Tato stránka používá pro vylepšení služeb soubory cookies. Prohlížením stránky souhlasíte s používáním cookies. Pro více informací a změnu nastavení čtěte naši politiku cookies a soukromí. Zavřít

STT Bubble KJ vs. bigstack

• kubaCZ
      kubaCZ
      Bronz
      Registrace: 29.11.2011 Příspěvky: 480
      iPoker - $1.00+$0.20|<> NL - Holdem - 4 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BB: 660.00
      UTG: 2,570.00
      Hero (BTN): 4,245.00
      SB: 7,525.00 staty: 23/19/ fold to preflop raise 70

SB posts SB 200.00, BB posts BB 400.00

Pre Flop: (pot: 600.00) Hero has J:diamond: K:heart:

fold, Hero raises to 1,200.00, SB calls 1,000.00, fold

Flop: (2800.00, 2 players) 5:diamond: 7:heart: J:club:
      SB checks, Hero bets 1,400.00, SB raises to 2,800.00, Hero raises to 3,045.00, SB calls 245.00

Turn: (8890.00, 2 players) T:diamond:

River: (8890.00, 2 players) 6:heart:

SB jsem měl označeného jako celkem solidního hráče který ví co a jak a tak jsem předpokládal, že složí a zapojí se short na BB.
      Nakonec jsem byl ve hře já a SB. Flop pro mně dobrý tak raise 1/2 banku.
      Co s jeho reraisem? Měl jsem to foldnout s ohledem na shorta s 1,5bb? A pokračovat s 8bb?
      Kdyby měl AA nebo KK tak to pushne hned preflop a s 5 nebo 7 by mi necalloval preflop raise.

Když je ve hře takovýhle short má cenu se vůbec zapojovat do akce?

Hero mucks J:diamond: K:heart: (One Pair, Jacks) (Pre 72%, Flop 84%, Turn 7%)
      SB shows T:spade: J:heart: (Two Pair, Jacks and Tens) (Pre 28%, Flop 16%, Turn 93%)
      SB wins 8,890.00
  • 3 odpovědí
    • mattusko
      mattusko
      Bronz
      Registrace: 06.02.2010 Příspěvky: 765
      ahoj,

1. vec co sa mi vobec nepaci je ten sizing toho preflop reisu. Uplne correct je tu dat len 800. (prides o 400 menej ked ta posle).

2. keby vedel co a jak ten hrac na BB, tak ti to tam shipne preflop a nemusi mat zrovna top5 :)

3. ten flop sa mi tiez nepaci, kedze si zle nasizoval preflop mas hodne velky pot. ale aj tak ten conbet mohol byt mensi a na reis foldujes. cize napr. otvoris 800, sb call bb fold. (pot je 2000) a tvoj stack je 3445. Na flope conbetnes 50% ked dostanes plnu tak foldnes (kedze ten short ma tusim 0.5bb- teda ak je ta velkost stacku pred blindami.).

anyway ked ti to bude vyhodnotovat coach tak asi ti napise ze fold preflop. coz tiez nie je zle riesenie.

ako by som to hral ja:

-keby na tom SB sedi fish/nejaky hrozne tajt hrac/unknown (coz v tvojom pripade asi sedi) tak hram reis/fold.
      -keby tam sedi nejaky solid, tak to foldnem pretoze tam shipne kazdy moj reis.
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Black Member
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,016
      Máš lehce přes 10bb a hraješ 3x raise z BTN při blindech 400, když je SB BS, k tomu solidní, takže bude mít ATC range v BB, a BB je short.

Za mě je to snap fold preflop.

To 3x bylo snad to nejhorší, co jsi tu mohl vymyslet.

K tomu flopu....když nevíš, co budeš dělat, když dostaneš raise, pak bych volil check back, pot control(i když s tak malým stackem to jde hodně těžko) vzhledem k shortovi.

A to AA, KK si klidně může callnout pf. Sice raisuješ 3x, což značí, že asi nebudeš foldovat na AI, ale děláš to s KJo, což musíš insta foldnout na SB re-steal.

Já bych si tu ty AA klidně callnul. A naopak JTo bych pushoval.
    • Duncan737
      Duncan737
      Platina
      Registrace: 09.08.2010 Příspěvky: 3,230
      Ahoj,

kubaCZ původně napsal

Když je ve hře takovýhle short má cenu se vůbec zapojovat do akce?
      Ne. Handa vyhodnocena. :)
      Je to snadný fold preflop, jsi druhý největší stack, na BB micro stack, který má investované cca 2/3 stacku, takže půjde do all-inu už prostě každý. Raisem tady riskuješ, že tě pushne SB a budeš muset zahodit, mimochodem i nějaký AK je super easy fold. Pokud pushneš, tak riskuješ, že tě callne SB a BB se pak zdarma dívá, jestli tě SB vyřadí a on bude mít free ITM.

Jen tak pro představu, nash dává pushing range BU 7,4%, tzn 88+,ATs+,AJo+,KQs, SB pak pushing range přes náš AI 3% (JJ+,AK) a BB je ATC call.

Neříkám, že je tu nash nějak extra přesný s takto malým stackem ve hře, ale mluví docela jasně. KJo tam není ani náhodou a to se bavíme o calling rangi SB 3%! Pokud bude callovat třeba 10%, což často může na těchto stakes, né-li víc, tak je to velmi velmi ztrátová záležitost!

Prostě a jednoduše nemáš žádnou fold equity, vždy točíš, takže není jisté, že vyřadíš soupeře a ještě je slušný riziko, že se přidá SB do hry a na micro stakes je to riziko enormně velké a stojí to spoustu peněz.