STT AKs

• MiroslavZajic
      MiroslavZajic
      Bronz
      Registrace: 01.06.2012 Příspěvky: 85
      IPoker, $2 Buy-in (200/400 blinds) No Limit Hold'em Tournament, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (BB): 2,880 (7.2 bb)
      MP: 1,060 (2.7 bb)
      CO: 3,012 (7.5 bb)
      BTN: 7,576 (18.9 bb)
      SB: 472 (1.2 bb)

Preflop: Hero is BB with A K
      MP raises to 1,060 and is all-in, CO calls 1,060, 2 folds, Hero calls 660

Flop: (3,380) A 5 J (3 players, 1 is all-in)
      Hero checks, CO bets 1,200, Hero raises to 1,820 and is all-in, CO calls 620

Turn: (7,020) T (3 players, 2 are all-in)
      River: (7,020) 4 (3 players, 2 are all-in)

Results:
      7,020 pot
      Final Board: A 5 J T 4
      Hero mucked A K and lost (-2,880 net)
      MP showed 3 4 and won 3,380 (2,320 net)
      CO showed J J and won 3,640 (760 net)

Hráč na MP hrál velmi opatrně, hráč na CO byl spíš loose passive. Očekával jsem, že hráč na MP bude mít nějaký vyšší pár, případně nějaké eso. U hráče na CO jsem očekával téměř cokoliv.

Chtěl jsem se zeptat, jestli můj postup byl správný, nebo zda jsem měl hrát jinak.
  • 4 odpovědí
    • RiverCZ
      RiverCZ
      Bronz
      Registrace: 24.04.2012 Příspěvky: 131
      Já bych tady šel určitě PUSH preflop ...

Máš 7x BB, což už ti nedává moc prostoru pro hru po flopu ... držíš AKs, což je super karta ... MP1 už to musí poslat hodně ze široka(má poslední 3BB a další hru je na BB), takže budeš hrozně moc napřed ... CO ví, že tady MP1 bude posílat ATC, takže jeho range taky nebude žádná pecka proti AKs...

Rafa je all-in :D
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      Pokud je hráč na CO loose passive, pak bych to vnímal jako fishy call se širší range, kt. dominujeme, ne jako trap call s monsters, což takový call nechci říkat většinou, ale i poměrně často znamená.

Ale nelíbí se mi tam ten super short, jsme tu hodně vázaní ICM, ale AKs musí být dostatečně silná handa do AI. Takže bych taky pushoval.
    • Beatlemanic
      Beatlemanic
      Bronz
      Registrace: 14.10.2010 Příspěvky: 3,000
      Ahoj,
      range UTG bude velmi široká vzhledem k tomu že má jen 2.5bb; co se týče callu od CO, tak sice to může být trap, ale daleko častěji ho to uvidíš dělat se středně silnými handami, které se mu zdají dobré proti pushujícímu shortovi ale zároveň je nechce repushovat - typicky bude mít nějaké KJo, A5s apod.
      S AKs jsi proti oběma rangím dost napřed, tedy je správně jít AI preflop.
      Call není optimální, budeš hrát OOP s SPR (poměr potu ke stackům) jen 0.55, což ti nedává dostatečný prostor pro efektivní postflop hru.
      As played bych šel donk flop pro value, CO se projevil preflop pasivně a nebude betovat ostatečně často aby byl c/r profitabilnější než bet.
    • MiroslavZajic
      MiroslavZajic
      Bronz
      Registrace: 01.06.2012 Příspěvky: 85
      Díky