STT TT pot = stack, turn play

• s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      PokerStars - $6.45+$0.55|100/200 NL (9 max) - Holdem - 5 players
      Hand converted by PokerTracker 3

SB: 1,435.00
      BB: 2,450.00
      UTG: 2,410.00
      Hero (CO): 3,520.00
      BTN: 3,685.00

SB posts ante 25.00, BB posts ante 25.00, UTG posts ante 25.00, Hero posts ante 25.00, BTN posts ante 25.00, SB posts SB 100.00, BB posts BB 200.00

Pre Flop: (425.00) Hero has T:heart: T:spade:

fold, Hero raises to 400.00, BTN calls 400.00, fold, fold

Flop: (1225.00, 2 players) 5:heart: J:heart: 9:heart:
      Hero bets 624.00, BTN calls 624.00

Turn: (2473.00, 2 players) 4:club:
      Hero bets 999.00, BTN raises to 2,636.00 and is all-in, Hero calls 1,472.00 and is all-in

River: (7415.00, 2 players) 7:spade:

staty filtrované ze 5-4handed 0/0(4)...ale 6-9handed hrál loose, fishka

Nechtěl jsem se dostat do velkého potu, zvlášť, když mám velký náskok na zbylé hráče a mám velmi solidní stack.
      C-betovat jsem ale musel. Očekával jsem, že mi něco jako QJ,KJ,JT rovnou pushne, takže když dorovnal, Jx většinou nemá. Nejsem si jistý, co by dělal s Khx nebo Ahx, jestli by to taky shipoval neo spíš jen dorovnával...přece jen se taky nechce dostat do točky s jediným stackem, kt. ho může vyřadit.

A na turnu jsem se zamyslel, začal timebankovat na ostatních stolech, neuvědomil jsem si, že Jx tam nemá velmi často a chtěl jsem hrát bet/fold, jenže to už asi těžko půjde, když pot = můj stack, takže prostě shove? Tak jak to bylo hráno, mám sice super pot odds, ale můžu to dát...nic jiného než flush mi tam neshovne asi.

Jakou line byste volil kdybych tu měl na turnu místo 2.4k 4.2k...bet fold 50% potu?
  • 8 odpovědí
    • mattusko
      mattusko
      Bronz
      Registrace: 06.02.2010 Příspěvky: 765
      -preflop fajn, to by som siel rovnako.

flop by som asi zahral nejak takto:

- check/fold. pripadne by som skusil oneskoreny c-bet na hentakom blank turne + na :heart: turne a check/fold na karte vysiej ako T.

--------------

keby si mal 4,2K na turne namiesto 2,4K (predpokladam ze si conbetol flop a dostal call.) tak by som to giveupol (check/fold.).
    • Beatlemanic
      Beatlemanic
      Bronz
      Registrace: 14.10.2010 Příspěvky: 3,000
      Pf a F wp imo, push T. Jak říkáš, J nemá ve své rangi skoro nikdy a betem 1k dáváš pot odds FD.
      S 4.2k stackem b/c na turnu, sice tought spot ale to J tam mít nebude a spíš to bude nějaká podivná produkce s draw.
    • L4nce
      L4nce
      Bronz
      Registrace: 10.07.2011 Příspěvky: 197
      hAnziCZech původně napsal
      C-betovat jsem ale musel.
      Nechtěl jsem se dostat do velkého potu, zvlášť, když mám velký náskok na zbylé hráče a mám velmi solidní stack.
      Trochu si to odporuje......

Právě že si zde c-betovat nemusel.
      Lepší lajna je c/c nebo c/r

Checkem máš relativní šanci ještě ukontrolovat pot, když ti checkne behind, zároveň zjistíš, jestli má Jx a jestli je vůbec ahead. Na turnu bych se lepší barvy z jeho strany moc nebál, Th při Jh na stole je celkem solidní flush v HU.
      V případě c/r budeš mít na své straně FE.

Obecně, pokud hraješ proti čipleaderovi s velkým stackem, tak by ses měl snažit kontrlovat pot a ne ho navyšovat s velice zranitelnou handu, u které nevíš jestli je vůbec ahead, zrvona zde na boardu Jx a mimo pozici.

Bet na flopu ti nedá moc informací, protože soupeř s jeho rangem, (která bude složena především s broadwayů), pozicí a stackem ti skoro nikdy nesloží. Navíc se okamžitě komituješ.

As played:
      Turn se dal také c/c nebo c/r. Opět nevíš kde jseš a neohroženě buduješ pot proti největšímu stacku. Koncepčně to není správně zahrané.
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      Díky, ale co když má Khx nebo Ahx a dávám mu tak možnost na check back a free kartu.
      Nebo je to v pořádku, ptž. proti němu prostě nechci hrát velký pot.

Když by betoval flop tak hraju call a když by betoval i turn, tak už fold, že?
    • pLAYERsjsk
      pLAYERsjsk
      Zlato
      Registrace: 20.04.2009 Příspěvky: 3,334
      prva vec co si musime v tejto hande uvedomit je, ze sme OOP.

IP by to bol velmi standardny a easy cbet flop kedze cbetujeme okolo 80% frekvencie, takze 1 overkarta a Thigh flush draw je velmi silna handa IP a radi s nou pokracujeme v agresii.

Tu sme vsak OOP a to, ze sme oop vyrazne ovplyvnuje nase moznosti pokracovat v agresii. Kedze protihrac sa vyjadruje po nas a ma teda kontrolu nad handou + preflop sa dobrovolne rozhodol, ze nas dorovna a bude snazit outplaynut postflop. TJ. nasa cbet frekvencia musi klesnut z 80% na 30-40% (silne handy + cisty air bluffy)

Tj. ruky, ktore su stredne silne(flush draws, str8draws, 2nd pairs...) ako napriklad aj tato nasa T :spade: T :heart: na 5 :heart: 7 :heart: J :heart: je idealny kandidat na check a teda vynechanie cbetu.

Teda zhrnutie: IP cbetujeme siroku range, pretoze kapitalizujeme dead money z hracov, ktory hraju fit/fold a checkli ku nam na flope.
      OOP zuzujeme cbetovaciu range, pretoze nemame informaciu o tom ci protihrac trafil a vieme, ze sa nas bude snazit outplaynut. Check / foldovat siroke % ruk vzdy ked sme OOP by bolo velmi stratove a preto nasu cbetovaciu range budeme mat polarizovanu a v checkovacej range budeme mat stredne silne karty, ktore su schopne dorovnat 2 streety betov + if BTN check davame delayed cbet na turne.

-----
      betsizing je hrozny to asi nemusim ani pisat :)

raise preflop
      check / call flop
      if BTN check flop, bet turn,
      if BTN bet flop check turn /(call if small bet turn, not improved) (raise if improved on equity)
    • pLAYERsjsk
      pLAYERsjsk
      Zlato
      Registrace: 20.04.2009 Příspěvky: 3,334
      este dodam, ze s range s ktorou cbetujeme musime ist vzdy 3 barrely s allinom na river, tj. nas betsizing vypocitame podla vzorca: 4xˇ3 + 6xˇ2 + 3x - SPR = 0 kde x je % potu, ktory betujeme.
    • Beatlemanic
      Beatlemanic
      Bronz
      Registrace: 14.10.2010 Příspěvky: 3,000
      Nice obsáhlej a velmi poučnej post, thx.
    • L4nce
      L4nce
      Bronz
      Registrace: 10.07.2011 Příspěvky: 197
      Díky, ale co když má Khx nebo Ahx a dávám mu tak možnost na check back a free kartu.

Když by betoval flop tak hraju call a když by betoval i turn, tak už fold, že?
      S Khx nebo Ahx, by tě stejně callnul či poslal do all-inu a to ty moc nechceš. Pokud nám dá free kartu, tak jedině dobře. Tím nám tak většinou prozradí, že nemá JJ+, Jx handy a pokud přijde na turn blank, tak můžeš value betovat, popř. opět c/c pro kontrol potu a bluffcatch.

Ano, je to v pořádku. Právě jak jsi správně uvedl nahoře ten důvod ("Nechtěl jsem se dostat do velkého potu, zvlášť, když mám velký náskok na zbylé hráče a mám velmi solidní stack"), je zcela správný.
      To není jen o pocitu, že máš solidní stack, toto všechno vyjadřuje ICM. Kolize mezi big stackama může být z pohledu ICM velice, super velice -EV, pokud si jedním z nich, který se do toho druhého vysype.
      A v tomto připadě je dost velká šance, že se tak stane, pokud budeš proaktivně betovat.

Když betne flop kolem 1/2 tak ho callnem, pokud dá více (2/3 - 1/1 potu), tak c/c je už nepřípustný a musíme se rozhodnout mezi c/r nebo c/f.
      Pokud by teda betnul a přišel blank turn, tak dáme check a dle jeho reakce se rozhodnem opět pro c/c (v případě menšího betu). Pokud vsadí více, tak řešením je c/f, v určitých případech stále c/r all-in (pokud hráč by byl super aggro apod.).

Pokud tedy c/c flop a c/f turn, tak ti zbyde něco přes 2500 čipů a život jde dál.
      Zde si prostě netrefil ideální flop, kde stojíš OOP a proti bigstackovi, proto je čas ustoupit.

Kdyby ten board na flopu vypadal trochu jinak, místo Jh např. 9h, a TT by tedy byl overpair, tak jasná lajna je c/r all-in nebo value bet, který by byl daleko více korektní.

Nicméně to, že tě callnul na flopu, neznamená, že nebude mít QJ, KJ apod. U těchto slabších hráčů nikdy nevíš, může mít AhJx, KhJx, QhJx, set, preflop slowplaynutý overpair, hotovou flush či obyčejný KQ. S tím vším tě callne.
      Vlastně i nízký pár ti častokrát nesloží a i kdyby ho měl, tak má pouze 2 outy.