BLOG: rekreačně z 50$ na 10k$

• Gappo
      Gappo
      Bronz
      Registrace: 12.08.2011 Příspěvky: 151
      Zdravím PS, :)

už pár dní si říkám, že bych se měl více zapojit do komunity. Proto jsem se rozhodl, že se přidám do Cornieho výzvy a začnu psát vlastní BLOG. Hlavně se chci zlepšovat a tohle je perfektní příležitost, jak toho dosáhnou.

Něco o mé maličkosti, se dozvíte v mém představení

Když jsem v květnu udělal kvíz a začal dostávat vyhraných 50$, super euforie, která brzo dostala pěkně ledovou sprchu. Nakonec jsem vybral pouze cca 30$, bohužel jsem byl pracovně hodně zaneprázdněn a neměl jsem čas na poker. Z 30$ jsem udělal asi 10$, joo také si říkám, parádní progress :f_cry:

Ze začátku jsem hrál hodně MTT, s tím jsem i šel na PS. Realita je taková, že MTT jsou hodně časově náročná a když člověk několikrát po sobě vypadne na bublině, je to hodně o zdraví. Proto jsem se rozhodl změnit „obor“ a začal jsem se věnovat CASH GAME . Jsou na ní mnohem menší časové nároky, které mi velice vyhovují. Občas se potřebuji zvednou a okamžitě odejit od stolu, těhotná manželka a práce (která je „zatím“ hlavním zdrojem příjmů) mají stále přednost.

Tak to by byl úvod, teď k věci

Herna: Poker770
      Startovní kapitál: 50$
      Hra: CG NL2 FR
      - Na hernu jsem si nahrál 40$, 25BI na NL2

Nastudováno:
      :club: Co znamená Big Stack Strategy?
      :club: Jak hrát před flopem
      :club: Jak hrát po flopu

Aktuálně studuji:
      :diamond:P okerová matematika: Odds a outy
      :diamond:P okerová matematika: Implied pot odds

Připraveno k dalšímu studiu:
      :heart:P o flopu: Iniciativa na vaší straně
      :heart:P o flopu: Iniciativu má soupeř
      :heart:P o flopu: Nikdo nemá iniciativu

Veškeré materiály ke studiu si tisknu a snažím se je studovat i po cestě do práce a z práce. Užitečně využívám čas ve vlaku :D

Momentální cíle:
      - Prostudovat veškeré bronz články
      - Ke studiu připojit bronz videa
      - Naučit se pracovat s PT4
      - Disciplinovaná hra
      - Absolvovat Učíme se vyhrávat - (1/5)

Tak to by bylo pro začátek, přeji všem hodně štěstí a pevné nervy :f_cool:

Něco málo jsem už nahrál, pocity, výsledky a zážitky dám v dalším postu.
  • 24 odpovědí
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,778
      Ahoj, Tvoj blog je mi veľmi sympatický, pretože nemáš ako mnoho iných hneď veľké oči (I will be pro) a nebojíš sa označiť za rekreačného hráča (čo neznamená, že nemožeš byť dobrý a ziskový).

Hlavne si stanov realistické ciele, dodržuj safe bankroll management a nikam sa neponáhľaj.

Budem držať palce :f_love:
    • PIIIITA
      PIIIITA
      Bronz
      Registrace: 27.05.2011 Příspěvky: 498
      Moc hezkej začátek blogu ;) , kéž bych nebyl línej to ve svém blogu sem tam taky takhle sepsat :)

Přeju ať se daří!!
    • rastog
      rastog
      Bronz
      Registrace: 11.08.2011 Příspěvky: 701
      skvelé, tuším som našiel parťáka .,. budem ta sledovať.
      gl
    • Gappo
      Gappo
      Bronz
      Děkuji za kladné hodnocení, budu se snažit vytrvat a zůstat s klidnou hlavou nad věcí.
      Rastoq: jo máš pravdu, máme to podobné … Jen to moje škvrně je teprve na cestě. =)

prcek je očekáván 16. prosince :)

:diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond:

Tak a teď zase něco k mé hře. Mám za sebou odehraných něco přes cca 2-3k hand. Je to opravdu přibližné, zatím totiž nemám naladěn Poker Tracker 4. Do toho ještě střídám hraní na PC a notebooku, no mám v tom prostě bordel. Musím si nastavit tu přenosnou dtb, abych to měl všechno v jednom. Chystám se na to tento víkend, tak snad se to povede a já budu sledovat přesný vývoj mé hry.
      S CG jsem nezačal včera (začátek BLOGu), bude to asi dva týdny zpět, proto mám už něco nahráno. Měl jsem pěkný hot run +12.68$ … super, fakt jsem z toho měl dobrý pocit a připadal jsem si jako král stolů :f_cool: No a jak to tak bývá, po krásných kladných číslech, přišel tvrdý náraz do stěny (-10$), která byla tvořená z hlouposti, nedočkavosti atd.

Po dvou týdnech a včerejším večeru jsem na tom aktuálně takto

Startovní kapitál: 50$
      Současný kapitál: 52,23$

Poznatky ze hry

:club: krátké session, všiml jsem si, že čím déle u toho sedím, tím více ztrácím koncentraci a hraji hlouposti. Proto se musím naučit dělat si přestávky, případně si večer sednou na 2h k pokeru a pak jít dělat zase něco jiného.
      :club: naučit se zahazovat OVERPAR, občas je to neuvěřitelné, ale i karty typu AA, KK je potřeba zahodit.
      :club: začal jsem aplikovat pokerovou matematiku (outy, pots odds …), nechápu jak jsem bez toho mohl hrát, je to úžasná věc.

:diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond:

To by pro dnešek bylo vše. Pokusím se BLOG pravidelně aktualizovat, jen ještě nevím s jakou frekvencí. Přece jenom, jak říká název BLOGu, jsem rekreační hráč a může se stát, že se k tomu týden nedostanu. Uvidíme, nerad bych nějak předbíhal

Děkuji za pozornost.
      Přeji všem čistou mysl a dobré karty. :f_love:
    • rastog
      rastog
      Bronz
      .. ok ked sa chvalis pochvalim sa aj ja
      aj u nas je "dieta na ceste" (druhe) - termin doktor vypocital na 1.1.2013
    • Gappo
      Gappo
      Bronz
      tak to velká gratulace ! :f_grin:
    • FreakBlue
      FreakBlue
      Bronz
      Registrace: 26.09.2012 Příspěvky: 146
      Tiež Ti prajem veľa vytrvalosti, trpezlivosti a úspechov ... :)
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      ahoj,

tak jak to jde???

máš nějaké novinky ze hry??? :s_cool:
    • Gappo
      Gappo
      Bronz
      Jak na horské dráze :f_biggrin: Report se pokusím udělat v neděli.

Jinak se soustředím hlavně na hru a dodržování strategii, výsledky momentálně beru jako druhořadé. Ale co jsem tak včera koukal, žádná velká ztráta se zatím nekoná :)
    • 06Mike06
      06Mike06
      Bronz
      Registrace: 09.01.2011 Příspěvky: 3,485
      ok, to je správný přístup...;)

poker není sprint, ale běh na dlouhou trať, vždycky jsou nejdůležitější longterm winnings, výsledky jedné session nás při dodržování BRM nemusí zajímat.... :s_thumbsup:

a studovat, studovat, studovat.... :f_biggrin:
    • Gappo
      Gappo
      Bronz
      Je načase trošku aktualizovat stav.

velká omáčka ...

:spade: Za poslední dva týdny jsem nahrál xxx hand. Snažím se dodržovat disciplínu a hrát ABC poker, který jsem se naučil na bronz článcích. Hezky se to říká, ale jak všichni víme, není to vždy tak perfektní. Nerad to přiznávám, ale mám ve hře stále moc „úletů“, které mně srážejí zpět. Prostě vymýšlím „voloviny“ které mně stojí $$. Chyby si uvědomuji a tak věřím, že je postupně odstraním. Čas a trpělivost ukáže….

:spade: Začal jsem používat poker tracker a snažím se aplikovat do hry statistiky z HUDu. Je fajn vidět jak postupuji, mám možnost si určité handy označit a pak se k nim vracet. HUD je hodně šikovná věcička, vytiskl jsem si slovník základních parametrů a snažím se je implementovat do hry. Zatím je to zmatené, ale pevně věřím že se to s časem zlepší.

:spade: Bankroll mám momentálně 94,5$. Využil jsem akce a zdvojnásobil vložených 20$. Má hra je momentálně taková malá horská dráha, chvilku nahoru a pak rychle dolu. Občas neudržím koncentraci a když mi to delší dobu nechodí, tak začnu vymýšlet blbosti. Nesmyslné bluff hry, hraní mimo pozici atd. Musím ale říct, že úspěšně pracuji na odstraňování a procento těchto her, je čím dál menší.

:spade:P odařilo se mi najít optimální počet stolů. Hraji 4 – 6 stolů, dle toho u čeho zrovna sedím 4sNB – 6sPC. V neděli jsem zkoušel 12 stolů, neuvěřitelný masakr, nedalo se nad tím tak přemýšlet, bylo to moc rychlé. Sice nevím jak se mi to povedlo, ale session o 12 stolech jsem zakončil v plusu.

:spade: Herna Poker770, jsem z ní nešťastný. Přijde mi, že čím dál více jim blbne soft(ipoker síť). V té nejméně v hodné chvilce, se to odpojí a já nemohu reagovat. Vážně uvažuji u změně herny, jsem registrován na PokerStars a PartyPokeru. Hned jak vyprší FDB, tak se někam přesunu.

:spade:D osáhl jsem statusu stříbro, otevřelo se toho mnoho :) . Pevně doufám, že status udržím. Abych mohl dále studovat.

Aktuální BM: 94,5$

Nastudováno:
      :club: Co znamená Big Stack Strategy?
      :club: Jak hrát před flopem
      :club: Jak hrát po flopu
      :club:P okerová matematika: Odds a outy
      :club:P okerová matematika: Implied pot odds
      (občas se k něčemu vracím, abych si to oživil)

Aktuálně studuji:
      :diamond:P o flopu: Iniciativa na vaší straně
      :diamond:P o flopu: Iniciativu má soupeř
      :diamond:P o flopu: Nikdo nemá iniciativu

Momentální cíle:
      - Prostudovat veškeré bronz články
      - Ke studiu připojit bronz videa - 20%
      - Udržet stříbrný status
      - Naučit se pracovat s PT4
      - Disciplinovaná hra
      - Absolvovat Učíme se vyhrávat - (2/5)

Sedím momentálně v práci a tak u sebe nemám přesná čísla hand. Až dojdu domu, zkusím k tomu připojit graf a nějaká čísla.
    • rastog
      rastog
      Bronz
      ako sa darí?
    • Gappo
      Gappo
      Bronz
      Ahoj, zrovna jsem si dnes říkal, že bych sem mohl něco napsat :D

Vede se celkem fajn, pomalu a jistě leze BM nahoru. Momentálně mám $141,57. Dokonce se mi poda5ilo yase postoupit o kousek dál v "Učíme se vyhrávat" :) Jink je stále studuji, studuji a studuji :) Hodně mne hra baví, a sám na sobě vidím výrazné zlepšení. Doufám, že vše půjde i nadále tak jak doposud.

Start: 1.10.2012
      Startovní kapitál: $50
      Aktuální BM: $141,57

Cíle na prosinec:
      - opakování bronz článků
      - podrobné studium stříbrných článků
      - udržet stříbrný status
      - postovat handy na HH forum
      - absolvovat Učíme se vyhrávat - (3/5)

...
    • rastog
      rastog
      Bronz
      mno super... vidím že ti ide. NL4 kedy planujes?
    • Gappo
      Gappo
      Bronz
      Už zkouším, když je nálada a chuť, tak si dám jen stůl .. ale zatím se na to tak necítím a proto se držím stále NL2 :f_cool:
      Na NL4 se přesunu, až bude hodně safe BM, něco okolo $200.

Mám z toho velký respekt, navíc si myslím, že není kam spěchat. Času dost :)
    • Gappo
      Gappo
      Bronz
      Mám zasebou další týden ve výzvě a tak písnu, jak to se mnou vypadá :)

:club: Vánoce jsou za dveřma a já tak nemám moc času na hraní, máme hodně práce a tak chodím domu pozdeji. Naštěsatí nikam nepospícham, tak se snažím studovat a zlepšovat v teoretické rovině :) O víkednu jsem si chvilku zahrál a zakončil jsem v pidi plusu. Je to málo, ale kdybych hru neukončil, mohlo to dapadnou podstatně hůře :(

:club:D ůležité je, že jsem se naučil si říci STOP - jdi dělat něco jiného. Neudělat to, tak jsem v pěkném mínusu, začal jsem hrát blbosti (mimo pozici a ruzne "hezke" karty :) )

:club: Mám jedno velké mínus, které se mi zatím nepovedlo odstranit. Nemohu se dokopat k tomu, abych začal problematické handy řešit na HH foru. Zároveň si tím brzdím 4. krok v Učíme se vyhrávat. Dávám si to jako jeden z hlavních cílu. MUSÍM na tom zapracovat !!

:diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond:

Začátek výzvy: 01.10.2012
      Typ hry: CG NL2 FR
      Počet týdnů ve výzvě: 9

Hand minulý týden: 1182
      Profit za minulý týden:$1,07

Bankroll na začátku výzvy: $50
      Současný Bankroll: $142,64
      Hands celkem: 21182

:diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond:
    • rastog
      rastog
      Bronz
      tak co .. mas nieco nove?
    • Gappo
      Gappo
      Bronz
      Ahoj nic moc, občas si pinknu ale jinak zadna akce ..... jsou Vánoce a tak jsem vyhlasil vánoční prázdniny :)

Aktivněji budu rportovat až v lednu.
    • Gappo
      Gappo
      Bronz
      Ahoj lidi, vánoční pauza se mi trošku protáhla . Musel jsem se více věnovat rodině. Prcek má pomalu 6 měsíců a já začínám mít trošku času i pro sebe. Proto jsem se rozhodl pokračovat ve studiu a pravidelném hraní. No a samozřejmě se vrátím do výzvy, jelikož jsem toho moc nenahrál, tak budu pokračovat tam kde jsem skončil.

Ze začátku jsem se zaměřil na opakování. Studuji bronzové články, koukám na videa a hraji 2 stoly NL2. Povedlo se mi kvalifikovat do 10k turnaje na Ladbrokes turnaje, tak snad něco i trefím 

V neděli udělám report. :s_evil:

Všem přeji krásný slunečný den, snad nám to počasí vydrží.
    • 1
    • 2