BLOG: Road to NL100

• Zogon
      Zogon
      Bronz
      Registrace: 28.08.2012 Příspěvky: 618
      Zdravím všechny pisatele i čitatele místních blogů. Protože i já bych chtěl průběžně updatovat své výsledky a zaznemenávat svůj pokerový vývoj, zkusím to zde.

Jméno mé jest Sláva Tyl a letos mi odbil 26. rok života. Pokeru se aktivně věnuji 3-4 roky, zatím žádné valné výsledky. Dlouho jsem se nemohl dostat na NL25, respektive profitoval jsem na tomto limitu jen z rakebacku. Protože se s tím ale nehodlám spokojit, snažím se to změnit.

Je tomu tak 2-3 měsíce, co jsem výrazněji začal měnit svou hru a věřím, že k lepšímu a konečně se pohnu z místa. Na těchto změnách mají zásluhu 3 faktory:

1) Coaching od slušného NL100-200 regulara (nevím, zda by si přál být jmenován)
      2) Zapojení se do této komunity
      3) Zodpovědnější přístup k pokeru jako takovému

Co jsem výrazně změnil:

1) zvýšil jsem 3b, především v pozici
      2) zařadil 4b blafy
      3) častější steal z BU a SB (proti vhodným soupeřům)
      4) zlepšení hry v 3b potech

Pak další věci, jako úprava hudu a popupu. Místo toho, abych se trápil v nepříjemných spotech, snažím se do hry vnést více jednoduchosti, což se mi osvědčuje jak po stránce výsledkové (méně chyb), tak i psychické. Je pravda, že se mi naproti tomu rozjíždí (či přetrvávají) jiné leaky, které ale nebudou myslím tak fatální. Nicméně budu se snažit na nich zapracovat, chce to čas. Nebudu úvodní příspěvek prodlužovat a přiložím grafy za cca posledních 60k hands, což odpovídá dvěma měsícům a vlastně i počátku zařazení větších změn ve hře.

1. Graf celkově NL25-50

2. Graf NL25

3. Graf NL50

4. Statistiky celkově

Poslední dobou si čím dál více uvědomuji, jak důležitý je pro mě mindset. Dokonce bych si troufl tvrdit, že to u mě znamená hrát výherní/proherní poker. Takže na téhle oblasti se snažím hodně pracovat.

Cíl do konce roku 2012: Usadit se na NL50 a porážet ji.

Závěr:
      Mám v plánu průběžně updatovat, ještě nevím přesně, jakou formou, tak uvidíme. Dost přemýšlím, že bych se zapojil do Cornieho challenge, ale spíš až začátkem příštího roku. Už vás nebudu dál unavovat, takže přeji mnoho úspěchů a pevnou vůli v strastiplném světě pokeru!
  • 74 odpovědí
    • Zogon
      Zogon
      Bronz
      Tak začátek měsíce připomíná horskou dráhu a to jsem ještě hodně nad EV. :f_mad: Dostával jsem se do mnoha zajímavých spotů, kde jsem často dělal zbytečné chyby, musím na tom popracovat. Snad bude dráha mít příští dny stoupající tendenci...

Tady jedna handa, která rozpoutala na fóru diskusi a je asi minimálně spekulativní. Na hráče jsem měl staty jen 89/0/48h a předchozí handu jsem ho viděl po checku potovat. Klidně nepište, co si o tom myslíte:

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.25/$0.5 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      SB:
      $67.12
      BB:
      $165.96
      MP2 (Hero):
      $50.00
      MP3:
      $52.73
      CO:
      $65.42
      BU:
      $47.81

Preflop: Hero is MP2 with A, Q.
      Hero raises to $1.50, 2 folds, BU calls $1.50, 2 folds, BB folds.

Flop: ($3.75) 2, 6, 6 (2 players)
      Hero checks, BU bets $3.57, Hero calls $3.57.

Turn: ($10.89) 5 (2 players)
      Hero checks, BU bets $10.35, Hero calls $10.35.

River: ($31.59) 5 (2 players)
      Hero checks, BU bets $30.02, Hero calls $30.02.

Final Pot: $91.63.
      Results follow:

Hero shows two pairs, sixes and fives(A Q).
      BU shows two pairs, sixes and fives(K 4).

Hero wins with two pairs, sixes and fives(A Q).

A tady jedna smolná, kdy mi vypršel timebank..

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.25/$0.5 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      SB (Hero):
      $50.00
      BB:
      $53.23
      MP3:
      $50.26
      CO:
      $58.67
      BU:
      $55.35

Preflop: Hero is SB with 3, A.
      MP3 folds, CO raises to $1.50, BU folds, Hero raises to $5.00, BB folds, CO calls $3.50.

Flop: ($10.5) 3, 5, 4 (2 players)
      Hero checks, CO bets $4.50, Hero calls $4.50.

Turn: ($19.5) 3 (2 players)
      Hero checks, CO bets $10.50, Hero folds, CO gets uncalled bet back.

Final Pot: $19.5.

Tenhle měsíc bych rád odehrál aspoň 40k hands, ale ne na úkor kvality. Tak uvidíme, jak to pošlape. Mnoho zdaru i vám u stolů.
    • Zogon
      Zogon
      Bronz
      Tenhle měsíc je celkem frustrující. Nevím, jestli hraju fakt tak blbě, nebo je nepříznivá variance. Poslední dva dny je to jako na houpačce.

včera:

dnes:

Myslím, že bych mohl dělat míň "velkých" chyb. Disciplinovaněji zahazovat silné handy, když je zřejmé, že soupeř má nuts. Co se týče srovnání NL25 a NL50, nezdá se mi úroveň hry výrazně jiná, jen na vyšším z limitů je více regulárů a hlavně kvalitnějších, kdy mi dělá problém se jim mnohdy vhodně přizpůsobit. Do konce týdne to chce zpět do zelených čísel!
    • Zogon
      Zogon
      Bronz
      Grrr nechápu, proč mi mizí grafy. Předtím tam byly a teď je nevidím, čím to? :) V exploreru je to ok, opera si to asi přebírá po svém..
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 5,895
      Já mám firefox a grafy vidím :)
    • Zogon
      Zogon
      Bronz
      Jednou se mi zobrazily, pak zas ne, tak nevím, čím to je. Teď už se mi (zatím) zobrazují normálně..
    • Zogon
      Zogon
      Bronz
      Nice session. Volume na úkor kvality, jak typické...

• kkapis
      kkapis
      Bronz
      Registrace: 26.01.2010 Příspěvky: 228
      wow -6BI za 700 hand? To by bylo na me moc, nemas stoploss?
    • Zogon
      Zogon
      Bronz
      Snažím se docela pracovat na mindsetu, protože si čím dál víc uvědomuju jeho důležitost. Poslední zhruba půlrok si už žádný stoploss nedávám a řídím se podle pocitu. Pro někoho to může být dost nebezpečné, ale věřím, že mi to celkem funguje. Neříkám, že ztráta 6BI za session se mnou nic nedělá, ale pokud se stále cítím v relativní herní pohodě, pak pokračuju. Když mi připadne, že už to na mě má větší vliv, než je zdrávo, pak to utnu a dám si pauzu. Mám v téhle oblasti ještě velký prostor pro zlepšení, ale chci docílit toho, aby mi to opravdu fungovalo a mohl se na tenhle "pocit" spolehnout. Myslím, že to pak bude ve výsledku efektivnější a líp se naučím pracovat i se svojí psychikou. Tohle dvojnásob platí v případě, když vím, že šlo o setupy, či suckouty, od toho se snažím úplně oprostit.

Takže striktní stoplosy si dávám jen na limit, bankroll management je pro mě zásadní.
    • Zogon
      Zogon
      Bronz
      Lehce opožděné výsledky z minulého měsíce. Popravdě se mi nehrálo vůbec dobře, když vezmu obecně prosinec. Dost špatný mindset, což se silně projevilo na hře. Když jsem porovnával prosinec s listopadem, zjistil jsem (dle očekávání), že moje statistiky jsou docela rozdílné. Z části je to autopilot módem, z části nejspíš tím, jak přibylo pasivních fishek, kdy jsem se snažil soustředit na value betting. Nevím, čím to, ale čím víc fishí, tím horší výsledky. :f_mad: No musím se trochu sebrat a ono to zase půjde.

prosinec:

PS: Poprvé zkouším nedívat se do cashieru. Zezačátku to chci kontrolovat jednou týdně, zatím držím od středy a dosud bez nutkání se podívat. Jsem ale hodně zvědavej, co tam po tom týdnu uvidím. :D
    • Zogon
      Zogon
      Bronz
      Dnes je středa a to mimo jiné znamená kontrolu bankrollu. Fak jsem netušil, co můžu čekat. Na začátku "nekoukání" jsem frčel fakt hrozně. Naštěstí mindset byl o mnoho lepší, než minulý měsíc. Nicméně byla stanovena hranice, jakmile další session bude opět tak hrozná, jako posledních pár, půjdu zpět v klidu na NL25. Tak se stalo.

Co se týká toho nekontrolování, kupodivu jsem s tím neměl žádný problém. Dokonce mě to naopak bavilo a hlavně, přišlo mi to tak osvobozující! Neulpívat každý den na částce zobrazené v cashieru. Co mě k tomu vlastně vedlo... První impulz mi asi dal SwedCZ. Ten druhý opalův blog (no nedívat se půl roku.. respekt). Nejvíc se mi líbilo, jak to definoval TLN, že dokud není konec měsíce, jsou to přeci play money. Tenhle přístup je parádní.

Dnes jsem byl pln očekávání, jak se teda zadařilo/nezadařilo. Popravdě byl jsem dost v šoku. Na účtě bylo tak o 10BI víc, než jsem doufal!

Jo, ten run up je NL25. Moc dobře si uvědomuju, jaký je to hotrun, tak kdyby ještě chvíli vydržel, zlobit se nebudu.

Technicky: Jen pro ty, kteří se tím ještě nikterak nezabývali.. Na Party si cashier jednoduše zakrývám rukou po lognutí a vzápětí zatáhnu záložku. V opalově blogu tuším uváděl program, nebo "návod", jak to mít zakryté už při lognutí na hernu, takže zkusím vypátrat. Co se týče hemu, mám odstraněny ze záložky "reports" winnings, bb/100 a na kontrolu hand používám záložku "hands". Na sessions a grafy není třeba koukat.

Ok, první týden byl snadný, teď může být oříšek udělat z toho rutinu. Aspoň ty 2 měsíce pokládám za nutnost, aby se z toho stala rutinní záležitost. Později bych chtěl zkusit i delší úseky, nebudu předbíhat.

Ať se vám daří u pokerových stolů i mimo ně!
    • Zogon
      Zogon
      Bronz
      Ok, máme tu druhý týden s opět překvapivě pozitivním zjištěním. Nebylo tolik času, tak jsem hrál míň. Zakrývání cashieru mi naštěstí nedělalo vůbec problém, týden nějak rychle utekl..

Uploaded with ImageShack.us
    • Zogon
      Zogon
      Bronz
      Ok, ok, je to už nějaký ten pátek, ale menší pauza neuškodí. :) Přemýšlím nad tím, jaký dát blogu směr, jestli má vůbec cenu ho psát atd. Nicméně rozhodl jsem se nenechat ho upadnout v zapomnění, i když by to žádná velká škoda zatím nebyla.

Název blogu napovídá, že bych se rád dostal na vyšší stakes (NL100) a úspěšně grindil tento limit. Tak si to trochu shrňme. Nejdříve co se v pokeru změnilo během posledního půl roku a následně kam se chci ubírat dál.

Shrňme, co se událo:

Nápad zkusit fast forward variantu s následným rozhodnutím se jí věnovat naplno.

A tady je výsledek. Nejdříve šlo vše hladce, fakt easy. V polovině pro mě nepochopitelný zlom a i když jsem se snažil denně studovat hru, každá další session byla utrpení a já s hořkostí sledoval, jak prohrávám buy-in za buy-inem. Přišlo mi to děsně sick a stále nechápu, co jsem dělal tak strašně špatně.

Po téhle zkušenosti jsem si řekl "a dost". Nebudu dál marnit čas touto variantou, mým cílem přece bylo hrát short handed a v tom se zlepšovat, to je pro mě pravej poker. Tím FF nezavrhuju, má to dost výhod, ale já chci hrát 6-max a konečně se pohnout z místa.

Graf z NL25, což jsem začal hrát zase zhruba před 14ti dny.

Zatím to není nic moc, ale věřím, že se zlepším. Chci se pokeru věnovat konstantně, ale nenutit se do něho, mít ho především jako hobby. Proto už nechci tupě grindit X stolů, ale nad spoty opravdu přemýšlet, procházet HJ forum, sledovat videa (nejvíc mi dávají videa od Matuška, tímto velké díky za ně!) a prostě si hru užívat.

Proč jsem se rozhodl pokračovat v blogu..

• lepší feedback, ať už od někoho dalšího, tak i sám dokážu lépe zhodnotit, jak jsem na tom (souhrny pocitů ze hry, výsledků, počty hand..)
      • větší motivace věnovat se pokeru seriózněji
      • přijde mi velmi zajímavé podívat se zpětně na svůj pokerový vývoj (úvahy, výsledky, cíle..)
      • rutina - začít pravidelně přispívat a vnést celkově do svého přístupu k pokeru určitý řád (ještě si promyslím, jakou formou)
      • Myslím, že se v tom pokerovém světě nebudu cítit tak sám..
      • Největší smysl asi vidím v možnosti motivovat někoho dalšího (i když v současnosti je to utopie, ale zároveň velká výzva)

Tímhle to dnes ukončím. Na příště zkusím vymyslet konkrétní cíle a formu, jakou budu prezentovat výsledky mého snažení.

Štěstí přeji především těm, kteří vědí, že nic není zadarmo a pracují na sobě, ať už v pokerovém, či nepokerovém smyslu. Protože věřím, že každý je svého štěstí strůjce!
    • Starstrick
      Starstrick
      Bronz
      Registrace: 09.12.2011 Příspěvky: 1,735
      ahoj,

pekny blog:) ten graf za 140k hand je hodne sick..BE..ale je videt, ze mind set mas dobry, ja bych na to zatim nemel tolik hand BE, bych odpalil vse:D ..

jinak tech chyb tam urcite bude dost, jako u kazdeho, komu nejde porazit limit..

btw: kolik hrajes stolu?Treba hrat mensi volume, a soustredit se na winrate, promyslet tak range v spotech vic deep..neresit rakeback atd..

gl
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Registrace: 27.09.2011 Příspěvky: 11,622
      Čau,
      BE hráčem tě dělá red-line...moc folduješ,málo bluffuješ dobré spoty...dej jsem ještě tvoje staty :s_wink:

Ať se ti daří :s_thumbsup:
    • Zogon
      Zogon
      Bronz
      Starstrick původně napsal

Treba hrat mensi volume, a soustredit se na winrate, promyslet tak range v spotech vic deep..neresit rakeback atd..

gl
      Je to tak, ale mám v tom hrozné výkyvy. Potřebuju stabilizovat svůj mindset. Je pro mě až překvapivě těžký přenést tyhle zásady do praxe. Chvíli to jde, pak se to najednou celé otočí, cítím nechuť, frustraci a v těhle chvílích je pro mě velmi těžké udržet chladnou hlavu. Tím nemyslím, že bych začal bláznit na stolech, ale nedokážu udržet soustředění, motivace je slabá a já si připadám jako fish. Nejtěžší pro moje ego je fakt, že ani po takové době nejsem schopen stabilně porážet tak nízký limit, jako NL25.

to Mosambo:

tohle je za posledních 14 dní

a tady z tohoto roku, než jsem přešel na FF poker

Vidím, že mám stále dost vysoký FT3b a hlavně FT4b, nějak se mi nedaří tenhle leak odstranit.
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Registrace: 27.09.2011 Příspěvky: 11,622
      Na první pohled to tak strašně nevypadá,i když zatím runnuješ dost nad EV...

Je to na trochu delší analýzu,tak můžeš zkusit soutěž a nebo přímo investovat do coachingu ,ale zatím bohužel nemám od současných studentů žádný feedback,takže jen věřím,že je to dobrá investice 6BI :s_wink:
    • Fredo107
      Fredo107
      Bronz
      Registrace: 20.06.2011 Příspěvky: 1,895
      čau,
      napíšeš jaký používáš fígl, že drtíš tu AI red line?

buď jsi se narodil jako dítě štěstěny, nebo používáš toto? http://aukro.cz/vestecka-koule-s-mosaz-podstavcem-6cm-akce-kristal-i3447992723.html
    • Half8
      Half8
      Bronz
      Registrace: 26.02.2011 Příspěvky: 150
      Když čtu tvůj blog, tak se v něm úplně vidím. Mám podobné problémy s podobnými limity...S tou nonsd linou sem na tom byl podobně a taky sem byl na nl 50 BE. Od těchto limitů je potřeba držet nonsd alespon na nule a to hlavně vyhráváním malých potů. Potom poleze winrate nahoru. Určitě budu dál sledovat blog :)
    • Zogon
      Zogon
      Bronz
      Mosambo původně napsal
      Na první pohled to tak strašně nevypadá,i když zatím runnuješ dost nad EV...

Je to na trochu delší analýzu,tak můžeš zkusit soutěž a nebo přímo investovat do coachingu ,ale zatím bohužel nemám od současných studentů žádný feedback,takže jen věřím,že je to dobrá investice 6BI :s_wink:
      Díky za solidní nabídku, ale momentálně coaching nehledám. Vím, kde je třeba zapracovat, teď už jen nebýt líný.

Half8: Non sd křivku se mi vždy daří držet nahoře jen chvílemi. No, větinou jsou to sessions, kdy hraju míň stolů, hodně se soustředím a dávám si na každém spotu záležet. Což by takhle mělo být furt...

Teď jsem si dal dva dny pauzu. Včera jsem byl celý den pryč, večer pak dost utahanej, takže nemělo smysl poker zapínat. Hraju teď NL25 na party a poslední dny nemůžu najít 6 dobrých stolů, přitom ještě před týdnem bylo fishí poměrně dost. Takže válčím hlavně s regularama a ne příliš úspěšně. Lajny mi moc nevycházejí, ale zatím není vzorek. Dnes bych rád začal nějakou formou prezentovat výsledky a stanovil krátkodobé cíle.