Regulace online gamling v Šlesvicku-Holštýnsku vs. zákaz online pokeru na federální úrovni v Německu

• peedek
      peedek
      Bronz
      Registrace: 26.09.2010 Příspěvky: 784
      Ahoj,
      chtěl bych se zeptat někoho, kdo se v tom víc orientuje, jaký bude předpokládaný vývoj online pokeru v Německu.

Co já vim, tak na federální úrovni schválili němečtí zákonodárci dost pochybnej zákon, kterej s online pokerem do budoucnosti vůbec nepočítá. Tento zákon je ale v rozporu s evropským právem. Naproti tomu v Šlesvicku-Holštýnsku jsou jako v jediné ze 16ti spolkových zemí k online gamblingu velice liberální a schválili si svoje zákony a začali vydávat herní licence na 6 let. Podle EU je jejich postup konformní s evropským právem.

Mám jednu zásadní otázku

Pokud online poker zregulovala jen jedna z 16ti spolkových zemí, stačí to na to aby mohli hrát poker všichni němci, kteří se budou registrovat právě přes Šlesvicko-Holštýnsko? Čili může jedna spolková země zmařit snahu zakázat online poker v celém Německu? Doufám že ano :)

Nerad bych abysme přišli v budoucnu ještě o němce, dyž už sme v globálním trafiku přisli o francouze, italy, španěly a v budoucnu to vypadá bledě i s Ruskem.
  • 2 odpovědí
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,741
      Já nejsem sice právník, zdaleka ne. :D

Ale jestli je to tak jak píšeš a poker bude zakázán všude, než v jedný spolkový zemi, pak bude asi jediný konformní řešení trvalý bydliště v daný spolkový zemi. Registrace z jiných spolkových zemí by nemusela bejt jednoduchá, protože při cashoutech se dotyčný musí prokázat dokladem, a např. v občance by bylo vidět, kde má dotyčný oficiální bydliště. Jedině, že by se dotyčný na hernu přihlašoval z dotyčného regionu a argumentoval tim? :f_cool:

Každopádně obyčejný rekreační hráč by tohle asi neřešil a kdyby mu herna neumožnila hrát, tak by složitá řešení nehledal. Regové by si asi poradili.
    • Cornie4ever
      Cornie4ever
      Hlavní Správce
      Hlavní Správce
      Registrace: 19.04.2009 Příspěvky: 8,225
      pokud mě paměť neklame tak Schleswig-Hollstein by mělo fungovat podobně jako třeba estonsko, dánsko nebo belgie - a sice že sice musí být herna lokálně licencovaná ale player pool není oddělený od .com trafficu (tzn nejedná se o tzv. "ring-fencing" jako třeba v Itálii)

ohledně .es, .fr a .it je pravděpodobný že se tyhle player pooly v budoucnu spojí. A je možný, že jednou bude spojená celá EU zase dohromady.

ohledně kompatibility práva Schleswig-Hollstein s bundes-právem ti moc nepomůžu :f_eek: no, pokud někdo bude vědět, tak má můj lawyer respekt =) každopádně německá komunita PokerStrategy.com je druhá největší, takže případná regulace by nás dost zajímala a zatím jsem nezaznamenal žádný interní poplach kromě běžného monitorování situace.