BLOG: z $50 k milionům (hand, $)

• felikc69
      felikc69
      Bronz
      Registrace: 23.04.2012 Příspěvky: 528
      Uběhlo půl roku od mojí registrace a říkam si, že je čas se do toho pořádně opřít, přestat krmit ryby a vzít si od nich všechno zpátky i z úrokama

rozhodnutí padlo po turnaji CPT, kde jsem díky vstupence od pokerstrategy bojoval a s přízní štěstěny odcházel až po bublině na ITM pozici.
      ještě jednou děkuju PS za vstupenku :s_thumbsup:

:heart: začnu od $50, pěkně od základů na NL2. velkou inspirací je mi cornieho blog, který bude takovým průvodcem na mojí cestě. díky za něj cornie :s_thumbsup:

konec děkování, tady jsou mé vize a cíle:

:diamond: dosáhnout NL50 s profitem $10000 do roka

:club: odehrát alespoň 25000 hand/měsíc
      :club: studovat v poměru 1/4 ke hraní
      :club: odstranit slabé stránky jako tilt, result oriented, soustředění...

předem říkam, že si nedávam žádné cíle co se týče updatování blogu, beru ho jako vstupenku do cornieho chalange, ale doufám že se k psaní přinutim co nejvíce. přece jenom nejsem žádnej spisovatel:)

konec představení, jde se na věc
  • 43 odpovědí
    • visnak
      visnak
      Bronz
      Registrace: 22.04.2012 Příspěvky: 440
      Ahoj,
      můžeš napsat něco více k tomu CPT?

Díky
    • felikc69
      felikc69
      Bronz
      ahoj,
      díky za první příspěvek v blogu:)

co by si chtěl přesně vědět?
    • visnak
      visnak
      Bronz
      Registrace: 22.04.2012 Příspěvky: 440
      Většinou každý, kdo vyhrál vstupenku na ČPT o tom napsal obsáhlejší text
      a když jsi se dostal na ITM, tak teprve :)

Pro nás zvědavé, aby jsme věděli jak to tam chodí
      a jaké Ti šly karty.
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Registrace: 27.09.2011 Příspěvky: 11,622
      Čau Alexi,
      ať se daří...budu sledovat :s_wink:
    • Pigment
      Pigment
      Bronz
      Registrace: 31.05.2007 Příspěvky: 949
      Ahoj,

tak hodně štěstí a doufám, že ti to pojede. A snad se někdy setkáme zase s volnou vstupenkou v ruce. :)
    • felikc69
      felikc69
      Bronz
      díky díky všem
      visnak: tady je menší zmínka o turnaji

hrál sem superultra tight, jestli sem vložil žetony do potu dobrovolně 15x je to moc, blindy sem se pokusil ukrást 1x..:)

byly tam tak špatní hráči, že když sem po snad 40 foldech šel do potu, tak mě zkoušel týpek vyblafovat na riveru blafem o velikosti 3 potů nebo i víc :D - měl sem zrovna fullhouse od flopu

samozřejmě štěstí sem měl, na mou stranu šel jeden nebo dva coinflipy, jedno AT do AK... první handa v turnaji: KK.. vůbec sem nevěděl co mam dělat:D

vim že takhle se na vítězství v turnaji nehraje, ani sem nikdy před tim žádnej nehrál až na pár freerolů..ale když má člověk štěstí může i vyhrát
    • felikc69
      felikc69
      Bronz
      MOJE PRVNÍ SESION

jinak včera sem odehrál první sesion ve výzvě :f_cool:
      mám z ní dobrej pocit, žádnou velkou chybu jsem neudělal, menší tam byly, a ty šli hned do hand forá

:spade: včera odehráno 1400 hand
      :club: dnes plánuju ještě přidat volume
    • felikc69
      felikc69
      Bronz
      PRVNÍ TÝDEN V CHALANGE

HOT RUN????

první týden výzvy se nesl ve znamení grindu, analýzy, grindu, analýzy, grindu..

:club: cílem bylo vysoký volume s důslednou analýzou her u kterých jsem si nebyl jistej

:club: Studium šlo stranou, většinu materiálů potřebných na tenhle limit jsem už zkouknul, přečet

:club: protože jsem si vědom vlivu výsledků na hru, tak jsem se za celý týden nepodíval do pokladny (no dobře, omylem jsem zahlíd casier 2x v první polovině týdne...pak už opravdu ne)...díky tomu jsem nemyslel na výsledky a soustředil se na A-game

NA ČEM POTŘEBUJU ZAPRACOVAT

:heart: díky hand fóru, kam šlo každý den několik hand, jsem zjistil nedostatek ve hře, a to pasivita na turnu. zbytečně pot controluju když si můžu jít pro value....musim zapracovat

:heart: a další věc je SOUSTŘEDĚNÍ. Hlavně když karty moc nechodí, mam ve zvyku začít dělat věci co nemají z pokerem moc společnýho nebo hrát zbytečně loose. Při prvních náznacích ztráty 100% soustředění nad hrou budu vypínat sesion a dam si pauzu.

vložil bych graf ale nevim jak..výsledky budou zítra v chalange reportu...
    • felikc69
      felikc69
      Bronz
      cíle na tento týden:

:club: udržet volume, nahrát nejméně 10 000 hand
      :club: pokračovat v postování hand do fóra i rozebírat ostatní handy
      :club: zaměřit se na hraní s draw - nastudovat články a videa k tomuto tématu

každý týden vymyslim koncept, na který se zaměřim..pro tento týden: HRANÍ DRAW

jinak se pořád budu držet tight přístupu, nezamotávat se do těžkých spotů, izolovat limpery, dostávat max. value z calling stationů i na TURNU, zahazovat i dobrou handu když budu mít podezření že jsem poraženej a hlavně se na 100% soustředit

:heart: myslim, že tyhle věci na poražení NL2 stačí :heart:
    • felikc69
      felikc69
      Bronz
      DNESKA ZATIM NEJHORŠÍ SESION

vše začalo pozdním vstáváním
      tak trochu nestíham do školy, ještě chci vybrat v bankomatu a..
      najdu v něm zastrčenou kreditku. Jdu jí vrátit naproti pře ulici do policejní stanice. Tam mi vrátná pošle s tim že ji nesmí převzít zase naproti přes ulici, kde je schránka na zdi, kam se dávaj nalezený věci. To se mi nezdá. Pak si všimnu na zadni straně kreditky nápisu při nálezu vraťte do ČSOB. Ok, po škole ji odnesu.

Přijdu poprvně v tomhle semestru na přednášku z EPU. Sedí tam 2 holky a naproti nim učitel...WTF??? učitel: je nás málo :D ...něco vám řeknu k testu...max. půl hodiny.
      Nakonec tam skejsnu přes hodinu. Učitel se nezastavil a pořád mlel :f_o:

Přednáška za mnou, k testu nic neřek, pořád mlel o feminismu...jdu vrátit kreditku..ale kam?? Kde je ČSOB? Po pár okružních jízdách po centru Plzně zastavim před bankou na placenym. To bude rychlý, lístek na parkování nemá cenu...v bance jsou snad všichni zpomalený, 10 přepážek a já musim jen na tu jednu, kde něco řeší 15 minut. OK dostanu se k přepážce a tam z ní vyleze, že tohle je karta poštovní spořitelny, že tady mi jí nevezme. ČSOB poštovní spořitelna existuje? :D Tak si jedu přímo do centra na náměstí do spořitelny, nikde neni místo, auto necham na zastávce MHD..přilítnu jemně nasranej do banky, nevemu lístek, jdu rovnou k přepážce a bába za stolem řiká: vemte si lístek. Teď už začínam bejt fakt nasranej že musim pro lístek přes celou banku, ochranka mi řiká jakej lístek si mam vzít, přitom ani neví co chci...žádný lidi, přesto čekam 5 minut než blikne štastná 13 a já mažu k přepážce. Bába je rychlá a já jedu do menzy.

V menze fronta snad 300 lidí, kašlu na to, jedu domů dát session, na jídlo zajdu pak.

přijedu domů, zapínam hernu a...
      NEJDE PARTYPOKER??? :f_o:

no nic, jdu si projet pár hand ze včera a postnout je do fóra. Pak oběd a učení do školy.

učení mi vůbec nebaví, nejde tak to přelítnu a du hrát.

vše začalo prohraným flipem AK s maniakem:
      stackoff správnej, akorát nevyšel. Pak odcallování týpka, kterej neblafoval...a hned bylo cítit začátek špatný session.

a taky že jo. Nic nechodilo, když už jo, raisnul mě i ten největší nit pod sluncem, dělal jsem hodne zbytečnejch limpů, i mimo pozici, platil turn a zahazoval river, zkrátka vše špatně.

[B]ZAJÍMAVÝ JE, ŽE KDYŽ SE DAŘÍ, PŘESTANU SE SOUSTŘEDIT UŽ I PO 40 MINUTÁCH. - KDYŽ SE NEDAŘILO, HRÁL JSEM BEZ PROBLÉMŮ SE SOUSTŘEDĚNÍM HODINU I VÍC -[/B]

CO TIM VŠIM CHCI ŘÍCT? - že když je špatnej den, nemusim plnit plán odehraných hodin, prostě si nezapnu poker, budu radši analyzovat hru, učit se, dělat jiný věci
    • felikc69
      felikc69
      Bronz
      SHRNUTÍ 2. TÝDNE

:heart: začátek pokračoval v nastaveném tempu z prvního, hot run neustával a první den přiskočilo k BR dalších 7 BI!

:spade: období, kdy jsem vyhrál téměř každej coinflip, každý AA, KK, nezažil badbeat, skončilo v úterý.

:spade: od uterý do pátku neskončil žádnej den plusu. začaly se hromadit badbeaty, kdy jsem často prohrával AA, KK, přišlo pár setupů, atd atd.
      z toho plynula zhoršená hra a tilt byl na cestě.

:heart: v sobotu se mi podařilo zlomit smolnou sérii a nahrát dalších 5 BI.

[SIZE=16]BANKROLL $101,19 a posun na NL4 [/SIZE]

PÁR POSTŘEHŮ

:diamond: po celou dobu hraní se snažim držet následujícího od cornieho z jeho blogu:

- výhry velkých potů výše nejsou výsledkem mého skillu. Prostě jsem dostal lepší karty než soupeř a zahrál jsem je OK (nic víc).
      - Velká část naší winrate a našeho herního skillu je o tom vyhnout se špatným spotům. Minimalizovat ztráty.
      - Začal jsem umět dělat dobré foldy a díky výhře mnoha malých a středních potů před flopem nebo Cbetem či pot kontrolováním po flopu se postupně sunu nahoru....zkopírováno z cornieho blogu

dále podle mě jedna z hodně důležitých věcí:
      NESLEDOVAT CASHIER -

- v období, kdy se nedaří a prohráváme, se ničíme pohledem na nižší BR. Automatickou snahou je potom prohrané peníze nahrát zpět za cenu zhoršené hry (loose styl, snaha vyhrát velké poty, zbytečně blafovat...)

- v období, kdy se daří a vyhráváme, se při pohledu na náš vyšší BR můžeme strachovat o vyhrané peníze nebo být příliš spokojení. Tím může být snaha ochránit peníze a vypínat session dřív, i když hrajeme soustředěnou A-game nebo naopak hrát dýl a špatně s myšlenkou, že jsme lepší.

ani v jednej možnosti nevidím přínos pro hru

samozřejmě zatim hraju o drobný a můj mindset tolik netrpí při badbeatech a špatných session. Mojí snahou je si toto uvědomovat a přenést na vyšší limity
    • felikc69
      felikc69
      Bronz
      PRVNÍ SESSION NA NL4

:heart: zdá se mi, že hráči na NL4 jsou snad ještě horší než na NL2. Tam většína vůbec neví co dělat a tím jsou dost nevyzpytatelní...ale na NL4 se někteří ´snaží´ hrát poker... moc jim to ale nejde:)

:heart: dost mi chodila karta, na jednom stole během snad půl hodiny 3x esa a pokaždý vítězný...do toho ještě stack off s rybou na TPTK a hned byly 4 BI ve stacku. Hráči ze mě museli bejt dost nešťastný.

:club: odehrál jsem hodně hand, kolem 2500, zítra chci pokračovat ve stejnym tempu.

a samozřejmě zanalyzovat chyby a postnout handy do fóra
    • felikc69
      felikc69
      Bronz
      doufam že můj blog nikdo nečte...přečtu si svůj poslední post a vidim 3 hrubky jak hrom :f_o:
    • felikc69
      felikc69
      Bronz
      nee..dokonce pět hrubek...

jdu se učit gramatiku :s_evil:
    • Mosambo
      Mosambo
      Bronz
      Registrace: 27.09.2011 Příspěvky: 11,622
      Čau feliku,
      neboj se,nikdo to nečte a chyby nevidí :s_wink:
      Ať se ti daří :s_thumbsup:
    • felikc69
      felikc69
      Bronz
      :f_o: co se to dneska děje na party za zvěrstva????? :f_o:

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.02/$0.04 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      SB:
      $1.10
      BB:
      $1.88
      UTG1:
      $3.92
      UTG2:
      $7.08
      MP1:
      $2.21
      MP2:
      $1.48
      MP3:
      $4.00
      CO (Hero):
      $4.45
      BU:
      $4.04

Preflop: Hero is CO with Q, A.
      5 folds, Hero raises to $0.16, BU calls $0.16, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.38) Q, T, 8 (2 players)
      Hero bets $0.32, BU calls $0.32.

Turn: ($1.02) 6 (2 players)
      Hero bets $0.80, BU calls $0.80.

River: ($2.62) J (2 players)
      Hero checks, BU bets $1.88, Hero calls $1.88.

Final Pot: $6.38.
      Results follow:

BU shows a straight, queen high(9 2).
      Hero shows a pair of queens(Q A).

BU wins with a straight, queen high(9 2).

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.02/$0.04 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BU:
      $2.05
      SB:
      $1.71
      BB (Hero):
      $4.00
      MP2:
      $4.05
      MP3:
      $4.81
      CO:
      $3.76

Preflop: Hero is BB with Q, A.
      MP2 folds, MP3 calls $0.04, CO calls $0.04, BU folds, SB calls $0.02, Hero raises to $0.28, MP3 folds, CO calls $0.24, SB calls $0.24.

Flop: ($0.88) 6, 3, Q (3 players)
      SB bets $0.42, Hero calls $0.42, CO calls $0.42.

Turn: ($2.14) J (3 players)
      SB raises to $1.01(All-In), Hero calls $1.01, CO raises to $3.06, Hero calls $2.05.

River: ($9.27) 4 (3 players)

Final Pot: $9.27.
      Results follow:

SB shows a pair of queens(7 Q).
      Hero shows a pair of queens(Q A).
      CO shows two pairs, jacks and sixes(J 6).

CO wins with two pairs, jacks and sixes(J 6).

cally to nebyly dobrý...spíš uplně hrozný. jde o to s jakou handou hráli villiani?( ...ale...člověk musí občas prohrát pár BI aby zjistil s kym že to hraje

poprvě v chalange odcházim od stolů vytiltovanej po 100 handách s několika BI -
    • ikola1
      ikola1
      Bronz
      Registrace: 10.05.2012 Příspěvky: 716
      Neboj nic, ved kart sa raz obrati a budes statnejsi ty a nie fish. Ja som vcera dopadol podobne ako ta -3BI, ale na NL2. Ide hlavne o to aby si bol z dlhodobeho hladiske v pluse a to budes ty a nie ryba co hra J6 AI. Stastne a veseleeee
      :D
    • felikc69
      felikc69
      Bronz
      pokud budu dělat takový cally tak v pluse nebudu...radši nechci vidět s čim hrajou:f_eek:

poslední dobou hrajou opravdu zajímaví hráči:

:spade: hráč, co mě preflop 3-betne když mam staty po 80 handách 1/0, musí být velkej hero...co měl?? aspoň set na ruce..

:heart: nebo hráč (já) co open foldne KK na MP???

:diamond: co mě ale docela zvedlo ze židle, bylo zjištění, že už i teroristi hrajou poker...týpek s obrázkem usámy toho důkazem

:club: opožděně štastný a veselý :club:
    • felikc69
      felikc69
      Bronz
      s pár zbytkama $ na william hill jsem nechal kamaráda na chvíli zahrát...druhej den projíždim historii a objevim tuhle handu... umožnil mi hlouběji proniknout do myšlení ryb :)

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (9 handed)

Preflop: Hero is CO with 7, Q.
      5 folds, Hero raises to $0.08, BU folds, SB calls $0.7, BB folds,

Flop: ($0.18) 4, 5, 10 (2 players)
      SB checks, Hero checks

Turn: ($0.18) 6 (2 players)
      SB bets $0.09, Hero raises to $0.18, SB calls $0.09

River: ($0.54) 9 (2 players)
      SB checks, hero bets $0.02, SB calls to $0.2