BLOG: Denik pokeroveho padawana

• MarcoInsider
      MarcoInsider
      Basic
      Registrace: 16.10.2012 Příspěvky: 12
      16.10.2012

Po delsim premysleni jsem uz konecne zavital na fora pokerstrategy.com.
      Na strance se jeste tolik neorientuju, ale forum uz sem vicemene prosel cely.

Jako prvni jsem se rozhodnul se predstavit ostatnim clenum one komunity.
      Vkladam odkaz - predstaveni

Jelikoz se mi cele forum zda supr, rozhodnul sem se i zalozit blog.
      Zatim nevim co vsechno jim tam budu psat a jestli to vlastne nekdo bude cist.
      Ani nevim jestli jim napsat vsechno o sobe. Jakoze hraju poker vic solidne asi posledni rok. Ze mi je 22 let. Ze nejradsi hraju na pokerstars ale bohuzel nemam tracknutou zadnou velkou hernu.
      Juice rika abych necekal zazraky a ze vybudovat navstevnost na blogu neni jen tak. ale kdyz budu updatovat pravidelne tak se to prej povede.
      Juice je muj novej poker coach a uz par mesicu muj roommate.
      Zatim se na to coachovani tolik netvari protoze ho pry poker ted desne ****. Ale ja uz mu domluvim. :)
      Moje predstava je takova, ze kdyz se spoji moje nadseni a odhodlani s jeho zkusenostma a skillem, moh by ze me udelat alespon trochu solidniho slusne vyhravajiciho hrace :) .

NL25 jde jakz takz. Nevim jestli bych nemel jeste chvili byt na nl10. BR se drzi okolo 500$.
      Juice rika ze cim driv budu shotovat novy limity tim lip. Kdo vi.
      Taky rika ze mam vic analyzovat a min hrat. Na tom by mohl byt kus pravdy.

Dosel sem asi do pulky knizky Analytical-no-limit-holdem. Libi se mi jak je psana a ten pristup kde se vse rozlozi na pocet kombinaci atd. Poker sice neni hra kde ma clovek vsechny informace ale pokud se kazda handa da rozebrat na posledni kombinaci, pak je to jen otazka toho kolik hand clovek musi takhle rozebrat nez to bude moct delat rychle u stolu. asi hodne :) ).

jde na me hlad.
  • 6 odpovědí
    • MarcoInsider
      MarcoInsider
      Basic
      16.10.2012 - dodatek

hahah. Juice me challengnul,kdyz do zitra do rana prectu celou tu Analytical-No-Limit-Holdem a vypisu si z toho poznamky tak ze me bude coachovat na plny uvazek :D
      mam pred sebou asi 80 pdf stranek ale do rana casu dost :D

jestli si mysli ze me odradi takhle tak to ma smulu.
      Premyslim ze o tom napisu na blog.
    • Gappo
      Gappo
      Bronz
      Registrace: 12.08.2011 Příspěvky: 151
      Ahoj, vítej na PS a přeji ti hodně štěstí ! :)
    • MarcoInsider
      MarcoInsider
      Basic
      Gappo původně napsal
      Ahoj, vítej na PS a přeji ti hodně štěstí ! :)
      Ahoj, dekuju. Hodne stesti i tobe!:)
    • MarcoInsider
      MarcoInsider
      Basic
      18.10.2012

Tak kniha je prectena.Dalo to dost zabrat. Do stredecniho rana jsem to sice nestihl, nicmene Juice me bude coachovat i tak. Takze gg.

Na dnesek jsem dostal hned nekolik domacich ukolu. Jednak to samozrejme bude odehrat nejaky ty handy. Ale hlavne analyzovat. V podstate budu markovat vsechno u ceho si nejsem jistej kombinacne. To znamena ze v zadnym pripade to nebudou 2 handy ze 100 ale odhadujem ze by to mohla klidne byt i kazda druha handa :D
      No dobre to je trochu extrem, nicmene kdo z vas si je pri hrani jednotlivych hand vedom jaky kombinace jednotlive hrajou roli a jaky je jejich zastoupeni v celkovym rangi soupere?
      Meli jsme dnes rano s Juicem zajimavou diskuzi o teorii pokeru. Nikdy sem se nad tim zas tak moc nezamyslel. Nicmene otevrel mi v nekterych vecech oci.
      Pokud vse chapu dobre, da se rozhodnuti v poker hande zjednodusit na takovy postup ci vzorec.

Informace -> Predpoklady -> Ranges -> Matematika -> Rozhodnuti

Tudiz abych to vzal odzadu tak abychom mohli udelat optimalni rozhodnuti, coz jest to nejvic +ev ci nejmin -ev rozhodnuti v danou dobu, musime k nemu dojit matematicky.
      Jenze kde ta cisla vezmeme? V podstate potrebujem vedet s jakym rangem ten clovek udela to a s jakym rangem udela tamto.
      To si ale nemuzeme jentak vymyslet. Ani to skoro nikdy nemuzeme presne zjistit a vedet.
      Musime tudiz pracovat s predpoklady. Vsechny range se kteryma pracujem sou jen predpoklady, odhady. Ty se snazime co nejvice zpresnit a urcit je dle nam dostupnym informacim. Vsechno to teda zacina u informaci. Cim vic informaci mame tim lepsi predpoklad vytvorime. Nas odhadnuty range se pak bude vic blizit realite a dal je to jen otazka matematiky a v podstate doufani, ze nas predpoklad nebyl moc mimo od reality.

:) ) je to urcite napsany mnohem sloziteji nez by se dalo. kdybych to nekomu ukazal tak by mi asi rek ze je to prece jasny :D kazdopadne to takhle sepsat dava cloveku urcitou predstavu jakym zpusobem by se mu meli v hlave rovnat myslenky jak u stolu tak i pri analyze.

O redline.

Moje redline sla snad vzdycky dolu. Je hodne tezky si nemyslet ze se tam nekde skryva spousta leaks. A ono taky asi i skryva :D
      Je hrozne snadny citit se jako buh kdyz nam jde redline nahoru a clovek si pripade jakoze ostatni opravdu prehrava a je lepsi.
      Taky mi prijde ze dneska spousta lidi takhle vnima realitu pokeru. Ona hodne spatna redline urcite muze byt problem. Ale....

Vedeli jste ze penize prirozene putujou z redline do blue line?
      Nikdy sem nad tim takhle nepremyslel a nikdy sem to nevidel nekde napsany nebo receny. Mozna sem az ted objevil Ameriku, kdo vi :D

Takze jak to funguje. Pokud budou hrat spolu hraci kteri vsichni hrajou naprosto stejne a neplati zadny rake, pak jejich winrate bude vsech 0bb/100. Clovek by cekal ze redline i blue line budou na nule. Neni to ale pravda kvuli multiway potum. (V HU by tomu tak bylo si myslim)
      V kazdym potu, kdy do potu prispeje vic hracu, nez kolik se jich dostane na showdown, se penize presouvaji z redline jednoho hrace na blueline jineho.

Jednoduchej priklad kde se penize odecitaj z redline UTG a pricitaj na blueline BTN:
      Dealt to Hero K:heart: K:spade:

UTG raises to $0.75, Hero calls $0.75, fold, BTN calls $0.75, fold, fold

FLOP ($2.60) 6:diamond: 3:diamond: J:heart:

UTG bets $1.85, Hero calls $1.85, BTN raises to $6.20, UTG folds, Hero raises to $33.16 (AI), BTN calls $8.93 (AI)

TURN ($34.71) 6:diamond: 3:diamond: J:heart: 5:spade:

RIVER ($34.71) 6:diamond: 3:diamond: J:heart: 5:spade: 6:club:

Hero shows K:heart: K:spade:
      (Pre 83%, Flop 25.5%, Turn 18.2%)

BTN shows 6:spade: J:spade:
      (Pre 17%, Flop 74.5%, Turn 81.8%)

BTN wins $32.98

Naopak se nic takovyho stat nemuze. Tudiz podobnym zpusobem penize z blue line do redline neputujou.
      Takze i pri naprosto stejnym stylem hrani a identickou hrou vsichni hraci u stolu budou mit negativni redline a pozitivni blueline. Dohromady pak porad 0bb/100.

Jdu odehrat par hand a pak sem zkusim postnout nejakou analyzu.
      Btw doufam ze uz sem taky nekdy postne Juice a pripadne me opravi jestli tu povidam nesmysly :)
    • MarcoInsider
      MarcoInsider
      Basic
      18.10.2012

prvni dodatek - Zjistil jsem ze na Partypokeru jeste ucet tracknuty nemam. Ale ten software mi nahani strach. Sem zvykly hrat na Pokerstars a ten Partypoker software vypada hodne tilty. zkusim tam nejaky freeroll a uvidim jestli depositnu tam.

Pripadne premyslim ze bych si koupil silver status na rozjezd na 3 mesice. tech 19$ neni zas tak moc a chci alespon koukat na videa nebo postovat handy kdyz Juice nebude k dispozici.
    • Gappo
      Gappo
      Bronz
      Registrace: 12.08.2011 Příspěvky: 151
      Ahoj, doporučil bych postovat handy do HH fora .. zde

tam ti rádi udělají rozbor a poradí ... :)