Tato stránka používá pro vylepšení služeb soubory cookies. Prohlížením stránky souhlasíte s používáním cookies. Pro více informací a změnu nastavení čtěte naši politiku cookies a soukromí. Zavřít

[DoN] Marginální push do ryby nebo fold a doufat? :)

• krtek14
      krtek14
      Bronz
      Registrace: 07.06.2010 Příspěvky: 418
      Včera jsem odehrál turnaj, který mi stále vrtá hlavou. Hráli jsme dlouho v 6-ti lidech. Když jsem byl na BTN, tak na BB byl hráč hrající stylem 40/12 za 42 her. Když byly blindy ještě 100/200, tak jsem měl nějakých 13bb. Od té doby jsem se nedostal ani k jednomu pushi z BTN nebo SB. Teď zpětně přemýšlím, jestli jsem měl posílat tohle K7 z CO, protože to byla asi největší šance na push (steal). Jinak totiž vždy někdo limpnul nebo raisnul předemnou a já tak neměl šanci na steal. Turnaj nakonec dopadl tak, že mě sežraly blindy a já vypadl před penězi. Tak právě zpětně hledám handu, kde jsem to měl poslat, abych se nenechal vyblindovat.

Celkově mi jde o to, jestli je lepší pushnout třeba celkem marginální handu (K7) z CO s tím, že už potřebuju něco stealnout, ale také s tím, že mám za sebou loose rybu, u které je solidní šance, že mi to callne s nějakým nesmyslem. Stále mám ale nějakou fold equity.
      x
      Nebo raději čekat, že se hráči mezi sebou nějak vyřadí sami + jako bonus mi může přijít nějaký monster, ale u čehož riskuju, že mě sežerou blindy a já už nebudu mít vůbec žádnou fold equity.
      Snad to dává smysl :) . Ikdyž nejspíš strašně záleží na konkrétní situaci.

Ongame Network No Limit Hold'em Tournament - t200.00/t400.00 Blinds - 6 players - View hand 2031680
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BB: t2730.00 6.83 BBs
      UTG: t2040.00 5.10 BBs
      MP: t2060.00 5.15 BBs
      Hero (CO): t1750.00 4.38 BBs
      BTN: t1865.00 4.66 BBs
      SB: t4555.00 11.39 BBs

Pre Flop: (t600) Hero is CO with K :spade: 7 :heart:
      4 folds, SB calls t200, BB checks

Flop: (t800) J :diamond: A :club: 6 :club: (2 players)
      SB checks, BB checks

Turn: (t800) 2 :diamond: (2 players)
      SB checks, BB checks

River: (t800) 7 :club: (2 players)
      SB checks, BB checks
  • 3 odpovědí
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,763
      Si na shortstacku. Pokud odmítneš tuhle šanci, ta dost pravděpodobně budeš muset buď pushnout horší handu z horší pozice, nebo nechat projít orbit a pak posílat all-in s 2,5 BB, což nám ten blázen za náma může vesele callnout. On tam bude sedět furt. Takže máš dvě možnosti, buď jen foldovat a doufat, že se soupeři vyřadí, nebo se rozhodneš hrát. Vzhledem k tomu, že si shortstack, tak je volba jasná, hrát.

A tohle my přijde jako hodně solidní kombinace. Když tě hráč na blindu callne s nesmyslem, tak máš furt solidní hand equity a můžeš být proti jeho QJ apd napřed.

Já bych tady poslal i trochu horší kombinaci, než K7
    • GumidekB
      GumidekB
      Bronz
      Registrace: 16.06.2011 Příspěvky: 853
      Ahoj,
      tady se hrozně těžko radí. Asi bych poslouchal intuici. Ale obecně si myslím, že je lepší poslat do hry marginální handu než pasivně čekat. K7 je dost dobrá handa na steal, když si shortstack. Nějakou fold eq. tu budeš mít pořád a ty si ten nejohroženější a musíš hrát.
    • TheLazyGrinder
      TheLazyGrinder
      Bronz
      Registrace: 10.01.2012 Příspěvky: 3,599
      jj, chalani vravia celkom dobre, ale uvedom si jedno ty sa rozhodujes v danom momente za danych okolnosti, kedy nemozes ani len tusit ze sa uz nedostanes k ziadnemu spotu kedy to mozes shovnut/restealnut,takze ten mindset kedy pises: Od té doby jsem se nedostal ani k jednomu pushi z BTN nebo SB. Teď zpětně přemýšlím, jestli jsem měl posílat tohle K7 z CO, protože to byla asi největší šance na push (steal). Sa mi az tak nepaci. Ty si to predsa v tej chvili nemohol vediet.

Teraz k hande, je to dost tazky spot ale rozhodoval by som sa podla toho kto sedi na blindoch, tie stacky naznacuju ze su safe a nemuseli by ta callovat light, a s tou rybou na btn to uz nevyriesis, ale Khigh je stale good takze skor push ako fold, kedze za ten orbit uz mozu ist blindy aj na 300/600 a budes mat este vacsi problem.