Tato stránka používá pro vylepšení služeb soubory cookies. Prohlížením stránky souhlasíte s používáním cookies. Pro více informací a změnu nastavení čtěte naši politiku cookies a soukromí. Zavřít

[HU] Q2s ch/r

• 7 odpovědí
    • mjCch
      mjCch
      Bronz
      Registrace: 11.05.2011 Příspěvky: 1,517
      ch/fold flop
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Registrace: 11.12.2010 Příspěvky: 5,312
      Jak bylo napsáno ..

Tohle je hrozný c/r, nemáš žádnou, ani backdoor equity, nic, vyvaruj se toho.
    • Axif1
      Axif1
      Bronz
      Registrace: 19.11.2011 Příspěvky: 1,171
      Ten flop sa mi zdal byt dost suchy, ale ked sa na to pozeram znova, tak som sa nan asi velmi zle pozrel, pretoze je tam kopec gutshotov a flush draws..

Vlastne tu tazko nieco vyfoldujem, myslim ze 8x ma s prehladom flatne a o Kx ani nehovorim.

Kazdopadne sa chcem naucit, kedy je vhodne ch/r ako bluff a toto vhodny spot nie je, uz mi je to jasne.
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Nejde ani tak o to, zda je board drawy nebo dry, respektive není žádný dobrý ani špatný board na c/r, ale vždy to závisí od oponenta. Co ale chceš mít téměř vždy, když c/raisuješ light je equity (draw, gutshot, backdoor draw, něco)

Vzhledem k populačním tendencím hlavně na hyperturbech jsou drawy boardy imo by far nejlepší na c/r bluff (naopak K23 rainbow jsou zlé, protože na tebe každý bude hrát zpátky a nepoloží ti ani A high) --> samozřejmě nikdy negeneralizovat, proti některým hráčů na tom nezáleží, protože hrají prostě jen svojí handu, ale i proti dobrým regům chceš mít nějakou c/r blfuffing range i na A48 rainbow někdy třeba.

Představ si ale c/r s K :club: J :spade: na 4 :heart: 5 :club: 7 :heart:

Většina hráčů stále cbetuje tyto boardy wide (+ otvírají hodně na buttonu preflop, takže jejich range obsahuje kopec airu), co je ale nejpodstatnější, když ty na takovémhle flopu c/raisneš, tak top pairy/flush draws + další dobré draws ti shovnou a máš easy fold, kdežto když když jen flatnou, tak můžeš dát 3barrely a do riveru většinou vyfolduješ skoro všechno, protože jejich range je tak slabá (slabé páry, random overcards A/K high floaty). Makes sense ? Pokud máš další otázky, go ahead
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Chyba, co ty si udělal v téhle handě je, že máš totálně bezequitovou handu a spoléháš jen na fold equity, zatímco tohle může být někdy i marginálně +ev spot, pokud villain hodně folduje na c/raises + cbetuje tu wide, tak to není jednoduše longterm dobrý gameplan.

Mnohem víc by se mi líbil např. c/r s handou jako 5 :diamond: 7 :spade: , T :spade: 9 :spade: , nebo alespoň Q :spade: 7x

Taky si uvědom, že není tvým úkolem vyhrát každý pot a vzdávání se je krásná věc :P
    • acceleration123
      acceleration123
      Zlato
      Když bysme to vzali z hlediska herní teorie (ne že by na tom záleželo), tak když tady c/raisuješ tenhle board s touto rukou, tak tvoje range je totálně nebalancovaná, v podstatě by si to pak mohl dělat s any two cards. Většinou nechceš se takhle náhodně rozhodnout "hmm, tak teď ho tu prostě c/raisnu", chceš svoje bluffy držet co nejlepší, teda ty handy co mají alespoň nějakou backdoor equity. Stejně tak to je důvod, proč preflop ne3betuješ jako bluff (doufám) handu jako 23o, ale spíš to uděláš s 57s, protože je to vrchol tvojí folding range a máš víc equity když půjdeš na flop.
    • Axif1
      Axif1
      Bronz
      Registrace: 19.11.2011 Příspěvky: 1,171
      Teda v hyper turbach su stone cold bluffy -EV aj bez silneho readu? Presne ten flop, ktory si uviedol ako priklad: K23 ch/r skoro vzdy a na mojom limite je to celkom profitabilny move, ale to musi byt fakt rybka, aby mi na tomto boarde polozila. Uz som stretol borcov, ktori ma poriadne vylevelovali, ale podarilo sa mi vratit zopar uderov naspät.

Tu KJ handu budem mat na pamati a ked sa dostanem do podobneho spotu, skusim to vyuzit v praxi. Mne najviac vadi, ze niektore rybky nedokazu polozit ani bottom pair.. Proti takymto ludom sa mi tiez velmi zle hra. Viem si predstavit typkov, ktori tu dokazu vycallovat s 5x, aj ked pridu dve over karty. Mozno su to soul readeri, ale skor sa priklanam k tomu, ze ani nevedia co robia.

Ja sa ani nesnazim vyhrat kazdy pot, aj foldom sa da vyhrat spusta penazi.. Proste si poviem, ze tu mam marginalnu ruku, zlozim ju a pockam si na lepsi spot. Spociatku som ani nevedel, kde sa tlacidlo fold nachadza, ale teraz ak sa skompletuje straight alebo flush na riveri, tak si velmi dobre premyslim ci mam callovat svoj top par (vacsinou je moja range velmi slaba oproti superovej) a tak volim fold. Hlavne ak ide z pohladu supera o -- c/c, c/c, donk bet -- lajnu. Generalizovat je tazko, ako si uz povedal, ale vacsinou rybky hraju svoje draws tymto sposobom.

Aby som nezabudol odpovedat na balancovanie mojej range. Poviem ti uprimne, ze zatial si neviem dost dobre predstavit, ako sa mam balncovat, ale na mojom limite je na to este asi priskoro, kedze vacsinou hravam s neznamymi hracmi. Tym nechcem povedat, ze o tom nevies, len tak nahlas rozmyslam.. Ak sa mylim, tak ma oprav.

A este k tomu 3-betovaniu. Tu som myslim tiez dost nebalancovany (dufam, ze toto slovicko pouzivam v spravnom "spote"). Ja prakticky 3betujem non-all in len silne pocket pary a mam pocit, ze tu mi unika obrovske mnozstvo value. Toto povazujem za jeden z mojich leakov avsak nie jediny, pretoze viem, ze stale hram velmi zle, ale edge nad supermi vidim v tom, ze aspon trochu rozmyslam nad hrou a snazim sa vzdelavat a zlepsovat sa.

Btw viem, ze ponukas coaching, urcite on budem mat v buducnosti zaujem. Na akych stakes sa to podla teba oplati? Teraz som na tych druhych najnizsich :)

Aby som nezabudol, velmi si vazim, ze sa mi snazis poradit, pretoze viem, aky je tvoj cas cenny v porovnani s mojim. Takze ti chcem tymto povedat jedno velke ďakujem.