[DoN] A8s - shortstack na bublině

• krtek14
      krtek14
      Bronz
      Registrace: 07.06.2010 Příspěvky: 418
      S jakou rangí tady pushovat? Jsem na shortstacku, navíc další hru na mě půjde velký blind. Teď mám zatím ještě relativně slušnou FE.

Nejspíš bych tady pushoval něco jako 88+, ATo+, nějaká suited Ax... ale vůbec si tím nejsem jistý. Nebo bych tu range měl nějak více rozšířit hlavně kvůli tomu, že teď mám FE a další kolo už jí skoro mít nebudu?

Ongame Network No Limit Hold'em Tournament - t200.00/t400.00 Blinds - 6 players - View hand 2029293
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

MP: t3095.00 7.74 BBs
      CO: t3980.00 9.95 BBs
      BTN: t1560.00 3.90 BBs
      SB: t2395.00 5.99 BBs
      BB: t2810.00 7.03 BBs
      Hero (UTG): t1160.00 2.90 BBs

Pre Flop: (t600) Hero is UTG with A :spade: 8 :spade:
      Hero raises to t1120, 5 folds
  • 2 odpovědí
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,747
      Po blindech by ti zbylo 560, což za předpokladu, že během tří dalších hand nedojde ke zvýšení levelů znamená, že ti zbyde na BTN (pokud nedostaneš šanci pushnout any two ze SB do BB, což už by bylo povinností) 560 chipů= v podstatě nulová fold equity. Jako první bych se zamyslel nad tim, jestli v průběhu hry nebyla handa, která šla pushnout tak, abych se vyhnul týhle kritický situaci.

Takže:
      *pokud nedostanem procházku na BB a nepůjde pushnout ze SB, tak definitivně ztrácíme fold equity
      *Máme 3BB, což furt značí solidní fold equity
      *na BTN je hráč se stackem 1500, se kterym budeš dělenej shortstack=>hráči zatebou nemají důvod tě callovat loose, aby šli na shortstack oni, výhodnější bude disciplinovaně foldovat. Alespoň já bych tvůj UTG all-in z blindů calloval velice tight (AQ+, vysoké páry).

=>Moje push range by byla Ax, Kxs, nějaké to KT klidně taky, jakýkoliv pár 22+ a vysoké suited connectory. Sázel bych na to, že fold equity bude furt hodně vysoká a další šance už nebude.

Vyšlo my to na nějakých cca 19-24% hand na push. A8s podle mě bez debat push. Uvidíme co na to Grinder.
    • TheLazyGrinder
      TheLazyGrinder
      Bronz
      Registrace: 10.01.2012 Příspěvky: 3,599
      toto je celkom zaujimavy spot, a uz som videl par regov ktory presne v takychto spotoch pushuju any two resp. tak 70%+ range, kedze je to jedina moznost kedy mas este celkom slusnu fold equity, navyse niektori slabsi hraci to nevedia rozoznat a stale tvojmu UTG shovu budu davat kredit a zhodia tam svoje AT/AJ a pod. Problem vo folde uz popisal dakra, skripli ti to stack ak ta prejdu blindy a tvoja pozicia na stole sa katastrofalne zhorsi, resp. uz by si mal callovat dost wide na bigblinde.

Co sa tyka tej range tak ja by som tam shovol any Ax, Kx, Q9s+, QTo+, 22+, a takmer vsetky SC a gappery od 87s+. Vzhladom na stacksize mi pride lepsie shovnut teraz marginalnu handu v spote kde mame este stale fold equity ako o 1-2 handy dalej callovat marginalnu handu.