mobil

• 2 odpovědí
    • VSBGimli
      VSBGimli
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2008 Příspěvky: 836
      Tak náhodou mám Xperia Ray osobní a S2 služební, jinak se v mobilech vůbec nevyznám, takže hodnotím jen osobní zkušenost. Xperia mě totálně dostal vzhledem, ten design je skvělý a funkčně je taky super. Jediný problém co jsem měl bylo, že se nedobíjela baterka, ale stačilo vytáhnout baterii pročistit kontakty a vše OK. Nevýhoda Ray je absence besku, je tam jen dioda, která jde zapnout, ale blesk nenahradí ani náhodou. Jinak za světla fotky super na jednom i druhém.

S2 mě strašil svou velikostí, ale musím říct, že zbytečně, do kapsy se vleze bez problémů a nevadí při chůzi ani sedzení a oproti S3 je fakt ještě malá :D Funkčně nevýhoda absence LEDky, takže člověk nevidí zmeškaný hovor, nebo SMS, ale dají se stáhnout aplikace jako NoLED. Přenášení dat je nepochopitelně složité, oproti Ray kde jen připojím kabel a načte se mi hned v PC nový disk, musím v S2 najet do "Bezdrátové sítě" (paradoxně), tam USB a teprv pak mě to vyzve k připojení kabelu. Taky se mi stalo, že sem z kapsy někomu zavolal, což jsem u dotykáče fakt nepochopil, u Ray se mi to nikdy nestalo, ale vyřešil jsem to nastavením toho obrazce, který je nutno nakreslit, než se displej odemkne.

Baterka vydrží dýl v S2 a to i když mám zaplou Wifi, v Ray musím mít vyplou Wifi i mobilní internet, jinak se mi to vybilo za den. Takto vydrží 3-4. Serfování lepší v S2, ale to je logické díky většímu displeji.
      Ray mi příjde takový bytelnější, ten S2 vypadá dost křehce, nechtěl bych vidět, co by se stalo, kdyby mi spadl někde na beton...
      Už nevím co víc napsat :)
    • kokos99sd
      kokos99sd
      Bronz
      Registrace: 25.07.2011 Příspěvky: 2,702
      nikdo jiný? ted jsem ve stadiu kdy už mám vybráno a jen čekám na peníze ale rád bych slyšel ještě pár názorů :)

http://mobilni-telefony.heureka.cz/sony-xperia-s/