BLOG:Marečku,podejte mi pero aneb pokerová škola středního věku

• vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,682
      Nikdy bych si nepomyslel,že se to stane,ale je to tu.Žil jsem si v klidu svůj život.Práce,rodina,koníčky,kamarádi-klasika.Ale člověk začne lenivět s věkem.
      Začne vynechávat akce,na kterých byla dřív neúčast nemyslitelná,a zjišťuje,že to jde i tak.Děti rostou,začínají se osamostatňovat(hrozné slovo),moje koníčky,sport všeho druhu,nejdou kvůli operacím obou kolen aktivně provozovat,kamarádi stárnou jako já.Každý má svých starostí dost.Ale na pivi si čas(občas) najdeme.
      A tak přichází ke slovu počítač!
      To slovo znám už hodně dlouho.Kdysi v pravěku za komančů,byl u nás ve fabrice jeden.Zabíral jednu celou místnost.Nikdy jsem k nim nebyl tlačen,takže jsem o nich ani nic nevěděl.Teď je situace jiná.Děti je používají,takže nezbylo než začat.Dcera studuje,je starší ,proto měla notebook,který vyměnila za tu miniverzi.Syn paří,takže má jakési nové dělo,takže já mám ty jejich,,šunky".Nestěžuju si.Konečně možu na internet,kdy chci.

Internet:pro mě před 10 lety neprobádaný svět.No a jsme u jádra věci.Protože jsem soutěživý typ a net plný her,lákalo mě hrát.Z dřívějška jsem znal FIFU,CALL OF DUTY,co hrál kluk.Když mě k tomu pustil,moc jsem toho nenahrál.Nedovedl pochopit,proč jsem nepřihrál,utíkám opačně,proč nevystřelím proč,proč......
      "Tak mi tam dej něco jednoduchého"ODPOVĚĎ:"HRAJ PRŠÍ"
      Karty-dobrý nápad.Mariáš.Na vojně a občas i teď ho mastím v hospodě.Korunový,ať se to dobře počítá.Když jsem ho stahoval z netu,zaujala mě další hra-HOLDEM. Patřila k nejoblíbenějším,tak jsem ji stáhl taky.A tím se to odstartovalo.Nejdřív jsem porážel ty kovboje,ale co zkusit opravdový poker?To bylo září 2011.No a já si stahl POKERSTARS.
  • 1077 odpovědí
    • Pepe1783
      Pepe1783
      Bronz
      Registrace: 07.07.2011 Příspěvky: 788
      Dobrý a čtivý začátek,už se těším na pokračování.. :D
    • MBranjo
      MBranjo
      Bronz
      Registrace: 31.05.2011 Příspěvky: 2,227
      Ahoj,

vyzerá to na zaujímavú cestu =) sám mám skúsenosti s online pokerovými hráčmi stredného veku a uznávam, že to máte najmä kvôli technickej a možno aj generačnej bariére o čosi ťažšie, no určite sa to dá porážať.

Budem sledovať a držať palce, pokiaľ budeš od nás potrebovať s niečim pomôcť, tak sa ozvi. ;)
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Začátky na stárech byly veeeelmi živelné.To nebylo jak na Divokém západě,kde vlastně hrál comp,ale toto byla pravá pokerdžungle.
      Začal jsem na hracích penězích.První 2 nebo 3 tisíce zahučely fofrem,než bys řekl švec.Hrál jsem všecko co mi přišlo pod ruku.MTT,SG,CG,no prostě děcko v novém světě.Ale potom přišlo štěstí,já začal jak ostatní hrát uplně všecko a rol začal narůstat.Bohužel jen do času.
      Přece ze mě nebudou dělat blba do nekonečna.Určitě to hrají jen tak,nedodržují žádná pravidla a postupy a už mě sero.....Přejdu na reálné peníze.Složím test na stárech,dostanu 10 usd a potom uvidíte!!!
      Než jsem ten test složil,musel jsem si něco nastudovat.Strategii jsem vstřebával na stárech a jiných Pokermanech,Pokermánech a já nevím kde všude.Našel jsem si knihy o pokru a hned si jednu koupil.tenká brožurka se základy pokeruTEXAS HOLDEM POKER-průvodce začínajícího hráče,s vysvětlivkami-celkem dobrá.Na konci byly profily profesionálů.Tam jsem se dozvěděl,že Negreanu není Rumun,Helmut,že je maniak,Bronson vyhrál finále 2x s T2 a Gus Hansen umí dobře počítat.
      Další moje kniha byla právě od Guse.Popisuje v ní svou cestu k výhře na AussieMilion v Austrálii.Přečetl jsem ji během chvilky.Připadalo mi to strašně jednoduché.Pořád navyšuješ a oni pořád zahazují.Potom vyhraješ turnaj a je to.Hned jsem to začal praktikovat v mé hře .Evidentně soupeři tu knihu nečetli nebo hrát vůbec neuměli.Vůbec nezahazovali a ještě drze navyšovali,čímž mě vlastně okrádali.To bylo pořád na playmoney.
      A přišly první peníze za test!!!!!!!
      To bylo slávy.Konečně zúročím nabyté zkušenosti z knih, oberu své soupeře a bude to.První mě zajímalo,jak se vybírají z pokerúčtu peníze.Nebyl to žádný problém,takže vpřed!
      MTT za 0,10,s návodem od Guse Hansena, soupeři nepochopili.Vůbec mě mezi sebou nechtěli.
      Bankrol mi nic neříkal.Nepotřeboval jsem ho.Sám nejlíp vím co mám dělat.Pěkně si počkám na dobré karty a je to.Čekal jsem,čekal,vsadil a prohrál celý stack.Náhoda.Když však bylo těch náhod moc,bylo mi to podezdřelé.Že bych opravdu něco zanedbal,nebo dokonce opominul?
      No nebudu to dál rozebírat.Byl jsem (a částečně ještě jsem)pokerové ucho neboli pískle.Tak to šlo celý rok.Moji učitelé na Novasportu v TV pořád vyhrávali s handami, s kterými já prohrával.Přišel jsem o celý roll.Je pravda,že jsem to z těch 10 usd vytáhl až na 140 usd,vesměs na MTT. Jednou jsem byl 2 za asi70 usd.Myslím.No ale pak přišel sešup,který se zastavil na 11,5 dolaru.
      Sjel bych je taky,ale stalo se něco,co otočilo moje přemýšlení o pokeru o 180 stupňů.Na mejl mi přišel odkaz od kluka, co si chtěl na mě vydělat ;) ,že ať se mrknu na stránky PokerStrategy.com
      Přišla nová epocha.To bylo v září 2012
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      MBranjo-I peněžité dary? :D
    • Sarid
      Sarid
      Bronz
      Registrace: 02.07.2010 Příspěvky: 73
      vinni48 původně napsal
      ne :D
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Že se mi otevřela nová dimenze,nemusím ani zmiňovat.Hned jsem(lačný 50usd)začal s testem.Za pomoci nápovědy jsem ho udělal a čekal na peníze.Přišlo mi však jen 10 usd.Pak jsem se dočetl,že 50 už to nebude.NO NEVADÍ.Kdo ti dá dnes 10 usd jen tak.Ale musel jsem je někam převést.Na PokerSters už to nešlo,tak jsem zvolil PartyPoker.Rozhodl jsem se věnovat CG.
      FR NL2.Protože jsem nechtěl dávat do hry další peníze,bankroll mi moc nevycházel.Držel jsem se však Bronze tabulky,hrál MSS a vytáhl to na 20 usd.Pak jsem přešel na BSS a to byla asi chyba.Před flopem to ještě šlo,ale po flopu-hanba!!!mezitím jsem nahrál stříbro,začal do toho motat další články,pořídil si HUD,zkrátka tolik nových informací,které jsem chtěl vstřebat,že jsem se z toho posra....Dobré bylo,že jsem se měl na koho obrátit.Jen jednou ze začátku mi nějaký kolega z fora napsal,když jsem potřeboval poradit jak vložit představení něco ve smyslu,,To nemyslíš vážně...,,ale to bylo opravdu jen jednou.Přece jen skoro v 50 letech,kdy,jak říkal můj třídní Ruda Čapka na průmce-Manželka a zub času vykonali své se mi těžko hledají cesty k počítači a jeho ovládání.Díky klukům z PokerStrategy,ať už judge,koordinátorů či novým přátelům z řad hráčů,kteří mi radí na HJ,mě poker baví čím dál víc-DÍKY
      ALE JÁ TO KURVA DÁM

Těch 20usd na PP jsem do mrtě sjel.Zůstalo mi však těch 11 na stárech.Dnes v neděli 16.12.2012 jsem dosáhl metu 50usd.Prostuduju Cornieho výzvu a uvidím.DRŽTE MI PALCE.
    • MBranjo
      MBranjo
      Bronz
      Registrace: 31.05.2011 Příspěvky: 2,227
      vinni48 původně napsal
      Jasné, keď sa raz stretneme na jednom limite, môžeme si dávať navzájom napríklad aj peněžité dary. =)

vinni48 původně napsal
      Držel jsem se však Bronze tabulky,hrál MSS a vytáhl to na 20 usd.Pak jsem přešel na BSS a to byla asi chyba.Před flopem to ještě šlo,ale po flopu-hanba!!!mezitím jsem nahrál stříbro,začal do toho motat další články,pořídil si HUD..
      Paráda, dobrá práca! :s_thumbsup:

vinni48 původně napsal
      Díky klukům z PokerStrategy,ať už judge,koordinátorů či novým přátelům z řad hráčů,kteří mi radí na HJ,mě poker baví čím dál víc-DÍKY
      Som veľmi rád, že Ťa poker baví viac a viac, ono predsalen okrem všetkého toho nasadenia okolo študovania a neustáleho zlepšovania sa, sa popri tom treba pokrom aj trocha baviť. =)

Drž sa!
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Tak dnes jsem se mrkl na Cornieho výzvu
      A JDU DO TOHO S VÁMI

Nebude to asi žádná jízda,spíš výstup na Nanga Parbat bez kyslíku.Sám jsem zvědav,jak to zvládnu.Budu se snažit krok za krokem popisovat svou cestu na vrchol a nebo taky(nedej Bože) naopak.Poctivě jako deník-později týdeník-později měsíčník a nakonec jako ročníkovou práci.......Ne, opravdu se budu snažit psát o sobě,mé hře a podobné věci ze života.

17.9.2012 jsem se zaregistroval na PokerStrategy.com
      17.12.2012 se připojuji do výzvy.

Počáteční částka:54.17 usd
      Herna: PokerStars
      Limit:NL2-BSS

Plán na tento týden:
      :diamond: hrát dobře :D
      :diamond: postovat každý den do HJ
      :diamond: spíš komentovat než hodnotit handy na foru
      :diamond: jít si pro peněžité dary od MBranja :f_biggrin:
      :diamond: přidat si pár nových přátel,když to půjde

Plán na leden:zakoupit buď PT4 nebo HM2
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Pondělí17.12.2012
      Dnes jsem měl na poker málo času.Je konec roku,ve fabrice šturmujeme,takže jsem musel byt přesčas.Protože večer chodím se starými pány na fotbálek do haly,měl jsem asi 3 hodiny na sejšn.Hrál jsem 2 stoly.A protože nemám HUD,vyhovuje mi to.Po asi 10 minutách bylo vlastně po hře.Na obou stolech jsem zdvojnásobil stack,párkrát zafoldoval a předčasně ukončil.

Stav konta na začátku:54.17$
      Stav konta současný:57.90$
      Rozdíl: 3.73$
      Takže je to jasné.Tímto tempem musím odehrát asi 2680 sejšn.Dejme tomu,že dní,takže někdy v roce 2020,kdy budu mít do důchodu asi 9 let budu na 10000$.Hned zítra ruším penzijní připojištění,kašlu na vládu a její pilíře a grindím.
      Ve fabrice asi zústanu.Zatím.
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 5,895
      :D Plán je to dobrý, tak už to jen realizovat
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      To si piš;) Pitbul hadra.
    • Dekaedr
      Dekaedr
      Bronz
      Registrace: 16.01.2012 Příspěvky: 3,765
      ahoj :) budu to tu sledovat ;) tak gl at se dari :s_cool:
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Rád tě vidím.budu se snažit :D
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Tak včera jsem neodehrál ani handu.Zabránil mi v tom dílenský večírek.Nikdy,prosím,NIKDY,nesedejte ke stolu "ovlivněni".Párkrát se mi to v minulosti podařilo a výsledky...................nevalné. X( X( X(
    • B0st0n
      B0st0n
      Bronz
      Registrace: 31.03.2010 Příspěvky: 8,323
      vinni48: jj, takych uz tu par boloo, co k tomu sadli po konzumacii alkoholu a rano sa snazili zistit kam im zmizol bankroll..:D

• vinni48
      vinni48
      Bronz
      Přesně.A taky vím jak to ráno vypadá.Není nad zkušenosti :D
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Tak přátelé,jsem na ŘD,takže bude čas na nějaký ten grind.Dnes ještě nákupy před víkendem a už to může začít.
      Vánoce-svátky klidu a míru.Všichni se chovají tak nějak jinak.Samé úsměvy,podávání pravic a přání všeho dobrého,do toho koledy-no pohoda.Ale stačí projít dveřmi supermarketu a jsem v jiném světě.Jako dnes.Davové šílenství starších ročníků s letáky v rukou,běh od regálu k regálu,řev důchodkyň"Anko,už máš ten pařížák-je ve slevě!"Anka si stoupla k ní.Byly obě za mnou.Povzbuzovaly mě neustálím vrážením nákupním košíkem do hýždí.A mile se usmívaly.Jsou přece Vánoce.Když jsem opouštěl parkoviště,byl jsem nesmírně hrdý na to ,že vím co je tilt,jinak bych je obě nejradši zab....... X(

Hrát nebudu,jen radši napíšu do fora.Skusím to až navečer.Možná už budu v klidu
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Tak jsem si večer sedl a hrál.Nic moc.Asi po 1/2hodině mě to přestalo bavit.Cítil jsem se nedobře a neměl ze hry radost.navíc jsem furt prohrával.Sice jen malé poty,ale to mi moc nepřidalo.Hodil jsem pár hand na forum a zítra přídu.Dobrou noc,po Ordinaci v růžovce :D
      stav konta:56.86usd
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Tak dnes po dobrém obědě jsem přisedl ke compu.Byl jsem v pohodě a čekal jestli to bude lepší než včera-nebylo.Nebyl jsem v žádné pořádné akci,flop mě netrefoval.Přerušil jsem a podíval se na video o mindsetu a na video o postování hand a vrátil se ke hře.Neměl jsem to dělat.Když už jsem odsedal a chtěl to uzavřít, přišel AK.Nevím,co jsem si od toho sliboval.Dnes jsem s touto handou dost prohrával,buď po mém navýšení fold a když ne, flop nic a já byl v prde.....
      cbet byl RRován nebo donk.Vůbec jsem to nezvládal.A na konec toto:

Known Players:
      UTG3: $4,09 - 205 bb
      MP1: $0,94 - 47 bb
      MP2: $1,60 - 80 bb
      MP3: $2,02 - 101 bb
      CO: $2,09 - 105 bb
      BU: $5,97 - 299 bb
      SB: $0,87 - 44 bb
      BB: $1,14 - 57 bb

0,01/0,02 No Limit Hold'em (8 Handed)
      Hand recorder for this hand:PokerStrategy.com SideKick 1.0.51218.2

Preflop: Hero is CO with A:diamond: , K:club:
      SB posts small blind ($0,01), BB posts big blind ($0,02), 4 folds, Hero raises for $0,10, 2 folds, BB calls

Flop: ($0,21 - 10.50 bb) K:heart: , 4:diamond: , 2:club: (2 Players)
      BB checks, Hero bets $0,15, BB calls

Turn: ($0,51 - 25.50 bb) Q:club: (2 Players)
      BB checks, Hero bets $0,38, BB calls

River: ($1,27 - 63.50 bb) T:club: (2 Players)
      BB bets $0,51 and is all in, Hero calls

otočil AJ,já jsem otočil oči v sloup a už píšu a naplákám do blogu.Doufám,že není konec světa a štěstí se přikloní ke mě.

P.S. v týdnu byl u nás na náměstí FLERET bez Jarmilky.Hráli super.Prej se konce světa nemáme bát.Mayové to sice spočítali dobře,ALE MY,DÍKY KOMUNISTŮM JSME O 40 LET POZADU,TAKŽE KLID

stav konta:54.16usd