BLOG úplného začátečníka ''lama'' :-)

• ultimator
      ultimator
      Bronz
      Registrace: 27.06.2012 Příspěvky: 8
      Ahoj,tak jsem se rozhodl,že založím vlastní blog.Moje představení můžete vidět tady: Moje představení

No tak jestli se najde někdo,komu se můj blog bude chtít číst,tak asi bude velmi překvapen,jelikož jsem zjistil,že o o pokeru vlastně nevím nic a pár her na FaceBooku se s hraním o real cash nedá srovnávat.A možná to bude vtipné,ale oproti komunitě tady asi neznám,ani ty nejzákladnější věci,ale přesto mě to neodradí a chci se to naučit hrát :)

Aby jste byli lépe v obrazu,napíšu tady svoje pocity a dojmy,které jsem měl,když jsem se snažil naučit,alespoň Vaše BASIC strategie pro No-limit hry.

:heart: 1.Předtím,než jsem si vložil peníze na Party Poker ,jsem procházel celé fórum a četl si různé diskuze.Popravdě když jsem viděl ten Váš ''poker slang'' tak jsem opravdu více jak polovinu názvů atd vůbec nepobíral.Nicméně,mě to neodradilo a nějaké věci jsem si vyhledal ve Vašem slovníčku a malinko mě to začalo zapadat do sebe.

:heart: 2.Asi týden potom,co mě velmi zaujala Cornieho výzva,jsem si řekl,že jdu teda do toho a podle jeho návodu jsem si začal pročítat základní pravidla a basic strategie.Celkem jsem to chápal,ale potom co jsem si vložil peníze na party poker(včera),jsem zjistil,že nechápu nic :D

:spade: :heart: MOJE PRVNÍ HRA :spade: :heart:

Podle doporučení a bankroll managmentu,jsem došel nato,že micro limit NL2 bude asi nejlepší volba. :) No připojil jsem se tam,sedl ke stolu,nastavil si automatické dávání blindu a začal hrát.Po ruce jsem měl vytisklou tabulku startovních kombinací a hrál jsem.Začali mě chodit karty podle tabulky a já zjistil,že vlastně nevím na jaké pozici jsem :D :D tak jsem to nějak hrál a otevřel jsem si článek o pozicích kde jste.No říkal jsem si,že to snad nikdy nepude :D byl jsem v hrozným zmatku a první půl hodinu jsem nevěděl co dělat.Cca po hodině jsem tomu už začal přicházet na kloub a začal jsem hrát podle tabulky a už jsem se orientoval v tom kde sedím.A dokonce jsem byl v + :f_biggrin:

:spade: :heart: Po 2h hraní :spade: :heart:

Hm,byl jsem v plusu a začal jsem si víc věřit a otevřel jsem si druhý stůl.WoW tomu nebudete věřit,začalo se dařit a na jednom stolu jsem byl v +7$.Hm,ale jak to rychle začalo tak jsem rychle skončil :D ,přestalo se dařit a kvůli tomu,jsem jaksi chytl takový amok a dělal jsem ještě větší chyby a když jsem po flopu měl pocit,že bych měl foldnout,tak jsem hrál dál a prohrál jsem většinu her.Kvůli nutkání,že to musím vyhrát zpět :(

Vklad na Poker party : 44$
      Přes všechny prohry a výhry můj dnešní status: 42

Tak to je tak asi vše.Teď půjdu si pročíst jak mám hrát po flopu,protože po flopu jsem vyhrávál jedině tak,že jsem bud měl hodně peněz a soupeři se mě báli,tak jsem dělal ''blufy'' a 9/10 to vyšlo.A dále jen jsem hrál se silnou handou.A prostě po hře po flopu,nemám tu herní jistotu(vlastně nemám skoro žádnou :D ),že to hraji jak mám.Takže jdu si číst článek,shlédnu základní Vaše videa a pak půjdu hrát :) A vlastně tento blog,taky využiju,že jsem budu pravidelně psát a využiju to ve svůj prospěch.

Jo a kdyby,tak tady je moje statistika z Party Pokeru:

Table: Ring games
      Game: Hold'em
      Hands played: 1006

Your actions:
      Fold: 51.62%
      Call: 18.52%
      Check: 20.78%
      Bet: 6.13%
      Raise: 2.94%
      Re-raise: 0.25%

Where you fold:
      Pre-Flop: 70.58%
      Flop: 8.55%
      Turn: 2.88%
      River: 1.69%
      No-Fold: 16.30%

Hands won: 13.52%
      Showdowns won: 4.57%
      Flops seen: 26.44%
      Win % of Flops Seen: 39.85%

mno mějte se,moc si nefandím,že můj lamáckej blog někdo bude číst ale večer napíšu a za každou radu,připomínku budu fakt rád :tongue:
  • 14 odpovědí
    • gordias
      gordias
      Bronz
      Registrace: 22.11.2011 Příspěvky: 394
      Ahoj,
      vítej v " Cornieho výzvě" a vítej i celkově:)
      Jak si psal o slovníku, tak sjem se pousmál protože jsem na tom byl uplně stejně a plno výrazů neznám do dneška no :D
      Určitě se na NL2 drž tabulky, nemůžeš preflop udělat chybu. A snaž se nastudovat bronzové články a jeď podle nich.Na NL2 to v pohodě stačí
      Předpokládám, že hraješ BSS?( big stack strategy)

Jinak bluffy na NL2 bych ti rozhodně nedoporučoval. Pokud ti to dneska vycházelo tak super,ale věř mi, že dlouhodobě nebude - kor pokud se snažíš blafovat s ničím. Na NL2/NL4 je plno bláznů, kteří ti callnou takřka vše i když sami mají třeba jen jeden pár. Takže bacha na to a snaž se blafování vyvarovat ;)

:club: Budu držet palce a sledovat tvůj blog :club:
    • Sada23
      Sada23
      Bronz
      Registrace: 29.07.2012 Příspěvky: 189
      Tak tvůj blog budu rozhodně číst hlavně kvůli tomu, že mi hodně připomínáš moji situaci a jak jsem si to pročítal, tak jsem si říkal, jestli jsem něco nenapsal za tebe :D Takže přeju hodně štěstí ve hře a hodně trpělivosti při učení :f_biggrin:
    • Dandiiik
      Dandiiik
      Bronz
      Registrace: 19.07.2009 Příspěvky: 1,736
      Vítám tě. A věř nebo ne, já tvůj blog budu taky sledovat :f_cool:

Vždycky je zajímavé vidět úplného začátečníka, jak tomu pomalinku přichází na kloub. :)

Napsal bych ti GL, ale vzhledem k tomu, že poker není o štěstí, tak MP (hodně trpělivosti :f_biggrin: )
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Bronz
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,446
      Ahoj, taky budu určitě sledovat tvůj postup, ostatně jako sleduju prakticky všechny současný blogy. Jen takový menší doporučení.

------------------------------------

Zrovna tohle je hodně tragická statistika. Sám jsem zjistil, že cestou bluffů a snahou vidět všechny showdowny se dostaneš leda tak do, ehm, jak to říct slušně a pokerově ... Asi takhle: :diamond: :f_biggrin:

Opravdu hraj karty jen podle tabulky, projeď si basic a bronzový články. Tvým cílem není ulovit všechny peníze z každé hry. Pokud chceš profitovat, musíš si svoje karty a hlavně svoje soupeře pečlivě vybírat. No a taky hrát absolutně s klidem a racionálně uvažovat. Nikdy se nenechat strhnout prohrou k další prohře.

To co jsem tu vypsal je takovej úplnej základ a u mě to znamenalo zastavení prudkýho propadu a pomalý růst. Mám samozřejmě odehráno úplný prd, ale držení se tabulky, schopnost foldovat i středně dobrý karty a celkově se řídit bronzovýma článkama = dobrej základ.

Abych nevypadal jako mistr světa, tak moje showdowns won číslo je taky dost tragický, konkrétně 42%. Proto můj graf třeba teď momentálně nevypadá jako graf TAG hráče, kterým máme podle Cornieho strategie být. Ale každým dnem se to zlepšuje a poslední dvě session už mám to procento na víc jak 70%.

Tak ať se daří. :f_p:
    • ultimator
      ultimator
      Bronz
      Pinny1990 původně napsal
      Ahoj, taky budu určitě sledovat tvůj postup, ostatně jako sleduju prakticky všechny současný blogy. Jen takový menší doporučení.

Zrovna tohle je hodně tragická statistika. Sám jsem zjistil, že cestou bluffů a snahou vidět všechny showdowny se dostaneš leda tak do, ehm, jak to říct slušně a pokerově ... Asi takhle: :diamond: :f_biggrin:
      Ahoj :) No,chápu to správně,že když se snažím zadarmo podívat na showdown(teda i na turn a river) tak dělám chybu?Já myslel,že když všichni jenom checkují nebo jenom málo přihodí a já mám šanci něco dobrýho chytit,tak je dobrý se tam dycky podívat ne??

:heart: Jináč můj současný stav a nálada :heart:

:heart: Tak včera jsem to pěkně pomastil,prohrával jsem a chtěl jsem to dorovnat zpět ale namísto toho jsem to prohrál.. :D a ze 44$ jsem klesl na 31$ :\

:spade:P oučil jsem se,začal jsem hrát víc podle Basic článků a s velkou nechutí se snažím být trpělivý :D a vyplatilo se,od rána jsem získal +3,5$ :f_cool:

:club: Současný BR: 35,06 $ :club:

-Btw teď si ještě na dvě hodiny zahraju a večer si půjdu ještě přečíst jak hrát po flopu,skouknu video a budu se snažit neprohrát :)
    • ultimator
      ultimator
      Bronz
      A málem bych zapoměl,děkuju všem co mi sem napsali a čekují to :f_biggrin: asi to bude pro Vás taková menší groteska to moje hraní :s_biggrin:
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Bronz
      Zdarma se podívat můžeš určitě, ale nějak se mi nechce věřit, že by to vždy bylo zdarma. Taky se občas podívám na showdown zadarmo, ale k takovýmu scénáři dochází minimálně, rozhodně to nedopadá tak, že bych měl showdowns won na 5%. A i když se raisuje jen málo, tak stále musíš tak nějak zhodnotit, zda i to málo má vůbec cenu. :) V článcích je to vše napsáno a i já mám stále problém být správným TAG hráčem, takže ani nemám právo tě nějak poučovat. :f_p:
    • ultimator
      ultimator
      Bronz
      Zahrál jsem to správně???

matuuss1984 ($2.99)
      ChukyNoris ($2.03)
      skierby ($2.90)
      V.V.shabunin ($2.04)
      putinvor ($2.35)
      jajawo ($2.04)
      metsikrebane ($2.19)

ANTES/BLINDS
      V.V.shabunin posts small blind $0.01, metsikrebane posts big blind $0.02.

PRE-FLOP
      ChukyNoris folds, matuuss1984 folds, skierby folds, jajawo calls $0.02, putinvor raises $0.08, V.V.shabunin folds, metsikrebane folds, jajawo calls $0.06.

FLOP [QS, TH, 8C]
      jajawo bets $0.27, putinvor calls $0.27.

TURN [QS, TH, 8C, 3C]
      jajawo bets $1.69 and is all-in, putinvor calls $1.69.

RIVER [QS, TH, 8C, 3C, 7C]

Showdown
      jajawo shows [KD, JD]
      putinvor shows [KC, QH]

putinvor wins $3.91 from the main pot.
      Summary
      Dealer: putinvor
      Main pot : $3.91
      Rake: $0.20
      matuuss1984 loses $0.00
      ChukyNoris loses $0.00
      skierby loses $0.00
      V.V.shabunin loses ($0.01)
      putinvor bets $2.04, collects $3.91, net $1.87

Celkem mě to zase rozhodilo :s_mad: ,protože i když jsem tušil,že soupeř má vysoky karty tak jsem počítal s tím,že mi dojde ESO nebo devítka a dostanu postupku a prostě to vyhraju a šel jsem all in..Přece mě chyběli dvě různý karty,takže šance tam byla větší ne?Zahrál jsem to dobře nebo jak?Poradíte?
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Bronz
      Jít all-in na turnu, kde nemáš vůbec nic je blbost. I kdyby ti teď ta postupka přišla. I kdybys to vyhrál, tak to je zahraný prostě špatně a v dlouhodobým horizontu budeš prohrávat. Přečti si bronzový články o odds a outech. Píše se tam, že draws se máš snažit hrát pasivněji. All-in a ještě k tomu na turnu určitě není správnej. No a i kdyby to vsadil on, tak se ti to nevyplatí kvůli odds a pot odds.
      Kdyby vsadil all-in soupeř, na tobě by bylo dorovnat ještě 1,6 dolaru. V potu v tu chvíli bylo asi 0,7 dolaru. Z toho ti plyne, že musíš vsadit 1,6 dolaru, abys mohl vyhrát 2,3 dolaru. To ti nedává pot odds ani 2:1. A ty si přitom při zběžným kouknutí do tabulky potřeboval minimálně pot odds 5:1, pokud budem počítat pouze s těma outama v podobě es a devítek.

Ono podle tabulky startovních kombinací bylo od tebe špatný i to dorovnání před flopem. Měl si zahodit, jak někdo navýšil. Ale záleží taky na tom, co to bylo za soupeře. Flop byl nejspíš taky zahranej špatně, neměl si zřejmě vsázet ty a měl sis počkat, co udělá soupeř. Měl si sice dobrý OESD, ale i tak mám ten dojem, že všechny draws se mají hrát prostě pasivně.

Ber to tak, že po tom tvým all-inu na turnu by ti hru vyhrálo 8 karet z balíčku. Ale dalších 38 by ti tu hru nevyhrálo. Což ti říká, že ta postupka ti přijde jen jednou z šesti her. Kdyby přišla, tak vyhraješ třeba jednou 2 dolary. Ale pak ti 5x nepřijde a prohraješ dolarů 10. Tohle prostě nehrát agresivně a hlavně hrát podle tabulek a bronzových článků. :)
    • ultimator
      ultimator
      Bronz
      Pinny děkuju :-) já jsem se teprve prokousal basic článkama,ale budu se snažit co nejdřív to dohnat :) btw z kama jsi?
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Bronz
      Mám to napsáno ve svým představení. Brno. :f_p: Jinak hry který chceš ohodnotit můžeš postovat do k tomu určené sekce hodnocení, kde ti to zhodnotí k tomu určenej judge. Budeš to mít napsaný rozhodně odborněji, než ode mě. Jsem zatím stejná ryba, jako ty. :f_biggrin:
    • Aver77
      Aver77
      Bronz
      Registrace: 06.05.2012 Příspěvky: 678
      Ten move na turne s OESD je sice zbytocny a nie zas moc profitabilny, no na druhu stranu by bola ovela vacsia chyba ten all-in dorovnavat ako ho callovat :) . To s tym, ze chceme hrat draws pasivne tiez nie je uplne pravda, teda urcite nie vzdy, pretoze ked sa na river skompletuje nasa draw a zrazu zacneme hrat agresivne (pretoze chceme dostat co najviac penazi do potu s najlepsou handou) je to pre superov velmi lahko citatelne :) . Neviem ako je to v zaciatocnych tabulkach, no openlimpovanie tam myslim moc nie je (limp-dorovnanie blindu pred flopom, cize ako prvy dorovnas blind). Ked sa uz rozhodneme hrat nasu kombinaciu, tak sa ju snazime hrat casto s iniciativou a ako posledny raisovat. Este k tej draw, ked ju uz chces hrat agresivne, tak neraisuj tak vela ale standartne ako ked hras ine handy (to je standartne 2/3 potu nie 3/2 :) ).

Blog mas pekny, drzim ti palce nech sa ti dari a nech sa ti poker neznechuti po mensom downswingu :) . Vsetko co potrebujes vediet je nebluffuj, hraj len silne kombinacie a hraj ich agresivne.
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Bronz
      Nechci se nějak hádat, ale z toho všeho co jsem četl mi plyne závěr, že je celá ta hra zahrána kompletně špatně. Pokud už bych zahrál preflop po zahození všech z late pozice na call (což se podle tabulky nedělá vůbec nikdy). Dokonce i s tím KJs by měl člověk přisadit ty 4BB. Pokud by ten soupeř hrál podle tabulky, tak by to po tomhle složil a nejspíš by k jeho sázce ani nedošlo a Hero by sbalil blindy.
      Ale i kdybych to zahrál jako hero a jen callnul. Soupeř po mně projeví agresi a vsadí. Přijde flop, kterým trefím "jen" OESD a jinak nemám vůbec nic.
      Já osobně bych v tuhle chvíli checkoval a počkal bych si, co udělá soupeř. V potu by bylo $0,19. Pokud by soupeř vsadil třeba $0,12, dorovnal bych a doufal, že na turnu trefím postupku. Když bych netrefil a soupeř znovu vsadil třeba $0,35, nejspíš bych zahodil, protože už bych neměl dostatečný odds a zázraky od riveru radši nečekat. Celý by mě to stálo jen $0,2 a rozhodně ne celej stack. Pokud to nemám, tak prostě nedělám blbosti. Nepovažuju za nutný sebrat soupeři stack pokaždé, když mi náhodou něco přijde. Držím se zásady, že draws a slabší karty jsou pro malý poty a silný karty pro velký poty.
      Záleží taky i dost na tom, kdo by ten dotyčnej soupeř byl podle statistik, ale při OESD bych rozhodně neblbnul, není to zas tak extrémně silná draw. A vzhledem k tomu jak zahrál hero preflop a co přišlo na flopu, tak bych mu po nějakým velkým raisu jen těžko věřil, že trefil něco víc než já, když bych držel v ruce Q.
    • Aver77
      Aver77
      Bronz
      Registrace: 06.05.2012 Příspěvky: 678
      Ja netvrdim, ze je ta handa zahrana spravne, len konstatujem, ze nie vzdy je treba hrat draw pasivne pretoze je to hrozne citatelne. Preflop, ak dobre vidim, sme na CO a mame KJs, kde je raise na mieste. Na flope c-betujeme, samozrejme prehnany sizing. Proste semibluffujeme, vsetko je opisane tu .