[PLO] Začátek

• eLdipi19
      eLdipi19
      Bronz
      Registrace: 27.04.2011 Příspěvky: 125
      Ahoj,

chtěl bych začít hrát omahu holdem mě poslední dobou opravdu nejde a omaha mi přijde zábavnější a tak se vás chci zeptat co by jste doporučili za literaturu nebo prostě nějakej nejlepší rozjezd nejlepší vstup do omahy ? Jednalo by se o pot limit protože tu druhou variantu neznám.

Děkuji,
      Lukáš
  • 7 odpovědí
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Registrace: 21.04.2011 Příspěvky: 2,205
      Ahoj,

určitě bych začal tím, že si pročtu články v sekci Strategie plus bych shlédnul videa od LetMetiitU. Dalším důležitým faktorem pro zlepšování je postování hand do Hand judge fóra. Toto postování je dobré kvůli tomu, aby jsi věděl, jestli hraješ dané situace správně :) Doufám, že ti tento krátký výčet pomohl a v případě dalších otázek se určitě zeptej ;)

Přeji hodně štěstí do hry :)
    • eLdipi19
      eLdipi19
      Bronz
      Ještě mam dotaz jak je to s variací jestli je lepší pot limit nebo ta druhá varianta ? Dá se společně s omahou hrát i Holdem nebo je lepší se soustředit jen na jedno ? Já bych asi společně když bych začal takhle od začátku začal psát blog :)

Jen mi nejde PT4 rozjet na noťasu nějakej problém s databází :(
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Teď si nejsem úplně jistý, co myslíš tou druhou variantou, ale nejspíše to bude PLO Hi/Low. Teď si nejsem vůbec jistý, jak je to u této varianty s variancí, ale nemyslím, že by v tom byl nějaký veliký rozdíl. Celkově bych spíš doporučoval hrát normální plo, protože je na to více informací, učebních materiálu a celkově nás to tady pár hraje, takže ti dokážeme poradit:) Na PLO Hi/Low se tady nikdo nespecializuje, teda, co vím :)

Určitě se dá kombinovat holdem s omahou, ale myslím, že bude lepší, když ze začátku budeš specializovat pouze na jednu variantu, protože není dobré hrát třeba omahu s prvky holdemu :)

Pokud budeš začínat od začátku, tak určitě začni psát blog. Pomůže ti to v motivaci a po určité době se můžeš podívat nazpět a kouknout jakou jsi urazil cestu.

Škoda, že ti nejde PT4, ale snad to vyřešíš do budoucna. Jinak omaha se dá v klidu porážet i bez hudu :)
    • eLdipi19
      eLdipi19
      Bronz
      Díky budu hrát teda PLO bez hudu snad v budoucnu pořídim PT nebo HM.

Ještě teď vybrat hernu jsem na ps.fr tak asi začnu tam depozitnu si tam 40€ a začnu hát nejnižší limity a uvidíme myslíš že je dobrý hrát i omaha turnaje ?

Zatim tu mam knížku od Helmutha jak hrají poker profesionálové.

Myslel jsem že budu hrát holdem ale nějak se mi zdá že nedokážu najít variantu takže musím míít nějakej profit abych si dal něco na holdem pro zjištění varianty.
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      A už jsi zkoušel trial verze u PT a HM? To by ti mohlo do začátku stačit :)

Možná bych doporučil zvolit jinou hernu a to zdůvodu rakebacku. Já bych doporučil poker 24h.com, protože tady dosáhneš na fixní rakeback 30% plus pole je zde velice lehké :)

Helmutha je možná dobrý přečíst pro srandu, ale pokerových mouder se tam moc nedozvíš :) Jak jsem psal, začal bych číst strategické články a koukat na videa.
    • eLdipi19
      eLdipi19
      Bronz
      Aha a co WPT ? Tam je to taky na nic ? Rozhodně pročtu články a kouknu na videa jinak ani jeden trial mi nejde rozchodit problém s databází což nechápu :/
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Wpt je dobrá herna, ale záleží kolik toho narakuješ, ale plo 2 se k žádnému pěknému rakebacku nedostaneš plus tady plo začíná až na plo10.

Já bych osobně radil microgaming. Já zde hraji a ten rb je super pro malé limity plus to pole :) Jenom software není nejlepší, ale dá se na to zvyknout :)