Insanity Challenge - Get Stronger!

• PIIIITA
      PIIIITA
      Stříbro
      Registrace: 27.05.2011 Příspěvky: 498
      Čauko lidi, zkopíruju sem text ze svého blogu

Tak lidičky! Psal jsem sem něco o ztrátě motivace, celkové vyčerpanosti a to vše dost souvisí s pokerem.

Takže jsem se rozhodl, že komunitě taky přispěji určitým dílem a jelikož je tu o mnoho víc lepších hráčů než jsem já, tak se pokusím přispět trošku jinou formou než pokerovými znalostmi.

Ruku v ruce s dobrou hrou v pokeru jde i dobrá nálada a kvalitní život. Ke kvalitnímu životu rozhodně dobře přispívá sebevědomí a dobrý fyzický stav.

Tohle vám chci nabídnout.

Vždycky jsem měl blízko ke sportu, odmalička přes vybíjenou jako prcek, házenou a další pokusy o cokoliv jsem se dostal k fotbalu, který jsem hrál několik let v nižších soutěžích. V 19 letech jsem s tím ale musel seknout kvůli vážným problémům s koleny. Od té doby jsem se pokoušel chodit plavat, hrál občas halovej fotbálek nebo floorball s přáteli a poslední dobou mě dost chytl squash.

I přes veškerou fyzickou aktivitu jsem se však díky životnímu stylu (pozdní chození spát, špatná strava), závodnímu csku a velké oblibě plzeňského i neplzeňského piva nedostal k prvotřídní postavě. Měl jsem namakaný nohy, namakaný ruce, širokej hrudník a tvrdý břišáky, ale většina z toho byla obalena tukovými zásobami pro případy války :D .

Pak jsem přišel na insanity a dostal se s fyzičkou tam, kam nikdy předtím... po 14 dnech každodenního cvičení jsem se dostal k pocitu, že přeběhnu Plzeň tam a zpátky na jeden zátah, stejně tak se drasticky začala měnit má postava a já zhubl přes 4kg tuku a zpevnil tělo.

Bohužel jak už to bývá, člověk u toho většinou nevydrží, zvláště já, když si dost libuju v aktivním nočním životě a jedna z nejtěžších věcí je cvičit insanity s kocovinou.. :f_biggrin: . K tomu samozřejmě někdy práce, škola a jiný starosti a člověk se k tomu jednoduše nedostal a jak jednou polevil, tak to začal flákat a ikdyž jsem insanity prakticky dokončil a pokoušel se o něj 3x, tak to nikdy nebylo naplno.

Proto si myslím, že mi pomůže začít blogovat i tohle a vás beru do týmu! Věřím, že se najdou tací, kteří buď jako já nebaví chodit do posilky (přijde mi to prostě nuda - bejt na místě a zvedat závaží - tím nic proti posilkářům, jen že mám rád aktivitu, kdy se člověk hýbe), ti co jednoduše nemají tolik času a to, že budou muset obětovat jen hodinu cvičení denně a to vše u sebe doma je pro ně lákavý, nebo prostě hráči, co kvůli pokeru nemají pořádnou postavu a kromě bohatý, chtějí být i svalnatí (to platí i pro dámy - program je i pro ně).

Inspirovala mě Cornieho challenge, protože považte: na netu je xy miliónů věcí o tom jak bejt dobrej pokerovej hráč a jak porážet jednotlivý limity - ale až když se do toho někdo vloží a sám to absolvuje, tak sebou dokáže strhnout další lidi a ty lidé budou mnohonásobně úspěšnější než, kdyby to dělali bez podobného vzoru.

CO JE INSANITY WORKOUT?

Je to cvičební program s kalendářem na 60 dní, kdy byste měli každých 6 dní cvičit + 1 den odpočinek. Podle kalendáře jsou dána videa, který máte ten daný den cvičit (jsou různé typy - cardio, regenerační, na nohy, na břicho, na sílu apod.). Videa, pokud nemáte zájem si je zakoupit (stojí asi 100$ - nejsem si jistý) můžete bez problémů stáhnout.

Člověk cvičí s vahou vlastního těla, přičemž obecně se jedná o nějakých 12 min. rozehřívačku, 3 cykly se stupňující se intenzitou, protažení a pak 25-30 minutová makačka s krátkými pauzami a opět na konci protažení. Náplně cvičení v prostřední části se liší video od videa a první měsíc je mnohem lehčí než druhý, který je delší, náročnější cviky a více opakování.

Doporučuji naučit se pít čistou vodu, rozhodně cvičit v botech, mít po ruce vodu a ručník, pravidelně pít po malých douškách a v případě potřeby si dát pauzičku, ale nezastavovat video - když už člověk nedělá cvik pořádně, tak radši pauzu na pár sekund a pak to dělat správně, než to několik minut dělat blbě. Ale jak říká Jarda Jágr, nejdůležitější je cvičit, když už nemůžeš! Protože, když posiluješ jen když můžeš, tak to samý může posilovat i tvoje babička! :s_cool:

Teď něco k plánu: Vytvoříme něco jako PIIIITOVU CHALLENGE.

Budou se průběžně přidávat fotky (viděl bych to třeba po týdnu? - já budu dávat každej den) o progresu jednotlivých účastníků (bez hlavy, jak chcete) - je to dobrovolné, rozhodně se nestyďtě, začnu první :D . Věřím, že je tu i spousta hráčů, co třeba do posilky chodí, tak snad se nám nevysmějou :f_cool: . Fotky, budou dobrovolné, ale informace o cvičení povinné - nechceme to flákat a když každý bude mít povinnost přidat výsledky svého snažení, tak doufám, že ho to motivuje k tomu, aby makal naplno a pak výsledky nezkresloval.

Samozřejmě k tomu bude hlavní součást diskuze, který cvik je nejvíc nahov**, které video nejtěžší, kdo cvičil s kocovinou apod. prostě pokec :) .

Výsledky bych nechal asi jak jsou v kalendáři: to je tzv. FIT TEST, který je každých 14 dní a v určitých cvicích na opakování mapuje vaše zdokonalování + Od třetího týdne každý týden, kdy není FIT TEST dát třeba svoje míry do tabulky.

Každý, kdo bude chtít vstoupit do výzvy, bude muset do společného blogu, který ještě vytvořím napsat ve stručnosti představení, hlavně co se týká předchozích zkušeností se sportem, důvody proč se připojuje k výzvě a pak přidá výsledky ze svého prvního fit testu, který je hned první den a svoje míry. Teď bych chtěl poprosit někoho, kdo ví :D ... já mám s mírama zkušenosti max. když očima sjedu nějakou holčinu v klubu :D . Takže nevím pořádně co se měří a kde se to měří... bicáky,hrudník,pas? Ještě něco?

Takže, já včera dal fit test a výsledky jsou následující:

Den: 1
      Workout: Insanity 1

Switch Kicks: 65
      Power Jacks: 50
      Power Knees: 69
      Power Jumps: 54
      Globe Jumps: 12
      Suicide Jumps: 15
      Push-up Jacks: 23
      Low Plank Oblique: 42

Dneska jsem měl 2. den a to bylo Plyometric Cardio Circuit.

Pro ochutnávku přidávám video, kde je zachycena moje dnešní rozcvička (stupňující se tři cykly). Omluva za kvalitu, příště se pokusím sehnat lepší nahrávací zařízení, za to, že jsem zezačátku stál moc vlevo a až pak se přesunul více do středu a moje Pilsner Urquell břišáky :s_biggrin:

Fotky budeme dávat pouze do našeho speciálního blogu, kde se pokusím nastavit heslo - dostane ho pouze člověk co mi pak napíše zprávu o zájmu vstoupit do skupiny. A uvidí je tedy jen lidé, kteří se do toho s nám zapojí.

Doufám, že mi s tím nějaký místní moderátor pomůže (heslo do fóra) / případně můžeme jednou za měsíc ukázat v novince největší pokročilce ve výzvě.

Závěrem: snad se někdo chytí, můžu vám zaručit, že když vydržíte, odrazí se to ve všem ve vašem životě - nejen pokeru! A budete se cítit šťastnější a o to v životě jde ne ? :) GL CHLAPI A SLEČNY!
  • 390 odpovědí
    • PIIIITA
      PIIIITA
      Stříbro
      Chtěl bych poprosit až si to tu přečte nějaký moderátor, jestli by se se mnou neporadil ohledně zaheslování a nějaké organizace. Uvítal bych help :)
    • PIIIITA
      PIIIITA
      Stříbro
      Prozatím než zařídím organizační věco okolo, sem pište kdo je do toho jde :)

IN!
    • FreeScript
      FreeScript
      Bronz
      Registrace: 07.03.2009 Příspěvky: 565
      Ahoj,

INSANITY je brutálny workout :)

Dnes končím 6. týždeň a tých málo dní voľna je už dosť poznať na svalovej únave ale kondične sa cítim oveľa lepšie a určite to dám až do konca :f_biggrin:
      Posledný deň cvičenia mám 23. 12. takže ak medzitým neskončí svet tak na vianoce mám pod stromček vypracované telo :D

Držím palce pri challenge a určite to každému kto má rád výzvy odporúčam :s_thumbsup:
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,773
      Ahoj,

torrenty fakt nie, odkaz som musel zmazať :f_mad:

Inak GL v challenge! Ako si predstavuješ to zaheslovanie? V tomto je nutné sa dohodnúť s Hučasom.
    • irik83
      irik83
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 27.11.2009 Příspěvky: 4,226
      zdar, neco si o tom este najdu a natu, ale predbezne neco takovyho potrebuju jak sul, takze se zucastnim..
    • PIIIITA
      PIIIITA
      Stříbro
      Fiskantes původně napsal
      Ahoj,

torrenty fakt nie, odkaz som musel zmazať :f_mad:

Inak GL v challenge! Ako si predstavuješ to zaheslovanie? V tomto je nutné sa dohodnúť s Hučasom.
      Možná to ještě přehodnotím s tím heslem, nejdřív jsem si říkal, že lidi budou sdílnější, když to nebudou muset ukazovat všem, ale asi to může být veřejný.

Viděl jsem to tak, že by byla veřejná skupina - tahle, kde je o tom info a bude vidět. A pak nějaká další, která by byla na heslo - tln akademie to tuším má na heslo, nebo?. A heslo by se posílalo jen lidem, co se zúčastní. Tam by se posílaly výsledky, fotky apod. a lidi by debatovali o všem, stravě, životním stylu, doplňcích ke stravě apod. - ale zase mi přijde škoda o takový znalosti a tipy na stravu apod. ochudit ostatní.

Holt, když někdo bude chtít postnout fotku a bude se stydět jí dát na začátku, tak jí dá až po změně :D
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Podľa mňa táto challenge je super nápad len by som Ti poradil nevymýšľať to moc komplikovane :)

Mnohí ľudia čo sa zapoja pravdepodobne už tak prekonajú sami seba tým že začnú pravidelne cvičiť a príliš zdĺhavá byrokracia s reportovaním by ich mohla odradiť ;)
    • PIIIITA
      PIIIITA
      Stříbro
      Fiskantes původně napsal
      Podľa mňa táto challenge je super nápad len by som Ti poradil nevymýšľať to moc komplikovane :)

Mnohí ľudia čo sa zapoja pravdepodobne už tak prekonajú sami seba tým že začnú pravidelne cvičiť a príliš zdĺhavá byrokracia s reportovaním by ich mohla odradiť ;)
      No v tomhle jsi to odhadl parádně, je pravda, že když jsou líný cvičit, tak budou ještě línější to reportovat.
      Ale tak, tam je i v kalendáři každých 14 dní fit test a stačí, když jednoduše jednou za 14 dní dají tu tabulku co jsem dal já do tohohle vlákna. A pak se tu bude diskutovat o správný stravě, životním stylu, doplňcích stravy apod. a občas někdo, kdo vidí výsledky postne svou foto.

Den: 1

Switch Kicks: 65
      Power Jacks: 50
      Power Knees: 69
      Power Jumps: 54
      Globe Jumps: 12
      Suicide Jumps: 15
      Push-up Jacks: 23
      Low Plank Oblique: 42

Jinak fisky, myslíš že by šlo udělat třeba jednou za měsíc rekapitulaci i v novince ? Jako je to u Cornieho Challenge ? Nebo možnost dát něco do podpisu pro pokořitele ? Nemám moc představu jak to v tomto na PS chodí, kdo o tom rozhoduje apod. Podle mě tohle dopomůže spoustě hráčů ke zlepšení výkonů v pokeru, protože to bude dost pozitivně působit na mindset.
    • PIIIITA
      PIIIITA
      Stříbro
      Btw klidně beru nápady od ostatních, koho napadne něco smyslplného jak to vylepšit, tak sem s tím ! :)
    • JohnyC1337
      JohnyC1337
      Bronz
      Registrace: 27.05.2011 Příspěvky: 5,955
      IN v tejdnu koupim nejaky botky a zacnem!
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Jinak fisky, myslíš že by šlo udělat třeba jednou za měsíc rekapitulaci i v novince ? Jako je to u Cornieho Challenge ? Nebo možnost dát něco do podpisu pro pokořitele ? Nemám moc představu jak to v tomto na PS chodí, kdo o tom rozhoduje apod. Podle mě tohle dopomůže spoustě hráčů ke zlepšení výkonů v pokeru, protože to bude dost pozitivně působit na mindset.

Novinku asi možné dohodnúť je, ale s to musíš smerovať na Aleša Darthridera123 :)

Čo sa týka podpisov tak to neviem, predsa len to s pokerom nesúvisí. A celkovo tie podpisy tomu zas až tak nepridajú, ľudia si už zvykli podpisy ignorovať :D
    • Kamenice
      Kamenice
      Platina
      Registrace: 09.07.2012 Příspěvky: 625
      Určitě je to zajímavý, ale pokud nezměníš stravu tak nikdy výrazně nezhubneš.

A co budeš dělat po uplynutí 60 dnů? Přestaneš cvičit, když už nebudou nová videa? Cvičení nebo hubnutí není i o tom, že budeš makat 60 dnů a pak se na to vykašleš, je to o dlouhodobé přístupu.

Bohatě stačí, když budeš cvičit 2-3x týdně 1,5h a začneš zdravě jíst, výsledek se dostaví, nepůjde to tak rychle, ale zase nenabereš shozená kila zpět.

Ale nic proti challengi, určitě to je lepší než jen sedět u počítače, ale prostě nečekej, že za 60 dní budeš vypadat jaky ty borci na videu.
    • PIIIITA
      PIIIITA
      Stříbro
      Kamenice původně napsal
      Určitě je to zajímavý, ale pokud nezměníš stravu tak nikdy výrazně nezhubneš.

A co budeš dělat po uplynutí 60 dnů? Přestaneš cvičit, když už nebudou nová videa? Cvičení nebo hubnutí není i o tom, že budeš makat 60 dnů a pak se na to vykašleš, je to o dlouhodobé přístupu.

Bohatě stačí, když budeš cvičit 2-3x týdně 1,5h a začneš zdravě jíst, výsledek se dostaví, nepůjde to tak rychle, ale zase nenabereš shozená kila zpět.

Ale nic proti challengi, určitě to je lepší než jen sedět u počítače, ale prostě nečekej, že za 60 dní budeš vypadat jaky ty borci na videu.
      Já tomu taky nevěřil, dal bych ti sem foto kámošky - ale nebudu cpát její fotky na net... Odcvičila poctivě 60 dní insanity vkuse a nepoznal by jsi jí. Jedla normálně, normální porce akorát se nepřežírala. Se stravou máš pravdu, to je 1/2 úspěchu, ale i přesto, že jsem celou dobu jedl jako hovado a pil pivo neustále, tak jsem se cejtil báječně - neměl jsem postavu jako borci na videu, ale výsledky a opakování při fit testech byly pokaždý lepší. Nevím jestli jsi to zkusil aspoň 14 dní cvičit, upřímně si myslím, že ne. Protože kdybys to zkusil, tak uvidíš, že takovej výdej energie, jako je při tomhle mockrát jinde nedáš.

Jak jsme nahoře psal, po konci 60 dnů je další program pokračování Insanity Asylum, který napodobuje trénink atletů. Nikoho do toho nenutím, ale říkám... i přesto, že jsem jedl jako čuně a chlastal piva po litrech, tak jsem měl postavu dobrou a fyzička šla i tak podstatně nahoru. Kdo chce k tomu super tělo z videa, bude muset změnit i stravu a to je podle mě ještě těžší než cvičit.
    • PIIIITA
      PIIIITA
      Stříbro
      Rozhodně ikdyby někteří necvičili každej den, tak jim to alespoň ukáže, že se dá něco dělat, co netrvá dlouho a opravdu to má výsledky.
      Navíc ikdyby někdo odcvičil jen těch 60 dní a pak asylum a pak neměl co jinýho, tak je to stejně věc co tě naučí - budeš mít tolik energie, že jí budeš chtít pak vydávat pravidelně a stejně si nějakej sport najdeš... Já osobně, když jsem byl rozjetej a pravidelně tohle jel přes 4 týdny vkuse, tak jsem pak cejtil děsný napětí v sobě a potřebu si dát do těla, když jsem neměl odcvičeno.. tělo si na to prostě zvykne. Nikomu neříkám, že bude jak borci na videu - to jsou fitness trenéři, ale i oni tam polehávaj, vzdychaj a musí se dost hecovat vzájemně, aby to dávali - takže intenzita je bomba. Jen to může bejt odrazovej můstek, kdy někteří, kdo to podstoupí, si na to zvyknou a zařadí to do svýho života.

Jinak jak jsi psal: "Bohatě stačí, když budeš cvičit 2-3x týdně 1,5h a začneš zdravě jíst, výsledek se dostaví, nepůjde to tak rychle, ale zase nenabereš shozená kila zpět." - právě tohle si řekne kdekdo, ale nikdo u toho nevydrží ani týden. Proč? Protože to nemá řád, lidi jsou dneska jak děti, potřebujou mít přesně řečeno co a jak dělat, jinak se sami nedokopou si to připravit. A tady to mají, mají kalendář, mají videa, co můžou mít doma, mají komunitu, co to podstoupí s nima a to je rozdíl mezi obyčejným cvičením a tímhle :) . + se tu dá i probírat právě ta strava, kterou jsi uvedl správně. Já jsem domluvenej s mámou, že mě naučí něco vařit, co kupovat kde apod.. Věřím, že kdo tohle podstoupí, tak to pro něj bude velká inspirace :) a dost se obohatí ve vícero směrech... ne jen, že chce shodit - tohle není poradna pro tlouštíky, tohle je challenge! :D
    • Kamenice
      Kamenice
      Platina
      Registrace: 09.07.2012 Příspěvky: 625
      ok, jsem zvědavej na váš progress, určitě budu tuto challenge sledovat ;) , možná se taky časem zapojím.

GL
    • PIIIITA
      PIIIITA
      Stříbro
      Ok :) , já budu dávat nějaký menší reporty každej den. Snad se přidá postupně víc lidí. Třeba sem budu dávat i máminy recepty haha :f_biggrin:
    • pokermara
      pokermara
      Bronz
      Registrace: 23.12.2008 Příspěvky: 591
      určitě in !

již mám první týden za sebou...
      trochu jsem to ale flákal :)
    • PIIIITA
      PIIIITA
      Stříbro
      Tak klidně můžete dávat první reporty z fit testů - kdo už je třeba v 6. týdnu, tak může napsat svůj první fit test a poslední na porovnání :) . Teda pokud jste si je dělali.. a kdo začne od začátku, tak rovnou může psát tabulku:

Den:

Switch Kicks:
      Power Jacks:
      Power Knees:
      Power Jumps:
      Globe Jumps:
      Suicide Jumps:
      Push-up Jacks:
      Low Plank Oblique:
    • elevanty
      elevanty
      Stříbro
      Registrace: 30.04.2012 Příspěvky: 963
      I am IN. Můžeš mi pak pls do PM hodit ten link kde to všechno stáhnu, díky .