Tato stránka používá pro vylepšení služeb soubory cookies. Prohlížením stránky souhlasíte s používáním cookies. Pro více informací a změnu nastavení čtěte naši politiku cookies a soukromí. Zavřít

[DoN] 1$ 6 max DoN super turbo

• Phaantom
      Phaantom
      Bronz
      Registrace: 07.02.2010 Příspěvky: 1,232
      iPoker - $1.00+$0.10|<> NL (6 max) - Holdem - 4 players
      Hand converted by PokerTracker 4

Hero (BB): 2,500.00
      CO: 420.00
      BTN: 2,080.00
      SB: 4,000.00

SB posts ante 200.00, Hero posts ante 200.00, CO posts ante 200.00, BTN posts ante 200.00, SB posts SB 1,000.00, Hero posts BB 2,000.00

Pre Flop: (pot: 3800.00) Hero has 7:spade: A:spade:

fold, fold, SB raises to 3,800.00, fold

SB wins 4,800.00

čau, občas si pinknu nějaký sitka a zajímá mě jestli je moje uvažování správný.
      Villain 18/15 po 200 handách. Mohl by tu teoreticky pushovat any two, takže bych měl bejt přibližně 60% fav a ani při vytočení nemám nějakou jistotu( i když šance už bude dost vysoká) a příští kolo si radší zatočim s tím druhým shortem, s tím že se často přidá bigstack a stačí mi porazit shorta nebo aby nás porazil ten big. Takže myslim, že moje šance budou v příštím kole větší.
      What do you think ?
  • 7 odpovědí
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,763
      Když foldneš:

Máš za čárou 300 chipů. Po ante dáš ze SB blind 100. CO dá ale na BB 220, což znamená, že jdete do flipu 50:50 s tim, že když CO vyhraje, vypadneš. Když vyhraješ ty, výhra je jistá. Navíc váš velmi pravděpodobně BTN dorovná hodně široce a pokud BTN vyhraje, tak ty budeš v penězích. Ale když vyhraje short, jsi skoro ze hry. Co když nás BTN nedorovná a my 50% prohrajem? To je průšvih.

Naopak, když dorovnáš:
      (!vůči range hráče na SB jsi bez diskuzí napřed!) a vyhraješ, tak jsi na 98% vítěz. :f_cool:

Hráč na SB tady any two ale rozhodně pushovat nebude, protože ví, že máš málo za čárou a neví co od tebe čekat, někteří by v tvé situaci callovali v extrémních případech i any two, takže cítí, že fold equity je poměrně malá a on má solidní stack na to, aby počkal, až se vyřadí short, Není tlačen k podstupování rizika. Kolik může otevírat? 40%50%? Stejně jsme napřed.

Za mě celkem jasný call.
    • Phaantom
      Phaantom
      Bronz
      Je to naopak, já budu mít víc chipů po tomhle foldů příští tah. Po foldu je to 300-220 pro mě, kdybych měl mít míň tak tu calluju nejspíš any two
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Jo, už sem si to přepočítal a editoval příspěvek. Já bych stejně calloval. Protože tady si rozhodně napřed, zatimco další kolo stačí, aby vytočil short v 50:50 (možná proti BTN) a máš problém.
    • Phaantom
      Phaantom
      Bronz
      No příští kolo budem určitě 2 random range proti sobě, takže dlouhodobě flip+ když se někdo přidá, tak v 30% vyhraju já, ve 40% ten co se přidá, protože tam nebude s any two a ve 30% ten na CO-takže mi to vychází o něco líp. A navíc další kolo budem zase v AI, protože on nevyhraje dost chipů, aby ho tam blind znova neposlal-v případě že teda nebudu nejhorší a nevyřadí mě ten big :)
      To by asi chtělo nějakou hlubší matematickou analýzu a to moc nemá smysl, když to hraju rekreačně.

Dík
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Musíme si podle toho hráče odpovědět teda na několik otázek:

Já to zkusim (hodnocení hand mě baví, protože si tak utřídim myšlenky i pro sebe a svojí hru, takže jsem vždy rád, když vidim novej příspěvek v tomhle fóru) :D

Range SB jsem zvolil 60,5%. Equity 57,4% pro nás vs 42.6%.

Tj. v 42,6% jsme skončili.

Jak často při vyhraný točce prohrajem?
      Získáme 5400 stack a jsem na SB v pozici masivní chipleadera a na BB je hráč s 220 chipy v potu, jdeš proti němu 50:50. Hráči tu bodou tight, protože nebudou chtít do supershorta pushovat přes masivního bigstacka, takže často si to rozdáte na blindech. I pokud nevytočíš, šance bude dost.
      Šance, že po výhře prohraješ bych označil tak za 5% maximálně. Tohle počítat, na to už fakt nemam sílu. :f_biggrin:

Takže dejme tomu, že equity výhry pro nás bude při callu nějakých 52-56%. V ideálnim případě těch 57%.

------------
      Když foldnem, tak další kolo:
      Aby se nám vyplatilo foldnout, potřebujem ideálně 57% šanci, že short vypadne. Reálně nějakých 52-56%.

Když BTN jako superbigstack vždy složí, máme 50%+cca při nevytočený furt nějakou menší šanci, že vytočíme další kolo a nějak se z toho vylížeme.

Když nás BTN kompletne v 30%. Tak v 30% případů máme 71.8% šanci, že short vypadne. V 70% máme šanci 50%, což nám na celou situaci dohromady šanci, že vyhrajem peníze 57%. S tím, že s širší a širší range hráče na BTN naše equity stoupá víc a víc.

Takže pokud BTN další kolo půjde do hry alespoň s nějakou top 10-20% rangí (což je snad samozřejmost, jestli to neni collusion!), tak bude o něco výhodnější fold. Call by se vyplatil jenom za předpokladu, že BTN bude další kolo hrát jen KK+ a ostatní zahazovat, což je nesmysl.

==>Kolem a kolem se se přepočítal a teď jsem zas přesvědčenej, že je správně fold. :f_biggrin: :f_biggrin:
    • Phaantom
      Phaantom
      Bronz
      Díky, tak nějak mi to taky vycházelo na fold při hrubym výpočtu.
      V těch hyper turbech je tahle situace celkem běžná, takže mi to přišlo zajímavý. Člověk si řekne procento sem, procento tam, ale na velkym vzorku už to něco budě dělat ty správnější rozhodnutí :)
    • TheLazyGrinder
      TheLazyGrinder
      Bronz
      Registrace: 10.01.2012 Příspěvky: 3,599
      Dakraa to vysvetlil velmi dobre, takze v podstate tu uz nie je co commentovat, ale tiez sa mi pozdava viac ten fold, stale je sanca ze dalsiu handu sa mozte dostat aj viaceri do all inu, kedze ten hrac co bude na UTG bude mat tiez 1bb, takze kludne to moze callnut lebo budete vyradovat shorta 2aja.