BLOG: Ted is back?

• TedG82
      TedG82
      Bronz
      Registrace: 30.12.2010 Příspěvky: 2,024
      S novým rokem přichází nové výzvy a závazky... takže jdeme blogovat. Tohle je tuším můj už třetí blog na PSgy a já slibuju, že v každém případě je poslední :) .

Žádné dlouhé vypisování, vemu ten loňský rok z rychlíku....
      Loni jsem začal brát poker trochu víc vážně a dopadlo to tak, že jsem se postupně přesunul z NL2 na NL10. Ve spoileru najdete můj graf za poslední půl rok (limity NL2-NL10, herny PartyPoker a Pokerstars). Není to žádný zázrak, ale pořád lepší než drátem do oka :) .

Reportovat své výsledky budu v blogu vždy koncem měsíce ale kromě reportů tu možná občas najdete i nějakou jinou mou "skvělou" myšlenku. Cíle pro další rok si raději nedávám, ale asi jako každý bych se chtěl posunout na vyšší limity a na nich hrát dobrý poker. V lednu budu zkoušet štěstí na NL25 (Partypoker).

Abych nezapomněl... jsem členem Studijní skupiny NL2-NL10, která mě stále motivuje do dalšího zlepšování se, takže díky borci :f_thumbsup: .

Do nového roku přeju všem hodně štěstí v reálném životě i v pokeru. Sobě si popřeju více času na pokerové studium a více klidu v mysli, když to zrovna rybám chodí.
  • 266 odpovědí
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      Registrace: 26.09.2010 Příspěvky: 992
      Vždycky je super najít blog cash game hráče, co hraje fullring. :)

gl
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,709
      CHlapi hergot já jsem taky FR hráč!!!
    • Fredo107
      Fredo107
      Bronz
      Registrace: 20.06.2011 Příspěvky: 1,895
      Ahoj Tede!

Konečně jsi si taky založil blog! Bylo načase :tongue:

Prý ten tůvj graf není žádný zázrak.... no myslím, že by hodně hráčů chtělo takový graf jak máš ty :f_biggrin:

Supr fofr vzhůru! Zpátky ni krok, jak se kdysi říkávalo... :f_cool:
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      @HonzaCZE: Je nás jako na prstech dřevorubce po 30ti letech praxe. Tvůj blog mám zařazený v sekci "Must read", možná je na čase to konečně změnit :) . GL i tobě.

---

@vinni48: Já tě sleduju. I tvoje handy v HJ-foru. Ono to vypadá, že se dívám jinam, ale já tě pořád vidím. A abys neřekl že jsem pes když jsem ryba, tak ti něco pozitivního do blogu napíšu.

---

@Fredo107: Ten graf - no jak se to vezme. Většina poker hráčů je dlouhodobě ztrátových takže z tohoto pohledu to můžu brát jako dobrý výsledek. Navíc, kdyby mi někdo před rokem tvrdil že budu mít na konci roku takový profit, tak bych mu to nevěřil. Na druhou stranu vím, že jsem odehrál spoustu hand špatně, často hrál na tiltu a zbytečně ztrácel další peníze. Takže stačilo by jen trochu víc disciplíny a zodpovědnosti a výsledek mohl být úplně jiný.
    • HonzaCZE
      HonzaCZE
      Bronz
      Registrace: 26.09.2010 Příspěvky: 992
      Ono u mě není nic moc ke čtení. Vždycky si tam něco naplánuju a buď to to nestíhám časově a nebo, jako teď posledně, mi to totálně naruší downswing...
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Na světě je nové VIDEO za což jsem moc rád, protože studijních materiálů pro Fullring tu není tolik, kolik bych si přál. Takže díky B0st0ne :f_thumbsup: a doufám že bude i pokračování s dalšími hráči.
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Tak návštěva na NL25 byla krátká a já to musel po 2,5k handách zabalit s výsledkem -5BI. Samozřejmě to nebyla moje vina protože set vs lepší set, KK do AA a tak dále... všichni to známe :) . Ale popravdě, necítil jsem se tam vůbec dobře a i když jsem měl celkem safe roll (tzn. vím kolik si můžu dovolit prohrát aby mě to nebolelo) tak prostě herně na ten limit zatím ani zdaleka nemám a nechci ze sebe dělat jen tak trhací kalendář.

Nastávají dva problémy:

1) Mám od ledna novou práci a ta mi bere víc času a energie než jsem původně vůbec tušil. Result je takový že na poker není poslední dny moc nálada (o času ani nemluvím). Ale aspoň se snažím dodržovat studijní plán a o to míň hrát.
      2) Návrat na NL10 je bolestný. Hraje se o "malé" peníze a já mám o to větší tendence dělat kraviny. Result je takový že jsem na tomhle limitu jen tak tak BE.
      Abych to shrnul a zbytečně nerozváděl... mindset totálně v prdeli. A to jsem slušný.

Ale jak řekl kdysi kdosi... Nejde o to jak inkasuješ, tady jde o to kolik ran uneseš a přesto se zvedneš.

Doufám že budu mít chuť se zase zvednout a bojovat i na pokerovém poli.
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Sakra Tede,děkuju,ani bych nevěděl,že máme další video.Ty stránky PStrategy jsou tak obsáhlé,že nevím kudy kam.Musím si udělat nějaký pořádek,ať nelétám z rohu do rohu.
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Jdu si trochu pobrečet takže...

VAROVÁNÍ: Čtením tohoto postu můžete přijít o některé iluze.

Nejdu brečet na nad svou vlastní hrou, ta je nakonec špatná už delší dobu a vím to moc dobře :) . Trabl je, že se cítím pokerově naprosto vyhořený a samotné hraní mě vůbec nebaví (o studiu ani nemluvím). Volume tento měsíc vypadá tak, že odehraju míň než polovinu toho, co v průměru za předchozí měsíce. Winrate po pokusu na NL25 jak už jsem psal dříve šel těžce dolů a já se pokouším zachránit měsíční výsledek na NL10 což se navzdory mému mindsetu i částečně daří. I tak mě ale hraní pokeru v tuhle chvíli vůbec nebaví a zatím to nevypadá že by se mohlo v tomhle směru v nebližší době něco zlepšit. V každém případě tento měsíc budu po delší době na 100% v červených číslech.

Na konkurenční stránce jsem objevil nějaké články ohledně motivace, mindsetu a psychologie vůbec, takže se na ně v nejbližších dnech zaměřím a snad se mi něco podaří změnit (ty zdejší psycho-články už mi nepomáhají takže musím počkat, až AYuraoA natočí zase nějaké video, co by mě nakoplo). Číst teď něco o strategii nebo se dívat na videa s live hrou pro mě stejně v tuhle chvíli asi nemá moc smysl.

Abych ten poker ale zas tak moc neflákal, zkusím víc spamovat v HJ foru a budu udílet rady kolegům, aby měli lepší výsledky, než mám momentálně já :f_biggrin: .
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Ahoj Tede
      Jak to tady čtu,musím reagovat.
      Za prvé-nerad bych,abys zanevřel a zmizel z fóra.
      Za druhé-nerad bych,aby hráč pokeru,se kterým každý rád pokecá,se zlomil po nějakém blbém downu.
      A za třetí-neporadím ti co s tím,ale věřím,že to překonáš a zase to pude.Hlavně nepřestávej.Jak tu někdo psal-musíš se zvednout a jít dál,nezáleží na tom ,kolik ran tě srazí.
      Můj třídní na prumce Ruda Čapka,dej mu PánBůh věčnou slávu,vždycky říkal:"Prázdný sud se nepotopí"
    • Miraell
      Miraell
      Bronz
      Registrace: 21.10.2011 Příspěvky: 29
      Ahoj, tak poslouchej teď když jsem si založila blog a chci s někym probírat FR a dokonce na stejným limitu, tak přece nezdrhneš :) A co se týká mindsetu, mě nakopli Rounders :P za což se sice trochu stydím, ale hlavní je výsledek.
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Díky oběma za podporu, hlavně to s tím sudem si musím zapamatovat :D . Rounders jsou výborný film a čas od času jej zkouknu. Hlavně (můj tak trochu jmenovec) Teddy KGB je super player.

@Vinni: Co jsem si všiml tvých hand v HJ, tak je myslím vidět že děláš slušné pokroky. Takže jen tak dál a za nějakou dobu se potkáme na NL10 a to už si mě už budeš značit jako fishku.

@Miraell: Úplně si nejsem jistý, jestli jsem ten pravý člověk na probírání herní strategie, ale když tak mě pošli PMku a domluvíme se ;) . Třeba mě to aspoň zase trochu nakopne, abych začal něco pro svoji hru dělat.

Jinak s pokrem určitě nekončím. Jen to teď beru víc amatérsky. Dřív byl poker hlavně potencionální vedlejší příjem a podle toho jsem mu věnoval usílí, teď je to spíš víc zábava a relax, což je ale taky slušná hodnota.

Koncem měsíce zkusím sepsat trochu delší update, jestli mě zase neporazí má vrozená lenost.
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Ahoj
      To s tím sudem je svatá pravda.V roce 1984 jsem maturoval a chtěli jsme to jako třída na stužky.Ředitel byl bývalý voják z povolání a komouš,tak nám to tenkrát zakázal.Ale já to nikdy nezapoměl,takže když se nedaří,vždycky si na to vzpomenu-je to svatá pravda. :)
    • Frostom
      Frostom
      Bronz
      Registrace: 24.05.2012 Příspěvky: 464
      Ted, ziadny koniec nebude, dokial nedame tu nasu sweatku :D
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Konec měsíce => Rekapitulace.

Možná jsem to tu už psal... s novým rokem jsem udělal dvě zásadní změny. Našel jsem si nový job a zkusil jsem na pár dní jak vypadá hra na NL25.

Nový job zatím nemůžu hodnotit, ale změna to byla víc než nutná. Takže ať už se to vyvine v budoucnu jakkoliv, bylo to dobré rozhodnutí, protože i drátem do oka je lepší, než být úplně bez práce :D . V každém případě mám díky nové práci podstatně méně času na hraní a studium pokeru. Tahle skutečnost má tedy i dost zásadní vliv na to, co se sepíšu v dalších odstavcích.

NL25 byl jeden velký fail. Po 3k handách jsem měl skore asi -130 USD což byl strop, pod který už jsem nechtěl jít i když BRM by mi ještě dovolil pár BI projet. Následovala několikatidenní pauza a těžký návrat na NL10. Hra mě v té době vůbec nebavila takže jsem ještě pár dní pokračoval ve špatné hře. Poslední dva týdny už byli ok, hrál jsem hlavně o víkendech kdy jsem nebyl už tolik unavený. Win rate na NL10... nějakých 2bb/100 což beru vzhledem k okolnostem jako slušný výsledek. Celkově měsíc končím v mínusu asi 50 USd (po započtení rakebacku).

Volume - z důvodů výše uvedených pokles o víc než 50% oproti předcházejícím měsícům.

Otázka je, co dál? Poker nejsem schopný zkombinovat s novou prací tak jak jsem byl dosud zvyklý. Takže momentálně přemýšlím, jak si sestavit studijní a herní plán na příští měsíc a vlastně jak a jestli vůbec s pokrem pokračovat. Pravděpodobně budu pokračovat v taktice z tohoto a minulého týdne. Ve všední den studium (pokud bude chuť) a spamování na foru v HJ sekci. O víkendech grindění. Trochu se obávám že hraní jen o víkendech povede k poklesu winrate (pravidelné hraní by mi mohlo chybět). Jiné řešení mě ale nenapadá. Abych to shrnul... poker je teď v mých prioritách na daleko nižších místech.

A teď pár pozitivních záležitostí:
      :spade: začal jsem spamovat HJ forum a docela mě překvapilo, že se moje myšlenky často shodují s názorem B0stona případně dalších hráčů.
      :spade: na foru se tento měsíc objevilo pár nových CG FR blogů (tady, tady a tady), a já doufám že jejich autoři nebudou tak líní jako jsem já :D .
      :spade: včera vyšlo druhé video od B0stona s mojí hrou. Můžete kouknout zde
      :spade: ... a hodně se těším na tenhle projekt

A tím bych lednovou rekapitulaci asi ukončil...

GL všem co dočetli až sem a nesedí zrovna u stejného stolu jako já;)
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Tak jsem o víkendu (včetně pátku) trochu víc zagrindil. Dokud mám chuť a čas a hlavu připravenou myslet tak je potřeba toho využít. A jak to dopadlo?

5347 hand
      profit: 25,30 USD (+ 3 USD v MTT + nějaký ten rakeback)
      winrate: 4,73 bb/100.

Mohlo to dopadnou i líp ale v sobotu odpoledne přišel docela slušný swing a já projel 4BI. Neděle už byla trochu lepší a krom pár vyhraných spotů jsem si připsal i neuvěřitelné 3 USD v Bankroll booster freerolu.

Začínám mít zálusk na získání Silver-statusu na PP, zatím mám 55/400 takže pokud udržím tempo i ve zbylých víkendech a budu trochu hrát i přes týden, tak bych to mohl dát. Aspoň mám trochu motivaci a vlastní challenge. Škoda že má únor jen 28 dní.
    • TedG82
      TedG82
      Bronz
      Jen krátký report na konci týdne:

Volume je maximální co jsem asi v tuto dobu schopný odehrát tak, aby se tomu dalo ještě říkat poker a aby to bylo aspoň trochu ziskové. Studium zatím odkládám na neurčito, nemám do něj chuť a když nemám chuť, tak to ani nemá smysl zkoušet. Občas přidám nějaký svůj nápad do HJ fora a samozřejmě nevynechávám twinnovi koučingy. Další studium si ale nechám až na březen, teď chci hlavně hrát, dokud mám ke hře nějakou motivaci.

Výsledek za tento týden:
      Počet hand: 10k
      Zisk: 40 USD
      bb/100: 4,0

K zisku ještě můžu připočíst nějaký ten vyclearovaný bonus (asi 10-15 USD) za jakési kartičky z ledna (už ani nevím co to bylo za promo) + asi 3 USD za menší sázku na Petru Kvitovou (ale byli to dneska nervy :D ).

Získání Silver levelu na PP zatím nevypadá moc dobře. Zatím mám 137 bodů ze 400 což je lehce pod plánem. A tento týden jsem odehrál opravdu maximum které asi nebudu příští týden schopný zopakovat. Leda bych šel na vyšší level ale to by byla tak trochu sebevražda.

V rámci promo World Domination mi chybí už "jen" 58 měst takže... tohle asi taky nehitnu :) . Zatím jsem trefil jen tickety do freerolů.

Toť prozatím vše. GL u stolů ;)
    • MGoksi
      MGoksi
      Bronz
      Registrace: 09.06.2011 Příspěvky: 343
      Držím palce in-game som rád, že už si pokročil o pár levelov a 10k hands za týžden je celkom pekný volume :) .
      Btw mne osobne posunúť sa v hre dosť pomohol presun na SH, neuvažoval si nad tým ,alebo sa obávaš zmeny dynamiky ? V každom prípade GL a budem sledovať tvoj blog :P
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Ahoj
      Su rád,že tě poker zas baví.Jen tak dál.A nezapomeň,že si sud,jak já. :D