[HU] 78 monster draw

• nstlm
      nstlm
      Bronz
      Registrace: 10.02.2012 Příspěvky: 245
      Hero (1300)
      BB (1700)

Hero 7 8 Initial Pot: 45

Hero raises to 80
      BB calls 50
      ### FLOP ### J 4 9 Pot: 160
      BB checks
      Hero bets 90
      BB raises to 180
      Hero calls 90
      ### TURN ### 6 Pot: 520
      BB bets 330
      Hero calls 330
      ### RIVER ### J Pot: 1180
      BB bets 720
      Hero folds
      BB hide cards
      BB wins 1900 from the main pot

Super 0% preflop raise, 0% 3bet preflop sice na mikro vzorke 20 hand ale myslim si ze aj z toho sa da co to urcit, na flope OOP vacsinou len check/fold na flope IP tiez casto check behind a cakal na iniciativu z mojej strany, nizky bet sizing ked uz daky bol... Myslim ze tu mame dostatocne implied odds a ten moj cbet asi dost blbost, kedze som si mohol zobrat kartu zadarmo a v pripade ze by neflopol ani par by zahodil, v takom pripade ziskame asi o dost menej ako v pripade ze dokoncime jednu z draws.
  • 9 odpovědí
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Registrace: 16.06.2010 Příspěvky: 7,291
      Jo, 8hi straight flush draw je ideální handa na check back...
    • nstlm
      nstlm
      Bronz
      Teraz neviem ci to bolo myslene vazne alebo ironicky ?
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Ironie obv

Prostě nebuď results oriented, cbet je tu 100% správně.. ;)
    • nstlm
      nstlm
      Bronz
      Ak nemam byt results oriented tak co potom ? Ved kazde rozhodnutie vychadza z ocakavaneho vysledku. Dajme tomu ze mal cca 65% fold to flop c-bet a my v pripade ze nehitneme na turne flush alebo straight zahodime:
      Nas bet 90 do potu 160 s pripadnym dorovnanim v 35% pripadoch:
      0,65*160+0,35*[(0,26*90+implied odds)-(0,74*90)]=88,88+implied odds
      Nas check behind na flope:
      0*160+0,26*implied odds-0,74*0=+implied odds

Pri nasom checku mozme si myslim predpokladat effective odds mozno za predpokladu ak ma Top par Jackov a nepride A,K,Q cca: 2:1 k nasej sanci cca : 1:1

Tie vypocty toho moc asi "neukazu" kedze taky komplexny pripad sa urcite neda ani vyratat takymito light vypoctami, ked je tam mnoho roznych faktorov a moznych situacii, nehovorim ze s tebou nesuhlasim len sa snazim prist z coho prameni ten hlavny dovod na bet, aby som bol schopny v podobnej buducej situacii si odovodnit svoje konanie, dik uz aj tak za pomoc.
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Prostě se soustřeď na svoje rozhodnutí, pokud se rozhodneš správně tak ty výsledky budou dobrý. Jasně, že občas třeba tenhle cbet nevyjde a tvoje draw nedojde, ale to neznamená že to tak bude pokaždý a neměl bys kvůli tomu hrát takovýhle handy pasivně.
    • nstlm
      nstlm
      Bronz
      Ano ja rozumiem, len ide o to vediet, ktore z rozhodnuti je spravne resp. najspravnejsie z toho dlhodobeho hladiska a ak je v tejto hande napr urcite najspravnejsi cbet a ja si myslim ze check by bol lepsi tak asi tazko budem robit spravne rozhodnutia :f_mad: , ked sem davam tieto handy tak mi nejde o ne konkretne ale skor o pochopenie myslienkoveho procesu pri rozhodovani v podobnych situaciach...
    • Alficor1
      Alficor1
      Bronz
      Na základě jakých výzkumů si myslíš že je tu lepší checknout? Chápu checkování některých draws, ale tahle draw je prostě příliš silná na check..
    • nstlm
      nstlm
      Bronz
      Snazil som sa to kadejako aspon trochu rozumne vyratat ale je to strasne komplexny a zlozity priklad kazdopadne vyzera to naozaj tak ze c-bet tam bude dlhodobo vynasat viac...
    • acceleration123
      acceleration123
      Platina
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,312
      Na flopu je to close mezi callem a shovem, pokud si myslíš, že má nějaké c/r bluffy tak určitě shove, já bych si ten život ulehčil a prostě to tam poslal.

Jinak 100% cbet vždy.

Pot odds mi nic neříkají, takže k tomu se vyjadřovat nebudu.