BLOG: Route to visit Bellagio...DONE !!!

• bellagiolc25
      bellagiolc25
      Bronz
      Registrace: 11.02.2011 Příspěvky: 1,071
      Route to visit Bellagio

Po tom ako môj downswing skončil som sa rozhodol pokru opäť venovať seriózne naplno. Downswing znamenal celkovo 40BI pod EV za približne 60k rúk čo bolo na NL25 viac ako $1200 dolárov a teda celý moj roll. Nepomáhal ani presun na iné herne a tak som sa rozhodol že si posledných 200 dolárov vyberiem a radšej ich miniem v RL. Všetky grafy, databázy a všetko čo malo s pokrom spoločné som zmazal a prestal myslieť na to čo bolo. Preto som sa rozhodol zmazať aj starý blog a začať kompletne od znova.

Po skončení strednej školy som si nepodával prihlášku na VS pretože som presvedčený že keď už mám za štúdium ( ktoré ma nikdy nebavilo ) platiť, musím si všetky výdavky hradiť sám a vynechať z toho rodičov, inak by som to flákal a zanedbával. Tento rok som si vyhradil čisto na zhromaždenie čo najviac finančných prostriedkov ako len bude možné. A keďže viem aké sumy lietajú v pokri moja voľba povolania bola jasná.

Začiatkom októbra som si vyhradil nejaké eurá ktoré som mal navyše a bol ochotný investovať po tom downswingu znova do pokru. Depozitol som okolo 120 dolárov s tým že začnem pinkať NL10 a pokúsim sa vybudovať čo najskôr konečne safe roll pre daný limit.

Samozrejme že som rovno začal multi tabliť čo za následok malo prehratie všetkých peňazí. 9. Októbra som mal na účte 7 dolárov čo je 70BB. Zapol som si seriál a jeden stôl NL10. Po pár hodinách hrania som mal nakonci dňa 50 dolárov a druhý deň sa už niesol v duchu serióznejšieho grindu na 4och stoloch. Dnes, presne po 14tich dňoch mám aj vďaka rakebacku na účte $400 dolárov a začínam so 20BI shotovať NL20.

Hneď na začiatku som si stanovil ciele, ktoré chcem v blízkej budúcnosti dosiahnúť. Ako prvé bolo vybudovať roll na shotovanie NL20 do konca Októbra. Z pokrového života je ako ďalšie NL50 do konca roka. V real life by som sa chcel osamostatniť a začiatkom roka sa presťahovať do Bratislavy kde by som chcel žiť. Medzičasom by som rád čo najviac cestoval po Európe a v lete 2013 navštívil USA, čím by sa splnil moj major detský sen.

Keďže som ukončil strednú a na výšku sa chystám až o rok všetok môj čas venujem dosiahnutiu tíchto cieľov. Po mesačnom upravovaní a doladovaní detailov som si zostavil vlastný Time Managment. Sám viem že kto chce v pokri čo najrýchlejšie napredovať musí mať poriadne volume, volume a ešte raz volume. Svoj deň som si preto upravil v závislosti od trafficu v herni a začiatkov promo akcií.

Pre tích ktorích to zaujíma skúsim v jednoduchosti popísať môj momentálny život.

Hrávam okolo 6-7 hodín denne, 5x do týždňa. Hrávať začínam okolo 22-23ej hodiny a končím o 5ej ráno. Zo začiatku to bol veľký problém udržať si v týchto ranných hodinách čo i len najmenšie sústredenie. Dosť mi v tomto pomáha kofeín v tabletkovej forme, ktorý odstraňuje únavu a zvyšuje koncentráciu. ( Odporúčam všetkým čo nemáte porblémy s tlakom a podobne ). Týmto štýlom mi vďaka 12 tablingu nerobí problém nahrať 3-5k hands denne v závislosti od trafficu a mojej nálady.

Vstávam okolo 14ej hodiny a čas kým zasa idem "do roboty" sa snažím vyplniť čo najpestrejšie. Momentálne som začal po dlhšom čase opäť s behaním vďaka čomu mám ako taký pohyb a neskôr sa dúfam konečne dokopem navštevovať opäť aj fitko.

V piatok a v sobotu si robím zákonite voľno. Jednak ma už ten poker vo štvrtok nebaví tak ako na začiatku týždňa a jednak je piatok deň kedy to na Slovensku večer žije. Sobota sa väčšinou nesie v kľudnom duchu, buď zápasením s opicou alebo nejakým výletom.

Tento blog chcem využívať na nepravidelné reporty vždy, keď sa v mojom pokrovom ale aj v súkromnom živote bude niečo zaujímavé diať. Či už to bude konečne môj prvý royal flush alebo fotografie z výletov.

Nakoniec fotografia, ktorú jedného dňa spravím sám

• 167 odpovědí
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      Registrace: 26.09.2010 Příspěvky: 992
      pěkně napsaný. ať se daří. GL :)
    • bigrex666
      bigrex666
      Bronz
      Registrace: 16.11.2011 Příspěvky: 1,020
      Ahoj tiez ti prajem aby sa ti darilo a poradil by som ti ohladne dodrzovania BRL managmentu, ked chces aby bol poker jednym z tvojich hlavnych prijmov a budes casto vyberat tak 20BI je sakramentsky malo na bezpecny roll. To bustnes s velkou pravdepodobnostou ked nedostanes nejaky pekny hotrun.

DRZ SA!
    • slemo69
      slemo69
      Bronz
      Registrace: 30.10.2009 Příspěvky: 701
      Drzim palce v plneni si svojich snov kamo, budem sledovat blog :f_cool:
    • bellagiolc25
      bellagiolc25
      Bronz
      bigrex666 původně napsal
      Ahoj tiez ti prajem aby sa ti darilo a poradil by som ti ohladne dodrzovania BRL managmentu, ked chces aby bol poker jednym z tvojich hlavnych prijmov a budes casto vyberat tak 20BI je sakramentsky malo na bezpecny roll. To bustnes s velkou pravdepodobnostou ked nedostanes nejaky pekny hotrun.

DRZ SA!
      Ďakujem, tento BRM idem držať iba pri shotovaní na NL20 kde ešte necítím taký rozdiel ako vyššie. Inak idem držať BRM 40-50BI
    • bigrex666
      bigrex666
      Bronz
      Registrace: 16.11.2011 Příspěvky: 1,020
      Jasne pri NL20 sa to este da ale od NL50 ak ides vyberat tak by som kludne hodil vyssie cislo kludne aj 100BI a to neprehanam. Skus sa spytat opala na blogu alebo niekoho kto hra vyssie limity(NL100+) aky vysoky roll dodrziavaju. Podla mna osobne je bankroll managment ta najdolezitejsia vec pri pokri a netreba ju podcenovat. A uz vobec by som ju nepodcenoval ak este nevies dost dobre na com si a ci ten limit budes s prehladom porazat.

Ale jasne da sa ist na to aj ostrejsie, vid napr Isildura:D ale vieme ako to u nho vzdycky konci;)

A este ma napadlo ze mozes aj takto riskovat ale dolezite bude vediet prejst na nizsi limit ked roll klesne. Este raz ti prajem vela stastia, zatial zdar budem sledovat ako sa dari;)
    • bellagiolc25
      bellagiolc25
      Bronz
      Ďakujem ti za rady, jasné že BRM nepodceňujem a považujem ho za dôležitý. NL20 chcem shotovať čo najskôr predsa len mám 40BI na NL10 čo je na micro dostatočne safe. Shotujem podstivo čiže mi nerobí problém vratíť sa na nižší limit v prípade väčích strát.

Práve kupujem 500k hands na NL20. Je to z dôvodu toho že najviac zo všetkého nenávidim hru proti neznámym hráčom. Je mi až smutno keď musim foldovať dobré handy lebo neviem proti akému 3betu/4betu stojím. S dobrým sample je ten poker väčšia zábava :)

Našiel som na ploche tento zajímavý screenshot, koho by zaujímalo ako vypadá môj grind, odfotil som to kvoli zaujímavým stackom čo som mal pri stoloch, na 5tich stoloch mám 200bb na 2och stoloch 300bb a pri jednom som dokonca až 540bb deep :D

• bellagiolc25
      bellagiolc25
      Bronz
      Back to NL10

Variance mi nebola naklonená a po 7BI down sa vraciam spať o limit nižšie.

Odohral som iba 4k hands, celkovo -$141, All in EV -$55

Sklamal ma hlavne traffic a počet rýb, väčšinu času som sa stretával iba s agresívnymi regulármi čo mali 3bet 10%+, keď som ich light 4betol tak to stále mali a ja som sa stále dostával do pf točky s QQ do KK

Vyplakávať tu nebudem, idem si viac preštudovať Xbet wars a ak pôjde všetko ako má o týždeň dám ďalší shot.
    • bellagiolc25
      bellagiolc25
      Bronz
      Po 4,5BI strate na NL20 som si dal prestávku na rozdýchanie a zapol som si NL10, kde sa všetky netrafené sety z 20tky presunuly na 10tku a začal som tam všetko hitovať. Po 2.5k hand profit +6BI :tongue: Nakoniec straty dnešného dňa neboli až také hrozné a ďalší shot je bližšie ako sa zdá. Nabudúce však už lepšie pripravený :)
    • bellagiolc25
      bellagiolc25
      Bronz
      Nahral som ďalších $100 dolárov a tak som sa pustil na shot č. 2

Nechápem prečo mi na 20tke missuje úplne všetko a keď sa dostanem na 10tku tak ma naopak všetko triafa, druhý shot dopadol ešte horšie ako prvý a na prehratie 5BI stačilo tento raz iba 1500 hands,

Fakt nepochopím tamojších hráčov, každý znich je podľa PTR dlhodobo v mínuse hrajú to štýlom 25/22 a každý druhý má 3bet 10%+ a 3betujú má s úplnými sprotostami ktoré im vždy prídu, takto agresívne sa nehralo ani na NL50 na Party a 888 pokri, úplne choré akú zbytočne high variance hru vytvárajú

Idem si teda zasa budovať roll na NL10, uvidím kedy vyjde ďalší shot
    • bellagiolc25
      bellagiolc25
      Bronz
      Prišla mi dnes časť z FDB a tak mi nedalo a dosť s agrro BRM som si zapol na notebooku 4 stoly NL20 zo začiatku to išlo hore dole, no časom som si viac a viac zvykal na 3bety, naučil sa lepšie foldovať a začal aktívnešejšie defendovať

Postupne som pridával stoly a hral som nakoniec 6-9 čo som zistil že mi vyhovuje oveľa viac ako hnať sa za volume na 13tich stoloch, po 2,200 hands +5,5BI, vďaka čomu mám momentálne 21BI na tento limit. Budem postupne pokračovať podobným štýlom a po dosiahnutí 30BI rollu môžem shot označiť za úspešný.

Na koniec jedna zaujímavá ruka s 285BB potu :f_cool:

Revolution Gaming Network - $0.20 NL (6 max) - Holdem - 5 players
      Hand converted by PokerTracker 4

SB: $6.19
      Hero (BB): $27.42
      UTG: $47.80
      CO: $8.90
      BTN: $37.12

SB posts SB $0.10, Hero posts BB $0.20

Pre Flop: (pot: $0.30) Hero has 7:diamond: 7:heart:

UTG raises to $0.60, fold, fold, SB calls $0.50, Hero calls $0.40

Flop: ($1.80, 3 players) 8:diamond: 7:spade: 4:diamond:
      SB bets $0.20, Hero raises to $1.00, UTG calls $1.00, SB raises to $5.59 and is all-in, Hero raises to $26.82 and is all-in, UTG calls $25.82

Turn: ($61.03, 3 players) K:club:

River: ($61.03, 3 players) J:spade:

SB shows 8:spade: J:heart: (Two Pair, Jacks and Eights) (Pre 37%, Flop 3%, Turn 0%)
      Hero shows 7:diamond: 7:heart: (Three of a Kind, Sevens) (Pre 54%, Flop 83%, Turn 90%)
      UTG shows 8:heart: 6:diamond: (One Pair, Eights) (Pre 9%, Flop 14%, Turn 10%)
      Hero wins $40.37
      Hero wins $17.66
    • kokos99sd
      kokos99sd
      Bronz
      Registrace: 25.07.2011 Příspěvky: 2,702
      ahoj koukám taky bojuješ s tou 20kou jo pamatuju si byla to sranda :D ti regové jsou fakt spewmonkeys a nejlepší co můžeš udělat je hrát 19/16/6 a moc je nebluffovat spíš si počkat na handu... když jsem zkoušel hrát stejně jako oni tak jsem skoro bustnul roll za dva dny takže tak :D

btw ten hud bych nepřečetl při těch 12 stolech :D a myslím že toho tam máš příliš
    • bellagiolc25
      bellagiolc25
      Bronz
      Presne, z 22/18 som prešiel na 20/16/5 a hneď je to väčšia radosť hrať
      Aj 50tka je takto crazy, či už tie ich moves dávajú aj nejaký zmyel ?

Z HUDu používam každý jeden stat a stále ešte takmer vždy rozklikávam pop-up
    • bellagiolc25
      bellagiolc25
      Bronz
      Most epic session ever

0->-11BI->-4,5BI

Zo začiatku uplna žumpa, trafil som asi každý 15ty flop, sety som nepoznal a keď som aj mal second nuts tak fish mala nuts, klasika pozná to asi každý. Hovoril som si že sa to musí otočiť keď budem hrať dobre ( blbý mindset, dávno som to mal vypnúť ). Tak sa aj stalo a kebyže nieje už skoré ráno a nerozpadol sa traffic hral by som ešte pár hodín. Na NL20 sa už celkovo cítim oveľa viac v pohode ako na začiatku. Dnešok narakeoval na 2 dni do predu a už teraz sa teším na rakeback.

Ešte jedno vtipné video, ako to vyzerá keď pokrový hráč navštívi zápas NFL :D

• bellagiolc25
      bellagiolc25
      Bronz
      Mesačný report

:spade: Poker

Ako so píšal vyššie do herne som začiatkom októbra vkladal okolo $120 dolárov, z ktorých som na NL10 za prvé dni spadol na úplné dno $7 dolárov. Od vtedy som si vstúpil do svetomia a mass grindením som prešiel cez NL10 až na NL20 kde už posledné dni končím v kladných číslach. Spolu s bonusmi mi dnes v cashieri svieti $567 dolárov teda 28BI. V číslach to vychádza na 81 násobné zvýšenie bankrollu.

:heart: RL

Dnes už hrať nebudem aj keď som síce mohol ale tento víkend som si nespravil pauzu a po 10tich dňoch grindenia už môj zápal do hry pomaly opadá. Už je to pre mňa dlhá doba čo som bol mimo domova ( okrem reštauracíí a pod. ) preto tento týždeň vypúštam úplne a hrať budem iba v nedeľu a v pondelok. Tento piatok oslavujem kamarátkine narodeniny, v sobotu teda budem určite teda mŕtvy. V utorok sa chystám spraviť s kamarátmi malý trip a navštíviť mestá kde kamaráti študujú na VS. V utorok preto odchádzam do Trenčína a v stredu sa presúvam do Bratislavy kde sa zdržím do piatku. Keďže asi nebude noc čo by sa nepilo vidím poker až na takú nedeľu.

:club: Ciele

Z mojich hlavných cieľov na november je odohrať čo najviac dní ako to bude možné. Dovtedy chcem pracovať čo najviac na svojej hre a úplne rozbiť "regulárov" na 20tke. Taktiež ma čaká aj prvý cashout, ktorý však na začiatok nebude vysoký aby som čo najmenej ohrozil roll. Kedže na NL20 sa už teraz cítim pohodlne budem sa snažiť čo najskôr shotovať NL50. Shotovať budem po dosiahnutí 25BI a na shot si budem vyhradzovať 5BI.

Podľa PT4, v ktorom však nemám všetky handy som tento mesiac odohral

23 dní, z toho 127 hodín a 62 000 hands ( 42k NL10 20k NL20 )

Dnes som našiel fantastický 36 dňový poznávací zájazd naprieč celou amerikou. Obehá sa tam doslova všetko. Všetky veľkomestá, národné parky, pamiatky a všetky možné atrakcie. Cena zájazdu v čom je zahrnuté takmer 90% výdavkov je presne 4 000€. Túto sumu si dávam ako hlavnú prioritu do júna budúceho roka. Taktiež ak sa na pokerstrategy nájdu ľudia čo by mali záujem nech sa ozvú, minimálny počet ludí je 6 a niesom si istý koľkých známych na takéto dačo nahovorím. Program sa dá dohodnúť podľa požiadaviek klientov. Viac info na tu.

• kokos99sd
      kokos99sd
      Bronz
      Registrace: 25.07.2011 Příspěvky: 2,702
      Do toho bych šel ale obv záleží co budu hrát :D jestli nl200 v tu dobu tak se mnou počítej
    • bellagiolc25
      bellagiolc25
      Bronz
      Jún je ešte ďaleko, 4k je dobrý mesiac už aj na NL100 kde do vtedy určite budeš :) Môžme dať nejakú challenge :P

btw gratulujem ku kameňu =)
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,417
      Ten trip vypadá nice :)
    • bellagiolc25
      bellagiolc25
      Bronz
      V Pokri a RL nastáva obrat o 180°. Všetko čo som plánoval na najbližšie dni som zmenil. Zapríčinala to správa o $1000 reload bonuse, ktorý mi ponúkol party poker. Keďže tento mesiac beží aj promo Accelerator pravdepodobný rakeback mi tak vychádza na 71%+. Preto nieje nad čím rozmýšlať a presúvam svoj bankroll.

:club:O krem iného to dáva ďalšie veľké výhody ako napr. traffic, ktorý ak je taký ako kedysi môžem gambliť all day long čo je u mňa kľudne aj 8-9 hodín. V tomto mi cake strašne nevyhovuje, napríklad dnes som hral ako moron 4-5 stolov a za 3 a pol hodiny som odohral iba smiešnych 1,2k hands. Aj keď s pekných 18bb/100 výsledkom je to pre mňa strašne málo, nudím sa a ani rakeback nieje taký pekný.

:club: Ďalším plusom je promo na PSGY, vďaka ktorej sa SP dvojnásobia, čo znamená že po depozite mi stačí $722 rake aby som získal status Diamond ! Tento rake dám na NL25 v pohode aj za 7 hracích dní takže super ! Aby toho nebolo málo ak to stihnem do 15.11.2012 je možnosť zapísať sa na VIP párty vo Viedni, ktorej by som sa veľmi rád zúčastnil ( aj keď toto mi nevýjde keďže nestihnem do vtedy presunúť peniaze a nahrať kameň )

:heart: V RL sa zmenilo to že kvoli zmene herne musím hrať čo najviac a neutrácať peniaze kvoli doplneniu depozitu na 100% využitie bonusu. Tým som teda musel odmietnúť účasť na tripe, ktorý som mal naplánovaný na tento týždeň. Medzičasom som sa však dopracoval k výletu do Grécka, kde zaplatím prakticky iba za letenku a všetko ostatné tam budem mať takmer free. Letenka stojí 67€ čo je v podstate jeden večer v bare.

Nastáva tu však pre mňa dilema ako túto celú situáciu s presunom rollu vyriešiť keďže všetko je nutné uskutočniť do 12.11 inak bonus prepadne.
      Aktuálny roll je $635 ( =32BI / čo je celkom slušné keďže som mal pred mesiacom $7 :f_p: )

Preto mám na výber niekoľko možností:

:diamond: počkať na $$$ z rakeracke a odoslať žiadosť na cashout ( daľašie peniaze prídu aj 8.11 ale na tie teraz kašlem ), doložiť zvyšné peniaze do sumy $1000 a rýchlo ich depozitovať na party

:diamond: nájisť investora, ktorý by depozitol na môj účet už teraz. Táto možnosť by mi vyhovovala úplne najviac keďže by som počkal na peniaze z rakerace a rakebacku na Cake. Samozrejmosť by bola že by zmenil heslo od party poker accountu a ja by som tak k tým peniazom nemal prístup, kým by som mu tie $$$ nevrátil. Som ochotný poskytnúť všetky moje osobné údaje a preskenované doklady totožnosti.

Môžme sa dohodnúť napríklad na úroku 5% ( úrok zodpovedá najvyššiemu ponúkanému úroku na trhu v slovenských bankách na termínovaných účtoch pri viazanosti min. 3 roky, ja žiadam max 2 týždne ) Investor bude mať ku svojim $$$ non stop prístup.

:diamond: vykašľať sa na všetku ponúkanú value, spraviť tak najväčiu chybu v kariére a ďalej hrať micro volume na Cake - túto možnosť by som bral nerád :D

:spade: Ponuku na hľadanie investora tu nechám pár dní ( budem múdrejší ohľadne dĺžky cashoutu na cake ) a ak sa nikto nenájde založím vlastnú tému v sekcií stacking

Kto sa dočítal až sem ďakujem za pozornosť :)
    • bellagiolc25
      bellagiolc25
      Bronz
      Dnes po pokeci s machym som sa dozvedel že depozitnuté $$ na party môžem rovno aj cashoutnúť takže aktiváciu bonusu zatiahnem z vlastných prostriedkov. Plán bol však taký že clearnem posledných $90 a presúvam roll na party. Bohužial posledné dva dni runnujem úplne na pi*u a som -11BI down čo je 1/3 rollu. Na psychiku to nieje nič moc. Dokonca som sa pristihol že už začínam viac tiltovať ako kedysi a stým je spojená aj zlá hra. Denne sa nedá odohrať viac ako 4 hodiny čo je tiež uplne na pi*u lebo s volume 2k hands/day sa napredovať rýchlo nedá.

*crying*
      Na svete je mnoho vecí pre ktoré nemá ľudstvo vysvetlenie, no v TOP 10 budú určite hráči z Cake pokru. Hráč čo sa javí ako regulár callne môj squeeze OOP so 44 ? Samorejme hituje a stackuje sa proti mojim KK.
      *crying*

Momentálne vôbec neviem ako ďalej. Roll mám stále ešte na NL20 no jeden taký zlý deň a som späť na 10tkách. Potiahnem ešte asi jeden týžden a zo zvyškom sa presuniem, či už ako 10tár alebo 20kár. Na konci mesiaca musím absolvovať ešte cashout o hodnote $500-$600 takže som zvedavý z kade ich vyčarujem.