BLOG: Kalkulaterova Cesta z 50$ na 10k$

• kalkulater
      kalkulater
      Bronz
      Registrace: 04.05.2012 Příspěvky: 201
      Zdravim vás pokrové hráče a hráčky.
      Jsem 24 letý student z Brna. Jmenuji se Filip. K pokru jsem se prvně dostal před pěti lety kdy jsem nastoupil na Vysokou školu a jeden ze spolubydlících hrál poker na netu. Začal jsem nejprve na online hrách později jsem se registroval na bwinu a stáhnul si jejich software na poker. Hrál jsem pouze za playmoney a občas jsme hrávali na pokoji živej poker. Asi po roce jsem si poslal peníze na bwin a začal jsem hrát za real money. Samozřejmě sem o pokru skoro nic nevěděl tak to bylo chvíli nahoru chvíli dolu. Před dvěma lety jsem se účastnil série živých turnajů, které se pořádali v Brně na kolejích a celkem se mi dařilo. Celkově jsem skončil na druhém místě po 10 turnajích. V květnu mi kamarád řekl o PokerStategy, tak jsme se sem přihlásil a využil možnosti získal startovní kapitál. Stále jsem však nevěnoval pokru moc pozornosti, nehrál jsem to dle žádných pravidel nedodržoval jsem BM a stále přemejšlel kde je problém. Před vánocema jsem začal procházet trochu Fórum a narazil jsem na cornieho výzvu z 50$ na 10k$. tak jsem si otevřel jeho blog a pročítal cestu jak by se mělo postupovat. Rozhodl jsem se do této výzvy zapojit a zjistit jestli jsem schopnej toho dosáhnout. Takže vzhůru do bojů a učení :D
  • 82 odpovědí
    • kalkulater
      kalkulater
      Bronz
      Začátek výzvy: 12.1.2013
      Herna: Party poker
      Typ hry: CG NL2 SH
      Počáteční stack: 50$

ke dnešnímu dni:
      Stack: 56.77 $
      Hands: 2405
      Profit: +6,77 $

Software: PT4 trial
    • plague44
      plague44
      Bronz
      Registrace: 15.12.2011 Příspěvky: 321
      Hodně štěstí :)
    • kalkulater
      kalkulater
      Bronz
      Tak pro dnešek byl plán dvě hodinové sesion avšak po třech bad ran kdy jsem vytočil QQ do JJ preflop a na river J, druhá AKs vytočil preflop do AQo a došla mu straight a AA vytočil do KK a zase na river došel K mě navštívil Tilt a po 15 minutách hrani radši končim - 5,7$. A nechci dnes o pokru ani slyšet :D
    • superkikuska
      superkikuska
      Bronz
      Registrace: 10.06.2011 Příspěvky: 434
      Zdravím,
      na ty nevytočené AA preflop si určitě časem zvykneš a zjistíš, že není třeba kvůli tomu navštěvovat Tilt ;)
      Přeju hodně úspěchů a doufám, že se co nevidět potkáme na vyšších limitech :f_thumbsup:

p.s.: jsem ráda, že se nám tu tak pěkně rozrůstá brněnská komunita :f_love:
    • kalkulater
      kalkulater
      Bronz
      Tak za těch 5 let jsem si zvyknul že se občas něco takového přihodí ale v 15 minutách tři podobné akce je i na mě dost :D
    • kalkulater
      kalkulater
      Bronz
      Tak dnešní cíl splněn. Věnoval jsem se učení a to jak pokeru, tak bohužel i předpjatému betonu :-(. A teď jsem dohrál 1,5 h session, zapracovával jsem nové poznatky z článků a díky jedné ruské fishy to byla i úspěšná session.
      Plán na zítra:
      - jelikož mám sportovní povinosti tak zítra studium nebude, pokuď budu mít večer chuť tak hodinová session + následné projití odehraných hand :D
    • kalkulater
      kalkulater
      Bronz
      Tak jsem zase dostal chuť vám tu něco sdělit. Jelikož jsem se musel učit na zkoušku, která stejně nakonec nedopadla nebylo moc času hrát, ale každý den jsem se na hodinku ke hraní dostal a vypadalo to podobně jak má zkouška X( , včera a dnes konečně jsem začal zase hrát o trochu lépe. Takže od sobotního reportu jsem přibližně na nule což není špatné ale ani dobré. Od zítra se budu muset učit na poslední termín zkoušky která mě čeká příští týden, takže studium pokeru asi budu muset zanedbávat ale hodinku na hraní si každý den udělám, abych nevypadl úplně ze cviku :D
    • kalkulater
      kalkulater
      Bronz
      Počet týdnů ve výzvě: 2
      Herna: PartyPoker
      Typ hry: NL2 sh

Hand za minulý týden: 4330
      Profit za minulý týden:+1,75$
      Bankroll na začátku výzvy: 50$
      Současný Bankroll: 56,17$
      Profit celkem: +6,17$
      Hand celkem: 7 459
    • kalkulater
      kalkulater
      Bronz
      Tak mám dva týdny ve výzvě za sebou, tento týden byla strašná houpačka, která zakončila dneškem. Včera to vypadalo že budu mít krásný report s dvoučíselným plusovým profitem za týden, ale dnes vysloveně nebyl ten správný den na poker, nehrál jsem to co bych měl a ke všemu i trochu toho štěstí chybělo když sem prohrával KK vs 84 kdy před flopem my to bezproblému dorovnávali soupeři a vždy jim toho dochcalo víc než já měl na ruce. Ale nevadí je znát že je potřeba studovat ne jen hrát.
    • kalkulater
      kalkulater
      Bronz
      Počet týdnů ve výzvě: 3

Hand za minulý týden: 2089
      Profit za minulý týden:-4,38$
      Současný Bankroll: 51,79$
      Profit celkem: +1,79$
      Hand celkem: 9548
    • kalkulater
      kalkulater
      Bronz
      Zhodnocení minulého týdne ve výzvě:
      Jelikož jsem měl poslední termín zkoušky tak jak se ukázalo sem se měl na poker úplně vykašlat, hrál jsem ho když jsem nebyl úplně soustředěn a taky to podle toho v tomto týdnu tak vypadalo. Jelikož skončilo zkouškové tak mám v následujícím týdnu naplánováno znovu projít články basic a bronze BSS a shlédnout videa step by step od Twina.
    • kalkulater
      kalkulater
      Bronz
      Od soboty se toho událo docela dost, zase musím každý den vstávat brzy do školy a ve škole je docela dosti práce, přesto se snažím každý den si zahrát jednu hodinovou session a po ní projít handy + zkouknout jedno video a přečíst jeden článek. Dnes mi skončila trial verze PT4 tudíž jsem byl nucen zainvestovat do plné verze.
      Co se týče hraní, od soboty do včera se celkem dařilo hrál jsem disciplinovaně a bylo to znát i na tom že BR rostl. Předchvílí jsem akorát dohrál dnešní session, která trvala pouhých 30 minut ale dokázal jsem tam projet 4 BI a to na takové krásné handy:
      Zde ukázka set x over set
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter: Přehrát handu $0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (6 handed) Known players:
      MP3:
      $2.57
      CO:
      $4.40
      BU:
      $2.88
      SB:
      $2.03
      BB (Hero):
      $2.00
      MP2:
      $1.00
      Preflop: Hero is BB with 7, 7. MP2 calls $0.02, MP3 calls $0.02, CO folds, BU raises to $0.10, SB folds, Hero calls $0.08, MP2 calls $0.08, MP3 calls $0.08. Flop: ($0.41) 7, J, 3 (4 players) Hero checks, MP2 checks, MP3 bets $0.12, BU raises to $0.36, Hero raises to $0.80, MP2 folds, MP3 calls $0.68, BU calls $0.44. Turn: ($2.81) 9 (3 players) Hero raises to $1.10, MP3 calls $1.10, BU raises to $1.98(All-In), MP3 calls $0.57. River: ($7.56) A (3 players) Final Pot: $7.56. Results follow: BU shows three of a kind, aces(Ac Ah). Hero shows three of a kind, sevens(7s 7h). MP3 shows a pair of queens(Qh Qc). BU wins with three of a kind, aces(Ac Ah).

Takže pro dnešek s pokrem konec a jdu se věnovat projektu do betonovejch konstrukcí, zítra si asi moc také nezahraji možná jedině ve večerních hodinách jestli budu mít po celém dnu ve škole chuť na poker.
    • Pepikv
      Pepikv
      Bronz
      Registrace: 30.05.2011 Příspěvky: 5,895
      Ahoj, chtěl bych tě poprosit, jestli by si mohl dát do názvu BLOG:

Díky
    • kalkulater
      kalkulater
      Bronz
      Takže dnes díky odpadnutí jedné dvouhodinové výuky jsem se dostal i k pokeru. Odehrál jsem hodinovou session a po slabším začátku kdy jsem se nějak nedokázal soustředit na hru jsem na chvíli odsedl od stolu a po chvíli se přisedl zpět koncentrován pouze na poker. Nakonec velice úspěšná session zakončená na posledním stole poslední handou
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter: Přehrát handu $0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (6 handed) Known players:
      BB:
      $2.00
      MP2:
      $2.62
      MP3 (Hero):
      $2.98
      CO:
      $1.72
      BU:
      $2.03
      SB:
      $0.63
      Preflop: Hero is MP3 with A, A. MP2 folds, Hero raises to $0.08, CO raises to $1.72(All-In), 3 folds, Hero calls $1.64. Flop: ($3.47) 6, 5, T (2 players) Turn: ($3.47) 5 (2 players) River: ($3.47) 7 (2 players) Final Pot: $3.47. Results follow: CO shows two pairs, queens and fives(Qh Qs). Hero shows two pairs, aces and fives(As Ac). Hero wins with two pairs, aces and fives(As Ac).

kéž by takto končila každá z našich sessions :D
      Plán na zítra:
      3 články bronze hry po flopu
      2 videa od Twinna - teorie a praxe hry z blindů
      2x hodinová session
    • kalkulater
      kalkulater
      Bronz
      Tak jsem teď dohrál první dnešní session a byla dlouhá pouhých 20 minut, po té co jsem 3x za sebou trefil set do vyššího setu jsem radši hernu zavřel.
      Zde ukázka aspoň jedné z těch tří tref:
      BU (Hero):
      $2.14
      SB:
      $2.17
      BB:
      $3.86
      MP2:
      $1.68
      MP3:
      $1.92
      CO:
      $1.64
      Preflop: Hero is BU with Q, Q. MP2 folds, MP3 raises to $0.04, CO folds, Hero raises to $0.12, 2 folds, MP3 calls $0.08. Flop: ($0.27) 9, 4, K (2 players) MP3 bets $0.13, Hero calls $0.13. Turn: ($0.53) Q (2 players) MP3 bets $0.38, Hero raises to $0.76, MP3 calls $0.38. River: ($2.05) T (2 players) MP3 raises to $0.91(All-In), Hero calls $0.91. Final Pot: $3.87. Results follow: Hero shows three of a kind, queens(Qc Qd). MP3 shows three of a kind, kings(Kd Ks). MP3 wins with three of a kind, kings(Kd Ks).

Jinak jsem během dopoledne splnil své zbylé cíle.
      Přečetl jsem si články:
      Po flopu: iniciativu má soupeř
      Po flopu: Nikdo nemá iniciativu
      a zhlédl videa:
      Teorie a praxe hry z blindů.
      Pokuď budu mít ještě náladu tak si na večer dám ještě jednu session a večer postnu týdenní výsledek ve výzvě. Teď jdu ven vyčistit hlavu :D
    • kalkulater
      kalkulater
      Bronz
      Počet týdnů ve výzvě: 4

Hand za minulý týden: 2550
      Profit za minulý týden:-2,29$
      Současný Bankroll: 49,5$
      Profit celkem: -0,5$
      Hand celkem: 12 098
    • kalkulater
      kalkulater
      Bronz
      tak dnešek byl pro mě jako "stvořený" na poker po odpolední půlhodince jsem byl dvě hodiny venku vyvětrat hlavu a protáhnout trochu tělo. Teď jsem dohrál druhou session a dnešní výsledek je -6BI. Díky dnešku jsem sem dostal již pod vložený bankrol. Plán na víkend:
      zítra bez pokeru, jedu do Kutné Hory na zápas a večer s kamarády na chvíli posedět.
      v neděli se budu věnovat pokeru a škole.
    • kalkulater
      kalkulater
      Bronz
      Počet týdnů ve výzvě: 5

Hand za minulý týden: 2019
      Profit za minulý týden:+9,25$
      Současný Bankroll: 58,75$
      Profit celkem: +8,75$
      Hand celkem: 14 117
    • kalkulater
      kalkulater
      Bronz
      Tak tento týden jsem neměl zrovna mnoho času na poker, škola mi zabírá více času než bych si přál. Ale když už jsem se k pokeru dostal což bylo teda skoro každý den tak jsem hrál s přehledem a snažil jsem se nedělat moc hloupých chyb a výsledky se pomalu dostavovali. Dle týdeního reportu je vidět že to byl úspěšný týden.