tak to skusim aj tu.

chcel by som si spravit radost a zadovazit o nieco lepsiu zostavu k PC na pocuvanie hudby. za prve mi uz odchadzaju terajsie repraky (Genius HT 5.1), za druhe travim pocuvanim hudby dost casu a tak si to proste zasluzi nieco poriadnejsie.

ak by ste mali niekto skusenosti, pripadne je vase hobby hudba, tak budem rad za kazdy prispevok.

v podstate to v cenovej hladine, v ktorej sa chcem hybat, vyzera na studiove monitory a externu zvukovku (kedze chcem mat moznost pripajat a odpajat sluchadla a aj to vyzera viac sexi).

povodne som pozeral Alesis M1 MkII. hlavne kvoli tomu, ze repraky budu na stole blizko steny a maju basreflex smerovany dopredu. zaroven maju nizkofrekvencny reprak 6,5", co uz nie je ziadne tintitko.
neskor mi boli odporucene Alesis M1 Active 520, vraj hraju zabavnejsie. vyhoda je nizsia cena a zvukova charakteristika, ale zase maju basreflex vzadu a su len 5".

celkovo asi najrozumnejsia rada, ktoru som dostal bola, ze by bolo dobre si ich ist popocuvat a skusit vybrat podla toho. :) asi tak aj urobim, len by som prave potreboval nejake tipy, ze na ktore konkretne produkty sa zamerat.

zvukovku budem vyberat niekde v rozmedziach Creative Labs X-Fi HD, Audiotrack Prodigy Cube, pripadne som pozeral po lacnejsej Maya U5. nejake dalsie napady?

hudbu pocuvam hlavne rozne formy rocku. od extremneho avangardneho metalu az po rozne postrock vyhravky. sem tam nejake elektronicke veci a nejaki pesnickari. mam rad, ked pocujem hlboky bas, ale neznesiem, ked duni alebo je nejakym sposobom pod dekou. dalo by sa povedat, ze radsej v hudbe davam prednost kombu basa + bicie nez gytare ci spevu. samozrejme ani vysky, ci stredy by nemali byt pozadu. takze hladam nejake vyvazene repraky s dostatocnym basom.

cenova predstava za komplet max do 400 eur, ale cim menej tym lepsie. mate nejaku oblubenu znacku, ci model?

dik