz 2x KK je podstatne vyssia samozrejme.