[DoN] Range na push? SB vs BB, méně jak 10bb - any two?

• krtek14
      krtek14
      Bronz
      Registrace: 07.06.2010 Příspěvky: 418
      Tady je to asi push s any two, že? Potřebujeme si udržet solidní stack, navíc na BB sedí člověk hrající 13/8.

V souvislosti s touto handou bych se rád zeptal ještě na dvě věci:
      1. Není tady lepší třeba jen double raise místo pushe? Nemusíme riskovat všechny chipy. Nebo obecně, v jakých situacích pushovat a v jakých třeba jen double raise/foldovat? Budu rád, když se mi to někdo pokusí vysvětlit :) .

2. Při kolika blindech můžu ještě raise/foldovat a kdy už je to blbost?
      Díky moc.

Ongame Network No Limit Hold'em Tournament - t100.00/t200.00 Blinds - 7 players - View hand 2029240
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

CO: t2945.00 14.72 BBs
      BTN: t2045.00 10.22 BBs
      Hero (SB): t1915.00 9.57 BBs
      BB: t1675.00 8.38 BBs
      UTG: t2530.00 12.65 BBs
      UTG+1: t2350.00 11.75 BBs
      MP: t1540.00 7.70 BBs

Pre Flop: (t300) Hero is SB with 7 :diamond: 3 :diamond:
      6 folds
  • 5 odpovědí
    • realkaM
      realkaM
      Bronz
      Registrace: 26.02.2012 Příspěvky: 534
      13/8 uz je docela loose. Pri stealu se spis divej na staty fold na steal. Ja mam radsi vsechny. Fold na SB, fold na BB a fold na BB kdy jde steal ze SB. Nekdo calluje tight na stealy, ale uz mene na push ze SB . Bud ego :P nebo tomu spravne prisazuje obrovskou range. Ale i tak by tam mel mit tu klasickou calling range 99+, AT+, A9s+. Je to dobrej stat fold na steal blind v blind. Kazdopadne push any two bude spravne pokud tam nedorovnava 50 % pushu. Ja trebas pod 10 BB uz neminraisuji. Nevychazi mi to ziskovejsi, alespon na 6-11 US, co tedkonc hraji. Nekdy pri x-tem minraisu ztrati nervy a pushne to s cimkoliv. Nekdy ti to preposle s JTs, JQs, 22-66, kdyz bude mit dojem ze uz zase krades. A nekdy s A2-A6 trebas, co by ti na push nedorovnal. Pripadne to jeste ryby jen callnou. Na push ma jen 2 volby. Znam ryby, co pri blindech 200/400 a stackem 1000-1400 z MP limpfoldujou :s_biggrin: . Proto nemam vlevo pokud to jen trochu jde rybu.
    • krtek14
      krtek14
      Bronz
      Registrace: 07.06.2010 Příspěvky: 418
      Abych se přiznal, tak při donech používám jen staty VPIP/PFR/počet blindů/počet hands. Na statistiky stealů se nedívám a to hlavně proto, že v donech může být v push/fold fázi tolik specifických situacích, že mi statistika fold na steal může spíše uškodit - můj názor :) . Například když je bublina, já na SB a na BB je člověk, co má fold na steal SB vs BB 100%, tak by mi to vždy lákalo bez rozmyslu pushnout. Už se ale třeba nevšimnu toho (když multitablím), že má BB menší stack a už třeba "musí" callovat více light ( např. A7s, protože když se nechá více přejet blindy, tak už bude supershort ), což by normálně neuděl, kdyby měl lepší stack - jestli to teda dává smysl ;) .
    • realkaM
      realkaM
      Bronz
      Registrace: 26.02.2012 Příspěvky: 534
      Mas svuj styl fpoho. Callovat na bubline A7s pokud nejses super short je ultra ztratove ( bohuzel pro oba ). Hravam i 20 stolu a stiham ty staty sledovat. Ale mam to nastavene trochu jinak. Dlouho jsem hravala se statama na stole, od par statu az snad po 15, ale docela me to pak uz rusilo. Ted jedinej stat co mam na stolech je pocet BB. A na nem kdyz chci okno s dalsima statma. VPIP/PFR/AF/WTSD a pocet hand, druhy radek steal a ve tretim fold na steal na SB, BB a fold SBvBB. Neni potreba to sledovat u kazdeho hrace, na kazdem stole znas vetsinou 7 hracu a mas je oznacene barvickama. U tech to rozklikavat nepotrebujes. A ty 2 zbyvajici, co neznas ci mas malej vzorek se podivas jak reaguji. Mam taky jeste pridavne okynko na druhe obrazovce, Active player Details. Tam mam primarne nastavenou bubblinu, 5 a min BB a staty hracu na bubble, byvaji o neco odlisnejsi nez primarni staty. Da se to samoze i menit pokud stihas a celis tezkemu rozhodnuti napr v 7 hracich.
      Protoze kdyz se pak s handou 37s rozhodujes pro push a vyjdes ze statu 13/8, ktery ti reknou jen ze hrac je o neco vic loose nez by mel, me osobne by to k rozhodnuti teda nestacilo. Pro me je 13/8 hrac, kde je neco spatne a na steal to muze byt spatne o to vic.
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,747
      Určitě doporučuju si najet na tyhle BvB staty(fold to steal apd), ale samozřejmě u toho myslíš na velikost vzorku ,kterej si nasbíral, případně na poznámky. Ty staty sou fakt důležitý a důležitější, než VPIP.

K rozhodnutí minraise/push:
      *Do ryby vždy pushuju, aby my to nelimpnula
      *Do rega někdy zkusim limp/fold, ale ne pokaždý, trochu to balancuju s pushem. Dělam si poznámky, sleduju jeho reakci. Jak moc mě restealujou apd. Např. do solidního rega na bigstacku budu raději minraisovat, protože vim, že ty esa a kingy by my na push dorovnal a nemá důvod mě restealovat light, takže šetřim chipy. Dam si pozor na hráče, kteří mě široce restealujou. Je to hodně o poznámkách. Raise/fold ale určitě má svoje opodstatnění.

K handě:
      Push s any two a 10 BB určitě bude obecně správně. Pokud soupeř nebude callovat nějaké uplné hlouposti a bude se držet někde pod 10%.

Trochu mě ale straší jeho nic moc stack. Asi takhle:regovy bych to poslal, rybě, která loose caluje ne. Proti unkownovi bych se nějakou dobu rozmejšlel, nicméně ani fold jako méně variační řešení podle mě nebude špatný. A já bych se toho foldu určitě nebál.
    • TheLazyGrinder
      TheLazyGrinder
      Bronz
      Registrace: 10.01.2012 Příspěvky: 3,599
      realkaM původně napsal
      Nekdy pri x-tem minraisu ztrati nervy a pushne to s cimkoliv. Nekdy ti to preposle s JTs, JQs, 22-66, kdyz bude mit dojem ze uz zase krades. A nekdy s A2-A6 trebas, co by ti na push nedorovnal.
      V tom mas sice pravdu, ale zase nemsies zabudat na to ze ten steal nam kludne moze 3 orbity pred tym prejst a my na tom ziskavame chipy, a v konecnom dosledku ak je ten hrac tight tak na tom ziskame viac ako stratime ked nam jeden steal neprejde.

V tomto spote sa mi minraise celkom paci, ak ten 13/8 hra abc tak by nam nemusel robit az tak casto zle, navyse ked my mame tight image a neminraisujeme kazdu handu. Ak aj nahodou nam to posle tak s 1500chipmi este stale vieme normalne pokracovat v turnaji.

Co sa tyka toho pushu, tak nebude zly, ale vybral by som radsej handu s trochu lepsou equity, asi tam este nie su ante a ten nas risk/reward pomer nie je prave idealny.