[PLO] Blog - A H A M O M A H A

• Jitroceler
      Jitroceler
      Bronz
      Registrace: 28.05.2010 Příspěvky: 217
      Ahoj,

tak sem se po dlouhé době rozhodl nebo spíše dokopal k tomu, abych si založil blog. Už sem měl jednou SnG blog, ale asi po měsíci sem se na něj vykašlal, tak doufám že to s tímhle dotáhnu o něco dál .

Abych nebyl za anonyma tak krátké představení:

Jmenuji se Vojtěch a je mi 24 let a bydlím v Praze. Momentálně pracuji jako greenkeeper (takže teď v zimě velká paráda) :P .

S pokerem sem začal asi tak před třemi roky, jako oddechovku mezi partičkama prší v hospodě :) . K online pokeru mě dovedlo Pokerstrategy a jejich 50usd které po splnění kvízu putovaly na FTP.
      ...blablabla... no a teď už hraju asi půl roku omahu, konkrétně PLO2 a poslední dobou už PLO10 ZOOM (4 stoly).

S pokerem to myslím vážně a proto sem si založil i tento blog, což mi přijde jako jeden z prvních krůčků k cíli, tak doufám že se k němu nakonec dobelhám :)

Cíl pro rok 2013
      :diamond: usadit se na na PLO50

Cíl pro tento týden
      :diamond: koupit si sluchátka s mikrofonem, abych mohl konečně dostat první hodinu od trenéra :]

Jinak jsem se ještě nerozhodl jestli si pořídit HM2 anebo PTR4, takže ani nemůžu postnout žádný graf. Samozřejmě budu rád kdyby mi někdo ze zkušenějších PLO střelců poradil co je lepší (trial na PTR4 sem zkoušel a přišel mi docela v pohodě, bohužel trial na HM2 sem omylem vyplácal, takže nemůžu srovnat).

Přemýšlel sem jestli má cenu tady updatovat bankroll, ale protože mě nenapadá nic, pomocí čeho by se dalo jinak sledovat můj posun nahoru nebo dolů, tak ho budu postovat asi každý den. Něco sem cashoutoval abych mohl začít s kulatým číslem, takže:

BANKROLL:
      1000 USD

Tak to by mohlo zatím stačit a na závěr jedna klasika která mi vždycky zvedne náladu =)

• 31 odpovědí
    • rosta1972
      rosta1972
      Bronz
      Registrace: 01.03.2011 Příspěvky: 716
      aloha

a na ktery herne hrajes?
    • Jitroceler
      Jitroceler
      Bronz
      Na Pokerstars. Bohužel je nemám trackovaný ale díky softwaru a trafficu si neumim představit že bych šel na jinou hernu. A taky tam je rake 4,5% a snad na všech ostatních je to 5%.
    • rosta1972
      rosta1972
      Bronz
      no nedavno jsme si o tom tady psali..ja tam hraji taky, ale ted pujdu na FTP protoze muzu mit first deposit bonus ..a status na PSGY si koupim za cash..ono stejne jsou tam omaha videa a clanky jen do status gold
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 5,895
      Ahoj :)

jen bych tě rád poprosil, jestli by si před název mohl dát - BLOG:
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Registrace: 21.04.2011 Příspěvky: 2,205
      Ahoj, vítám tě u nás v omahové sekci :) Doufám, že se ti brzo podaří dostat na plo50 a budeme se třeba potkávat :) Od koho máš první hodinu? Od LMTY?

Co se týče softwaru, tak si myslím, že je to vcelku jedno. Sice jsem nezkoušel PT4, ale zkoušel jsem PT3 a je to skoro stejné jako HM2 :) Určitě je dobré si software pořídit kvůli session review a následné postování do HJ fóra a samozřejmě také na grafiky :)

Denně bych určitě neupdatoval br, protože při swingu budeš moc result oriented ;) Zkus si psát cíle a sledovat jak je plníš. Třeba tento týden uvidím video 1,2,3 a přečtu tolik a tolik, postnu tolik a tolik hand do HJ fóra aj, rozumíš mi, ne? :)

Přeji hodně štěstí a určitě budu sledovat vývoj :)
    • LDriver44
      LDriver44
      Bronz
      Registrace: 22.03.2009 Příspěvky: 23
      zdravím, potkáváme se na PLO10 ZOOMu - to jméno mi padlo do oka :)

já se teď vrhl na online a PLO ZOOM, abych si zase osahal úplný základy. Teď jsem začal hrát s HM2, takže zatím to je spíše o sbírání dat. Ale určitě je dobrý, že na první pohled poznáš dle základních statů rybu

v každým případě GL

btw, na kterým golfu děláš?
    • Jitroceler
      Jitroceler
      Bronz
      Pepikv:
      Provedeno

boarrder:
      První hodinu sem si zatím domlouval s LMTY. Ale ještě nic konkrétního, až si seženu ty sluchátka tak se pokusím domluvit nějaký termín už. Zítra dopoledne si pro ně sjedu někam.

U toho softwaru si asi hodim mincí, protože vlastně ani u jednoho nemám žádný pro a proti :)

Videa i články sem viděl už všechny asi dvakrát, některý možná třikrát :) Asi si pošlu nějaký peníze na Titan a udělám si tam vždycky aspoň silver status abych mohl studovat něco dalšího na psgy.
      Ten bankroll: jen sem sem chtěl updatovat nějakou hodnotu, která se dá sledovat a nic jinýho mě nenapadlo :) Ještě si to nechám projít hlavou.

LDriver44:
      Tobě taky GL, snad se pak budem potkávat i na vyšších limitech.
      Dělám na golfu v Hostivaři.

rosta1972:
      Tak s FDB je to jasná volba, akorát na FT na PLO rush mi přišlo že tam všichni hrajou supertight a totální ABC. Myslim že si tam spousta regů (ať už sng, mtt nebo cash) clearovali bonusy po znovuotevření a tohle je na clearování nejrychlejší, tak si to chtěli zkusit. A traffic taky nic moc.
    • Jitroceler
      Jitroceler
      Bronz
      Bohužel tento týden nebudu mít moc času na hraní, ale s dnešní krátkou session jsem spokojený.

Jenom občas mám obrovské nutkání dorovnat na riveru proti villainovi, který jde v pozici call, call a na riveru 90% bet na scare kartu. Skoro mi to přijde jako taková standart line na PLO10 a já mám koule dorovnat jen tak
      1 z 10 případů, když sem si vážně jistej že to nedává smysl a je to bluff. Asi na tom budu muset zapracovat, protože se takhle nechám vytlačit ze spousty potů a vůbec se mi to nelíbí :) .

Ještě se chci zeptat, jestli někdo u session posloucháte muziku. Vím že na to tu byl snad i thread, tak se omlouvám že to znova vytahuju :) .
      Já osobně už asi půl roku poslouchám tohle a nemůžu si vynachválit:

• Jitroceler
      Jitroceler
      Bronz
      Tak update po kratší pauze.

Díky práci a prohlídkám bytů k potencionálnímu nastěhování nezbylo tolik času na poker. Navíc když sem unavenej tak nehraju zrovna nejlíp a tak radši dělám kratší sessions - dohromady tak 1-2 hodiny denně. Pozitivní na tom je, že mám víc času koukat se zpětně na handy, ve kterejch sem si nebyl úplně jistej ( a že jich neni málo :) ).

Mám třeba dost problémy počítat pot odds ve větších multiway potech a to myslim neni dobrý :)

Taky už se mi každým dnem blíží první trénink, tak snad se podaří postupně odstranit moje leaky anebo třeba dostanu doporučení abych se PLO vysral a šel hrát radší něco jinýho. Ale to se snad nestane :)

Jedno velké plus z poslední doby: i když začnu session a během pěti minut jsem třeba 4BI dole (je jedno jestli suckouty, setupy nebo moje chyby), jsem schopnej pokračovat v´´tilt free´´módu a dohrát session v naprostý pohodě. Což si myslim že je pro PLO docela důležitý.

Poslední věc. Jde přímo z PokerStars hand historie konvertovat handu sem na fórum? Rád bych sem dal nějaké handy, ale prostě nevím jak a nemůžu na to přijít. Tak kdyby někdo věděl, budu vděčný.

To je všechno :)
    • LDriver44
      LDriver44
      Bronz
      Registrace: 22.03.2009 Příspěvky: 23
      gratuluju k tilt free :)

já na konvertování používám http://www.handconverter.com - jednoduše zkopíruješ handu z historie stárů tam, necháš zkonvertovat a hodíš sem. Důležitý je, abys měl nastavenou historii her v angličtině.

GL!
    • Jitroceler
      Jitroceler
      Bronz
      Sem si ani nevšim že už je únor, tak bych sem moh něco napsat :)

Leden byl docela klidnější, alespoň co se týká pokeru. Odpovídá tomu i bankroll, protože sem v podstatě za celý měsíc breakeven (bez rakebacku, protože na pokerstars se svojí silvestar v podstatě žádný nemám).

Taky sem překonal svůj první měsíc bez cigaret, což je pro mě asi největší výhra za leden.

Jinak mám zítra a v úterý volno, takže si asi zkusím kolik sem schopnej odehrát hodin denně abych se nezbláznil. Radši sem si rozepsal program abych neskončil 5 hodin na youtube a pak nehrál 6 hodin v kuse večer :)

7:00 budík - ok -
      7:10 - 8:00 sprcha, snídaně - ok -
      8:00 - 9:00 běhání (hostivařská přehrada a zpátky) - ok - nové zjištění: sprcha je lepší až po běhání :D
      9:00 - 10:00 nákup / internet - ok -
      10:00 - 11:30 POKER - ok -
      11:30 - 12:30 oběd - ok -
      12:30 - 14:00 volno - ok -
      14:00 - 16:00 POKER - ok -
      16:00 - 17:00 volno - ok -
      17:00 - 18:30 POKER - ok -
      18:30 - 20:00 večeře - ok -
      20:00 - 22:00 POKER - ok -
      22:00 - 24:00 volno - ok -

POKER celkem 7 hodin.

Doufám že to bude fungovat a kdyby ne, tak si to můžu aspoň upravit. Kvůli tomu to taky dělám.

Jinak takhle vypadá neděle na ZOOMu tak asi půjdu za chvíli zase hrát ať z toho taky něco mám :D .

Poker Stars $0.05/$0.10 Pot Limit Omaha Hi - 6 players - View hand 2088154
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: $5.80
      SB: $8.80
      BB: $7.80
      UTG: $5.19
      MP: $10.57
      Hero (CO): $14.65

Pre Flop: ($0.15) Hero is CO with A :heart: 5 :club: 6 :spade: A :spade:
      1 fold, MP raises to $0.30, Hero calls $0.30, BTN calls $0.30, 1 fold, BB raises to $1.55, MP calls $1.25, Hero raises to $6.55, BTN calls $5.50 all in, BB raises to $7.80 all in, MP raises to $10.57 all in, Hero calls $4.02

Flop: ($34.79) 3 :heart: 2 :club: Q :heart: (4 players - 3 are all in)

Turn: ($34.79) 5 :heart: (4 players - 3 are all in)

River: ($34.79) T :spade: (4 players - 3 are all in)

Final Pot: $34.79
      BTN shows 2 :heart: 5 :diamond: 4 :diamond: 8 :diamond: (two pair, Fives and Deuces)
      BB shows Q :club: K :diamond: 6 :diamond: K :heart: (a pair of Kings)
      MP shows 9 :heart: 8 :club: T :heart: K :club: (a flush, Queen high)
      Hero shows A :heart: 5 :club: 6 :spade: A :spade: (a pair of Aces)
      MP wins $5.36
      MP wins $5.73
      MP wins $22.20
      (Rake: $1.50)

Jo a děkuju Ldriverovi44 za ten odkaz na konvertování!
    • Jitroceler
      Jitroceler
      Bronz
      Tak nakonec mínus 8BI. Du radši na pivo :f_cool:
    • Jitroceler
      Jitroceler
      Bronz
      7:00 budík - ok -
      7:10 - 8:00 sprcha, snídaně - ok -
      8:00 - 9:00 běhání (hostivařská přehrada a zpátky) - ok - nové zjištění: sprcha je lepší až po běhání
      9:00 - 10:00 nákup / internet - ok -
      10:00 - 11:30 POKER - ok -
      11:30 - 12:30 oběd - ok -
      12:30 - 14:00 volno - ok -
      14:00 - 16:00 POKER - ok -
      16:00 - 17:00 volno - ok -
      17:00 - 18:30 POKER - ok -
      18:30 - 20:00 večeře - ok -
      20:00 - 22:00 POKER - ok -
      22:00 - 24:00 volno - ok -

POKER celkem 7 hodin.

Takže nakonec docela pohoda, sice mi to moc netočilo, ale šlo mi hlavně o to odehrát těch 7 hodin. To se povedlo a nemusel sem se ani moc přemlouvat ke hraní, asi se tady uplatnili herní maratony na UO a Diablu z dřívějška :) .
      Teď se ještě dostat na PLO50 a je ze mě jasnej rakeback pro :) .
    • Jitroceler
      Jitroceler
      Bronz
      Sice to píšu trošku s časovým odstupem, ale první trénink s boarrderem za mnou. Pro mě rozhodně přínosné a hlavně sem si uvědomil pár věcí, na které bych sám rozhodně těžko přišel. Takže díky za první hodinu a těším se na další :) .

Minulý týden:
      Ubral jsem jeden stůl ( 3 místo 4 )
      Pořídil si PTR4 a snad úspěšně nastavil všechno

Ve čtvrtek odjíždí přítelkyně se školou na hory tak budu mít čas změny pořádně vyzkoušet.

Jo a když už mám konečně PTR tak sem můžu dát grafy ať tu mám taky nějaký obrázky a ne jenom suchej text :)

PLO2

PLO10 - tady už se jasně rýsuje moje RakebackPro budoucnost :D

GL těm kdo to dočetli až sem ale i všem ostatním.
    • boarrder
      boarrder
      Bronz
      Registrace: 21.04.2011 Příspěvky: 2,205
      Jsem rád, že se ti trénink líbil :)

Jinak k výsledkům řeknu to, že doufám se to na plo10 brzo obrátí a budeš stoupat limity výš :)
    • matokiko
      matokiko
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 876
      Jitroceler původně napsal

Jenom občas mám obrovské nutkání dorovnat na riveru proti villainovi, který jde v pozici call, call a na riveru 90% bet na scare kartu. Skoro mi to přijde jako taková standart line na PLO10 a já mám koule dorovnat jen tak
      1 z 10 případů, když sem si vážně jistej že to nedává smysl a je to bluff. Asi na tom budu muset zapracovat, protože se takhle nechám vytlačit ze spousty potů a vůbec se mi to nelíbí :) .

Ahoj, hram PLO25 na staroch a trochu si dovolim tvrdit z vlastnej skusenosti, ze v ostatnych 9 pripadov, to tam bude mat, farba, postupka, ked na river dorazi nejaka jasna draw, tak ju skoro urcite maju. Urobil som dost hero callov a mali to tam. :D
    • matokiko
      matokiko
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 876
      Mne kludne dorovnavaju, alebo raisuju 9 high flush a podobne a ja samozrejme mam set a nic. Tak sa to uz ucim zahadzovat. :D
    • rosta1972
      rosta1972
      Bronz
      Poker Stars $0.05/$0.10 Pot Limit Omaha Hi - 6 players - View hand 2088154
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: $5.80
      SB: $8.80
      BB: $7.80
      UTG: $5.19
      MP: $10.57
      Hero (CO): $14.65

Pre Flop: ($0.15) Hero is CO with A :heart: 5 :club: 6 :spade: A :spade:
      1 fold, MP raises to $0.30, Hero calls $0.30, BTN calls $0.30, 1 fold, BB raises to $1.55, MP calls $1.25, Hero raises to $6.55, BTN calls $5.50 all in, BB raises to $7.80 all in, MP raises to $10.57 all in, Hero calls $4.02

Flop: ($34.79) 3 :heart: 2 :club: Q :heart: (4 players - 3 are all in)

Turn: ($34.79) 5 :heart: (4 players - 3 are all in)

River: ($34.79) T :spade: (4 players - 3 are all in)

Final Pot: $34.79
      BTN shows 2 :heart: 5 :diamond: 4 :diamond: 8 :diamond: (two pair, Fives and Deuces)
      BB shows Q :club: K :diamond: 6 :diamond: K :heart: (a pair of Kings)
      MP shows 9 :heart: 8 :club: T :heart: K :club: (a flush, Queen high)
      Hero shows A :heart: 5 :club: 6 :spade: A :spade: (a pair of Aces)
      MP wins $5.36
      MP wins $5.73
      MP wins $22.20
      (Rake: $1.50)

Jo a děkuju Ldriverovi44 za ten odkaz na konvertování![/quote]
      K ty hande..on ten MP to zahral ok, bylo skoro jasny ze mas esa a ty jeho karty proti tvym esum je to skoro flip (55/45) , takze vzhledem k produkci preeflop a velikosti potu si myslim ze on to zahral ok. Proste jsi jen nevytocil esa :-)

GL v dalsich handach a a t to toci..

Kdyz tak takovy handy postuj do hodnoceni hand a pridej se k nam do omaha skype skupiny co zalozil producent.
    • Jitroceler
      Jitroceler
      Bronz
      Tak já myslel spíš tu hru od hráče na BigBlindu a na Buttonu :) Navíc i od hráče na MP mi to přijde dost na hraně, on měl v potu jenom 12,5BB a pak už šel rovnou allin za 105BB. Kdyby to bylo jenom proti mě a zbývalo by mu na flopu třeba 60BB za čárou tak to chápu, ale takhle PF multiway mi to nepřijde nejlepší.

Kdyby někdo další držel podobný karty jako on (např. kdyby měl BTN 789T), tak má okolo 16%...

Já bych to asi nedal :)

A ty záhozy na river: někdy to bolí ale asi se to vážně vyplatí :D

Jo a ta skype skupina je myslim od PLO25, takže si buď musim počkat anebo se někdo slituje :)
    • 1
    • 2